Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Devitka

Sice jsem nečekal nějak extra sofistikovaný scénář (který se opravdu nedostavil), ale všechno ostatní fungovalo až nad míru dobře. Kladný hrdina drsňák, unesená dceruška, milion mrtvých albánců, šťastné objetí. Já vím, ohraná klasika. Ale účel beze zbytku splněn, takže dávám 5* ()

dr.fish

Tenhle typ filmů není absolutně můj šálek kávy, ale ani Liam Neeson v nich obvykle nefiguruje. Byl jsem na něj zvědav a velmi mne překvapil a potěšil. Je to svižné nenudící dílko o poněkud drsnějším tatínkovi, který nechce nechat dcerku chlípným hnusníkům....mimojiné dobrý způsob jak získat zpět loajalitu své pubertální dcery, která si zpestří výlet do Paříže návštěvou několika albánských nevěstinců..80% ()

Jermann

Naprosto dokonale využitých 90 minut! Jednoduchý a přímočarý příběh bez zbytečných omáček a kudrlinek. Jde přece o čas a o záchranu jediné dcery, takže jaképak zdržování. O postavách a jejich vztazích je vše jasné po pěti minutách, po dalších pěti i zápletka.. a masakr může začít. Liam Neeson není zrovna typický akční hrdina, ale díky dynamické kameře a šikovnému střihu je z něj rázem nezastavitelný naštvaný tatík/ninja, který ví přesně, co dělá a jeho nasazení a odhodlání mu nelze než věřit. ()

Hans.

Nečekal jsem,že se u takového typu žánru dokážu tak výborně bavit. I přesto,že je to dost neoriginální nápad a mohli jsme se s touto zápletkou setkat v hodně filmech. Připomíná mi to trochu komando, samozdřejmě je tento snímek o dost míň přitaženej za vlasy. ()

WolfR

Taken je výborný drsný krimi film s pěknou vybroušenou akcí a dokonalým Liamem Neesonem v hlavní roli. Dalo by se říct, ONE MAN SHOW Liama Neesona. Film má pěknou jednoduchou krimi pátrací dějovou linii, kde bývalý profesionální špion Bryan Mills hledá svou dceru, kterou v Paříži unesli obchodníci s bílým masem a je mu v celku jedno, koho bude muset po cestě sejmout. Dějová linie je v celku klasická a nemůže ničím moc překvapit, přesto je perfektně a inteligentně napsaná. A taky se mi velice zamlouvali vyšetřovací postupy hlavního hrdiny . Co dále zdobí tento film, je parádní adrenalinová akce, slušná chladnokrevná atmosféra, smysluplné dialogy a Neesonovo charisma. Taken je dobře fungující, kvalitní filmařská práce se svižným a úderným tempem, kvalitní přehlednou a hlavně poctivou akcí i stylovým, vytříbeným hrdinou, který si jde tvrdě za svým. Vynikající, 5 hvězd. ()

KajusaK

5* dávám opravdu minimálně a to už něco znamená. Výborné duo Liam Neeson a Maggie Grace. Akční filmy moc nemusím, ale tohle mi opravdu sedlo. Konec byl braný dost pozitivně, ale nevadí. Pěkná hudba zde byla jen kladem. Žádné nudné natahování nehrozilo. Velmi dobrý film po dlouhé době a s aktuálním tématem. ()

forsythia

Špatně jsem si vybrala. Otec mých dětí má sice charisma, ale obávám se, že až si dcerka vyrazí na výlet a unese ji banda albánských týpků, co se s tím neserou, budu hořce litovat, že nejsem rozvedená s Neesonem, co se s tím nesere ještě víc. Kecám. Moje nezletilá dcerka si na žádný výlet nikdy nevyrazí. Bude sedět doma, i kdybych ji měla přivázat k židli. ()

zorro

Liam Neeson nemá s nikým slitování vše, co stojí mezi jeho dcerou a ním odstraní. Aby dopadl únosce mu stačí doslova dvě slova Good Luck. ()

kopfa

Beze zbytku naplněný koncept filmového adrenalinu. Vyčítat filmu jednoduchý scénář mi příjde nefér, neboť se k tomu snímek dokonalým snoubením formy a obsahu přiznává. A povyšuje tento fakt na jeden ze svých největších kladů. Liam Neeson a jeho velký návrat v malém filmu. ()

SeanLSD

Po dlhých rokoch od 13 OKRSKU a KURIÉRA konečne z bessonovskej továrne vyliezlo zase niečo ultimátne. Strašne hlúpe, naivné a predvídateľné, ale priamočiare a s tak výdatnou satisfakciou, že dokonale zatemňuje rozum a človeka plného testosterónu núti slintať od rozkoše. Človek si len praje, aby sa obchod s bielym mäsom dal riešiť takto jednoducho a rýchlo, ako v tomto oldschoolovom filmíku, kde ( radšej ) netreba rozmýšľať, kde sa vyznamenal predovšetkým strihač a kde sa opäť dokazuje, že Tatko Neeson by mal dostávať viacej hlavných úloh. Všetkých tých o polovicu mladších high-tech agentíkov, vyštafírovaných ako buzny, čo sa teraz preháňajú po plátnach, by dal dole ako sopľavých faganov.. ()

okkac

Jak to dopadne, když unesete dceru bývalého agenta CIA Liama Neesona? Dost špatně a půjde se přes plno mrtvol. Luc Besson vyprodukoval asi nejlepší film ze svojí stáje za poslední léta. Tohle je zkrátka oneman-show, kde Neeson prakticky nesleze z plátna a old-schoolově mlátí albánské obchodníky s bílým masem a Araby. Navíc pokud nepotřebuje informace, tak nevyjednává a střílí lidi i v půlce jejich věty. ()

Medwídek

Málem jsem to neudýchal. Jak se lidově říká: "Napínavé jak trenky!". První minuty jsou takové pomalejší, ale jakmile to nabere grády, nenechá film člověka nadechnout! Nečekal jsem to a jsem spokojen 4.8* ()

Loki81

Ano! Presne ma krevni skupina... Temer 60tnik Neeson ukazuje 90 min to, co by se od nej meli ostatni ucit. Precizni stylovy vykon - 95%. Napinava akcni pecka! ()

Radiq

Po trochu nudným a zdlouhavým začátku se to poměrně dobře rozjelo. Nikdy bych neřek, že Liam Neeson by mohl hrát takovouhle roli a neřek sem si to celkem dobře. Jako vyloženě mi nevadil, ale dost s tím mým vymrčováním. Happyend se dal očekávat, takže jsem si užíval všechny ty jeho vraždící techniky. Na štěstí to není žádný Komando se Schwarzeneggerem, takže tohle vypadá ještě jakž takž reálně. To prostředí Pažíže a všech těch hnusnejch míst, to byla dost síla (šukací místnost rozdělená plachtama na tom staveništi, sjetý děvky v pokojích, absolutní neúcta k ženám) - zajímalo by mě, jestli se něco podobnýho ve skutečnosti fakt někde děje. Asi jo. Chudáci holky... ()

otík

Něco, co se od Bessona tak často nevidí. Něco, co Liam Neeson asi už jen ztěží zopakuje. Něco, co akční fajnšmekři zhltnou jak malinku a zůstane chuť dát si další akční nášup. Minimálně polovina filmu je čistá akce, bez zbytečných keců a přemýšlení. Neesonův hrdina likviduje nemilosrdně jednoho Albánce za druhým, až se musí albánská menšina bát, že z ní nic nezbude. Ať už hrdina střílí, bojuje nožem či rukama, jezdí autem v protisměru nebo na staveništi, vše mu baštíme, neboť je to vše tak přirozeně a tudíž dobře natočené, až se tají dech. Liamu jsem před shlédnutím filmu nevěřil, že tento živočišný druh neporazitelného bouráka ustojí. Teď smekám a žadoním o další bombonek. Nemá Kim třeba sestru?... ()

kubin.

Konečně film, který mám chuť okomentovat, i když nevím o čem psát. Musím říct, že začátek mě trochu vyděsil a začínál jsem se bát, že nudný a tisíckrát ohraný scénář nabídne nudný nebo průměrný film. Ale naštěstí zůstalo jen u obav, a ty se rozplynuly asi po půl hodině filmu, kdy se Liam poprvé rozhodl někoho totálně zbít. Jeho způsoby jsou neobvyklé, ale mě to dostalo. Opravdu jsem mu hodně fandil. Naposledy jsem takle fandil Arnoldovi, když si v Komandu taky nevybíravě šel pro svojí dceru. Je vidět, že doba už je jiná, a zatímco Arnold byl téměř nesmrtelný (působil jako Bruce Willis v poslední Smrtonosné pasti) a okolo něj muselo všechno vybuchovat, tak Liam Neeson mě nesmírně připomínal Jamese Bourna, který na to de raději chytrostí, hbitostí a rychlýma rukama. Jenže Bryan k tomu všemu měl i obrovské odhodlání a velice nevybíravé, dost drsné způsoby, které se jen tak nevidí. Škoda, že kvůli scnénáři, který je jasně daný pouze na jeden díl, není možné natočit třeba trilogii. Liam Neeson v roli agenty Bryana by totiž podle mého byl srovnatelný s Mattem Damonem v roli Bourna. Závěrem se omlouvám za spoustu přirovnávání, ale byly to to jediné, co mě v tu chvíli napadalo. ()

tom88

Strhujúce, kruté, surové, príťažlivé, svižné, charizmatické, prekombinované, dosť krátke a hlavne z veľkej časti dosť prehnané. Film má neuveriteľný drajv a určite by mu takých 20 minút prospelo, ale aj tak je to skvelá akčná jazda, pri ktorej moc držím všetky palce sympaťákovi a drsňákovi Liamovi. Ten ide do všetkého s veľkým nasadením a zvláda všetko s neuveriteľným prehľadom. Asi pri ňom stála šťastena, inak by sa ledva dostal ku kroku číslo 1 alebo kroku č. 2. Je to taký Bourne po výslužbe, ale stále mu to páli. Proste je to moc fajn film a akčňárna, na ktorý sa budem vždy tešiť. Rozhodne sa je na čo pozerať počas celej krátkej stopáže. Vážne som premýšľal aj nad plným hodnotením, ale predsa to bolo všetko moc prehnané a výsledok dosť nereálny, alebo teda určite nedosiahnuteľný. 96 hodím vrelo odporúčam. 85% ()

bartias

Přímočarý scénář jako z "vandammeovky" vážně není nic extra, podobných filmů už Luc Besson produkoval mraky. Výhrou je Liam Neeson obsazený proti svému obvyklému typu, který dodává akční řežbě na neobvyklosti a narozdíl od běžných filmových bijců dokáže zahrát i ty nejdrobnější emoce. Kdyby na jeho místě byl Steven Seagal, 96 hodin by místo ovací sklidilo výsměšné opovržení. ()

tomeek

Liamu Neesonovi věřím jeho otcovství snad jako ještě nikomu a velice mě potěšilo, že se s padouchama zcela neamericky nesere a dává jim, co proto. Výborný akčňák, skvělý Neeson. Evropa tomu dává šmrnc! ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)