Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

lamps

Klasicky výborný De Palma. Jsou tam zákeřní gangsteři, hodně střílení, dost emocí a bez vyjímek výborní herci( hlavně De Niro jako záporák nemá chybu). Pro mě nejlepší gangsterka po prvním Kmotrovi a Zjizvené tváři! ()

filmfanouch

Pravděpodobně nejlepší film režiséra Briana De Palmy. výtečná podívaná s (právem Oscarem oceněný) výtečným výkonem Seana Conneryho a také Kevina Costnera, Andyho Garcii nebo Roberta De Nira v roli Al Caponeho. Mistrovský soundtrack Ennia Morriconeho, De Palmův tvůrčí styl v té nejpůvabnější podobě a především dodnes jeden z nejlepších gangsterských eposů. Sice se spousty momentů ve filmu neshoduje se skutečnými událostmi, bez událostí z 30. let 20. století by ovšem tahle nestárnoucí pecka vzniknout nemohla. ()

JohnnyD

Jedna z najlepších gangsteriek so skvelým hereckým ansámblom na čele so sympaťákom Costnerom. A k tomu Morriconeho hudba! PS: Najzaujímavejšie bolo, ako im prvý krát pri sledovaní začali po hlavne chodiť nápadné paralely s jedným animovaným seriálom z detstva - The Untouchables of Elliot Mouse :). ()

Boogeyman

Gangsterka z druhého pohledu, kdy sledujeme převážně práci policie v nesmyslné době prohibice. Několik kultovních scén, prostředí kde se film odehrává, DePalmova nezaměnitelná režie, výborné obsazení a DeNirův Al Capone s baseballovou pálkou dávají dohromady bezpochybných 5 hvězdiček. ()

sheen

Jednoznačne nejlepší gangsterka pro mě, velká láska. thnx Briane!! Duo Costner a Connery funguje na 110%, Andy Garcia jako pistolník divokého západu hraje výtečně a De Niro jako Al Capone....nedostižný. Plus to celé završeno nehorázným hudebním doprovodem by Ennio Morricone. Hned na první shlédnutí jsem si ten film totálně ZAMILOVAL! Film mě dostal a pohltil svou atmosférou a prostředím, postavami, je to prostě kompletní dokonalost. Morricone je machr, ale píseň nazvaná "Victorious" je opravdová srdcovka, jedna z řady. "Here endeth the lesson" "What Are You Prepared To Do?!" "They pull a knife, you pull a gun. He sends one of yours to the hospital, you send one of his to the morgue. That’s the Chicago way.” ()

Indiana

Brilantní. Skvěle navozená atmosfra Chicaga v době prohibice (fakt tohle období miluju, viz. game Mafie), De Palmova skvělá režie (jeho nejlepší film, i když... - Hadí oči se mi líbily zhruba stejně, Scarface taky neni k zahození). První pořádná role Kevina Costnera, jedna z nejlepších Seana Conneryho a prostě všichni herci si to tu dávaj (De Niro samozřejmě taky, ale to nemusim říkat). Spolu s Kmotrem moje nejoblíbenější gangsterka (Scorseseho filmy prominou, ale ty tomuhle navzdory svým velkým kvalitám nesahaj ani po kotníky). ()

petaspur

Western z dob prohibice. Čtyři neúplatní policisté rozhodně nejsou abstinenty, ale trpělivě s konzumací alkoholu čekají na dobu, kdy bude zákonem povolen. A místo toho, aby popíjeli drahou lihovinu schováni za domovními dveřmi (jako jejich kolegové), tak se rozhodnou nesmyslný zákon chránit za cenu vlastních životů. Je to trochu absurdní, ale dobře natočené. ()

Disk

Výborná gangsterka, výtečná hudba Ennia Morriconeho, ale na monumentálnost Kmotra a Tenkrát v Americe se nechytá. Režie Briana De Palmy je ovšem precizní._________Na velkém plátně jsou samozřejmě Neúplatní výborní. ()

misterz

Film je nabitý hereckými hviezdami od podlahy až pod strop a to je podľa mňa aj jeho najväčšia devíza (odhliadnuc od výbornej Morriconeho hudby). Je tu síce všetko čo by mala správna gangsterka mať (vydieranie, vraždy, korupcia, prestrelky, napätie...), ale od Scorseseho mi tento žáner chutí predsa len viac. Miestami mi to prišlo zbytočne rozvláčné a s kolísavou atmosférou. 80/100 ()

Satan

Pokud nějaký film vidím podruhé, začínám hledat menší chyby, nedotažené detaily, trhliny v ději či nějakou naprostou pitomost. Neúplatní naštěstí nejsou tento případ. Napodruhé jsou 30. léta daleko přitažlivější a režie ještě dokonalejší. Úvod s břitvou, kufřík, nepovedená akce, setkání na mostě, přísaha, baseballová pálka, přestřelka na schodech, výtah, Malone aneb kamera v akci, konec na střeše...De Palma nám vůbec nedopřeje se nadechnout. Co sakra dodat? Connery na vrcholu, De Niro ve formě, De Palma ve formě, Costner a Garcia ve svých prvních a lepších rolích + skvostná hudba od Morriconeho s nadpozemským úhlavním motivem. Jestliže hledáte zlatou střední cestu mezi seriózním eposem Kmotrem a brutální, hláškoidní Zjizvenou tváří, nemůžete tento snímek minout. [Přesná stopáž: 119 min] ()

Goldbeater

Precizně natočený příběh o boji několika jednotlivců proti prohnilému systému. Film, který se ke konci nebojí ukázat, že pro prosazení vyššího dobra je v případě potřeby nutné stoupnout i pár kroků za hranu zákona. Režisér Brian De Palma ve své nejlepší formě a Sean Connery ve své nejlepší herecké poloze. Poutavý snímek, jenž obsahuje všechny kouzelné substance, díky kterým mám rád opakované sledování filmů. A při zdejší Morriconeho hudbě mám vždy husí kůži! ()

Webb

[6/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: Art Linson /// Scénář: David Mamet podle románů Oscara Fraleye, Eliota Nesse, Paula Robského /// Kamera: Stephen H. Burum /// Hudba: Ennio Morricone /// Oscar: Sean Connery (herec ve vedlejší roli) /// Nominace na Oscara: Patrizia von Brandenstein, William A. Elliott, Hal Gausman (výprava), Marilyn Vance (kostýmy), Ennio Morricone (hudba)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Sobis87

Scorsese měl svého Roberta De Nira a De Palma zase Al Pacina. S Nedotknutelnými De Palma vyměnil jednoho za druhého a De Niro si tak mohl zahrát proslulého Al Capona. Westernový Kevin Costner dostal na starost hlavní part a jak bude ještě níže uvedeno na pravou míru, svou účastí na Nedotknutelných se až tak moc nevzdálil od svého oblíbeného žánru. Dále se zde vyskytuje mentorský Sean Connery a taliánský ostrostřelec Andy Garcia. Opravdu zatraceně nabušené obsazení. ____ S Nedotknutelnými nastavil De Palma zrcadlo Scorseseho mafiánským eposům a částečně i své Zjizvené tváři, když svět, do kterého ve velké míře zasahuje organizovaný zločin, vykreslil nikoliv skrze optiku samotných „gangsterů“, nýbrž samotných policistů, kteří pro Scorseseho antihrdiny představovali maximálně tak terče na odstřel. Místo příběhu o vzestupu a pádu gangstera se tak dočkáme příběhu několika statečných, kteří mají odvahu se vzepřít gangsterskému mocnáři a vytrvale prosazovat spravedlnost a záběry na samotné „nedotknutelné“ stojící na koních v řadě na kopci silně evokují Sedm statečných. Ano, ač zasazen do doby prohibice a zpracovávající gangsterské téma, tento film silně koketuje s žánrem westernu, přebírá jeho postupy, odkazuje na žánrové klasiky a i samotné angažování legendárního westernového skladatele Ennia Morriconeho jasně naznačuje, kam De Palma s tímto filmem mířil – jsou Nedotknutelní gangsterským filmem užívajícím westernových postupů, anebo jsou přímo westernem zasazeným do 30. let 20. století? Nebo tento film funguje na oba způsoby? Nepochybně ano. _____ De Palma v tomto filmu piluje svůj režijní um, opět se dočkáme kamerových jízd prostřednictvím steadycamu, je zde užito objektivu s dvojím ohniskem (viz. scéna v opeře, užito i v Oblečen k zabíjení a ve Třech dnech Kondora) a záběry jsou komponovány ve prospěch širokoúhlého formátu. Třešničkou na pomyslném dortu je pak přestřelka na schodišti (a jí předcházející natahované napínání diváka), jejímž prostřednictvím De Palma vzdal hold otci montážní školy Sergeji Ejzenštejnovi, neboť tato scéna je přímým odkazem slavnou scénu s kočárem na schodišti v Křižníku Potěmkinovi. Nedotknutelní jsou pro mne majstrštykem v De Palmově filmografii. Žádná Zjizvená tvář, žádná Carlitova cesta, ale tohle. ()

HoneyBunny

Chybí mi tu scéna, kdy bych se zamilovala do některé z postav, taková ta, kde někdo něco řekne nebo vypráví, vy se díváte na jeho obličej a najednou zjistíte, že toho dotyčného máte rádi. Takový potenciál měl jen Connery, ale na plátně byl na to moc málo. ()

dzej dzej

Precizní příběh, precizní výprava, precizní herci, precizní kamera, řada precizních scén... A právě proto nemůžou Nedotknutelní dostat pět hvězdiček... ()

Jordan

"ako štyria obyčajní chlapíci dostali najväčšiho mafiána všetkých dôb" (v podaní fenomenálneho Roberta De Nira); kde to má byť akčné, je to akčné, kde to má byť dramatické, je to dramatické, David Mamet je veľmi "divný patrón", tento scenár by vyzeral, keby ho nenapísal on, asi oveľa "konvenčnejšie" a uhladenejšie, takto je "mierne divný", no o to zaujímavejší, Al Capone až na jednu scénu vystupuje nie ako boss mafie, ale ako extrovertný salónny lev zbožňovaný médiami a ľuďmi a v podstate nespácha pred divákmi (ako hovorím až na tú jedinú scénu - ktorá je tiež mimochodom napísaná celkom netradične v rámci žánra podobných scén) žiaden zločin; mladý Costner s ešte mladším Garciom sú tie správne tipy (aj typy) na hrdinov; ()

Anderton

Viac som bol spokojný s jednotlivými scénami (napr. parafráza Krížnika Potemkina), ako s celkom, ktorý mi pripadal trochu roztrieštený. Záchranou sú ale herci, najcharizmatickejší je Sean Connery a prekvapí jednorozmerná figúrka Al Caponeho v podaní De Nira. Ten si tu ako keby strielal zo svojich drsných mafiánov z minulosti. Niekedy sa nájdu ludia, ktorí za nás a pre nás idú proti múru s neistým výsledkom a treba si ich uctiť, napr. filmom. De Palmov výrazný rukopis je cítiťaj v klasickej gangsterke, akou Neúplatní určite sú. ()

francis

Výborná hudba, vymakaný stylový exteriéry a herecký obsazení (hlavně De Niro, kterej ovšem nedostal moc prostoru, tu předvádí další ze svých geniálních představení) nedovoluje zařadit tenhle film mezi průměr, taky spousta záběrů a části mnoha scén jsou parádní (pro to všechno taky tenhle film rozhodně stojí za vidění), ale celkově to nedrží pohromadě. Snaha o odlehčení ve formě komických scén se podle mě dost tvrdě tluče s pojetím vážných (a brutálních) scén a hodně jim ubírá na působivosti, navíc scénář je na některých místech až nechutně naivní a prvoplánovej... Kdyby byl film jinak sestříhanej a tvůrci líp promysleli, o co jim vlastně jde, mohla to bejt opravdu bomba. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery