Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

BadoXXII

Co je? Špatně se ti mluví s bouchačkou v hubě?..... Podarená dobová atmosféra, skvelí herci (ale Connery jasne vedie), Morricone, dobré tempo a jedna z najlepších gangsteriek. ()

Shit

Netradiční gangsterka, ale prostě skvělá. Brain de Palma film nadupal hvězdami typu Kevin Costner, Sean Connery nebo naprosto úžasným Robertem De Nirem a nikdo z nich ani v nejmenšim nezklamal a nezůstal své pověsti nic dlužen. Příběh je originální a občas docela dost drsně podanej a tim se ještě zlepšuje už tak vynikající atmosféra týhle gangsterky. Pro mě to je jeden z nejlepšách De Palmových filmů ()

Morien

(1001) Tak se zdá, že si můžu užít i gangsterku, jenom prostě ti gangsteři nesmí být (hlavní) hrdinové. Zároveň je to asi první film Briana De Palmy, který mě opravdu bavil. Plné hodnocení nedávám z důvodu klasického moru životopisně-historických filmů: heroické patetizování, fiktivní příkladný rodinný život hlavního klaďáka, překrucování reálných událostí pro větší "drama". V závěru rozhodně chybí hořkost, která by film ukotvila v realitě oproti těm oblakům, kde se teď trochu bezvýznamně vznáší. Ale jinak krása nesmírná, hlavně kamera je jako další postava filmu. Ennio Morricone je bůh, Andy Garcia je větší bůh, Billy Drago je největší bůh. P.S.: Plusové body, že v každé druhé scéně je přítomna zeleň a kytky. ()

choze

De Palma a gangsterka, to je sázka na jistotu. NEÚPLATNÍ sice nejsou monumentálním kultem jako ZJIZVENÁ TVÁŘ a postrádají intimitu a fatálnost CARLITOVY CESTY, ale nabízejí svižně a suverénně napsanou (super dialogy!) i zrežírovanou a kvalitně obsazenou a zahranou chlapskou podívanou. A parádní finální přestřelku s kočárkem na schodech, byť u Johna Woo by to nebylo ani na úvodní rozehřátí. ()

brit84

Čekal jsem hodně - perfektní režisér, hvězdné obsazení, zajímavý námět. Dostal jsem úlysné klaďáky Kevina a Seana, nedotažené filmové momenty (myslím filmové paradoxy) a hroznou hudbu. Jindy precizní Morricone si musel snad něco šlehnout. Jednoznačně nejvíc mě nasrala scéna s kočárem, to už jsem myslel, že to vypnu. ()

Sarkastic

Kvalitní mafiánská kriminálka a zřejmě další důvod k tomu, abych si na tento žánr v budoucnu více posvítil. Parta kolem Costnera je plná sympaťáků (osobně mi ve své roli nejvíc sedl Garcia), takže jí člověk fandí, De Niro jako Capone taky není k zahození a příběh se celkem vyvedl (a třeba to zaměnění porot byl perfektní nápad). Po technické stránce též nemám námitek. K dokonalosti mi zde něco málo přebývá (kupříkladu asi budu patřit k té hrstce, která neocení nesmrtelného plazícího se Ira poté, co do něj vysolili celý zásobník Thompsona) a taky třeba ta scéna na schodech...v originále, tudíž v tomto filmu, mi přijde moc na efekt a docela nudná, zatímco začátek Bláznivé střely 3 pro mě dostal nový, ještě o dost vtipnější rozměr, který pro mě bez znalosti Neúplatných neměl dříve ty patřičné grády. ()

Gilmour93

De Palma a gangsterský film je stejným spojením jako Rolls-Royce a osobní automobil. Přesto zůstává otázkou, jak by to dopadlo, kdyby se v Neúplatných tolik nemixovaly žánry (především omezení samoúčelných komických scén a průpovídek). Zkrátka temno někdy zazáří víc než stylizovaný jas. Je mi líto Briane, ale Scarface a Carlito´s Way jsou v tvé tvorbě o pupek Al Caponeho vpředu.. ()

Psema

Dokonalý mix gangsterky a westernu, do kterého De Palma cpe nápady po kilech (kromě nádraží taky FPS vloupačka k Malonovi, zátah na mostě, honička na střeše) a u kterého po pěti minutách víte, že máte před sebou neotřesitelnou klasiku žánru. Boží scénář, boží režie (každá vražda člena týmu emocionálně bolí jako by to byl příbuzný, i zdánlivě obyčejná scéna je napínavá), naprosto fantastický "pan charisma" Connery a samozřejmě bezchybný Ennio, který je mi v téhle komornější rovině ještě sympatičtější, než když ze sebe vrhá špagetové melodie. Film, který jsem měl při startu závěrečných titulků chuť pustit okamžitě znovu. ()

Aluska88

Skvělá gangsterka s výbornými hlavními představiteli. Robert De Niro v roli slavného zločince byl velmi věrohodný a přesvědčivý. Děj má efektivní a rychlý spád, podpořen působivými scénami a dialogy. Ve vedlejší roli potěšil charizmatický záporák Billy Drago, jehož si pamatuju především coby černokněžníka z Čarodějek, ale i to stačilo na to, abych si jeho nepřehlédnutelnou tvář dobře zapamatovala. Celému snímku vévodí dynamická hudba Ennia Morriconeho, význačně též ovlivňující scénu přestřelky a prvotně znatelná již při úvodních titulcích, čímž se postarala o bezchybný úvod. ()

genetique

De Palma si v gangsterkách ide vlastnou cestou a táto caponeovka šliape na päty aj mojej srdcovke, môjmu mafiánskemu filmovému prvenstvu, ktoré drží 'Scarface'. Skvelo natočené prestrelky, nielen so zbraňami ale aj tie slovné, veľa kultových scén (baseballka, nádražie, sklad) a mohol by som pokračovať, skončil by som pri perfektnom hereckom obsadení a hrajúcom nasadení. 100%. ()

StarsFan

Dobrá gangsterka, ale já z Brianovy filmografie prostě pořád radši tu Zjizvenou tvář. Jinak můj bod má hlavně Robert De Niro v nevelký, zato geniální, roli Al Capona. ()

zelvopyr

Zážitek z herecky dost nadstandardního filmu mi rušily odbočky z krváku do komedie a zpět. I když někdy se dalo -- nesmrtelná hláška "bring a knife to a gunfight" je dobrá, ale např. neskutečně stupidní žertování o J. Edgarovi (4 roky před vznikem FBI) bylo fakt moc. Celý film je v mile pozitivně Foglarovském (jakože Mirek Dušín) tónu, ale každou chvíli je do vší té milé legrace někdo v krvi hnusně vražděn... No nevím. A parodie s kočárkem na schodech s námořníky vše dokonala. Čímž jsem došel k závěrečnému silnému dojmu, že se jedná o studentský film s velkým rozpočtem a dobrými herci. Ani tímto filmem mi De Palma nepředvedl něco skvělého. ()

Arachneuss

Je to všechno krásné, skvěle zahrané, hudebně podtržené a příběhově kvalitní. Bohužel oslavovat tohohle Mirka Dušína, jenž ve skutečnosti pomohl k zatčení a odsouzení Al Caponeho stejně jako místní prodavač párku, je opravdu na mne moc. Z několikačlenné skupiny Neúplatných se najednou stala tři lidi čítající parta, vystřižená jak z Rychlých šípů?! Eliot Ness začne válku kvůli náhodnému zabití malé holčičky a své spolubojovníky sbírá různě po ulici?! Říká vůbec tvůrcům něco výraz historická věrnost?! Kdyby se jednalo o smyšlený příběh, nebo alespoň o jiného gangstera, ale o Krále mafie? Ne, to opravdu nesnesu. ()

3DD!3

Špičková gangsterka s vynikajícími herci. Kevin Costner mě dokonce až překvapil a myslím, že to byla jedna z jeho nejlepších rolí vůbec. De Palma si jako vždy pohrál s kamerou a některé scény (třeba sledování Maloneho v domě) tak dostávají zajímavější nádech. Opravdu výborná podivaná, která má skoro tolik let co já. :-) ()

Kaka

Bravurní gangsterka ve skvělé režii De Palmy. Mělo to takový "Kmotrovský" styl, ale na rozdíl od svého předchůdce to bylo sice ne tak monumentální, ale mnohem kompaktnější a dynamičtější. ()

Spiker01

Skvěle natočená gangsterka s hutnou dobovou atmosférou, podpořenou skvělými hereckými výkony a zvlášť úžasnou proměnou Roberta De Nira. Líbil se také hodně zajímavý příběh podle skutečné události, který rozhodně stojí za to znát a každý filmový fanoušek by měl film vidět, už jen kvůli pár legendárním scénám...86% ()

sud

Autorská licence je sice patrná a Eliot Ness chvílemi dost naivní, ale díky dynamické režii, výtečné hudbě Ennia Moriconneho a ukázkovému hereckému obsazení to vůbec nevadí. Kevinu Costnerovi jsem věřil úplně všechno a celý film jsem mu držel palce, stejně tak Seanu Connerymu a Robert De Niro tím Caponem prostě je! I herci malých rolí se vyřádili (za všechny superlizký Billy Drago). Akční scény jsou patřičně drsné a krvavé, ale nikoli na efekt. Spolu s Obětmi války nejlepší film Briana De Palmy. 95%. ()

Tyler

Skvělá atmosféra honu na Al Caponea je především zásluhou Briana De Palmy.Kde by ale byl bez Kevina Costnera a především Seana Conneryho?Řekl bych,že v prd...:)) ()

Falko

Dlhe roky som tento film poznal, ale nikdy som ho nemal moznost vidiet az konecne prisla ta chvila. Uzasna hudba od Ennia Morriconeho hned od zaciatocnych titulkoch az po vsetky hviezdne obsadenia De Niro, Connery, Costner a Garcia mi ukazali filmovy zazitok, aky som uz dlho nemal. Vynikajuca bola aj ta legendarna scena s kocikom. Skoda, ze De Palma nemal viacej takych superfilmov, CARLITOVA CESTA (19939 sa mi az tak nepacila, ale aj tento film si rad este zopakujem, mozno sa mi bude teraz pacit viac. _________ Kevin Costner - (Eliot Ness) +++ Sean Connery - (Jim Malone) +++ Charles Martin Smith - (Agent Oscar Wallace) +++ Andy Garcia - (Agent George Stone / Giuseppe Petri) +++ Robert De Niro - (Al Capone) +++ Richard Bradford - (Policajný šéf Mike Dorsett) +++ Jack Kehoe - (Walter Payne) +++ Brad Sullivan - (George) +++ Billy Drago - (Frank Nitti) +++ ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery