Freddy Heflin (Sylvester Stallone ve své životní a kritiky velmi oceňované roli) je obyčejný maloměstský šerif, který má sen stát se newyorským policistou. Při záchraně své milované ženy však částečně ohluchne. Navíc celý Heflinův život se má změnit... Nejdříve objeví důkaz o vraždě, která měla vypadat jako sebevražda, a posléze také o korupci mezi policisty. Freddy si pak musí vybrat mezi muži, kteří byli jeho vzory, ženou, kterou zbožňuje, a zákonem, který má prosazovat. (oficiálny text distribútora)

klerik

TEMNÝ TIEŇ NAD L. A.+NA DOSTREL Fajn dráma. Pomalé tempo. Dobrí herci. Film tak trochu westernového razenia, kde šerif stráži mestečko a priviera oči, kde sa dá. Krajina netrdične logicky a uveriteľne speje k finále - postavy sa správajú podľa svojich charakterov, takmer všetko je uveriteľné. Solídna atmosféra a Slyho herectvo ma opäť raz potešili... ()

Hal_Moore

Bez debat nejlepší Stalloneho výkon. Šerif Freddy Heflin je zahrán s takovým přehledem a minimalismem, až jsem to Slyovi sežral i s navijákem. S přehledem se vyrovnal takovým hvězdám, jako jsou Harvey Keitel či Robert De Niro. S filmem už to tak slavné není, ale na čtyři hvězdy to bohatě stačí. James Mangold prokázal talent, který pak několikrát zůročil (Identita, Walk the Line). Film se snaží být sourozencem velikánů jako LA Přísně tajné či dílům Michaela Manna, to se mu ale nedaří, jako alternativa však poslouží. Jen více podobných filmů. ()

kingik

Zvučné herecké obsazení (Stallone, De Niro, Liotta, Keitel, Berg a další), jenže ti hrají tak bez zájmu, a mnohdy i špatně, že celkový zážitek celkem kazí a nijak nevylepšují Mangoldův mírně povrchní přístup k danému tématu. Některé scény jsou jistě zajímavé, po technické stránce to vypadá dobře, ale film měl daleko větší potenciál, než jakého dosáhl. ()

sniper18

Je to úplne priemerná kriminálna dráma s hviezdnym hereckým obsadením. Má celkom dobrý príbeh o slušnom šerifovi v malom mestečku, ktorý túži po uznaní, ale kvôli jednej nehode z minulosti, pri ktorej ohluchol na jedno ucho je vnímaný skôr podradne, no aj napriek tomu si chce svoju prácu vykonávať naplno. A to aj vtedy, keď zistí, že jeho kolegovia nie sú práve najčistejší a okrem korupcie bránia spravodlivosti aj v jednom závažnom prípade. Spracovanie ale nie je moc dobré, ešte úvod pôsobí dobrým dojmom, ale potom sa prakticky už celý čas nič dôležité nedeje. Tento námet ponúka slušné možnosti, ale tu zostal maximálne nevyužitý, filmu chýba dynamika, gradácia deja je veľmi slabá, celý čas len menej alebo viac dôležité postavy medzi sebou vedú väčšinou nedôležité dialógy, ktorý pre film nemajú moc veľký význam a iba občas sa nájde aj niečo, čo dej aspoň trochu posunie, ale takmer vždy len o minimum. Až záverečná štvrťhodinka to aspoň trochu napravuje. Takže medzi úplným úvodom a záverom tu takmer ani nie je o čo stáť. O akcii sa tu ani moc hovoriť nedá, ale kvôli typu filmu to tu ani neprekvapí. Ide tu prakticky len o krátku záverečnú prestrelku. Herecké obsadenie je výborné a je s prehľadom hlavným kladom tohto filmu, aj keď sa moc hrať nesnaží. Asi jediný, kto sa tu skutočne snaží je Sylvester Stallone, ktorý svojou pomerne dobrou úlohou a aj výkonom čiastočne ťahá film, aj keď sa nič dôležité nedeje, čo je takmer stále, ale aj tak poteší aj Ray Liotta, Robert De Niro, Harvey Keitel a Robert Patrick. Réžia je dosť slabá, tento film po väčšine stránkach takmer vôbec nefunguje, kvôli čomu pôsobí až takým mdlým dojmom, ale aspoň technická stránka nie je zlá, štandard splní. Krajina policajtov nie je úplne zlý film, ale dopozerať sa naň bez väčších problémov sa dá len kvôli hereckému obsadeniu a obzvlášť Stallonovi, inak scenár je na tom veľmi zle a ani réžia nie je o moc lepšia. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 54%. ()

movie

COP LAND je film, který může vyhovovat zřejmě jen malé sortě publika. Nejedná se o jasnou americkou nezávislou artovku, byť elementy nezávislé filmařiny v sobě má. Neosloví většinu fanoušku Stalloneho, neboť je to film až ryze neakční (jediná akční scéna je až na konci filmu a je to v podstatě zpomalená noisová sekvence, ve které se Mangold snaží imitovat stav čerstvě ohluchlého Freddyho Heflina). A naopak většina sofistikovaných diváků si s COP LAND zřejmě utře nos, protože film se Stallonem nemůže mít přesah. Což je chyba. COP LAND totiž není jen netradiční stallonovka, ale je to film, ve kterém Stallone skutečně soustředěně a plnohodnotně hraje. Jeho Freddy Heflin je postava, která se odprosťuje od všech nám známých stalloneho prvků. Má pivní bachor, po večerech brouzdá opilý v místním baru v sandálích a staré košily. Je na jedno ucho hluchý a nijak bystrý fízl malého zapadáku, kde mu byla udělena role šerifa proto, aby držel hubu, dával pokuty za parkovaní a do ničeho se moc nešťoural. Není to ten klasický nabubřelý Stallone, obklopený luxusem a s falešnou aurou glamour sofisitikovanosti, jak se nám snaží prezentovat svůj životní styl v podstatné většině svých filmů (snad s vyjímkou Ramba a Cobry). A hlavně: je fakt famózní. Hraje zcela maximálně v každé scéně. Je maximálně vhodným sparingpartnerem jinak epochálního ansámblu: Harvey Keitel, Ray Liotta, Robert De Niro nebo Robert Patrick. Kvalita jeho herectví s ostatními herci krásně koreluje a radostně překvapuje. Mangold sice mohl malinko přitlačit, možná by COP LAND mohl nést ještě trochu víc z odkazu nezávislé filmařiny a dokonce by mohl být i o něco delší než jen 116 minutová verze (byť i v ní se dostatečně stihne věnovat pestré paletě postav), pořád to ale bude jeden z nejlepších policejních filmů 90. let, který mimochodem nenese punc devadesátek tak jako mnoho jiných. ()

• Joeyho motocykl je 900cc Hinckley Triumph Thunderbird. (Chatterer)
  • Ray Liotta chtěl původně roli šerifa Freddyho Heflina, zatímco Sylvester Stallone chtěl roli Garyho "Figgsy" Figgise. (Chatterer)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta