Odnesli to čtyři poldové: dva jsou mrtví, dva téměř mrtví. Zátah newyorské policie proti překupníkům drog se děsivě zvrtnul a detektiv Ray Tierney má na starosti vyšetřování. Má už k případu určité vazby: jeho bratr napadeným policistům velel, jeho švagr, také policajt, s nimi často spolupracoval. Čím víc toho Ray objevuje, tím více jsou tyto rodinné vazby podrobovány zkoušce. A tím více se rodinná loajalita začíná drolit. Hlavní role v tomto drsném, napínavém příběhu o multigenerační rodině policajtů, čelící tvrdé realitě a obtížným volbám, hrají Edward Norton, Colin Farrell, Jon Voight a Noah Emmerich. Hrdost a sláva se odehrává (a také se točila) v manhattanské čtvrti Washington Heights a vtáhne vás do strhujícího obrazu syrové reality... a do rozpolcené rodiny. (oficiálny text distribútora)

kajda.l

Jedna slavná zářivá za hrdého bad boye Colina Farrella. Zbytek mi nestojí za to, abych tomu věnoval byť jen pár slov, dvě a čtvrt protrpěné hodiny u patos - nuda - rozmazaná kamera a tak pořád dokola mi stačilo, takže to celé můžu s klidem v duši poslat směrem filmové smetiště v čele s Jonem Voigtem, jehož "herecké vystoupení" mě několikrát během projekce zvedlo ze sedačky a byl jsem nucem si jít do koupelny schladit obličej. Ano, až tak mě jeho "výkon" rozpálil. 20% ()

Tuxedo

Začíná to jako nevšedně pojatá a neučesaně autentická krimi, v níž jsou jednotlivé zvraty a trumfy odkrývány v tom nejlepším zájmu diváckého překvapení a celkové gradace, pokračuje v tak trochu vyčerpaném duchu jako ještě stále solidní krimi a končí tím nejohranějším, nejpatetičtějším a nejnatáhlejším možným způsobem. Ve zkratce jde opět o další snímek, aspirující na víc než jen na "jednoho z řady", k bezkonkurenčnímu výkonu však sházel vyrovnanější scénář, jenž by měl dostatek nápadů, soudnosti a smysl pro realitu i v druhé půli. Herci předvádějí slušné výkony, Colin Farrell rovnou výborný. 7/10 ()

sochoking

Film s najdebilnejším koncom, aký som kedy mohol vidieť! A paradoxne, perfektné herecké výkony Colina Farrela a Edwarda Nortona ten koniec umocnili, pretože niet nad to, ako si poprijebávať navzájom v írskej knajpe za rytmu fajnej írskej muziky a ešte to luxusne strihnúť s debilnými Portorikáncami na záver.... Zbytočne som sa len rozčúlil! ()

oje

Je mi líto, ale přestože jde o mé oblíbené téma dobrých a špatných poldů a producent naverboval skvělý obsazení, na 4* to nedosáhne. Chvílema zaujmou nějaký ty brutální vyšetřovatelský metody, ale celá koncepce příběhu je jen taková jednoduchá linie, která by se dala převyprávět ve dvou minutách. Atmosféra špinavých ulic se občas skutečně podařila, ale já bych si tam představoval pár nějakých zvratů, nebo alespoň víc situací, ze kterých by mohl režisér ždímat napětí nebo herecké kvality těch hollywoodských stárs. Výraznější alternativou jsou Street Kings. Alternativa: Street Kings, Training Day, Brooklyn´s Finest, Harsh Times, We Own the Night. ()

Shakers

Musím sa priznať, že keď som to pozeral, tak som nebol vo svojej koži, takže sa mi to ťažko hodnotí.Rozhodne sa na to budem musieť pozrieť druhý krát, pretože záver filmu sa mi páčil, ale ten začiatok ani moc nie.Dej je dobrý, herci perfektný a scenár tiež funguje super, ale problém je len ten že na začiatku som sa nudil, ale ako vravím keď som to pozeral nebol som vo svojej koži.Soundtrack od Marka Ishama nie je nejako energetický, ale počúva sa fajn a vo filme skvelo ladí, hlavne v závere.Obľúbený soundtrack: El Train / Waterline 70% - 3* ()

• Příběh se zakládá na pravdě. Bratrům O'Connorům ho odvyprávěl bývalý policista Robert Hopes. (Olík)
  • Režisér Gavin O'Connor přepisoval neustále scénář za pomoci hlavních představitelů během natáčení. (FilmFan24)

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (viac)