Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

rawen

Tak to jsem asi opravdu blázen, to tam opravdu nikdo nevidí ten americký hrdinský patos? Vždyť má divák občas dojem, že si z něj režisér dělá legraci! Tak nevyvážený film opravdu aby jeden pohledal, po docela slušném začátku přichází rádoby legrační trapné scény (ten malý účetní a jeho razie na mostě, "hlášky" pana Costnera a pana Conneryho, snad schválně kýčovitě dokonalá Costnerova rodinka) - a všechno dobré so ce podařilo je pomalu v háji. Connery a Oscar? Proč ne? Jen proboha ne za tohle! A tolik vychvalovaná přestřelka na schodech? Kdybych si to po shlédnutí nepřečetl tak nevěřím, tohle se lidem líbí? :) Jediné pozitivum lze spatřit ve skvělé výpravě a Robertu DeNirovi, který Al Capona zvládl - i když poslední scéna v soudní síni už také vyzněla spíše do trapna. Ani ten Morricone se moc nepředvedl, nevím - spousta drahého povyku pro nic. 6/10 ()

PROROK14

Perfektná gangsterka s podľa mňa výbornou atmosférou starých časov Al Caponeho keď sa ešte len obchodovalo s alkoholom a jeho nelegálnym pašovaním a predajom. Výborný DeNiro a Andy Garcia. 90% ()

Hwaelos

Tehdejší hvězda Costner je sice v hlavní úloze trochu nevýrazný, ale díky perfektnímu scénáři jde zřejmě o nejlepší mafiánský film, co jsem viděl. Co víc říct? ()

Mulosz

Toto mělo neskutečnou sílu. Film je propracován po všech stránkách, odkazuji na veškerá superlativa, která zde padla. A to nemluvím o velmi chytré scéně na nádražních schodech, která se pomalu zařazuje do učebnic. Přílišná sentimentalita mi v tu chvíli nebyla na obtíž, neboť se zručnou režií, jejíž je vždy spoluautorem E.Morriccone, jestliže se na filmu hudebně podílí (nazývat to "hudebním doprovodem" by nebylo na místě), si nechám líbit vše. A to jsem si zpočátku myslel, že není nic horšího než sentimentální fízl se smyslem pro rodinu v podání Kevina Costnera dabovaného Alfrédem Strejčkem (nebo kdo se tohoto partu v novácké produkci zhostil). ()

Chermy

Zvláštní film. V první polovině se zdá být takovým odlhčeným romantickým pohledem na skutečné události, ale v té druhé přijde studená sprcha. Zvláštní kombinace, ale docela mi sedla ()

JohnCZ

Nevím, proč jsem se téhle pecce tak dlouho vyhýbal. The Untouchables je skvělá gangsterka, který u mě vítězí především tím, že je přístupnější než mnoho jejích slavnějších bratříčků. Je tomu především díky kladným ústředním postavám, které ze všech sil bojují proti zločinu. Costner, Garcia, Connery - ti celý film táhnou úplně s přehledem a De Niro jako slavný Al Capone už je jen takový bonbónek. Dobová atmosféra je doslova hmatatelná a i když je film spíše komornějšího rázu, obsahuje slušné množství pouličních scén, které by jako z oka vypadly dobovým fotografiím. Na pátou hvězdu tomu dopomohla prakticky dokonalá přestřelka na schodech... a taky Morriconeho hudba. ()

svik

Za 1a...Jeden z nejlepších kousků v kterím de Nito hrál jeho herecký výkon přečil všechny ostatní až na kmotra a právě k němu bych tento skvost přirovnal . VELIKÁ PODÍVANÁ OD KTERÉ JSEM SE NEODTRHL. ()

Marek1991

Až na tú pomstu ku koncu za kamaráta, čo by sa skôr hodilo mafiánom, to bolo všetko celkom v poriadku. Film nemal nejakú extra atmosféru, exteriéry boli dosť vyľudnené, akcie som tiež čakal viac vzhľadom na postavu Al Caponeho, ale tak bolo to tak trocha podľa reality, škoda, že tá nebola ani vzhľadom na Nessa taká hrdinská, ale tak pre amerických policajtov sa stal legendou, tak ako Costner pre fanúšikov filmu. Film je taká stará škola, 80. roky z toho dnešný divák priam cíti, film je zas z doby nezmyselnej prohibície, z doby, kedy bolo veľa ľudí chudobných, no Garcia, De Niro, či Connery, to je zostava do gangsterky, ktorá má niečo do seba, je celkom prepracovaná, tie interiéry sú celkom presvedčivé, je to gangsterka pestrá dejom, možno niektoré scény mohli byť zrýchlené, no pre mňa to bol zaujímavý zážitok. Možno tu chýbali tie Al Caponeho výstrelky, či stavanie sa do role človeka, čo pomáha chudobným, možno tu chýbali iní mafiáni, ktorí mali väčší vplyv než on, takto je to orientované na štýl dobrý policajt a skupina čestných proti zlému mafiánovi a jeho poskokom, príde mi to ako taká klasika, taký film pre chlapov. ()

Cubinho

Já mafiánskému žánru nijak zvlášť neholduju, ale Neuplátní jsou tak originální, že je budu hodnotit vysoko. Každý vyvyšuje scénu ze schodiště, já vyzvednu tu ze střechy. Všichni herci odvádí nadstandardní výkon, jednoho však musím vyzdvihnou ještě výš - ač nedostal tolik prostoru, jak je obvykle zvyklý, tak postavu Al Capona zahrál de Niro opravdu exelentně. 9/10 ()

Torision

Costner předvádí svůj nejlepší hereckej výkon v roli nejsympatičtějšího kladnýho hrdiny. Je tu i skvělej Connery a De Niro. Výborná Morriconeho hudba. A výborný De Palmovo zpracování. Ve finále jedna z nejlepších gangsterech, který jsem měl tu čest kdy vidět. ()

El Pistolero

8/10. Čím více filmových démantů s mafiánskou tematikou vidím, tím častěji a s větším uznáním si říkám, jak moc museli mít chlapci z brněnského Illusion Softworks „nakoukáno“, aby mohli ve skrovných tuzemských podmínkách vytvořit dnes již legendární počítačovou hru „Mafia: The City of Lost Heaven“. Druhá polovina filmu nemá chybu, hudbu a kameru musí bez ustání opěvovat i hluchý se slepým, přestřelka na schodech se řadí do kategorie nesmrtelných a Kevin Costner předvádí nejlepší hereckou performanci své kariéry po „Tanci s vlky“. Gangsterský oldschool nejvyšší jakosti. ()

curunir

Keď som zistil, že som zabudol tento film nejakým nedopatrením ohodnotiť rozhodol som sa ho opäť zhiadnuť a po nejakých 2 rokoch si ho tak pripomenúť. A musím povedať, že teraz som bol skôr v niektorých veciach nemilo prekvapený. Ak by som tu mal vyrieknuť, ktoré veci sa mi tu nepozdávali tak sa kľudne môžem pridať napr. na stranu Kulmon-a, ktorý to pekne zhrnul. Charlesa Martina Smitha mám celkom rád, ale tu jeho postavička posúvala film do takých zvláštnych pateticko-komických sfér a rovnako to bolo aj so scenárom. Okrem toho tu toľkokrát citovaná schodisková scéna mi už potom prišla ako keby De Palma už nevedel kadiaľ a tak začal srandovať (zvlášť keď sa do záberu začnú hádzať aj námorníci). Dosť však kritiky. I keď možno nie sú Nepodplatiteľní vo všetkých smeroch dokonalý, musí sa uznať že sú úžasne štýlový čomu v mnohom napomáha Morriconeho hudobná zložka. Vôbec by som ju nenazýval divnou alebo, že neladila s obrazom. Problém bol možno s ústredným motívom (resp. tým z úvodných tituliek), no ten pekne ukazuje Morriconeho odosobnenie a všestranný talent a dokonale ním, spoločne s motívom Al Capona, vykúzlil tú správnu atmosféru Chicaga 30-tych rokov. Svedčí o tom aj fakt, že okrem tradične nepremenenej oscarovej nominácie získal aj nomináciu na Zlatý Glóbus a vyhral napr. ceny ASCAP, BAFTA či GRAMMY. ()

PauloZ

Tento film je plný dír, které by bylo potřeba zacelit a vyladit. Děj je podám takový způsobem, že jsem měl párkrát pocit, že je to moc narychlo, že jim to de hodně lehce. Např. to, jak jeli na zátah na most, bylo tak rychle, že jsem ani nepostřehl, kde vzali echo atd. Takže jsem váhal dát 3*, ale na druhou stranu je to insiprované skutečností a doba 40tých let je super. Nakonec slabá 4* ()

F.man

Jeden z De Palmových vrcholů. Mafiánské témata tomuhle chlapíkovy prostě jdou a i když tentokrát stojíme na oné dobré straně, i tohle má pořádné koule. Skvělý scénář, výborná režie, Sean Connery, Morricone, Costner, Garcia, De Niro... To je prostě pěti hvězdový mix. You can get further with a kind word and a gun than you can with just a kind word. ()

Astaroth12

Film o korupcii, úplatkoch, dravom policajtovi i o Al Caponem. Naozaj v tomto filme je úplne všetko, prestrelky, výbuch, emócie, drsný chlapi i kruté zákernosti. Film má kludnejšie scény, ale aj akčné parádičky, ktoré filmu silno zvyšovali úroveň. Aj keď mal niekedy kludnejšie momenty, vobec nenudil, vždy sa tam niečo udialo čo vedelo zaujať. Kamera je zas ako som zvyknutý pri takýchto filmoch bravúrna a s hudbou boli silno pôsobivé. Chcel som si pozrieť kvalitnú gangsterku a tejto som moc neveril, ale mal som, lebo je to jedna s najkvalitnejších a najzaujímavejších gangsteriek, aké som videl. Silno dramatická snímka, plná mŕtvol, akčných grádov a vynikajúcich hercov. Dakujem Russellovy za doporučenie. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery