Scarface

USA, 1983, 170 min (Alternatívna 163 min)

Réžia:

Brian De Palma

Predloha:

Armitage Trail (kniha)

Scenár:

Oliver Stone, Howard Hawks (pôvodný scenár) (viac)

Kamera:

John A. Alonzo

Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Mary Elizabeth Mastrantonio, Robert Loggia, Miriam Colon, F. Murray Abraham, Paul Shenar, Harris Yulin (viac)

V máji 1980 otvoril Fidel Castro kubánsky prístav Mariel so zámerom nechať niektorých občanov odísť za príbuznými do Spojených štátov. Skoro sa však ukázalo, že Castro prinútil majiteľov lodí, aby odviezli z krajiny nielen príbuzných, ale aj nebezpečných väzňov.
V lete roku 1980 emigrovalo z kubánskeho prístavu Mariel so súhlasom Fidela Castra 125 tisíc ľudí. Zhruba pätina z nich mala kriminálny záznam, pretože Castro sa potreboval zbaviť „nežiaducich" osôb. Asi polovica utečencov sa usídlila v Miami a jeho okolí. Jeden z emigrantov - Tony Montana - sa veľmi rýchlo adaptuje v nových podmienkach slobodného sveta. So svojím priateľom Mannym vykonáva príležitostné práce v miestnom podsvetí a pri jednej výmene drog skončia v jeho rukách ukradnuté peniaze, za ktoré Montana vybuduje vlastné drogové impérium. S mocou a bohatstvom však rastie aj jeho ego a predovšetkým paranoja, že o jeho výdobytky ho už čoskoro niekto pripraví rovnakým spôsobom, ako on okradol iných... (oficiálny text distribútora)

bertrand

Ukrutná bezobsažná nuda, kterou nedokáže zachránit ani malý velký Al Pacinka. Oliver Stone by měl mít doživotní zákaz psaní scénářů. Od dua Pacino/DePalma je lepší shlédnout mnohem komplexnější Carlitovu cestu. ()

pikovyeso

fenomenální klasika drogových filmů, podle mě nejlepší Alova role. Film není ani dokonale natočený, příběh je od začátku taky jasný, ale to brutální zpracování laxní a koxový výraz herců. Retro zábava retro auta retro oblečení prostě perfektní ()

karmenka

Tak ako som este nenasla odvahu komentovat Krstneho otca, nemam velmi chut pridat komentar k tejto gangsterke, kt. vsetci tak velmi ospevuju ... Filmy s touto tematikou mam velmi rada, aj tento bol dobry, ale nemozemem si pomoct, Al Pacino mi je neskutocne odporny! Hra v kultovych filmoch, svoje postavy zvlada skvele, ale uz len to, ze ho vidim, mi kazi celkovy dojem z filmu. Neviem si pomoct, odpustite mi vsetci... ()

K.e.a.n.e.80

Film, který člověka buď dostane totálně na kolena, nebo ho po půl hodině vypne. Pro mě jízda v podání Al Pacina, který se svou arogancí, drzostí a brutalitě dostane na vrchol drogového bose, který absulutně neuznává nikoho jinýho, což se mu nakonec stane osudným. Finále, kde už pološílený nešňupe, ale přímo žere kokain, je až brutální masakr. 5* ()

krrimi

Mne absencia emócií až tak nevadila, od filmu som neodtrhol oči a užíval som si vynikajúci výkon Al Pacina, jeho úžasný prízvuk a presný štýl kokainového magnáta. Presne takto si predstavujem klasického gangstra z tohto obdobia a možno bolo dobré, že si k nemu divák nezíska osobný vzťah počas sledovania aspoň môže sledovať jeho počiny a prízemný život a záver kedy je z neho absolútna troska bez zaujatosti. Ale rozhodne je to gangsterka ktorá Al Pacinovi sadla ()

martydivis

Gangsterky mám rád a tento film si mě získal. Al Pacino ukázal, jako už mnohokrát, že tohle umí. Navíc kokainový kovbojové mě vždy zajímali. Tato krvavá podívaná není pro každého, zvláště pak scéna s motorovou pilou. Jediné co mi tam moc nepatřilo byla postava jeho sestry, která mi teď vlastně připomíná tu mojí. ()

sarahconnor

Poplatný době neuznávám a řeči typu "...na tu dobu dobrý..." už vůbec ne. Jsou prostě špatný a dobrý filmy.. Scarface má tři hvězdy za Al Pacina a Michele, ostatní bylo děsný. ()

Sunky22

Z tohoto filmu jsem byl mnohem více příjemně překvapený než z posledních 2 Kmotrů. Al Pacino se mi neskutečně líbil a nejvíce pak vygradovala poslední přestřelka. Prostě slast dívat se na takový film. ()

Infurius

Al Pacina to zahral úžasne , patrí medzi mojích najoblúbenejších hercov. Úžasný scénar a herci , podľa mňa bol koniec kus blbosť. Prečo by mal zabiť najlepsieho kamaráta len preto ze tam bol s jeho sestrou , proste toto jedine možem vytkňuť inak super ()

lobodlak84

navždy pro mne zůstane nejoblíbenějším filmem nádherně vykreslený vzestup a pád chudého imigranta který chtěl celý svět ... a chvíly ho i měl ode mě 100% ............. a dal bych i šestou hvězdu za scénu s motorovou pilou ()

macdonald

Al Pacino jako Tony Montana, který jde za úspěchem doslova "přes mrtvoly" :) S postupem, kdy se stane drogově závislým a šňupe skoro v každé scéně, vidíme jeho naprostý expres do záhuby. Skvělá atmosféra 80.let v Americe, dobrá hudba a skvělý Al Pacino jako "man with the balls", který nemá zábrany a respekt před nikým a ničím. Což ho nakonec (zaslouženě) zničí :) ()

rottkiw

Celé 3 hodiny jsem se na tento film díval s otevřenou pusou a čekal, co všechno se ještě stane. Al Pacino jako vždy nezklamal a já jsem prostě nadšený. Film skvělý, scénář dobrý, i když místy pokulhával. Vždy se na tento film podívám rád znovu. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2022

Remake Zjizvené tváře našel režiséra

Remake Zjizvené tváře našel režiséra

15.05.2020

O remake Zjizvené tváře se v průběhu let snažilo několik tvůrců, těmi posledními jsou zatím scenáristé a režiséři bratři Coenovi. Ti teď napsali nový scénář, jehož děj by se měl odehrávat v dnešním… (viac)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru