Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Marsik

NOVA CINEMA HD - Jako malý kluk jsem to docela žral, nejspíš proto, že jsem tenkrát tolik gangsterek neviděl. Nyní mám možnost velkého srovnání a musím říct, že Neúplatní u mě moc nevévodí. Přijdou mi moc pohodoví, za mě žádné velké vzrůšo. Také mi vadil ten humorný nádech, zejména u Seana Conneryho. 70% ()

Cimr

Detektiv si po neúspěšné misi nasadí klobouk, odchází sám nočním Chicagem, prochází se po mostě a do toho teskně kvílí saxofon... Od jednoho z prvních záběrů je jasné, že tohle bude klasická gangsterka a povedená žánrovka, a taky že ano. Výhodou Untouchables je, že jdou stále od jedné akce k druhé - na nudu zde není místo - a nikdo si nemůže být jistý životem. Ani divák netuší, kdo všechno nakonec za troufalost neúplatných poldů zaplatí cenu nejvyšší. Není to nejlepší gangsterka všech dob, ale za zhlédnutí rozhodně stojí. ()

Kubick

Vše o filmu - dojmy a pocity - jsou pospány níže i výše. Proto se nebudu opakovat. Snad jen tolik: úžasný film, který je povinností pro milovníky krimi žánru a velkým doporučením těm, kteří se rádi dívají na kvalitní snímky. ()

verbst

Úžasně zachycená atmosféra a vše kolem. A hudba, ta bozska hudba! Je tu perfektně zobrazen přerod Costnera ze zakřiknutého agenta v ostříleneého badass. Pro mě kraluje Costnerova odpověď na otázku: "Končí prý prohibice. Co budete dělat?" "Myslím, že se půjdu napít." ()

Paxxx.cz

Zase si můžu odškrtnout jeden zásadní filmový rest - na film jsem se vlastně podíval po tom, co jsem se díval na jeden dokument o Caponem, kde byla tato parta neuplatných zmíněna. Herecké obsazení bylo vážně super - Costner, Garcia, De Niro a Connery. Trochu mi zde neseděl soundtrack a mrzí mě, že De Niro alias Al Capone tu neměl tolik prostoru, ale tu svou hrstku scén odehrál výborně. Dalším zásadním zjištěním pro mě byl fakt, že scéna s přestřelkou na schodech byla velmi vydařeně parodována v poslední bláznivé střele...8/10. ()

Džejkop

Moje nejoblíbenější mafiánská historka. Tento příběh z dob Al Caponeho mě několikrát zcela pohltil a nepustil. Příjemně akční a svižná podívaná z které dýchá období prohybice jako z alkoholu líh. ()

Riddick77

Nadstandartní gangsterka s fajn obsazením i dobrou dobovou atmosférou. Osobně mi příliš neseděla hudba a ani samotné velice hrubé vykreslení Al Capona tomu nepřidalo, nicméně i tak výtečné. 9/10! ()

GodComplex

Hlavni sila, ktera tahne cely film, je rezisersko-herecky-skladatelske trio Brian De Palma, Sean Connery a Ennio Morricone. Vylozene spatne to tedy byt nemuze i kdyby chtelo, nicmene stale se jedna pouze o gangsterku. Ba co vic, predstavte si tu nejtypictejsi gangsterku z 30. let, za doby prohibice v Chicagu, osuntele hadry, klobouky, Al Capone atd. mate? Tak presne to jsou The Untouchables, nic vic, nic min. Natocene je to stale dobre, ale do De Palmovych gangsterskych "lahudek" (jestli se to vubec v tomhle zanru da rict) Scarface, nebo Carlito's Way to ma daleko. Navic ten Kevin Costner v hlavni roli.. presne se projevuje to, co je napsano v zajimavostech - nemuzeme ziskat Harrisona Forda? Shit, no tak zkusime vzit toho Costnera, aspon usetrime a snad to cele moc nepomatla. Zas tak moc to nakonec nepomatlal, ale stejne pusobi jako total noob. 6/10 ()

O.Peta

Jedna z nejslabších gangsterek vůbec, moc jsem zklamán. Myslel jsem, že mě čeká možná i top dílo od De Palmy, ale je tomu právě naopak. Ani nevím, jak to celé uchopit, protože celkově je to tak nevyrovnaný až běda. První půlka je taková odlehčená, humorně pojatá, účetní vezme bouchačku a neohroženě na mostě kosí jednoho Caponeho pěšáka za druhým. Za malou chvíli pak dochází na popravu hlavních postav, to fakt nechápu. Jakoby Palma sám nevěděl, jestli z toho udělat něco jako neohrožený mušketýry v boji za spravedlnost, nebo napínavou, dramatickou gangsterku. Tenhle mišmaš se mi rozhodně nelíbí. Ani Morricone v tomto filmu nezanechal výraznou stopu. Jinak rozsáhlejší komentář, se kterým plnohodnotně souhlasím, napsal Pohrobek. Pro mě čistý průměr. 60% ()

Tommass95

Po Kmotrovi nejlepší mafiánský film vůbec, opravdu zajímavý film se vším, co by měl gangsterský film obsahovat včetně Roberta De Nira, který hraje ve většině mafiánských filmů. V tomto díle musím vyzdvihnout hlavně skvělé výkony Conneryho a Costnera a výbornou De Palmovu režii. 100% ()

MikO_NR_1909

Krásne splynutie do doby prohibičného odboja, kde Brian vytiahol dva mladé tromfy z rukáva (Garcia a hlavne Costner) a perfektný herecký tím strednej generácie (Connery veľký pán). Možno vyzerám dosť subjektívny, ale De Palma mal obrovský cit na krimi filmy. Sú ľahko stráviteľné a odvážne konkurujúce špičke žánru. Jemne hravé, miestami kolísavo naivné, ale pritom stále dosť vážne dielo. A keď k tomu prirátam Morriconeho prenádhernú hudbu, niet o čom (90%). ()

Laxik

Na jednu z nejdoceňovanějších kriminálek z gangsterského prostředí je to až moc schematické a předvídatelné. Nic jiného se tomu asi nedá vytknout a zvlášť výborná je scéna na nádraží, ale tak nějak to ani zdaleka nedosahuje kvalit L. A. Přísně tajné. ()

Vojcl

Vedle Kmotra asi nejlepší mafiánský film!!! Příběh je velice autentický a nechybí tu vůbec nic. Sean Connery exceluje v roli starého policisty a ani Kevin Costner nebo Robert De Niro jako Al Capone nejsou špatní.. Vřele doporučuji nejen fandům gangsterského žánru!! ()

Orlau32

Mistrovské dílo Briana De PAlmy v čele s hvězdami (Sean Connery,Andy Garcia,Robert De Niro,Don Harvey atd.) Film nám ukazuje, jaké otřesné poměry vládly v Americe v době, kdy byl králem podsvětí Al Capone. Chytit a usvědčit gaunery a zloděje, může pouze neúplatný člověk, t.j. musí být hmotně bohatější než ten, který by jej chtěl uplatit. To byl případ Elliota Nessa, který byl synem amerického multimilionáře. To je jediná chyba tohoto filmu, že tento fakt divákovi zamlčela. ()

buldock

Dle mého názoru trochu přeceňovaný snímek , který působí místy věrohodně a realisticky a pokud se režisér věnuje vyprávění příběhu (byť dosti košatého) s příměsí (nejsem si jist jestli chtěných) komediálních okamžiků je vše v pořádku , ovšem na druhou stranu když příjdou na řadu akční sekvence je to celkem průšvih a prakticky všechny co jich se jich do filmu vešlo jsou dosti přehnané a jejich účastníci (hlavně ti co mají následně umřít) se chovají jako tupé stádo a nebyli by schopni v tom okamžiku trefit snad ani slona. Celkový dojem snímku hodně vylepšuje vyvedený scénář , zajímavá hudba , věrně podaná dobová atmosféra a velmi dobré herecké výkony hlavní dvojice Kevin Kostner - Sean Connery. Film: 83% ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery