Dva kadeti vedou paralelní a stejně nebezpečný život. Jeden je vyslancem mafie, infiltrovaný v policejním prostředí jako vyzvědač a druhý naopak vyzvědačem policie v kruzích mafie. Špionážní drama pokračuje na obou stranách. Naproti vzrůstající důvěře začíná tak jako mafie, i policie cítit šikovný podvod. Stres se zvyšuje a Chan a Lau musí jen jediné. Dostat se z této hry živí. (oficiálny text distribútora)

genetique

Začiatok filmu bol pre mňa trošku mätúci, keďže som jednotku videl dávnejšie. Je zrejmé, že ide o začiatky oboch kadetov a zobrazenie postupnosti infiltrovania sa medzi, či už mafiu, alebo policajný zbor! Miesta mi dosť rozpačité a nesúvislé. Schopné vyberanie hercov, herecky výborné, no niektoré efekty na zaplakanie. Napríklad scéna s horiacim človekom bola na dnešné pomeryozaj chabá. 65%. ()

Renton

Scénář: Felix Chong, Siu Fai Mak .. Jen a jen prequel se zápory k tomu patřícím. Pomale plynoucí, zaměřující se na chování a vztahy postav v asijské triádě. Vyložený doplněk k původnímu filmu, samostatně zcela nefunkční, jelikož je dosti obsáhlý o komplikovaný, navíc politicky podbarvený. Už mi to tak nesedlo, jako první snímek. Pokračující peklo ztělesňují tři věci: plynoucí čas, neohraničený prostor a bezmezné utrpení. Ti největší hříšníci padli navždy do tohoto pekla, odsouzení k nikdy nekončícímu utrpení.. ()

tom88

Na jednotku to nemá ani zďaleka, toto je oproti jednotke katastrofa. Bolo to síce dobre natočené, ale nič nové tento film neponúkol, len ďalšie zložité kecy, pri ktorých si zase musím domýšľať ako pri jednotke a možno ešte viac a tentokrát je tu aj dlhšia stopáž, ktorá v tomto prípade znamená kopec nudy. Stále som len čakal kedy sa niečo stane alebo sa niečo normálne rozbehne, ale stále sa chodilo okolo horúcej kaše a nikto ju nenačal. Od prequelu som čakal aspoň niečo ako bola jednotka a čakal som, že sa v niečom tvorcovia polepšia, no zostali tam kde boli a možno ešte nižšie. Škoda preškoda, nevyužitý potenciál. 60%. ()

Psema

Rozpačité pokračování, jež mě nedokázalo chytit za srdce ani z poloviny tak, jako fantastický první díl. Vinu nepřičítám překombinovanosti, ale spíš nezajímavosti scénáře. Už u prvního dílu mě postava Sama moc nezajímala (zvláštní, když je to hlavní badass), ale tam jsem měl možnost nechat se strhnout soubojem dvou infiltrátorů. Dvojka je jen skvěle natočená, lehce nadprůměrně zahraná a bez znalosti prvního dílu naprosto zbytečná. 70% ()

Dont

Zásadní problém jsem měl s tím rozeznat od sebe Yana a Minga, protože jejich mladí představitelé na rozdíl od Tonyho Leunga a Andyho Laua jsou podle mě k nerozeznání. Jinak hodně kvalitní detektivka, na první díl sice nemá, ale poslední půlhodina byla vynikající. Snad jen to předání Hong Kongu do správy Číny nemuselo být tolik řešeno, nějak se mi to do filmu nehodilo. ()

• Český dabing obsahuje dvě chyby. Za prvé mluví o Pekingu, městě, resp. pobočce kriminální organizace, jako o postavě, za druhé slovo „chivalry“, tedy statečnost, rytířství resp. charakter či vychování v přeneseném slova smyslu, nechává zcela bez překladu. [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)