Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

HAL

Nefunkční mišmaš dobrodružného příběhu a pokusu o thriller v historickém hávu. Tohle se ti Ridley fakt nepovedlo. 4/10 ()

ChewieDC

Tomu filmu v podstatě NIC nechybí. Má všechno, co by každý správný epic historický film měl mít. Akorát mu očividně chybí spousta natočeného materiálu, takže konec je hrozně uspěchaný a mnohdy lehce nesmyslný. Director's Cut ovšem může být boží. ()

Vavča

Tři hvězdičky jsou příliš málo, čtyři možná moc, ale v kině je to velmi působivý film. Ridley pojal téma po svém, velmi zajímavě, žádné heroizování, idealizování ani romantický opar. Russel Crowe v hlavní roli je přesvědčivý, zdatně mu sekunduje i Cate Blanchett, kterou jinak moc nemusím. Moc pěkné bitevní scény, které budu chtít vidět znovu, skvělá výprava, kamera, jen to ost tak nějak pokulhává k té pastvě, je příliš nevýrazné. Na druhou stranu oceňuji originalitu pojetí, a to že se filmu daří humor bez trapností. ()

kingik

Filmu chybí nějaký podtitul. Něco jako "A zrodila se legenda" nebo "Zrození legendy". Divák by tak byl určité lépe připraven na nemalý šok, který mu scenárista Brian Helgeland, spolu s režisérem Ridley Scottem, přichystal. Každý nějak začínal, a takhle nějak podle tvůrců začínal Robin Hood (ve filmu ho tak nikdo neosloví a tohle jméno ve filmu zazní až v závěru), než se stal psancem. Především si nelze nepovšimnout, že film trpí značně nekonzistentním scénářem, z něhož pramení nejistota, kterou lze z filmu značně pocítit, a ani režie není nijak propracovaná. Zpočátku má film spád. Dozvíme se, že Robin Longstride je obyčejným lučištníkem toužícím po zbohatnutí a rytířském řádu. Staneme se svědky zabití krále Richarda, intrik ze strany zlodušského Godfreye (Mark Strong), který se paktuje s Francouzi a důležitou složkou je Robinův slib umírajícímu Robertu Loxleymu, že dopraví meč jeho starému a slepému otci (Max von Sydow) a poté dojde, i tak trochu ke kurióznímu a lehce komickému seznámení s lady Marion (Cate Blanchett), která byla Loxleyovou věrnou ženou, ale po jeho smrti jeho otec určil, že dál už bude manželkou Robina Hooda a on smí užívat dál jeho jméno. Takových odlehčených až komických momentů je ve filmu víc, a jsou lepší, než poměrně slabé a téměř nekrvavé souboje a bitky, kterých je nečekaně méně. Pověstného Sherwoodského lesa nebo zákeřného Sheriffa z Notinghamu si užijeme málo. To bylo odsunuto na druhou kolej. Absolutně bezvýrazný a tentokrát necharismatický Russell Crowe na mě působil dojmem, že je po mejdanu a každou chvíli na place usne a kamery si snad toho nevšimnou. A Scott mu musí hodně fandit, když v něm viděl Robina Hooda. Pochvalu si z hereckého hlediska zaslouží Blanchett, Strong i MacFayden a dobrá byla hudba i výprava. Film jako takový měl dost slabin a zcela postrádal nějaké "robinohudovské" kouzlo. Závěrečná bitva u pobřeží jako by vypadla z úplně jiného filmu, ale rozhodně nepasovala do filmu o Robinu Hoodovi. V pořadí čtvrtá spolupráce dua Scott/Crowe dopadla přesně napůl a s nepropracovaným scénářem se těžko daly dělat zázraky, ale ani Scott se režijně nijak extra nepředvedl a zpomalené záběry na letící šíp neměly to správné opodstatnění. Průměrný film, který se dvakrát vidět nedá. A u filmů od Ridleyho Scotta jsem na to zvyklý. Na druhé straně, oceňuji snahu tvůrců nepřinést po sto padesáté stejný příběh o legendě. ()

Payushka

Výběr herce na záporáka vlastně jen podtrhuje celý koncept Robina Hooda. Film je nijaký, bez života, nepřináší nic nového. Divák se ale aspoň nenudí. A navíc se tu Russell svlíkne! ()

InJo

Tomuhle filmu vážně nejvíce škodí jeho název, potažmo dementně podaný dovětek, který onen název ve stylu "jakoby mimochodem" vysvětluje. Jinak jde o výborně natočenou a i zahranou záležitost. Crowe dokazuje, že na role ikonických hrdinů pořád má, Cate Blanchett nezklame snad nikdy (navíc role jako právě Marion jí sedí dokonale), Mark Strong předvedl dalšího skvělého záporáka (už ani nestíhám sledovat, kolik jich za poslední dobu hrál...), a i další herci (zejména Max von Sydow a Oscar Isaac v roli prince Jana) jsou velice dobří. Scottův očividně nákladný a poctivě staromódně natočený opus obrací legendu vzhůru nohama, je přeplněn dějovými liniemi, postavami, a bezpochyby z něj byly vystřiženy některé důležité scény. Přesto jsem se ani na chvíli nenudil (celé mi to uteklo až nečekaně rychle) a v ději jsem se vůbec neztrácel. Akce rozhodně není špatná, ale trochu zamrzí, že obě větší bitvy jsou odbyty poměrně rychle. Většina scénáře je ale věnována intrikám a vznikům různých spojenectví, či budování vztahů mezi postavami, které zde funguje nad očekávání dobře (sbližování Robina s Marion je přinejmenším příjemné). Až vyjde Director's Cut (u Scotta věc již dávno obligátní) a pozmění se název (třeba na ROBIN HOOD: ZROD LEGENDY), půjdu s hodnocením (možná) ještě výš... A chci dvojku! ;-) 70 % ()

Šakal

Nevadí mi (kvituji s povděkem), že se Ridley rozhodl nejít cestou legendy, ale vylíčit Robina jako " obyčejného člověka z masa a kostí " a vsadit na "uvěřitelnější" resp. odlehčenější notu. Problémem je však následné samotné zpracování. Řekněme si upřímně, tato poloha není zrovna Ridleyho parketa a dvakrát mu nepomohl ani Brian Helgeland. Kam se poděla ta lehkost, svižnost, vtip...Tohle v pár momentech vypadá jako (ne)chtěná (se)parodie na Gladiátora. Pokud by někdo měl natočit odlehčenější verzi této legendy, potom pouze a jedině tento pán: http://www.csfd.cz/reziser/3050-guy-ritchie/. Na druhou stranu, snímek ve výsledku sice nijak výrazně nenadchne, ale také neurazí. Nicméně “ve vzduchu” poletuje otázka (a je silně cítit závan (zápach?)) nevyužitého potenciálu. Co se hereckých výkonů týče, tak Russell Crowe podal již nejednou lepší výkon (to si přiznejme), Mark Strong odvedl svůj standart ( tzn. bez větších námitek ), potěší Max von Sydow, ale number one je zde pro mě osobně Marion v podání Cate Blanchett. Co se samotného konce týče, musím přiznat, že mě (lehce) navnadil, takže pokud toto (Ridley) měl být prequel a následně to teprve vybalíš v pokračování (popř. již v director´s cut), nemám sebemenší problem, dát Ti druhou šanci ( kdo jiný, už by ji měl ostatně dostat) p.s. alespoň jsme se dozvěděli, že i v 84-ti letech to "stále jde" (resp. stojí ) a to dokonce i bez chemie. EDIT z 8.10.2012 těžko říct, zda-li se na tom více podepsalo těch režisérských 16 min nebo „sedmička“ Rulandského, (která lehce otupila smysly), ale já si to napodruhé užil. Je to sice stále pouze blockbuster, ale ten z řídkých případů, tj. „ s (hravou) duší“. Na druhou stranu přiznávám, pustit si snímek např. 10 min před koncem, tipuju všechno možné, jen ne, že jde o dalšího Robina Hooda resp. z Longstride. Vypadá to spíš na invazi v Normandii a já už pouze čekal (na) útok „zeshora“, přičemž v kontextu scény SPOILER Marion „v záloze“na poníku s dětskou družinou v zádech, to vypadá jako pěst na oko. Zde jsi to Ridley s tou „odlehčeností“ (notně) přepálil. Přesto za tu civilní odlehčenost, „odlegendování“, výpravu a chemii ústředního dua (zejména C. Blanchet), zvedám na (slabší) 4* a vyhlížím pokračování. P.s. i přes režisérský přídavek a vynechané scény, jsou stále partné trhlin(k)y v ději a chtělo to přitlačit na stopáži nejméně o dalších 30min. Na tom (si) trvám! p.p.s. pokud bych měl (neznalého diváka) něčím nalákat, je to prosté. Zapomeňte na nějaké historické (dějinné) souvislosti (pokud to nedokážete, jděte rychle od toho!), zapomeňte na zbojníka Robina Hooda a máte z poloviny vyhráno. No jo, jenomže ono se to jmenuje Robin Hood :-) tak co s tím? 75% (zastihl jsi mě totiž Ridley v dobré náladě (rozmaru) a lhal bych, kdybych tvrdil, že jsi mě o ni (něj)připravil). ()

Sobis87

Ridley Scott je z hlediska žánru vskutku všestranným tvůrcem, avšak jeho filmografie je kvalitativně poněkud nevyrovnaná, přesněji tedy, co se jeho „první dvacetiletky“ týče (od slibného celovečerního debutu Soupeři z roku 1977 přes sci-fi klasiky Blade Runner a Vetřelec až po přinejlepším průměrnou G.I. Jane). Po Gladiátorovi (2000) nastala pro Ridleyho nová tvůrčí éra, v níž až na pár výkyvů (přesněji Hannibal a Švindlíři) zásoboval diváky samými skvělými kousky a pro mě osobně je s každým novým přírůstkem v jeho filmografii stále těžší rozhodnout, čeho si z filmografie tohoto Brita vážím nejvíce. Je to dnes již legendární Vetřelec? Či snad v době svého vzniku zatracovaný a nepochopený Blade Runner, který je nyní filmem nemálo kultovním? Nebo snad podobně zatracované Království nebeské, které osobně považuji za jeho nejkomplexnější dílo? Vybroušený diamant nesoucí jméno Americký gangster? Okouzlující Dobrý ročník? Těžko říct, jedno je ale jisté – pokud se Ridley pustí do nějakého sci-fi nebo do filmu, kde sviští meče a hrdinové nosí zbroj, zpravidla to opravdu stojí zato. Od sci-fi žánru se oprostíme hned, jelikož tematicky s novým Robinem Hoodem nijak nesouvisí, mezi Scottovy dobové filmy „na ostří nože“ však zapadá dokonale. _______ Klasický sandálový blockbuster Gladiátor byl zatraceně pohlednou podívanou, která kompenzovala šablonovitý příběh skrze nádherný vizuál, famózní akci s dravým střihem a burácivým zvukem, epickou šíři a přesné herecké obsazení. Od Království nebeského se očekávalo něco podobného, výsledkem však byl o poznání přemýšlivější epos obřích rozměrů s jasným poselstvím, který fanoušky dynamičtějšího (a prostšího) Gladiátora silně zklamal. Kino-verze byla navíc razantně sestříhána (téměř o celou hodinu), díky čemuž, film ve výsledku působil značně nedopečeně, uspěchaně a v některých příběhových liniích až stroze. Až režisérská verze nabídla plnohodnotný zážitek v celé své epické šíři. U Robina Hooda se případ Království nebeského opakuje – zaprvé byl i tento film pro kino-distribuci zkrácen, nyní však už ne tak razantně, Scott s Crowem představujícím titulní roli se však nechali slyšet, že natočili snad sedm hodin filmového materiálu. Tak či tak zůstává faktem, že i v tomto případě střihačské nůžky novému Robinu Hoodovi jen uškodily. V případě Scottových eposů zůstává vzhledem k narativní šíři pravidlem, že čím více minut, tím lépe. Zadruhé nová verze Robina Hooda stejně jako Království nebeské nenaplnila divácká očekávání a byla přijata značně rozporuplně. Známá legenda byla značně překopána, hlavní poznávací prvky se sice dochovaly (Robin je machr ve střelbě z luku; je loajální zemi a lidu, nikoliv však vrchnosti; zamiluje se do Marion a s šerifem z Nottinghamu nemá příliš přátelský vztah), avšak Scott místo omílání již dobře známého nabízí odlišný pohled na Sherwoodskou legendu. Je to pohled realističtější (skvělá atmosféra špinavého středověku) a epičtější – aby se Robin stal „tím Robinem Hoodem“, musí se nejdříve dostat z tažení domů, ochránit panství před „nepřízní královské vlády“, bojovat proti francouzské invazi a mimoděk zjistit pravdu o své minulosti. Do té pozice, ve které ho tak důvěrně známe, se Robin dostane vlastně až na samém konci filmu a vše, co tomu předcházelo, by se dalo nazvat jako „zrození oné legendy“. Toto byl od Scotta velmi odvážný tah, neboť nenaplnil očekávání těch, kteří se těšili na novou verzi klasického. Tento projekt byl hned od prvního natáčecího dne předurčen k zatracení z řad diváků neochotných přistupovat na změny. Já osobně však tento přístup, který není nepodobný tomu uplatněnému v Nolanově pecce Batman začíná, vítám a jsem za něj jen rád, neboť to neustálé umílání stejných historek v pozměněných vizuálních hávech mi přijde poněkud zbytečné. Takto nám byl dopřán svěží pohled na známé postavy a ani divák dobře obeznámený s předešlými verzemi si nemůže být jist tím, kam přesně celé vyprávění směřuje. Z tohoto pohledu nová verze Robina Hooda vůbec nepůsobí zbytečně a Scottovi se povedlo natočit něco trochu méně předvídatelného. _______ S výjimkou poněkud nevýrazného soundtracku (ale i ten má své momenty…) nelze filmu z audiovizuálního hlediska co vytknout, z každého záběru je poznat, že Scott vystudoval výtvarné umění a každičký záběr vypilovaný k dokonalosti. Formálně je Robin Hood velmi blízko právě Gladiátorovi a Království nebeskému, jen je zde užito tlumenějších barev a vše je výrazně špinavější než v Jeruzalémě nebo antickém Římě, kam nás Scott zavedl před několika lety. Akčních scén tu je méně, než jsem čekal, avšak ony i ty scény plné pletichaření, politiky a osobních dramat nabízejí solidní zábavu, za což patří vděk především skvěle vybraným hercům – Russell Crowe je sice výrazně starší než byli dosavadní představitelé Robina Hooda, avšak právě díky jeho drsné vizáži a dospělému vystupování je pro diváka snazší jeho postavě uvěřit sebejistotu a preciznost na bojišti. Na rozverného vtipálka v teplákách zapomeňte, tenhle hrdina je výrazně dospělejší a temnější…a mně se to sakra líbí. Robinův románek s Marion, kterou ztvárnila doslova famózní Cate Blanchett, je taktéž dospělejší a právě díky oběma hercům a scenáristické zručnosti patří jejich společné scény k tomu nejlepšímu a nejzábavnějšímu na celém filmu. V romantických pasážích se snoubí seriózní herectví s úsměvnou genderovou hrou a právě v těchto pasáží působí filmové postavy nejživotněji a nejuvěřitelněji. Mark Strong má se zápornými postavami bohatou zkušenost a jeho Godfrey je vskutku působivým parchantem. Svůj solidní standard předvedl i vždy sympatický William Hurt a pomyslnou třešničkou na dortu je pak Max von Sydow, který předvádí velmi soustředěný výkon a pokaždé, když se objeví na plátně, nabývá Scottův Robin Hood rozměrů shakespearovského dramatu. ______ U nového Robina Hooda jsem si užil u Scotta již tradičně skvělé akční pasáže, ty romantické jsem si díky hercům a celkové decentnosti přímo zamiloval, momenty se Sydowem taktéž a v klidnějších částech jsem se také rozhodně nenudil. Osobně tedy tento film hodnotím velmi kladně, neboť s novým přístupem k látce nemám nejmenší problém a všechny jeho složky jsou na velmi vysoké úrovni. Druhému dílu bych se vůbec nebránil…se stejným obsazením samozřejmě. () (menej) (viac)

IQ Tiqe

Tathle varianta se mi líbila! Ridley Scott se sice nedržel "klasické" předlohy, ale spíš bych byl zklamaný, kdyby tomu tak bylo. Naopak přišel s novým příběhem, který jde víc do hloubky a bere v potaz i širší souvislosti (Anglie vs. Francie apod.). Není to jen o tom, že Šerif vybírá vysoké daně a lidé se proti němu bouří. Jenom Robin Hood a zbojníci tam trochu chyběli (což je vzhledem k názvu trochu překvapivé). To se snaží nahnat v závěru, ale možná je to až na škodu. Spíš bych tento film viděl jako prequel "klasického" Robina Hooda, klidně pod jiným názvem. Za ty 2 hodiny mi nicméně nabídl hezkou podívanou, opravdu krásný dobrodružný snímek. 80% # Ještě si dovolím poznámku - Russell Crowe má neuvěřitelný cit na výběr filmů, nevzpomínám si, že bych ho viděl v něčem, o čem bych mluvil jako o propadáku. ()

Sonnery

Blá blá blá a mě se to zpracování líbilo. Nechtěl jsem na to jít, páč všechny ohlasy byly tak záporný, že i bradavice Jirky (vejce) Paroubka je proti tomu třešnička na dortu - dort metaforicky značí Jirkův ksicht. Jenže jsem byl nenásilně přemluven, abych doprovodil a následně i vyprovodil atd... Takže bylo jasno a já na Hůda šel. No a všechny vedlejší postavy byly sympatický, jako Kálr Švancnberk po třech pivech, záporný postavy byly sakra ošklivý a hlavní postavy byly dokonce hlavní... Ha ha. Prostě mi nic nechybělo a naopak jsem byl mile překvapen příjemně originálním přístupem k příběhu, tím jak Crowe shodil ten obrovskej pupek i tím jak milá byla uvaděčka v kině ()

HoneyBunny

Za svobodu rolnického lidu! Povídačka o zlém králi, který zvyšuje svému lidu daně, přičemž ubohý lid ani nemá ani obilí k zasetí. Ale hleďme! Od Francie se (skoro hodinu stopáže!) blíží Robert Loxley - ach promiňte, vlastně jakýsi nonameák Robin Longstride, o kterém nám má být jasné, že se (na konci filmu) stane Robinem Hoodem. Problém Scottova filmu je v tom, že hlavní dějovou linkou by tu měla být francouzská invaze, které pomáhá bídák Godfrey (ano, je tak zlý, že má dokonce efektní jizvu). A mezitím... Robin toká s lady Marion. Z téhle dějové linky si legraci dělat nebudu, vlatně je docela fajn a krásně tu funguje chemie Blanchettové a Crowa. Každý jejich společný okamžik prozáří všechna ta klišé, předvídatelnost a naučené fráze všude okolo. Zkrátka: Helgeland (ten, který napsal L.A. přísně tajné) napsal sračkoidní scénář, který Ridley bez zápalu natočil. A za tu hloupou levičáckou agitku by se měli oba stydět. ()

Anderton

Robin v mene kráľa Richarda Levie srdce bol aktérom masakru 2000 civilistov vo Francúzsku. To sa dozvieme hneď na začiatku a je dobré to vedieť, aby ste si urobili predstavu, ako pojal Ridley túto legendu. Čiže zabudnite na usmievavého Seana Conneryho na konci. Točí legendu ako historický film, vytvára jej základy, čo je samozrejme tiež fikcia a tak mnohí diváci sú právom zmätení a nevedia, čo chcel vlastne režisér týmto novátorstvom povedať. Film v mojich očiach zachraňuje záverečná akčná tretina, pretože tie prvé dve som často nechápal, čo sa deje a prečo. Film je podľa mňa (videl som DC) dosť prestrihaný a bolo natočeného veľa materiálu, pričom asi nastalo mnoho hádok ohľadom toho, čo vo filme ostane a čo nie. Kľudne by som si ho pozrel ako štvorhodinový, ak by dával väčší význam a tým pádom by som mohol na konci cítiť nejaké emócie. Celkovo hodnotím tento film ako pozerateľný. ()

Frajer42

Zkrátit stopáž asi o 45 minut zbytečných scén a asi bych hvězdičku přihodil. Takhle to bylo pouze dobré. Krásná atmosféra, perfektní herecké obsazení a poměrně laciný příběh. Zachránil to slušný přísun akce. * * * ()

AppleCore

Neni to Gladiátor, neni to ani Království nebeské. Je to Robin Hood. Surovina která je v rámci filmů už poměrně vytěžená. I přes to nám Ridley naservíroval legendu tak, jak jí z předchozích filmů neznáme (Osobně jsem viděl jenom verzi s Costnerem a ta mi lezla pěkně na nervy). Oproti ostatním trhákům Scotta působí Hood tak trochu jako pohádka kde dobro potírá zlo. To ale nic nemění na tom, že se na film dobře kouká a po dobu 147 minut skvěle pobaví. Všechno podtrhuje skvělá "scottovská" kamera, fantastickej hudební doprovod a výborný obsazení. Závěrečná bitka mohla bejt sice mnohem delší a dynamičtější (určitě i krvavější. Docela jsem postrádal "scottovský" výcaky krve jak je známe z výše uvedených filmů), ale fakt, že jsem se bavil zatraceně víc, než u přeslazený hovadiny Kevina Reynoldse, povyšuje Robina Hooda na zaslouženejch pět hvězd (tak trochu i díky tomu, že těch 69% je sakra málo). ()

Kothy

Ridley Scott už sice není, to co býval, ale pořád mu to s Russelem Crowem jde. Čekal jsem, že to bude klasický příběh o Robinu Hoodovi a on to byl prequel, co už. Každopádně s ním pěkně vydrbali. ()

Spinosaurus

Děkuji Multikinu Ládví, že nám film promítli křivě na plátno, takže zatímco levá část obrazu přečnívala z plátna, tak vpravo byl prázdný bílý pruh. Marně jsem čekal jestli promítač upaží ruku a natočí promítačku, ale nestalo se. ()

teutates

Ridley Scott síce začína senilnieť, no ale aj napriek tomu pozadie Nottinghamu mi svojím spôsobom učarovalo. Ako prológ slušné, pútavé dosť netradičné (pod daným pseudonymom)... samozrejme, že som nevedel o čo go, pretože daný príbeh mi nebol v podstate doposiaľ známy, ale ako vravím... 8/10 som spoko, až na pár "senilnejších" momentov, ktoré vďaka bohu nezničili celkový dojem. ()

dex2man

Ridley opět nezklamal a vlastně i předčil má očekávání - natočil si Hooda po svém...I když trošku jinak,než je u něj zvykem-není to tak silné,vážné a srdcervoucí jako třeba Gladiátor,přesto je jeho rukopis(a perfekcionismus) cítit na každém kroku.Bojové scény jsou strhující a dokážou vtáhnout do děje,stejně jako výborně nastíněná atmosféra středověké Anglie.Méně akční pasáže v prostřední části filmu jsou mírně odlehčující a vhodně doplněné romantickou linií, aby nás připravili na velkolepé finále,kterému nechybí nic,co bych od historického velkofilmu čekal.K tomu vše doplnuje dokonale vyrovnané herecké obsazení(parádní Strong a Sidow),kde nikdo není slabým článkem a zároven vše nestojí na Russellovi a vizuální zpracování na (nad)standardně vysoké úrovni... ()

Okara

Žánrový masterpiece. Nemuselo to tak dopadnout nebýt charismatického Crowa, který si evidentně ukřivděné klaďasy oblíbil, scénáře a kostýmů. Tyto tři faktory, společně se Scottovým uměním, hrají prim na tvorbě celkového úspěchu. Příběh se uchopil trochu jinak, než by se dle názvu dalo usuzovat, avšak prequelová fáze je snad ještě více zajímavější. O nějaké nadpozemsky přesné lukostřelbě si člověk může nechat jen zdát, Longstride se totiž mění v "klasického" vojáka, možná proto, aby se mohl Ridley vyřádit na vojenských střetech. Dlouhá stopáž není ani zdaleka znát, děj stále rychleji graduje a bitva stíhá druhou. Osobně jsem si ovšem nejvíce oblíbil Godfreyho, naprosto famózně vystřižený slizký záporák a alespoň jsem měl tak komu držet palce. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

mil@n.fanatik

Velmi příjemný film, který mě na konci až dojal... Ještě bych upozornil na výbornou hudbu, která dodá filmu napětí a skvěle se mi tam hodila. Jinak R.Crowe zahrál excelentně. Pro milovníky historických filmů doporučuji, určitě stojí za shlédnutí... ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)