Snímek Briana De Palmy svým tématem zdánlivě zapadá do současného proudu gangsterských filmů, ale zpracováním připomíná klasické gangsterky třicátých let. Vypravěčem a hlavním hrdinou příběhu je portorikánský zločinec Carlito Brigante, který je předčasně propuštěn z vězení. Vrací se do života s rozhodnutím definitivně skoncovat s minulostí zabijáka a překupníka drog. Jenže záhy pochopí, že tlak rodné newyorské čtvrti, tlak "ulice", v níž se téměř všichni pohybují na opačné straně zákona, bude velmi obtížné překonat. Carlito je mužem ze staré školy, který ještě ctí přátelství. Proto musí v nouzi pomoci narkomanskému advokátu Dave Kleinfeldovi, s nímž se zná už mnoho let. Smysl pro čest, který všichni ostatní už dávno ztratili, je pro něj víc než láska k tanečnici Gail.

Režisér Brian De Palma a scénárista David Koepp (mj. JURSKÝ PARK) vycházejí z románů soudce Edwina Torrese, který při psaní těží ze svých bohatých životních zkušeností. Vznikl klasický gangsterský příběh s lehce romantizujícím nádechem a bez módních naturalismů. Velkou zásluhu na jeho nenápadné hodnotě má Al Pacino, který si zahrál gangstera v opačné poloze než v dřívějším De Palmově remaku ZJIZVENÁ TVÁŘ. (oficiálny text distribútora)

joseee

Priemerna gangsterka - Sean Penn ukazuje svoju vsestrannost, ale Al Pacino mal uz aj lepsie filmy. Kazdopadne pozeratelny film, aj ked na CSFD trochu nadsadeny. ()

Gilli

Vynikající film jeden z nejlepších s Al Pacinem a ten Sean Penn to mi chvilku trvalo než jsem přišla na to kdo je ten herec co mi je tak povědomý,ten je úžasný Vynikající kamera střih no prostě vše! Miluji ten záběr kdy haže náboje do koše ze slovy sbohem advokáte.. ()

B3njamin

Brian De Palma a Al Pacino jako za starých časů podali skvělý výkon. Skvělá atmosféra NY, kde člověk neví, kdo je kamarád a kdo ho jenom dělá. ()

OK11

Carlito´ s way jsem si užil o něco málo více než včerejší Scent of a women, z jednoho prostého důvodu. I přes bombastický výkon mistra Pacina v Scent of a women je onen film chvílemi poněkud nudný, ale v Carlito´s way jsem se nenudil ani chvíli. Spojení gengsterka/ romantika se mi jeví jako výborná kombinace, která apeluje na všechny divákovy city a vjemy. Vychutnáte si napětí, vyvolané atmosférou filmu (poslední gradující scéna je naprosto dokonalá), momenty překvapení i romantické scény. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout herecké výkony: Pacina, který je jako vždy výborný; Penna, kterého jsem takto neznal a který mi naprosto vyrazil dech; a Miller, která umí krásně zahrát, jak se o svého miláčka bojí. Bravo! ()

retrix

Nemám rád filmy, které začínají koncem filmu a i v tomto případě tento fakt ochudil diváka o moment napětí a očekávání, jak to vše dopadne. Vyprávěčský retrospektivní děj by v tomto případě fungoval i bez znalosti konce filmu hned na začátku. Škoda. Navíc, na rozdíl od Scarface zde Carlito jednal v některých momentech jako hlupáček či bambula a v jiných momentech jako ostílený gangster. I přes tyto nedostatky je to klasická gangstrovka se vším všudy a zaslouží si vysoké hodnocení. ()

Marchellonzo

Precizně natočený snímek, jehož příběh diváka upoutá až do konce. Filmu vládne Pacino s Pennem jejichž výkon je takřka identicky výborný. Myslím, že se téměř vyrovná i gangsterce Zjizvená tvář, kde si Pacino zahrál postavu opačné nátury. ()

Desmi

Velmi solidní akční film, rozhodně nadstandartní. Gangsterky mě bavily, baví a bavit budou, tahle má do špičky ale ještě daleko.. možná, že kdyby to bylo podle skutečné události, nahlížel bych na to jinak.. Nevím, každopádně lehké hodnocení.. 80% ()

cubiczech

Technicky perfektně zvládnutá perla, sice mi z některých pohybů kamer a scén prostě koukala ruka devadesátek, ale ono se s tím tak nějak musí počítat. Poslední třetina filmu je hodně zajímavá a napínavá, seděl jsem zařezanej do židle. ()

gezper

Skvělá gangsterka ze staré školy s dokonale natočeným závěrem (přinejmenším). Al Pacino jako vždy geniální, a jeho postava je narozdíl od Scarface z větší části kladná. Je vidět, že nápravný systém v USA nese své ovoce a polepšení hříšníci existují, .. nebo snad? A zkuste si zahrát při sledování malou sidegame - 'Where is Wald.. ehm Sean Penn?'. [90%] ()

ludovit14

Tu nie čo dodať,jednoducho dobrá réžia Briana De Palmy a skvelé herecké výkony:Carlito Brigante(AL PACINO),Sean Penn, Penelope Ann Miller.Nám ponuka trošku iní gangsterský príbeh ako sme zvyknutý,kde sa snaží Carlito Brigante skoncovať po prepustený z väzenia so svojim mafiánskym životom a sníva o požičovne áut na Bahamách.Trošku mi tu vadí zbytočne naťahovanie minutáže okolo vzťahu Gail(Miller) a Briganteho-Carlito vidí hlavnú inšpiráciu svojho života v láske. Znie to smiešne, ale funguje to.Na druhej strane bol veľmi zaujímavý vzťah ,feťáka-advokáta Dave Kleinfelda (PENN) so Brigantem.A je radosť sledovať „mafiánske“ gestá počas dialógov, predovšetkým Carlita a Pachanga (Guzmán).HOD:89%.VIDEL 2 krát!PS:moc sa mi nevidela záverečná scénka,zaváňala Béčkom. ()

Etherium

Nebyť posledných 20 minút je to "len" nadpriemerná, štvor-hviezdičková gangsterovka. Posledných 20 minút je absolútne špičkový počin vďaka prehľadnej pohybujúcej sa kamere (ktorá sa netrasie, ako v dnešných akčných scénkach) a strihu/réžie. Proste ten koniec je lahôdka, ktorá sa podarila vo všetkých smeroch. ()

zigy

Pomalu se to rozjíždí, ale pak v závěru film finišuje ve strhujícím tempu. Jenže než se do něj dostane, uteče přeci jen příliš mnoho vody, škoda. Pacino je gangster sympaťák, i když správně tušíme, že ne vždy býval takový. Rád bych ocenil režiséra De Palmu za skvělé akční scény, zejména ta úvodní v herně, kdy celou dobu víme, že se něco semele, a jen s napětím čekáme, kdy to začne. A záverečná honička na nádraží mě dostala do kolen, to byl napínák!!! Seana Penna jsem poznal až v závěrečných titulcích, celý film jsem si říkal, co to je za neznámého hnusáka:) ()

Saxos

Ten kdo má rád gangsterky, tak jeho srdce zaplesá. Nečekejte žádné přehnané střílení z kulometů. Portorikánec /Al Pacino/ se dostane z basy, protože policie špatně vyšetřovala :) a pak nám postupně představí pár svých přátel, kteří ho samozřejmě dostanou až do věčných lovišť. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)