Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Ant

Když pominu ten naprosto zavádějící název, tak na tom filmu zase "tolik" špatného není. Za prvé se mi líbilo realistické ladění celé doby oproti zromatizované verzi s Costnerem. Postavy mi opravdu přišly jako lidi z masa a kostí a nejen jako nějaké historické figurky. Za druhé jsem byla absolutně nadšená z téměř dokonalého castingu (téměř, protože Crowe a Blanchett jsou až příliš velká hra na jistotu). Naopak Hurt, Strong a Isaac byli potěchou pro moje filmové oko. Proto mě hodně zamrzalo zhruba posledních 40 minut, kde je plno věcí špatně. Celá ta jakože oduševnělá historka o Robinově minulosti byla dost úsměvná a bila se s realistickým vyzněním filmu. Nemluvě o Johance z Arku, kterou tam předváděla Blanchett. Ridley rozhodně nepřekonal Království nebeské, ale nemůžu říct, že bych se nebavila. 7/10 ()

Slartibarkfast

Mám velmi rád dobrodružné filmy se středověkou tématikou, ale na Robina Hooda v podání Kevina Costnera už asi nikdy nikdo mít nebude a tohle je jeden z mnoha případů. Ani mi tak nevadilo, že děj byl krapet zmatený, místy nelogický a chvílemi velice nudný a trapný. Celkově se to zdálo býti docela "kůl". Navíc Marion byla snad poprvé fešná, jak tomu nebylo v mnoha jiných adaptacích. Russell a Scott si ale měli nechat svého Gladiátora a nešťourat do anglických legend. Nebo alespoň držet hollywoodskou představivost na úzdě. Koukatelné to je, ale jen s velkou dávkou sebezapření (pokud jste viděli Krále zbojníků). Pro mně to bylo až moc velkolepé a vymazlené hollywoodskými taháky. Kamera a hudba naštěstí zachránila třetí hvězdičku, protože Scott je hračička, co se týče těchhle věcí. Dějově jsem ale spokojen nebyl a přes nadějný začátek se dojem pomaličku pokazil v závěru filmu. Holt, asi stárnu. Přesto uctyhodných 55% za snahu. Zas takový propadák to nebyl. ()

Slarque

Vypadá to, že Ridley Scott našel recept na instantní historický velkofilm. A že Russella Crowea obsadí do hlavní role, i když bude zrovna adaptovat Neználka. A že je zbytečné chodit na jeho filmy do kina, protože verze, která třeba bude dávat smysl, vyjde až o několik měsíců později na DVD. Tohle nějak funguje čistě díky dvojici Russell Crowe a Cate Blanchett, jinak by to ani nestálo za řeč. ()

iamek

Možný spoiler ! Čekal jsem jak Hood bude kempit v lese, okrádat bohaté a chudým dávat peníze ... Boužel to Scott pojal trošku jinak a snímek je úplně jiný než jsem čekal. Dokonce mi ani Crowe do role Hooda neseděl a jeho přízvuk někdy lezl na nervy, ale aspoň trošku vše zachránila krásná Cate Blanchett. Pak jsem byl zklamán z akčních scén, které ve filmů jsou nepřehledné a strašně rychle a zbrkle prostříhané jak ve videoklipu. Je smutné, že z filmů si jako první vybavím lukostřelce na konci snímků jak kropí Francouze. Samotný Hood ve filmů měl luk asi 2x. Škoda, že Scott nenechal snímků původní název Nottingham. Tenhle film mi připadá jako předkrm před hlavním chodem. Třeba se dočkáme druhého dílu. ()

Chrustyn

Ridley Scott, který se na stará kolena rozjel a začal točit alespoň jeden film ročně se opět vydává do dávné minulosti a přináší nám svojí verzi známého zbojníka, který bohatým bere a chudým dává. Legendu o Robinu Hoodovi ale vzal za úplně jiný konec, který připomíná Brucheimerovu verzi "Krále Artuše", kdy nám neukazje chlápka v punčochách pobíhajícího po lese (ačkoliv většina filmu se v lese odehrává) ale ukazuje jak to podle něj začalo. Robin Hood je zde jako voják, který sice má podobné ambice jako hrdina, kterého známe ale přeci jen se chová úplně jinak. Možná to je tím, že Russell Crowe (po dlouhé době ve formě a o takových 20 kilo lehčí) svou postavu pojal hodně podobně jako před lety "Gladiátora" nebo to je tím, že film natáčel režisér "Gladiátora". Jedná se ve své podstatě o klasický historický velkofilm o člověku, který nemá rád jak to ve světě chodí a hodlá s tím něco udělat. Já mám tyto filmy opravdu rád, stejně jako filmy Ridleyho Scotta ale i přes fakt, že filmu nechybí důležité aspekty žánru jako opravdu výborná výprava a velké bitvy je zde něco špatně a troufám si tvrdit, že to bude chyba pana režiséra. Styl jeho vyprávění je až moc vlažný až nudný, vsuvka, kdy se Robin seznamuje s Marianou je jak z nepovedené telenovely, celá druhá část se vyloženě táhne a nezachrání to ani závěrečná citace slavného "Ryanovského" vylodění. Ono celkově všechny bitvy a akční scény jsou dost o ničem a nepřinášejí nic co bychom už někde neviděli a i přes stovky komparsistů nepůsobí velkolepým dojmem. S herců nikdo nepřekvapí ale naštěstí ani nezklame ačkoliv jsem od Marka Stronga čekal po vychvalování trochu více. Novým "Robinem Hoodem" chce nejspíše Ridley udržet zájem o historické velkofilmy, které vzkřísil před 10 lety. Bohužel se však jedná o jeden z jeho nejslabších filmů, vedle kterého i rozporuplné "Království nebeské" vypadá jako dokonalý film. Hodně slabé 3* jen díky tomu, že už sem viděl spoustu o hodně horších filmů a to nejen ze středověku. ()

klerik

Film uprostred všetkých očakávaní. Je všetkým od historického veľkofilmu cez úsmevnú takmer komédiu až po politickú agitku a pri tom ničím z toho. Film nie je príliš relistickejší než ROBIN HOOD KRÁĽ ZBOJNÍKOV, miestami je rovnako vtipný, ale v politickej rovine hrozne patetický. Je rozdiel, keď Mel Gibson hecuje svojím preslovom bojovníkov pred bojom a úplne niečo iné ako keď s rovnakým zápalom presvedčate šľachticov a kráľa, aby dali ľuďom slobodu... Russell Crowe i Cate Blanchett sú napriek tomu všetkému skvelí a ich herectvo je dostatočne "hravé", aby utiahlo film... V konečnom dôsledku pôsobí úvod (Budete sledovať pribeh muža, ktorý sa stal štvancom, lebo sa postavil za ľud...) hrozne dementne... Kvitujem, že nás scenáristi nenútili sledovať rovnakú legendu, ako sme už sto krát videli.. ()

Arsenal83

Iné podanie príbehu, ktorý je sám o sebe len legendou, a preto dáva možnosť pri filmovom spracovaní popustiť uzdu fantázii. Toho sa Ridley Scott chytil unikátne a ponúka nám neromantického, priam surového Robina Hooda, príbeh z úplne iného uhla. V tomto nevidím dôvod na výčitku. Herecké obsadenie je vysoko kvalitné, Crowe s Blanchett dávajú spoločne filmu ponúru atmosféru, aj ich vzťah nie je klasickou romantikou. Čo môže trochu viac chýbať je viac akcie. Tá je sústredená len na začiatku a na konci a to je dosť málo. Ako klasický historický film ale tento výtvor obstojí. ()

Crocuta

Co se historie týče: zcela správně flankere.27, tvůj komentář opět sedí. A ještě to, jak zde každý trhan a žoldák umí číst a psát, to je také k popukání a bůhví proč se mi při "invazních" scénách vracela neodbytná vzpomínka na "Zachraňte vojína Ryana". Ale reálie jsou jinak opravdu pěkné, konec se mi také líbil, stejně jako akční scény. A nestárnoucí Max von Sydow, který stále skvěle hraje i vypadá to u mne vytáhl na tu čtvrtou *. ()

korbitch22

Zajímavý pohled Ridleyho Scotta na mojí oblíbenou legendu.Crowe je skvělý herec,což dostatečně dokazuje,jeho kumpání mu taky dobře sednou.akce a výprava jsou na slušné úrovni,jen se mi nelíbilo pojetí šerifa z Nottinghamu,tady to je šašek co Arkinovu charismatu a šílenství nešahá ani po kotníky.Příběh je jasně daný,konec bohužel velice předvídatelný.Mrzí mě že Scoot radši nevzal tu spoustu peněz a nenatočil něco zajímavějšího,jako hystorická velkolepá pohádka potěší,ale takové to nadšení jako Bylo v Costnerově Hoodovi,mi tam chybí. ()

classic

Rátajte so mnou: 1, 2, 3, 4, 5 a (dodnes, rovných) 6 historických filmov (veľkofilmov) nakrútil britský režisérsky matador Ridley Scott, pôsobiaci za „veľkou mlákou” . Aspoň niekto sa raz za uhorský rok POvenuje takejto neľahkej téme, kedy sa štáb musí svedomito vrátiť do ďalekej minulosti, čo nebýva väčšinou až tak úplne každému po vôli, aby ste hodnoverne zachytili daný čas a dobu. _Robina Hooda vnímam, ako „voľnejší sequel” predchádzajúceho Kráľovstva nebeského, kde ak si ešte dobre pamätáte, tak sa na konci kinematografického snímku objavuje reálne jestvujúca postava- Anglický kráľ Richard I. Levie srdce s tým, že teraz už má po križiackych výpravách zo Svätej zeme, kde je tentokrát už blízko svojej smrti pri obliehaní hradu v Châlus vo vojne proti Galskému kohútovi. A vedľa neho zasadili scenáristi (Brian Helgeland, Ethan Reiff a Cyrus Voris) i tohto bájneho, ľudového hrdinu zo Sherwoodského lesa, ešte ako oddaného lukostrelca po kráľovom boku, čo už dlho platiť nebude, lebo Robin Longstride sa inkognito vracia domov, ako Sir Robert Loxley, kde sa už medzitým schyľuje k veľkému prevratu, ktorý neskôr zúžitkuje sám pre seba i aktuálny Angl. kráľ-Ján I. Bezzemok. Totiž, prostredníctvom týchto všetkých udalostí sa vykryštalizuje aj samotná legenda o tom, ako vznikol ROBIN HOOD, čo sa dozviete, mimochodom, až na záver. _ Po Gladiátorovi, Dobrom ročníku, Americkom gangsterovi, Pavučine lží, je Robin Hood už piatou spoločnou spoluprácou-režiséra a dvorného herca, kedy obaja majú šťastie v tom, že k dispozícii je taktiež i dvorný štáb, t.j. kamera, strih a výprava, o ktorých sa môžu spoľahlivo oprieť. Spoločnými silami takto nakrúcajú akúsi dobrodružnú-fantasy rozprávočku pre dospelých, v ktorej si určite každý niečo svoje nájde, čo ho pobaví a zaujme. Obsadenie je priam lahôdkové, alebo Director's cut je ešte asi lepší... ? ()

marhoul

Kdepak. Natočit dobrého Robina Hooda není jenom tak.. Především obsadit do role krále zbojníků Válečka osobně vnímám jako krok do tmy. ()

VenDulin85

Brala bych to, pokud: 1. by se to jmenovalo jinak; 2. by tam bylo více scén z lesa a více zakuklených lidí; 3. by mezi lady Marianne a Robinem bylo více živočišného tepla. Chápu, že název prodává, Russel Crowe se Scottem taky, ale poslední počin, co se mi od nich líbil, byl Gladiátor.. Bohužel, jediné, co se mi líbilo na tomto snímku, byl "bad king John", byl špatný do morku kostí a přesně tak slizký- mám privilegia od boha, proč by si je měl teď zmenšovat (když jste mi vy hlupáci pomohli proti Francouzům..)? A samozřejmě záporák číslo dvě, sir Godfrey. ___ Asi nějak stárnu, po pěti letech jsem jednu hvězdu přidala. Co bude za dalších pět let, ptám se?? :O ___ Po dalších pěti letech... ne, je to pořád někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale když člověk vidí, co za... věc vzniklo v roce 2018 s totožným názvem, tak i tohle je lepší. O něco. ()

mcb

Poctivá a řemeslně zvládnutá práce. Tato jediná slova mě napadala v průběhu celé stopáže. Všechno ostatní je jen šeď, rutina a především zbytečný film. To nemá opravdu Scott nic jiného na práci než točit stopadesátou verzi o slavném zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával? Celý jeho přístup je zde takový starosvětský, neangažovaný, rutinní, což u tak velkého jména zamrzí. Zde se jenom bere všemi možnými způsoby. Ultimátní mix Gladiátora a Kralovství nebeského, který si nejen půjčuje motivy, ale kopíruje i jednotlivé scény - je to sice pořád ta dobrá 'Scottovina', ale bude tak dobrá i po třetí a naprosto stejně? Z čistě objektivního hlediska by mohl Robin aspirovat klidně na plný počet - skvělá výprava, padnoucí hudba, herci hrající své škatulky v rámci žánru (neboli se nesnaží hrát na Oscara) a pár svižných akčních scén. Pro člověka nenasyceného všemožnými historickými snímky se bude určitě jednat o výbornou podívanou, která sice sama o sobě není o žádném Robinu Hoodovi, ale spíše o konfliktu mezi Británií a Francií. Slavný lučištník je tu pouhopouhým pojítkem a tučným jménem na plakátu. Žádné dobrodružství, jen (po kolikáté už?) realistická syrová řež studená jako psí čumák. Postavy jsou zcela odtažité a lhostejné a k sobě je spojuje jen Robinovo jméno. Ke svému 'zbojnictví' zde totiž přijde jako slepý k houslím a v jiném filmu by byl okamžitě za padoucha. Ať si to klidně Scott vydává za záměr, ale postava pupkatého Crowea se zde tváří jak největší 'badass', přimíchává se do náhodných bitev a přitom není nikým, jen potulným pěšákem. I scénář je nepřekvapivě nepřekvapivý, dočkáme se jen pár klišé a hurá do bitvy. A bitvy, jó ty Scott umí. Celé finále snímku (ač nesmysluplné) zvedá laťku o pár tříd nahoru, protože obrazy z obou přicházejícíh armád a následných střetů patří opět k momentům, kvůli kterým máme rádi velké plátno. V tomto případě zamrz i velká porce promarněného potenciálu. Robin přišel, Robin zase odejde. Hlavně abychom za pár let neschytali sequelové dobrodružství v 3D. To by musel Costner vylézt z úlity a ukázat kinům, jak se bohatým a chudým bere zároveň. 6/10 ()

Flego

Zásadnou chybou je neoprostiť sa od zromantizovaných spracovaní známej legendy a´la Costner. Ridley Scott nám podáva Robina Hooda v temnom stredovekom šate s množstvom bojov. Niekedy sa zdá, že ani nepozeráme príbehy slávneho zbojníka a pripomínajú nám to len mená zúčastnených. Mne sa tento inovátorský prístup páčil a oceňujem ho. Síce sa tvorcovia nevyhli hluchému miestu, našťastie to netrvalo dlho. Až úplný záver naznačil, že v prípade úspechu tohto snímku sa možno dočkáme v dvojke klasického podania legendy a presunieme sa i do Sherwoodskeho lesa. ()

Darneth

Přepitvaná legenda o Robinu Hoodovi, která přímo křičela o pořádný scénář. Přes polovinu filmu jsem Russellovi nevěřila jeho roli a i když Scottovo nápad na přetvoření je překvapivě zajímavý, chybí mu náboj a pořádná výprava. Tak snad zase příště v Sherwoodském lese. ()

rikitiki

Ach, Ridley, do čeho jsi to zase tu svoji mainstreamu zaprodanou duši dal! Tohle je stejná hrůza jako Království nebeské. Má to i stejný motiv: falešný muž se podvodem dostane na vyšší post, kde prokáže, že je naopak tím pravým mužem. ____ Třetinu sáhodlouhého filmu trvá, než se Robin dostane z Francie do Anglie a potká lady Marion. Nuda. Pak najednou během vteřiny přijme roli šlechtice a v tom okamžení se z vojáka stává ochránce ubitých mas a proklamátor demokracie takovým způsobem, že by to snad přišlo trapné i současným kandidátům na amerického prezidenta. ___ Spousta dějových linií je slepých (například staří kamarádi z války jsou naprosto zbyteční a leda tak překáží, vtíravý šerif z Nottinghilu, který se zmůže jen na pár matných sexuálních narážek k lady Marion), jiné jsou stupidní (děti v lese, které si hrají na Pána Much a pak s klackem v ruce s přehledem poráží vycvičené a vyzbrojené francouzské žoldáky). Do všeho toho melodramatického marastu se ještě přimíchávají povinně vtipné hlášky, které prudí, protože jsou uboze namachrované.____ Snesitelná byla dějová linka o sbližování Robina a Marion, ale válečné a politické motivy byly tak nepřehledně podané, že ztrácely význam: prostě tam někdo s někým furt bojoval a zrazoval a nebylo moc jasné kdo, co a proč. ____ Legenda o Robinu Hoodovi je svým častým opakováním otravná. Tady byl sice pokus o nový pohled na téma, ale zpracování a hlavně scénář, proti kterému je i řešeto neprůstřelnou a skálopevnou látkou, z toho udělaly takový paskvil, že si říkám: zlatý Costner! /22. 9. 13./ ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)