Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiálny text distribútora)

Tsunami_X

Notně ohraný a triviální námět jež působí v přímém kontrastu s výtečnou režií a skvěle zahranými postavami jako pěst na oko. Celkově se však překvapivě jedná o netuctovou podívanou o dvou zásadových mužích na opačných stranách zákona. Tohle zajímavě vystavěné drama v samém závěru dokonale strhne a zůstane po něm dojem, že jej natáčel Michael Mann, jemuž zakázali přílišné kamerové eskapády a experimenty, což bylo jenom k dobru věci. Žánrově těsně pod vrcholem. ()

novoten

Na komentář k téhle vybroušené perle si troufám až po zhlédnutí celé trilogie a nebude překvapením, když řeknu, že první díl je i dílem nejlepším. Před divákem se totiž odehrává krutá hra v žánru policejního thrilleru, tak napínavá, že chvílemi ani nedýchá. Když je vše navíc zahráno úžasným hereckým kvartetem (Yan a velitel Wong na straně kladných hrdinů a Ming s bossem Samem na zlé straně), nemůže se mi nikdo divit, že jsem se ve vypjatých chvílích neubránil slzám a po absolutním konci zůstal dlouho sedět s čelistí dole. ()

Falko

Mne to strasne pripominalo SKRYTU IDENTITU (2006) od Martina Scorseseho, dokonca sa mi zdali byt niektore sceny skoro az okopirovane. Jediny rozdiel bol v tom, ze pokial som si DiCapria s Damonom neplietol, tak tychto Hong Kongskych hercov naopak plietol a preto by som si mal Volavku pozriet znovu, aby som jej mohol dat plny pocet. Bol som velmi spokojny, je to vynikajuci film o sledovani policajta ako spicla v mafianskom gangu a naopak gangstra, ako spicla medzi policajtmi... 02.10.2010 _______ Andy Lau - (Inspektor Lau Kin Ming) +++ Tony Leung Chiu Wai - (Chen Wing Yan) +++ Eric Tsang - (Hon Sam) +++ Kelly Chen - (Dr. Lee Sum Yee) +++ Sammi Cheng - (Mary) +++ Hudba: Kwong Wing Chan +++ Nemecka Cinema - 100% ()

Chrustyn

Velice povedená kriminálka. Pokud čekáte akční nářez ála Woo budete zklamáni ale pokud čekáte kvalitně odvedenou filmařskou práci s výbornými herci a napínavým příběhem budete uchváceni. A pokud vám Hongkongská produkce nic neříká jukněte na "Skrytou identitu", která podle tohoto filmu vznikla a je ještě o fous lepší. ()

playboxguest

Naprostá psychologicko-akční jízda, která mě pohltila od první minuty do konce, tak brilantně naservírované, že se mohl můj milovaný Scorsese snažit sebevíc, ale originál prostě nepřekonal. Skrytou identitu mi stačí vidět jednou za pár let, tohle se musí vidět opakovaně a furt to bude nervy drásající mazec. ()

• Z důvodu čínských regulí byli tvůrci nuceni vytvořit dva konce. Původní se promítal v Hongkongu a ve světě, nový pak v Čínské lidové republice a Malajsii. (Grimaldi)
  • Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (viac)

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (viac)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (viac)