Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

viperblade

Zhlédnuta DC (156 minut) verze. O Robinu Hoodovi je už spousta filmů… některé z nich jsou lepší (Robin Hood: Král zbojníků), některé horší (Robin Hood) a některé jsou hodně vtipné (Bláznivý příběh Robina Hooda). Ale když se nad tím zamyslím, tak to Ridley dobře vykoumal - totiž, ukázal nám, co nikdo před ním (teda, alespoň jsem žádného takového Robina zatím neviděl) - začátky jedné legendy. Někteří tomu říkají urážka, já tomu naopak říkám invence. Navíc bylo moc fajn, vidět po čase historický velkofilm, kde se perou praví muži a kde se prolévá "pravá" krev. Ano, obsazení je na jedničku s třemi hvězdičkami. Russell Crowe je jako Robin rozhodně důvěryhodný, nepřehrává a myslím, že této legendě neudělal ostudu. Kevin Durand (kterého mám rád už od doby, co hrál skvělého záporáka ve čtvrté sérii Ztracených) mě ohromně potěšil a já doufám, že se i nadále bude objevovat po boku takovýchto herců v takovýchto filmech. Ale všechny tyto mužné herce (v mých očích) naprosto převálcovala žena - ano, Cate Blanchett zahrála Marion tak, že jsem tam neviděl Cate, ale Marion. Opravdu skvělý výkon a já se nebojím právě ji označit za nejlepší Marion (ano, i navzdory Amy Yasbeck). Robin Hood mě jako film rozhodně nezklamal, i když jsem si musel zvyknout na to, že se tahle legenda bude ubírat jiným směrem, než jsem očekával. Spokojených 80 % s tím, že tohle by mělo být v červené barvě! ()

castor

Velká pochvala. Ani jsem nevěřil, že by to Ridleymu zase vyšlo. Po všech těch negativních ohlasech se mi dostalo poměrně slušného příběhu, který velmi překvapivě vynechal patos a zbytečné heroické momenty. Vůbec mi nevadilo, že tvůrci lákají na biják o jedné navěky inspirující legendě, ale namísto toho nabízejí jen jakýsi prolog k legendě. Příběh o hrdinném lučištníkovi každý velmi dobře zná, proto mi nevadí, že se tvůrci odhodlali zbořit zažitá schémata. Pravda, ne vždy to vychází. Robin se tu a tam trošku poflakuje, než aby divákovi nabídl pořádně výživnou akci. Scénář, do kterého se prý často a hlavně drasticky zasahovalo, si zase podle svých potřeb skáče v ději a důležité aspekty jen tak nastíní (Robinovo náhlé státnické vnuknutí) a nedotáhne do snesitelnější podoby. V několika místech jsou holt cítit ostré nůžky. Ale jinak, jak říkám. Scottův filmařsky poctivý snímek mě nenudil, nenaštval, nezklamal, ani nepředkládal nějak zásadní množství hlušiny. Jeho zkušená režie jen umocňuje funkčnost celého příběhu. To dokládá i samotná milostná linie mezi Robinem a Marion. Scott zcela suverénně vnesl mezi oba hrdiny opravdový vztah nenásilnou a uvěřitelnou formou. A to se cení. Ve svém čele má navíc výborné herce, kteří si mě omotali kolem prstu – Russell Crowe, Cate Blanchett, Mark Strong, Max von Sydow, Danny Huston nebo William Hurt, a poctivou kameru Johna Mathiesona (Království nebeské, Gladiátor). Spokojenost a čtyři hvězdy k tomu!! ()

Don Jebal

Rozpočet: 200 000 000 $ Otvárací Víkend: 36 063 385 $ (v 3 505 Kinách) Tržby USA: 105 269 730 $ Tržby Celosvetovo: 322 669 741 $ Velkolepá výprava ako sme u Ridleyho zvyknutý,krásna scenéria a herecké výkony,no veľmi stroho predstavená Robinová družina a celé je to moc priamočiare a naivné.(pravdepodobne to bude lepšie zostrihané na Director ´s cut). ()

ClintEastwood

Moc povídání, málo akce, až na Crowea nevhodně vybraní herci a oproti původnímu seriálu či verzi s Kevinem Costnerem, úplně vymizelo ono dobrodružné kouzlo. I příběh je mnohem horší. Nejslabší film Ridleyho Scotta. ()

D.Moore

Plním, co jsem slíbil, a po zkouknutí režisérské DVD verze přidávám ke čtyřem silným kinohvězdám pátou. A přidávám ji rád. Ridley Scott je na takové filmy machr a v Robinu Hoodovi opět předvádí velice solidní řemeslo, které spolu s Gladiátorem a Královstvím nebeským tvoří fantastický historický triptych. Těžko říct, co pochválit dřív. Scénář, který se nebojí na legendu podívat z úplně jiného úhlu? Režii, vizuální stránku, hudbu a vypiplané kostýmy a rekvizity (viz bonusy na DVD)? Skvělý pár Crowe a Blanchett, mezi nimiž to pěkně jiskří (zachraňování berana)? Slizkého Marka Stronga, důstojného Maxe von Sydow, zarostlého Williama Hurta, k nepoznání namaskovaného Dannyho Hustona? Fakt nevím a proto tleskám úplně všem. Robin Hood je rozhodně dobrý film, který za dvě a půl hodiny času stojí.__P.S. Způsob, jakým Scott v závěru cituje Vojína Ryana, mě doopravdy pobavil.__P.P.S. Jediná vada na kráse - režisérskou verzi jsem čekal alespoň o půlhodinku delší. ()

MM_Ramone

V časoch tyranie a nespravodlivosti, keď zákon utlačuje prostých občanov, si svoje miesto v histórii nachádzajú rebeli. V Anglicku panovali na prelome dvanásteho storočia presne také časy. Pánska svojvôľa dosiahla takých rozmerov, že nebolo možné normálne žiť. Preto sa zrodil chrabrý pomstiteľ, ktorý sa postavil na stranu utláčaného ľudu. Povstal Robin Hood. Americký režisér Ridley Scott natočil v roku 2010 film, ktorý sa sústredí na tohto anglického ľudového hrdinu. Okrem tohto, že to ako je u neho zvykom spracoval vo veľkolepom filmárskom štýle, tak to celé navyše zachytil z netradičného uhla pohľadu. Je to vlastne akýsi spoločensko-politický prequel, ktorý mapuje udalosti a život Robina Hooda ešte pred tým, ako sa z neho stal vodca zbojníckej družiny zo Sherwoodu. Titulnú úlohu stvárnil charizmatický austrálsky herec Russell Crowe. Jeho družku Marion Loxley si zahrala Cate Blanchett. **** ()

JANARYBA

Pro mne překvapení, vůbec jsem si našeho "vypaseného drsňáka" nedokázala představit jako RH. Jiné pojetí se mi líbilo, Cate Blanchett jako vždy skvělá. Čekala jsem katastrofu a dostala příjemný oddychový film.... ()

Spooner

Ridley Scott tyhle historický věci prostě umí točit. Opět to natočil trochu jinak než své předchozí 2 kousky a opět to má své kouzlo. Ridley Scott to zvládl řemeslně na jedničku a popral se i s celkem slabým scénářem. Z příběhu mě tak bavilo spíše to pletichaření u královského dvora, než samotné Robinovo dobrodružství. Místy to navíc vypadá, že kousek chybí a některé situace před závěrečnou bitvou moc nedávají smysl. Akce je fajn a humorné scény v podání Robinových kumpánů také potěšily. Russel Crowe hraje svůj standart a mezi ním a Cate Blanchett to skvěle funguje. Mark Strong se sice jako záporák už pomalu začíná zajídat, ale dejte mu jinou roli, když mu jdou tak bezvadně. Dále potěší ještě např. Max von Sydow, který i ve svém velice pokročilém věku umí výborně hrát. Na Scottovi nejlepší kousky to celkově nemá, i tak je to ale hodně nadprůměrné řemeslo, které rychle uteče a člověk se u něj velmi příjemně pobaví. ()

tahit

Režisér Ridley Scott a scenárista Brian Helgeland vytvořili poněkud jiný obraz zromantizované legendy ze Sherwoodu, než je obvyklé. Historicky nevěrohodné, ale myslím, že to filmu zas tolik neubralo na přitažlivosti. Jak jsem už naznačil výše. Znáte ten pocit, když si myslíte, že už o anglosaské legendě všechno znáte a najednou přijde dějová kostra, která není předvídatelná, ale má to i svojí krásu po éře povšechně známých historek Robina Hooda. Nádherné dobové reálie staré dobré Anglie jsou nedílnou a příjemnou součástí pro potěchu očí. Ze všeho nejvíc se mi líbil výrazný Max von Sydow v roli tchána. Mužný představitel Russell Crowe si zjevně ve staré zbroji svoji roli užíval. Cate Blanchett nedostala velký prostor, ale působila příznivým dojmem. Možná je škoda, že legenda Robina Hooda v tomto pojetí mohla nabídnout mnohem víc, než jen typicky hollywoodskou velkopodívanou. ()

petero

Nečakal som, že to bude prequel k obohranému tématu a tým si ma i získal. Hneď mi viac sedel i look Russella Crowea. Rovnaká spokojnosť ako aj pri Kingdom of Heaven. ()

gogo76

Očakávaný fim R. Scotta mal po prvých recenziách na csfd ubohých 52% a mňa chytila pochybnosť, či do kina ísť alebo nie. Našťastie po pár dňoch sa to zlepšilo a priovnávanie ku Kráľovstvu nebeskému ma presvedčili, pretože tento film tiež pokladám na CSFD za nedocenený. Neviem kto - čo očakával, ale podľa mňa má tento film všetko čo má dobrý historický film mať. V prvom rade atmosféru o akej väčšina historických filmov môže iba snívať, pretože tento film prakticky v každom detaile dýcha históriou. Perfektný záporak v podaní čoraz známejšieho M.Stronga, množstvo kvalitných hercov vo vedľajších úlohach, dobrú hudbu, výborné bojové scény, ktoré môžu pripomenúť vylodenie v Normandii zo Spielbergovho " Ryana" a nechýba pár vtipných momentov. Medzi ústrednou dvojicou R.Crowe a C.Blanchett to pekne iskrí a práve ich zbližovanie a ich dialógy sú tým, čo film stmeľuje v pekný celok. Prvá hodina je excelentná, ale súhlasím, že druhá je trochu uponáhľaná, čo ale neznamená, že je zlá. Keď príde rozšírená verzia, o tom asi nikto nepochybuje, tak si trúfam povedať, že to na kvalite filmu iba pridá a moje štvorhviezdičkové hodnotenie môže stúpnuť aj vyššie. R.Scott prišiel s rozšírenou edíciou takmer ku každému svojmu filmu a ja osobne to považujem za žmýkanie peňazí od fanúšikov, preto dávam dobrú radu všetkým, ktorí si plánujú DVD kúpiť, aby počkali na rozšírenú verziu. Film 80%. ()

Davies182

Slabých pět aneb někdo musí (rád) vyvažovat hodnocení... Co se tu vlastně stalo: stalo se to, že Ridley oprášil kameru, se kterou vytvořil Gladiátora a Království nebeské, a rozhodl se natočit zbojnický film. Do snímku pak promítnul veškerý svůj perfekcionismus co se týče práce jako režiséra a schopnosti vtisknout každému svému dílu - které vypráví o historii - nezapomenutelnou epičnost. Tím pádem se v mých očích z nového Robina Hooda stává téměř bezchybně fungující velkofilm, o kterém jsem si ve slabé chvilce dovolil pochybit, že by mne mohl zklamat. A výsledek? Dokonce jsem ani neměl v sále čas přemýšlet nad tím, jak asi vypadá DC verze. Scottovi se povedlo jeho nový snímek hned napoprvé mistrně nastříhat a bravurně do něj zakomponovat hudbu k podtržení dramatických / velkolepých momentů. Byl to silný zážitek, který navíc utekl s až děsivou rychlostí. Konec, který přichází v tu pravou chvíli, symbolizuje pomyslnou třešničku na nepřeslazeném dortu. Nebyl to Robin, jak ho znám, a jsem moc rád za to, jak byl příběh režisérem pojat. A ty akční scény... no prostě Ridley! Takže přestaňte zírat na nevysoké hodnocení a vzhůru do kina! ()

Amarcord_1

65% - Ridleyho Scotta si vážím, ale tohle je zásluhou příšerného scénáře a špatné hudby cosi jako parodie Gladiátora. Nemám to srdce snížit hodnocení jen kvůli skvělým hereckým výkonům a všeobecným optickým kvalitám této podívané. Velké zklamání... ()

pepo

robin begins alebo ako sa scott s crowom zľakli sľubného námetu a natočili štandartný aj keď veľmi kvalitný popcorn ()

Xmilden

Nebýt slabší druhé poloviny tak bych neváhal jít s hodnocením výše, takto musím pouze konstatovat že filmu po polovině dle mého soudu začal trošku docházet dech. Vše se snaží vynahradit závěrečné vylodění Francouzů, přesto ale film nedosáhne kvalit Gladiatora nebo Kingdom of Heaven. Filmu bych vytknul že ve své polovici začal sázet příliš humorných scén a hlavně nepůsobil tak depresivně a bezútěšně jako jeho starší bratříčci. Zatímco ve scottových minulých historických eposech krev stříká na všechny strany, tady semtam kape. Akční scény tedy nemají až takový drajv. Přitom ale úvodní sekvence jsou zfilmovány naprosto precizně. Ridley zde opravdu oprášil kameru z Království nebeského. Pokud se týče herců, tak tam nevidím jedinou slabinu. Mark Strong jak jeho jméno značí je pro záporné postavy dostatečně silným a ústřednímu dvojici Crowe/Blanchett to náležitě šlape. Suma sumárum. Celková spokojenost, k filmu jsem rozhodně nepřistupoval jako kdybych měl vidět Robina Hooda, ale spíše jsem se těšil na historický velkofilm, který navazuje na události po 3. křížové výpravě. Film by se měl tedy jmenovat Robin Hood Prequel. PS: Neviděl jsem film Mystery, Aljaška ale dva ze 3 členů robinovy skupiny Kevin Durand a Scott Grimes v tom filmu hráli s Crowem. PS2: v roce 2015 soudím že je to opravdu na Scotta docela veliká slabota, která se zase tolik nepovedla jak se mě kdysi zdálo. Crowe do role jako většina herců moc nepasuje a další Království Nebeské se nekoná. Přestože film zpočátku vypadá jakoby to měl být druhý díl zmíněného velkofilmu. 60% ()

Phobia

Málo platné, když člověk k filmu přistupuje s přemrštěným očekáváním, obvykle je mu odměnou zklamání. Pokud je ovšem dopředu varován málo nadšenými ohlasy a nečeká lautr nic, může se z toho nakonec vyklubat i celkem příjemné překvapení. První hodinka dobrá a už to vypadalo, Ridley, že Ti přišiju celé 4 pěticípé, jenže pak jsi začal kombinovat a blbnout. Že jde o prequel a Robin se na zbojnickou dráhu vydává až v poslední minutě filmu, to by mi nevadilo. Duo Russel Crowe a Cate Blanchett potěšilo - prvně jmenovaný by sice potřeboval omládnout a shodit pár kilo špeku, leč vzal to ďas, tomu chlapovi nelze upřít charisma a příjemný hlas. Ani vedlejším postavám není příliš co vytýkat, i když jsou některé napsané mizerně a jejich představitelé prakticky nemají co hrát. Hudba ušla (nerušila), výprava a kulisy dobrý, všechno věrohodně středověce chudobné a umatlané... Ale proč, kurňa, tak hloupé scénáristické veletoče, hodné leda poslední anglické seriálové verze? Známka dolů a dej si facku, Ridley! Proč ty nepřehledné, blbě sestříhané bitevní scény, co absolutně postrádaly šmrnc? Další známka dolů a opět si dej facku! Být tohle výtvor debutujícího režiséra, slitovala bych se nad začátečnickými chybami a tu čtvrtou pěticípou možná filmu prdla. No od Tebe, Ridley, jsem prostě čekala víc, Tys ten potenciál hanebně prošustil. Zdejší souhrné hodnocení 69% považuju za odpovídající. ()

-bad-mad-wolf-

Robin Hood padá na hubu až v cílové rovince, jelikož celá bitva na pláži je z hlediska provedení i role v příběhu poněkud... blbá. Jinak nemám s novým pojetím Nottinghamské legendy problém, dvě a půl hodiny uteklo s elánem Usaina Bolta a celou dobu jsem se rozplýval v nádherné středověké atmosféře (achich ouvej, že to dětský srdíčko nedrží hubu). Viděl jsem pouze directors cut, mnohými označován za podstatně lepší - neposoudím. Slušná historická podívaná se všemi žánrovými povinostmi to každopádně je. ()

darkrobyk

Scott mě opět přesvědčil, že by měl zůstat u žánru sci-fi. Lepší než Gladiátor, avšak nic mimořádného. Velké plus je opět kamera, která připomene oko vystudovaného výtvarníka a protřelého reklamního harcovníka. Některé záběry by se daly rámovat a cesta bučinou či pastvinami s remízky připomene poetiku Pána prstenů. Filmu chybí celkový emotivní náboj, jaký má třeba Statečné srdce. Několik akcí je povedených - dobývání hradu, drancování Notthingamu nebo bitva na pláži, na tak velkolepý snímek je to bohužel málo. R.Crowe nepatří mezi mé oblíbené, zato Max von Sydow a Cate Blanchettová ANO. I já si kladu otázku, proč název Robin Hood? Samotnou legendou totiž film končí. Krásné dynamické krvavé titulky ( hned si vzpomenete na 300). ()

Gimp

"Mluv, pokud musíš!" Kecy, strašně moc keců. Tolik keců, že mi z nich bylo špatně. Nový Hood nemá charismatického záporáka jako ten s Kostnerem, co hůř, nemá charismatického ani toho Robina. Ten by sice sirotky v lese mohl naučit jak dělat luky z pevnějšího dřeva a jak se mejt aby neměli spalničky, ale neudělá to (ani v uncut verzi, no fakt), on o tom jen plká. Vyčnívá polofrigidní polonadržená fenka Mariana a z pod peřin penis Maxe von Sydowa. Chladný film, který by snad chtěl být realistický, ale místo toho je jen nudný. P.S. - zajímavá je změna na pozici sidekicka - tím je totiž místo maura Mariana! A nutno říct, že ačkoliv se značně emancipovala, není rovnocenným partnerem ale stále jen někdo, koho je třeba zachraňovat když si hraje na chlapa a moc jí to nejde. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)