Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

panki9922

Veľmi slabé. Slabšie ako BvS a to už je čo povedať. Som rád, že som nato nešiel do kina. DC môže byť rado že sa im vrátili aspoň peniaze ktoré do toho vrazili. Mimochodom - kam šlo tých 300 miliónov z rozpočtu?? Skutočne jediné, čo môžem na Justice league pochváliť je postava Gal Gadot. Úprimne povedané, už mám týchto blbostí od DC a v poslednom čase aj od Marvelu dosť. Nedá sa donekonečna zarábať miliardy na prihlúplych počítačových animáciách. Chce to buď viac komiksoviek ako sú Strážcovia galaxie, Logan, Deadpool či Man of Steel alebo radšej komiksovky žiadne. Justice League mi neprišlo ani temné, ani zamerané pre dospelých ako sa často argumentuje, prišlo mi iba ako 2hodinová strata času. ()

Ironhead

JL o třídu horší než BvS a to o třídu horší než MoS, víc se asi nemusí ke kvalitám filmu ani už dodávat :_( Jen snad že scénář je asi největší zlo a problém, plus navíc jako bonus hrozně nezajímavý digitální záporák. Nic co byste kdy museli opravdu vidět. ()

BrusVejn

Takto presne si predstavujem film, ktorému sa po polke natáčania zmení režisér, na poslednú chvíľu sa prestriháva, mení sa scenár, dotáčajú sa scény, a nestíha sa s trikmy. Je to absolútny bordel, kde na seba nenadväzujú scény, príbeh nedáva logický zmysel, záporák je bez srandy najhorší, akého som kedy vo veľkofilme videl a snáď každá scéna bola natočená pred zeleným plátnom. Je to jednoducho úplne nechutný počin. Fyzicky som pri tom trpel. ()

veverysiak

Čo ja viem, až také strašné to zas nebolo, veľa digitálu a niektoré bitkové scény možno preexponované, ale tu som aspoň dokázal rozoznať červených a bielych, a celkove sú títo záchrancovia oveľa viac sympatickejší ako upachtení avendžri, a tiež majú medzi sebou viac fešánd, takže 65%. ()

bonovox

JL je pre mňa zatiaľ najlepšia DC komiksovka, ale aj tak stále ani zdaleka nemá na hocičo z Marvelu. Naštastie je to lepšie ako Batman vs Superman aj keď len o chlp. Problémom je hlavne to, že ide o absolutný recyklát Avengers v horšom balení. Jediným pozitívom je hlavne postava Wonder Woman, tá to aspoň všetko skrášľuje. ()

Jack_F.

Režisér není takové zlo jako spíše scénáristé. Je tam pár superklišé a zbytečných vsuvek, které to degradují na totální bahno. Především rusácká rodinka tam nemusela být absolutně vůbec, je tak uměle zasraně zbytečně vsunutá, na hovno a potápí už tak průměrný scénář. Taky spojení krychlí v tom ruském Čenobylu 2 je klasická chyba těch nejtupějších scénáristů. Lokace typu Ukrajina, Rumunsko apod. vážně nikdo nikdy nechce vidět. Už tak všem stačila trapná Sokovie v Avengers. Digi efekty mi překvapivě nepřišli tak hrozné, ale za to hlavní hrdina neumí absolutně nic a jen dokola máchá tou svojí sekerou. Holt, když scénáristi mají hovno fantazii, tak to pak končí 60% hodnocení. ()

Bezejmený odpad!

To bylo příšerný. Tam snad nic nedává smysl. A ten chaos na konci? Digibordel získává nový rozměr. Už Batman vs Superman byl naprosto špatný film, ale tohle laťku posouvá ještě níže. WB svůj DC vesmír stihl pohřbít dříve než začal a já už s nimi ztratil trpělivost. ()

Pavlosos

Upřímně jsem se bavil a sledoval další z filmů DC univerza, který byl napchaný postavami, dobrým příběhem a zábavnými hláškami. Sice mi ten vtip do všech situací moc neseděl, ale je to popcorňák a není tudíž problém pro mě se bavit a sledovat akci a komiks zároveň. Byly snad filmy od marvelu něčím jiné? Výbroně jsem se bavil a nemám žádný důvod jíd pod 4****. ()

brasek

Iba ďalšia báchorka zo sveta komixových hrdinov. Steppenwolf? Čakám že v nasledujúcich rokoch zaútočí žralok z filmu Čeluste, E.T. a ten kto zastaví tak ten neprežije! ()

zodiak217

Ťažká nuda, nuda, Gal Gadot a opäť nuda. Tomuto filmu asi chýbalo všetko, čo modernému akčnému filmu o superhrdinoch môže chýbať. Tvorcovia by si mali pozrieť Avengers a inšpirovať sa. Môj brat dokonca zaspal v kine, takže ťažký podpriemer. Chyba tu spád, dynamika akoby film stále k niečomu smeroval, ale to medzi tým je tak rozvlacne, temné a ponure, že som si to pretrpel až do konca a užíval si len scény s Gal Gadot. Takže ďalšie pokračovanie už nie prosím. ()

Ace.A.T.L.

Já filmy z komiksů, prostě žeru a tohle bylo spojení zajímavých postav. Děj je už horší, ale taky to neni zas takovej průser. To, co to ztratilo na příběhu, to doplnily postavy. Tentokrát asi nejsem úplně objektivní, protože nelze hodnotit filmy s lidma s nadlidskýma schopnostma, Ale baví mě to. Takže za mě 4* a DOPORUČUJU ()

PanPyzamo

Od tohoto filmu jsem sice nic nečekal, ovšem i tak jsem byl po zhlédnutí zklamán. Tento film mě prostě nechytl a nedokážu ani pořádně říct proč. Příběh je nic moc, akční scény taky nejsou nejlepší a celkově film skončí a nezanechal ve mě nic. Žádný zájem o pokračování nebo něco takového. Není to vyloženě špatný film. Je vlastně dobrý, ale to je tak vše a za mě se jedná nejen o nejhorší film od DC, ale i o jeden z nejhorších superhrdinských filmů vůbec. Pro fanoušky DC nejspíš supr podívaná, ale jinak, pokud nejste nějací fanoušci DC, tak nejspíš moc spokojeni nebudete. Osobně tento film nedopuručuji. 6/10 ()

Stan Borowitz

Velké překvapení. Na rozdíl od Cirkusáků z Ameriky (ano, Avengers) - a vlastně všech ostatních superhero filmů poslední doby - přináší Justice League drama, emoce, jakžtakž smysluplnou akci a dostatečně silné, odlišné, jasně definované (a nesměšné) charaktery se srdcem. Pravda, příběh není žádný zázrak, ale Batman s Wonder Woman jsou tahouni, Momoa není tak hrozný, aby to kazil, hudba jak od Elfmana, epické momenty jsou sice očekávané, ale i tak jsou epické (většina), obvyklé (a v podobných filmech zřejmě povinné) digitální peklo (možná bych měl psát s velkým P - hlavní záporák vypadá jak mladší brácha Diabla) se dá bez úhony přežít. "Big round table. Six chairs, right there." "But room for more." ()

oblonskij100

Nemohu se rozhodnout či mám radši Marvel nebo DC comics. Ano oba jsou na stejné brdo. Ale jak vidím Supermana n a hlavně amazonku brni mne v podbřišku. Ano padouchove jsou podobní, ale koho to zajímá že? ()

Frecerick

Velký crossover superhrdinů DC, doslova Avengers studia Warner Bros. a jeho DCEU, sjednocení Ligy spravedlnosti za účelem heroické záchrany světa je… zklamání. Opravdu nechápu tu taktiku. Proč, když už se Warneři očividně pokoušeli o stejný propojený filmový vesmír jako rivalský Marvel, na to šli tak rychle a dostali jsme týmovku, aniž bychom nejdřív dostali alespoň jednu sólovku pro každého superhrdinu, abychom měli šanci je nějak poznat a vytvořit si k nim pouto. Ano, možná by to zachránila nějaká tří- a vícehodinová stopáž (která naopak uškodila BvS), ale bohužel došlo ke střídání režisérů a s tím souvisejícím škrtům ve scénáři a k přetáčkám, takže nám z toho nakonec vznikl osekaný maglajz dvou tvůrců s odlišnými vizemi, a pak se v tom vyznejte. Ale už k samotnému filmu: Ten je tak jednoduchý, obyčejný a přímočarý, že by tenhle popis klidně stačil. Chvíli se to tváří temně a vážně a najednou se to nepřirozeně přetaví ve srandičku, při které o nic nejde. Superhrdiny (kromě Batmana a Wonder Woman, které už známe z dřívějška) poznáme tak nějak pofidérně napůl, ale není čas ztrácet čas a musí se honem do akce, protože se po Zemi prochází odporný digitální panák jménem Steppenwolf. Ten se ale umí pořádně ohánět, a tak musí být oživen Superman… aby zbytek týmu naprosto přestal být potřebný. Ale když odhlédneme od mnoha problémů, co film má, je nutno říct, že právě díky té jednoduchosti a přímočarosti jde o slušnou zábavu, při níž vůbec nevadí, že třeba na chvíli usnete nebo si odejdete udělat kafe, protože o nic moc nepřijdete a absolutně nehrozí, že byste se v tom dějově nějak ztratili. I tempo je příjemně svižné, a ač jsou postavy celkem ploché, většina z nich je v pohodě snesitelná. Tento článek je ale hlavně o Batmanovi, a on je tou poslední postavou, které bych chtěl něco vyčítat. V roli takového Strýčka Sama a mentora je více než uspokojivý, a ač je při velkém finále celkem k ničemu, během zbytku filmu je „hlavní atrakcí“. Žebříček všech celovečerních filmů s Batmanem najdete zde: https://sarden.cz/2021-04-13-0000/batman-vs-batman-usvit-batmanovosti ()

Kalda69

Po tom co jsem videl Novy mutanty a Dark Phoenix, tak tohle je rozhodne lepsi pokoukani a jsem zvedavej na Zackuv novejsi sestrih. (290) ()

meda2016

Verze filmu 4 hodiny, formát 4:3: Part1: Nuda. Tryzna "S", dvě dynamické scény a úvodní vata. Epická Mega CGI ohromuje dobrými barevnými tóny při neustálé proměně reality. Trikové studio dodalo, co bylo požadováno. Zřejmě i hrdinové. Jsou mega-mocní a mají Amazonky s oběma plechovými ňadry. Rohaté zlo v kovových špónách ale ještě porazit nemohou - o čem by jinak byly další party?! ..... Part2: Přehnaně epické obrazy, gesta, kecy a kecy.  Mej-dej do jekotu bouře místo pochopitelného Pomóóóc! (čti Help!) Nejdůležitější poznatek, jak je říše Amazonek genderově nevyvážená. ..... Part3: Žádná opravdová a promyšlená dynamická scéna mimo akci Berry Allena u havárky. Jen ozřejmující scénky. Jsem bohatý je super-mega-vlastnost. Mí (ne)oblíbení nemaji co hrát, Gal Gadot rozhodně není můj typ. ..... Part4: Opravdu mne to nebaví a to ještě zbývá půlka. Proto nemohu dát 1* ale dočasně dvě. ... Part5 ..... Part..... Rovnice antiživota... Hodíme se do gala...  Termíny a hlášky omšelé, fungovaly by v komediální retro fantasy. Exhumace... Jo, exhumace fantasy. Jsou scény, které by mohly fungovat jako monumentální a skvěle natočené etudy. Jako promo investorům před započetím projektu. (Mám druhou šanci a nechci ji promarnit! ..proč je mi to úplně fuk?) ...No! Čeho je moc, toho je příliš. Možná z toho bude fanouškovský film a předmět znalostního klání fandomu. Ponechám 2* a myslím si Nikdy více =1* ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera