Sao du 2: Tian di dui jue

• Čína 扫毒2:天地对决 (viac)

V roce 2004 jsou Jü Šun Tchin (Andy Lau) a jeho kamarád Ti-cang (Louis Koo) členy triády. Ti-cang ovšem nerespektuje pravidla a šéf přikáže Tchinovi, aby mu za trest usekl prsty. Poté se jejich cesty rozejdou. Tchin se po rozchodu s přítelkyní rozhodne odejít z triády a začít žít počestný život. Stane se z něj bohatý finančník, filantrop a po boku mu stojí krásná manželka (Karena Lam). Z Ti-canga je naopak největší narkobaron hongkongského podsvětí. A po 15 letech se jejich cesty opět zkříží. (LangiJ)

LangiJ

S jedničkou to má společný tak akorát název. A pro mě jen dobře. Zatímco jednička i přes skvělé obsazení moc nezaujala, dvojka koukatelná je. Bohužel to Andy Lau ani Louis Koo nevytáhnou nad průměr, i když oběma role sedla. Konec mi přišel lehce úsměvný, stejně jako pády z výšky. V Hongkongu a na Filipínách mají asi všichni feťáci chuť si zalítat, když se sjedou. Ale jinak fajn, jen škoda, že se příběhy hlavních hrdinů víc nepropletly. Pořád jsem čekala, až se dá Andy dohromady s Michaelem Miu a postaví se Lojzovi, a ono nic. Samý řečičky a skutek utek. ()

Lacike

Na jednotku tento film vôbec nenadväzuje dejovo a ani štýlom. Jednotka bola klasickým heroic bloodshed filmom o trojici kamarátov, ktorých cesty sa postupne rozdelia. Tu sledujeme trojicu, ktorú spája téma drog. Jeden je drogový narkobarón ( Louis Koo) s pifkou na Andy Laua, ktorý sa z radového člena triády vypracoval na úspešného finančníka, ale tiaži ho drogová minulosť jeho rodiny. Tretí a viacmenej do počtu je šéf protidrogovej jednotky, ktorý sa stará o dcéru kolegyne, ktorú pred rokmi zabila nejaká fetka. Film má byť o ich osudovom prepletení a popritom má diváka poučiť o tom, že drogy sú zlé, áno? No a to prepletenie osudov príliš nefunguje. Strašne dlho sa ich línie odvíjajú samostatne a len občas sa ich cesty výraznejšie pretnú. Záchranou mohli byť akčné scény, ale tie sú len tuctovým súčasným CGI štandardom. Tvoria ich väčšinou nekonečné prestrelky bez nejakej taktiky, toľko smrteľných pádov ľudí z budov, že mi to pri tridsiatom deviatom páde nejakého chudáka už pripadalo komické. No a zábavným vrcholom je záverečná autonaháňačka v štýle Fast and Furious, v ktorej sa naháňajú v metre a k tomu predošlému serióznemu vyzneniu filmu vôbec nepasuje. Záver je poplatný cenzorom, takže všetky postavy, ktoré sa behom filmu trochu zašpinili, musia byť potrestané a hlavne drogy sú zlé, áno? Ale Andy Lau a drsný Louis Koo to ťahajú aspoň do pozerateľného priemeru. A stále je to po každej stránke lepšie ako nedávny Project Gutenberg. 5/10. ()

corpsy

Aj keď akcia v tomto prípade opäť nechýba ( záverečná automobilová naháňačka, má zopár skvelých akčných momentov ), príde mi to skôr len ako lacnejší, pouličný vývar z rozvarenými rezancami. Emocionálne momenty akosi nefungujú, sú statické a herci v nich skôr prehrávajú. Ešte je tu ale spomenutá akcia, ktorá drží snímok nad priemerom. ()

EvilPhoEniX

Velká škoda. White Storm od Benny Channa je nejlepší Hong Kong posledních 10 let, ale změna režiséra v Herman Yaua, který zvládá akorát tak HK CAT 3 filmu neprospívá. Celkem zaujme tématika drogových dealerů, která téměř nikdy neomrzí a Andy Lau společně s Louis Koo odvádí také skvělou práci, ale tím pro mne plusy končí. Technická stránka je spíše průměrná ( Na Hong Kong vysoká, ale oproti JK je to pořád dost umělé) a samotná akce je hodně nevzrušivá a velmi rychle zapomenutelná. Obyčejný průměr. Kéž by dostal dvojku na starost Dante Lam, to by vše vypadalo mnohem lépe v každém ohledu. 55% ()

Vavča

Z milosti za tři, Herman Yau je renomovaný režisér a žánrový všeuměl, přesto ze z White Storm 2 cítit jako by to vzniklo na objednávku z pevniny, pro zájem pevninského publika, než jako autentická činnost domácích tvůrců. Omšelý námět na téma vzestup k moci v triádě přivede střet dvou přátel, muže který se zbavil zločinné minulosti Yu Shun Tin (Andy Lau) a snaží se prospět společnosti, zejména také zapůsobit na svoji ženu Michelle (Karena Lam). Dizang (Luis Koo) byl vyhozen kdysi z organizace za distribuci drog, nyní ovládá trh s heroinem a míří výš. Obyčejný příběh bez nějak výrazněji zpracovaných postav vytahuje z nadprůměru hudba, technické zpracování celkově, zejména však herecké výkony, nejen Andy Lau, ale kupodivuLuis Koo dokáže předvést už poněkolikáte působivou masku zla, aniž by vykrádal svoje jiné role, ti záporáci mu svědčí. Přesto to není stylové retro, s perfektním napětím a příběhem jako Project Gutenberg https://www.csfd.cz/film/510397-nepolapitelny-padelatel/komentare/ Solidní průměr, ale při závěrečné scéně SPOILER!!! Se zdá, jako by symolizovala nikoliv děj, ale samotnou situaci HK filmu, staří obři stříbrného plátna se kácí k zemi a za nimi zeje prázdnota... Přesto bych to neviděl tak černě, jisté naděje se rýsují https://www.fareastfilms.com/?news_post_type=hong-kong-film-never-dies-episode-3-this-man-may-hold-the-key-to-the-future-of-hk-cinema ()