Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

PogoJoe

Přesně tak vizuálně velkolepé, avšak dějově unylé a nevýrazné, jak jsem po předchozích DC komiksovkách (snad s výjimkou Wonder Woman) čekal. Má to své fajn stránky - a to zejména nádhernou Gal Gadot a bezva Jasona Momou, ale víc těch špatných až hrozných - ten floutek v roli Flashe až nehorázně přehrává, film obsahuje spoustu (tak patnáct,dvacet) hlášek, z kterých přímo čiší snaha tvůrců být vtipný, ale které (aspoň pro mě) vyzněly trapně - pak skoro zaniknou ty povedené chvíle - třeba Aquamana omylem se posadivšího na "světelný bič pravdy WW". Děj je naštěstí dětsky jednoduchý - ošklivý čert z vesmíru se najednou zjeví na Zemi, aby sebral 3 kostky, jejichž spojením by ze Země vytvořil peklo. Batman cítí, že by na to sám nestačil, a tak dá dohromady tým hrdinů se special schopnostmi. Lepší než Batman vs. Superman (dodnes jsem moc nepochopil nebo zapomněl, proč vlastně Superman umřel), bojové scény, kamera audiovizuál ok - ovšem za Marvelovkami to stále zaostává o několik tříd. ()

Hanyou

Hodně slabé 4*, ale každopádně asi zatím nejzábavnější DC film. Akce ušla, charaktery super, ale bohužel bylo celkem dost momentů, kdy jsem se vyloženě nudila a humor mi taky kdovíjak nesedl. Nicméně díky tomu, že je zde konečně pořádný Superman, tak jsem se rozhodla dát lepší hodnocení. ()

Helo

Tým funguje a na jejich spolupráci a interakce je radost se dívat... jenže to je vlastně skoro všechno, protože jinak je všechno o třídu horší jak v BvS. Nemá to tu hloubku předchozích dvou filmů, Elfman je tu naprosto nevýraznej, CGI ve velkým množství momentů připomíná spíš PC hru než film a občas dokonce ještě hodně levnou PC hru... a je to strašně krátký, takže to ve výsledku působí spíš jako easy dobrodružství než ultimátní spojenectví proti megapadouchovi, kterej je taky nechutně CGI a navíc ve finální bitvě ani nepůsobí jako ten Ničitel světů. Ale bavilo mě to, to ano. ()

stration

Neuvěřitelně nezajímavý film, nezajímavé postavy a v podstatě celý děj. Celý film mě vůbec nebavil, všichni "hrdinové" se potácí z jedné lokace do druhé, akce je nepřehledná, hudba nevýrazná a konec jakože cool. DC značně za Marvelem zaostává, jak v příběhu, tak v samotných "hrdinech", kteří se ne a ne profilovat do výraznějších osobností. ()

FilmFan24

V komiksovém filmu plném akce, digitálního maglajzu a ušidrásajícímu zvuku za 300 mega je nejlepším a nejdojemnějším momentem Supermanovo oživení...a fotka Kevina Costnera! ()

Colby Sawyer

Upřímně je to ještě bídnější než Batman vs. Superman. Na nějakou spásu DC univerza už to nebude. Prostě představte si ještě o něco horší BvS a přidejte trapného záporáka. Jediným plusem je Aquaman, jehož sólovka by se mohla povést, ale jinak velké zklamání. ()

AlistairMir

Nechápu co někteří lidé proti tomuto filmu mají a je mi to srdečně jedno. Já se bavil a bavil jsem se královsky. Celá skvadra Ligy Spravedlivých je sympatická, každý tam má svoje místo, nikdo není do počtu nebo trapnej. Záporák mě možná kdovíjak neoslovil, ale rozhodně byl 100x lepší než třeba Lex Luthor v Batman vs Superman. Nové postavy jsou bezva, za mě nejlepší Aquaman, a už teď se těším na pokračování a vůbec další a další DC filmy. ()

Blackhand47

Možná se budou někteří divit, proč dávám filmu takhle vysoké hodnocení, sám jsem tomu také nevěřil. Film jsem od začátku šíleně podceňoval, což zřejmě může za to, že mne nakonec překvapil. Nic hlubokého od snímku samozřejmě nečekejte, místy je to jako sledovat cinematic trailer k videohře, což není na škodu, lidé si takové snímky přeci jen přejí. Příběh není nikterak originální a postavy jsou strašně nevýrazné, i když po příšerném BvS jsem si Batmana v JL nějak oblíbil. Cyborg byl z nových postav rozhodně nejlepší, Aquaman se naopak choval jako přitroublý vidlák nalitý alkoholem. Avengers to samozřejmě nepřekoná, ale pořád to není tak strašné jako Age of Ultron se svým brečícím Ultronem. Poslední potitulková scéna hezky navnadila na budoucí snímky (pokud se jich samozřejmě dočkáme). Navíc nám představila postavu, kterou fanoušci očekávali již v Sebevražedném oddílu, kde setsakramentsky chyběla. Film není dokonalý, ale rozhodně se na něj znovu rád podívám. 70% ()

JohnMiller

Batman vs. Superman bol riadny krok vedľa. Divák by povedal, že sa tvorcovia poučia a nenaservírujú nám opäť ten istý prešľap ktorý sa fanúšikom ani predtým nepáčil. No opak je pravdou, toto pokračovanie nefunguje rovnako, ba je ešte horšie ako BvS. Ani herecké obsadenie ani obstojný scenáristi tomu nepomohli, Marvel DC vo filmovom plátne prevalcoval natoľko, že sa už nedá rozprávať o rovnocennom súboji. Toto už nezachráni žiadne pokračovanie. ()

strifer

No, je třeba to brát pozitivně: 1) je to krátké. 2) je tam vcelku fajn Flash. 3) je to krátké. Osobně bych vystříhal všechny dialogy, nechal tam jenom "bum" "bác" "bang" a podobně a pak by si to zasloužilo minimálně hvězdičku navíc. V tomhle stavu je to ale za mě naprosto generické, neoriginální a ještě ne zrovna dobře provedené. "Osudové" rozhovory na úrovni základní školy, nezajímavá a průměrně natočená akce s animovanými (čti gumovými) loutkami a prostě to celkově působí jako takový checklist: Náznak originů nových postav a la Spidey? Check. Záporák, který chce zničit planetu? Check. Amazonky, protože WW měla úspěch? Check. Vy víte co s vy víte kým? Check. A takhle by se dalo pokračovat. Stupeň očekávání jakýchkoli dalších filmů z DCEU se tak dostává definitivně na bod mrazu. Kromě toho Flashe, ten byl vcelku fajn :-) ()

marleyy

50% Kino. Za mě slabý průměr. Chvalitebný výkon celé charakterové šestice. Konečně si dala sraz celá partička z DC Universa. Ano je zde slabší záporák, všude propíraný záverečný digimaglajz a digihmyz může leckoho odrazovat. Práce s postavami a chemie mezi nimi se mi líbila - Batman v podání Afllecka řízný jako vždy, Wonder Woman opět úžasná, rocker Aquaman drsný a občas vtipný, Flash rychlonožka plná pitomých ale občas srandovních keců, Cyborg umírněný leč zásadový správný týpek se srdcem na pravém místě no a nakonec Superman, který, snad neprozadím mnoho - je znovuzrozený, hustý, mega silný a nakonec si krade film pro sebe právě on. Je to divné ale musím říct, že u některých scén mohli být triky ještě trochu vymazlenější, koneckonců za 300 miliónů babek by to bylo záhodno. Filmům a komiksům Zdar. ()

Baboonek

Tak jo, začátek jako Avengers, Strážci Galaxie a nový Thor v Hollywoodu mají nový styl točení "marvelovek" jak se to dá obecně nazvat. Po Wonder Woman a dokonce i novém Thorovi, je to prostě nezáživné. Avengers to konkurovat nemůže, vtip to taky nechalo někde u laciné vody a celkový dojem nedokreslí ani chybějící "epic battle". Takže ať už čekáte cokoliv pravděpodobně se nic z toho neodehraje. Tahle frenčíza na prachy má víc trhlin jak batman vs. superman - protože to bylo alespoň pro komiksové fandy. ()

higuain

Mám hodně v oblibě Man of Steel a Batman v Superman (UE). Jsou to výborný a nedoceněný filmy. Hned zkraje si ale povězme na rovinu - Justice League se úplně nepovedla. Zatímco minule umřel Superman, tentokrát mám pocit, že umírá celý DCEU. Tahle nedomrlá verze (viz níže) Snyderova filmu je veskrze průměrnou jednohubkou. Není to ničím výjimečný film, ale v rámci "výplachových" blockbusterů jde o solidní průměr. Po depresivní a potemnělé atmosféře z MoS a BvS není ani stopy, stylem i kvalitou to evokuje spíš Suicide Squad a mj. i většinu Marvelovek. Je zkrátka vidět, že studio chce do budoucna sázet na to, co přináší úspěch u konkurence, tzn. na jednoduchost, přímočarost a odlehčenost. Jít na to s tím, že chci jen vypnout a bavit se, tak bych z kina pravděpodobně odcházel spokojen. Kvůli mocným zásahům studia jde sice o poměrně nekonzistentní snímek, ty dvě hodiny se ale přesto nedají nazvat nudou (o nejedné Marvelovce tohle říct nemůžu). První polovina je nepřekvapivě lepší, ačkoli je na ní vidět, že se dost nešetrně krátilo. Druhá polovina má sice spád, za to jí ale chybí osudovost předchozích filmů. Dost nemile mě překvapilo CGI, v jehož kontextu se člověku stýská po tolik kritizovaném "digi-bordelu" z MoS a BvS, kde byly efekty na zcela nesrovnatelné úrovni. Výrazným krokem zpět je také angažování Dannyho Elfmana, jenž bez okolků ignoruje všechno, co pochází od Zimmera a Junkieho a nahrazuje to víceméně nudnou a nevýraznou hudbou, kterou doplňují motivy ze starých filmů. Ty jsou sice samy o sobě fajn, k Batmanovi a Supermanovi z předchozích dvou filmů se ale zoufale nehodí. Samotné postavy a jejich charaktery se musí podřídit uvolněnější náladě filmu, což nesvědčí Cavillovi ani Affleckovi, který byl sice super v poloze "naštvanýho Batmana" v BvS, v tomhle filmu ale působí jako pátý kolo u vozu. Wonder Woman tak nějak ok, Flash střídá lepší hlášky se slabšíma, Aquaman mě vůbec nezaujal a Cyborg je naopak docela příjemným překvapením. Hlavní záporák špatný. Jeho role působí hodně "proškrtaným" dojmem - v úvodu vypadá slibně, ale vyklube se z něj nudnej otloukánek bez pořádný motivace. Abych to teda shrnul, Justice League není zas tak špatnej film v globálu, je to ale hodně špatnej film v rámci "Snyderovy trilogie". _____ Nerad komentuju zákulisí, protože jsem si vědom, že do toho moc nevidím, resp. jsem odkázán na média, diskuse a vlastní úsudek. V tomhle případě ale nemůžu jinak. Už na začátku jsem se zmínil o tom, že jde o "nedomrlou verzi Snyderova filmu". Nemá totiž cenu si namlouvat, že finální podoba Justice League je taková, jakou si jí Snyder představoval, byť se nám Whedon a spol. snaží namluvit opak. Že po Snyderově odchodu došlo k mohutným změnám je totiž zcela evidentní. Kdyby šlo jen o pouhé dotočení nějakých scén, jak to bylo prezentováno v médiích, asi bych s tím neměl tak zásadní problém. Tady se ale očividně i dost výrazně přepisovalo a vystřihovalo. Např. celá pasáž s oživením Supermana je dost pravděpodobně přepsaná, protože za 1) v podstatě vyvrací závěr BvS (a asi i onu záhadnou apokalyptickou vsuvku s Flashem) a za 2) digitální brada Henryho Cavilla svědčí o tom, že minimálně část téhle pasáže vznikala až letos v létě při dotáčkách. Nepochopitelná je ale třeba i změna filtru ve finální bitvě (a nejen tam, film celkově vypadá "světleji" a to rozhodně není Snyderův styl), kterou lze ostatně zpozorovat už v trailerech spolu s řadou vystřižených scén, které budou navíc asi jen malým zlomkem toho, co všechno bylo ve skutečnosti vystřiženo. Bez debat nejabsurdnějším rozhodnutím z kanceláře Warner Bros je však nařízení samotného šéfa Tsujihary, který prostě přikázal, že délka filmu nepůjde přes dvě hodiny. Bez ohledu na to, jak dlouhý by snímek potřeboval být, aby dostatečně vykreslil všechny postavy a příběh. To je zkrátka něco, co mi hlava nebere a jestli by u Warnerů měly padat hlavy, tak Tsujihara by měl letět jako první. Samozřejmě se můžeme jen dohadovat, jestli ona prvotní verze, kterou Snyder předložil studiu ještě před smrtí své dcery, je skutečně o tolik lepší, jak většina fanoušků předpokládá. Já osobně nepočítám s tím, že by byla dokonalá. Studio mu ostatně už loni dalo jasné ultimátum o divácké přístupnosti, kvůli kterému se ještě před natáčením upravoval scénář, aby byl víc "family friendly", takže kompromisy se musely dělat už od začátku. O jednom jsem ale přesvědčen - Snyderova verze by byla určitě mnohem víc "snyderovská", než je tenhle producentskej paskvil (btw slovní spojení "producentskej paskvil" jsem použil i v souvislosti se zkrácením BvS o třicet minut a bláhově jsem doufal, že se studio z této chyby poučí, ale dopadlo to přesně naopak). Tuhle verzi s hudbou od Junkieho ale pravděpodobně nikdy neuvidíme. I když - např. Donnerova verze druhýho Supermana si nakonec svojí cestu na svět našla (trvalo to přes dvacet let, ale našla) a už teď vznikají petice pro uveřejnění Snyderovy verze JL, kde se jen pár dní po premiéře shromáždilo několik desítek (už skoro stovka) tisíc podpisů. Takže naděje, sic jen velmi malá, stále žije a umírá poslední. _____ 20.5.2020 bylo oficiálně oznámeno, že Snyder dostane příležitost svojí verzi dokončit a 18.3.2021 tento film spatřil světlo světa jako Zack Snyder's Justice League. Tahle Whedonova kompromitovaná verze filmu, dnes již běžně označovaná jako Josstice League, tak může v klidu zapadnout do propadliště dějin jako jeden z největších omylů v historii studia Warner Bros. () (menej) (viac)

vegetol.mp

Neinvenční digi bordel, ve kterým nefunguje téměř nic. Digitální záporák je komickej, robo-negr i Flash jsou extrémně trapný, pokusy o humor nejsou vůbec vtipný a dialogy působí dojmem, jako by je napsala freewareová verze libovolnýho scenáristickýho softwaru. Díky tomu, že to stálo tunu prachů, se na to dá bez problémů koukat, ale tohle si za rámeček nikdo ze zúčastněných fakt nedá. 30 % ()

kajas

Po boží sólovce ženského přírůstku do party trochu sešup. Nováčci nejsou nijak zvlášť představováni a za dvě hodiny (zaplať pánbůh za normální nepřestřelenou stopáž) se toho vlastně ani moc nestane. Taky jsem si nebyla jistá, jestli se mi víc líbí hra na osudové drama, nebo na komedii s komiksovými prvky. Gal je božská, Ezra taky potěšil, ale co je to platné, když si hodinu po odchodu z kina pamatujete akorát Williamsův motiv z "Jurského parku", který hrál v sále před začátkem promítání. Edit pro porovnání se Snyderovou novou verzí: Tenhle film vlastně nejvíc charakterizuje slovo zkratkovitost. Chybí motivace a pořádné představení některých postav, přebývají tady křečovité pokusy o vtip. S přístupností od 12 let a bez vyhřezlých mozků také působí víc jako pohádka. Nová verze je ve všech ohledech dospělejší, megalomanská, ale čtyři hodiny si samozřejmě nenajdete příliš často. Na připomínku toho, jak se DC univerzum teprve rozbíhalo, bude tohle fajn volba. ()

Patw

Fantasmagorie. DC už přestalo dávat smysl někde kolem Batman vs Superman a Suicide Squad, ale Wonder Woman byla povedená podívaná, jenže pak přišla Justice League. Slepenec všeho možného, jen bez nějakého smyslu. ()

halogenka

Takze si to shrnme - Ben Affleck, nejnanicovatejsi Batman vsech dob, v o 3 cisla vetsim kostymu a v o 3 cisla mensi brade cely film fnuka po svem (ne)kamosovi Supermanovi. Aquaman, ktery o vodu sotva zavadi, a kdyz uz se v ni cirou nahodou ocitne, musi si na dne udelat vzduchovou bublinu, aby mohl dat rec se svoji holkou. Wonderholka, ktera vsecky v parte mamkuje, a pak Flash, jehoz ukolem je pokusit se rict behem filmu aspon jeden slusny for. CGI jak z devadesatek, vsechno vypada 2D a vsechny postavy pusobi jak po hodne zfusovanem faceliftu. Zatimco Marvelaci na to jdou s humorem, Warneri s DC se rozhodli nase divacka srdicka dobyvat patosem a neskutecne nablblyma scenarema, takze si po dvou hodinach sledovani tyhle bezobsazny ukrutnosti reknete jenom “he?” ()

Aleee89

Těch komiksových adaptací je sice už hodně, pletou se mi a přestávám se v nich orientovat, ale Liga spravedlnosti se mi i přes spíše rozporuplné recenze nakonec docela líbila. Akční, opulentní, sem tam vtipná, prostě další klasická blockbusterová jednohubka, kterou si docela užijete, ale za týden nevíte, o čem byla. I když v daný moment zkrátka účel splní. ()

Trevor

Kukám, kukám film a mám pocit že som ho už raz videl a ono videl som jeho novšiu verziu. Rovnaké hodnotenie ako novšej verzii dávam aj preto že po pozretí seriálov Gotham a Superman a Lois mám k týmto hrdinov o niečo bližšie ako k hrdinom zo sveta Marvel. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera