Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Vodny

Začnu docela negativně. Taken 3 je v kinech a já tvrdil, že jedničku jsem neviděl, tak jsem si jí pustil. Postupně jsem si ale na scény rozpomněl a zjistil jsem, že jsem film kdysi už viděl, což by se u dobrých filmů stávat nemělo, že mi úplně vypadnou z hlavy. Nicméně přesto hodnotím čtyřma hvězdama a důvodem je svižná ruční akce po Seagalovsku, která odsejpá a člověk se nenudí ani minutu. Možná je to trochu přímočařejší a jednodušší film, ale není tam ten zbytečný balast okolo. Neeson si jde pro svojí dceru tou nejkratší možnou cestou a tak by to asi mělo být. Stopáž je tedy trefená přesně do černého. Jediné, co mi tam chybí, jsou řekněme emocionálnější momenty, výraznější hudba a nějaká scéna, která by byla zapamatováníhodná. ()

Heroine

Nejsem příznivcem bessonovských mačo-filmů, ale tahle pohádka pro (téměř) dospělé mně docela zaujala. Je to hodně zásluha Liama Neesona, který je jako starostlivý táta, trochu smutný, trochu naštvaný a hodně nebezpečný, výborně zvolený herec. Příběh bych moc nehodnotila, ani ostatní postavy radši ne. Ale je to rychlý, nápaditý, a i když je to FAKT nepravděpodobný, byla jsem ochotná na 93 minut vypnout mozek, a neprůstřelnýmu tátovi držet palce. ()

Ombak▼Penari

Mohl bych sice napsat intelektuální komentář jak to všechno skvěle fungovalo a jak je skvělý Neeson a podobné plky, ale kašlu na to. Tohle byl prostě náser jako prase. Už od chvíle, co taťka Neeson poslouchá v telefonu, jak mu banda obchodníků s bílým masem právě mlátí a unáší dceru, jsem věděl, že tohle bude chtít hodně mrtvých, aby to srazilo hladinu adrenalinu zase dolů. A přesně to se stalo. Tempo snímku je zběsilé. Neeson postupuje podle systému "Dostaneš do huby, pak mi řekneš co chci a pak tě stejně zabiju, dobytku!", do toho efektní honičky po Paříži, zajímavé nápady (akční scéna na staveništi), ale především to rudo před očima a touha to všechno lidské bahno za něj vystřílet a vymlátit sám. Dokonalá jízda. ()

Marykus

Mé očekávání byly opravdu nízké a rozhodně jsem neočekával takovýhe veledílo. Příběh pěkně zpracovaný, logicky poskládaný. Celou dobu jsem ani neměl čas odepisovat na mobilu, pokud jsem chtěl odepsat, musel jsem film zastavit aby mi nic neuniklo. Liam Neeson samozřejmě hrát umí. Tento film to pouze potvrzuje a i fakt že má v sobě dost energie. Zasloužený plný počet hvězd za napětí a zábavu! :-) spokojen :-) ()

KNTRFKT

PRĎÁRNA. Akčňák, který vás donutí mlaskat jako malého ztepilého, extrahovaným šrotem vykrmeného vyřezaného vepře. Liamovi bych se do cesty nechtěl připlést ani během 5% slev na prošlé zboží v Kauflandu. Natož pak u vážení ovoce. Rozverně tleskám, div se mi nerozskočí šípový šev lebeční! ()

Nerd4Dreaming

Neesonovi tahle role sedla. Fakt vypadá jak hodnej tatík, o to lepší kontrast je, když se nasere. Těžko říct jestli se film aspoň trochu zakládá na realitě, alespoň co se novodobého otroctví týče. Jestli jo, tak je to teda nářez. Ale spíš bych si tipnul že víc než mladý američanky na dovolený tohle hrozí chudej holkám z východu. Ale kdo ví.. ()

Rathalos

Napinava akcna drama s Liamom Neesonom,pri sledovani ktorej vam tuhne krv,zachrana zivota dcery v plnom prude,vyborny film,prekvapenie...:-) ()

MickeyStuma

Unesli mladé děvče a to neměli dělat. Otec je totiž bývalý agent CIA. Známá šablona sobě vlastní spíše Stevenu Seagalovi, který na takové téma natočil nespočet snímků, avšak tohle je už přeci jen poněkud jiná liga. Hlavní roli si střihl Liam Neeson a již od prvních minut je vidět, že mu Steven nesahá ani po kotníky. Děj je samozřejmě předvídatelný, ale s tím se již nedá nic dělat. Děvčata jsou unášeny v Paříži. Už zase nebo ještě stále? Zkušenost už má Harrison Ford ve snímku z roku 1988 ´48 hodin v Paříži´, kde mu pro změnu ve své roli unesli manželku. Ono se v Evropě vůbec ztrácí americká mládež. Vyprávět by o tom mohla i taktéž bývalá agentka CIA v miniseriálu ´Pohřešovaný´ z roku 2012. ´96 hodin´ je natočen dle současných požadavků a netváří se nijak špatně. Temná atmosféra, napětí, děj striktně plující kupředu rázným tempem a zbytečně nikam neuhýbající, zkrátka akční film jak se sluší a patří. Liam Neeson se na stará kolena stal hercem akčních filmů a kupodivu v nich v žádném případě nevypadá trapně. Naopak. Má v sobě specifické osobní charisma. Tak jako u jiných akčních snímků tohoto typu nemá smysl nad dějem přemýšlet. Jako obvykle je realita na dovolené, ale coby akční filmová zábava snímek působí na jedničku. Nic naplat. Omšelé téma, ale skvěle natočené. ()

Heavyman

Krystalicky čistá akce, kde fotr rozmlátí celej chlív únosců a obchodníků s "děvkama", aby vysvobodil dcerku. Nic pro albánce. ()

Azurovydrak

Hodně je z toho cítit styl Johna Wicka. Tipoval bych, že 96 hodin byla jednou z inspirací pro pozdější krvavý thriller s Keanu Reevese. Máme tu trochu méně akčního, zato více špionážního Liama Neesona, a vůbec to není na škodu. Liam dokazuje, že ještě vůbec nepatří do starého železa a že k natočení slušného krimi nepotřebuje co dvě minuty někomu vystřelit mozek z hlavy. Není to ani tak praštěné a přehnané jako pokračování Ramba. Kdyby se místo neustálých rodičovských pouček o tom, jak se nemá sedat k cizím lidem do auta, pouštěl pubertálním dívkám tento film, myslím, že by to ušetřilo spoustu času, nervů a mělo i lepší efekt. 90% ()

Harts

Paráda, až mi bušilo srdce napínavostí děje, uff. Skvělý scénář a hlavní hrdina, akční scény občas velmi absurdní, i některé okamžiky velmi absurdní, ale opravdu stálo to za to, až do konce, i když tušíte, že to nemůže mít špatný konec, škoda, mohlo to mít špatný konec, bylo by to drsnější, ale už tak to byla docela síla. Chudák Amanda, ale byla to vedlejší postava, kterou se nikdo moc nezabývá, škoda, ale může si za to přece sama, film prostě akce, akce, akce a hlavně šťastný konec, kde přežijí ti hlavní. ()

maZSlicko

Unesena dcera,nasranej tatka,albanci,obchod s bilím masem,tatka chce dcerku zpet..tohle je celej pribeh,ubohy na dnesni dobu co ? Ale Liam Neeson z toho vyzdimal maximum,velmi kvalitni becko i prez ten strohej dej si to zaslouzi vysokej pocet hvezdicek..Pan besson se nepodepise pod kazdou francouzkou sracku ;).. ()

Jajar

Rychlá, efektní, nekompromisní akční pecka, v níž se nešetří salvami kulek, ani peprnými hláškami. Aby se 96 hodin stalo žánrovou jedničkou, stačilo mít po ruce macho hrdinu, co zaráží padouchům do nohou hřebíky, režiséra, který se nebojí natočit politicky nekorektní podívanou s oldschoolovou atmosférou a příběh starý jako samo filmové plátno. Povedlo se. Pierre Morel je totiž bůh a Liam Neeson jeho prorok. ()

Xatrix

Až budu starý chci být jako Liam Neeson... Jednoduchá akční jednohubka, která chutná s každou minutou víc a víc. Neesonovi věříte každičký úder a choreografie akčních scén udělá radost každičkého fanodovi tohoto žánru. Nápadité chvaty a eliminace nepřátel, přehledné souboje ze staré školy a nasr*ný Neeson. 7+/10 ()

Nšoči

Pecka s old-schoolovým a zároveň moderním, trochu "Bournovským", nábojem. Ač Liamovi táhne na 60 jeho osobní souboje tomu vůbec nenasvědčují a je velice přesvědčivý. Snímek má ohromný spád, klasicky jednoduchý děj, realisticky ukazuje surovost a hrůzu nedobrovolné prostituce. 92 % ()

KOOHA

Velmi svižný, ale především akcí nadupaný film, který mi vyrazil dech. Sice zase stokrát obehraná písnička, ale pod křídly Luca bessona ideově zkousnutelný děj. Jenom jsem si potom říkal tak pro sebe, že bejt americkou žabkou a vidět tenhle film, v životě bych do Francie nejel. Velmi syrový pohled do zákulisí trhu s bílým masem. ()

Mashak

Novodobé Komando. Jen tam nikdo nenosí stromy. Vážně skvělá akční podívaná a neuvěřitelný Liam! Jeho..."and I will kill you" mám pořád v hlavě! ()

mi-ib

Skvělá akce, bohužel s méně propracovaným dějem. K Bourneovi to lze přirovnat, ale bohužel se mu zdaleka nemůže vyrovnat. Liam Neeson však působí v roli vysloužilého agenta CIA celkem přirozeně. Docela pěkně ukazuje co se ve službách pro vládu naučil, nejen bezvadně ovládat bojové umění a zbraně, ale i jak dostat rychle z lidí informace co potřebuje. Bohužel na 4* to není, ale kdo chce vidět akční film, tomu mohu doporučit. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)