Patrick Bergin jako slavný zbojník Robin Hood úspěšně uniká všem pokusům o dopadení. A když pozná svéhlavou odvážnou dívku Umu Thurman, ve hře je i láska... (oficiálny text distribútora)

TonyStark

Tenhle film šel na porážku hned jak ho dostříhali. Všichni totiž v roce 1991 věděli, že Robin Hood je Kevin Costner. Tak snad si našel nějaké příznivce alespoň u TV publika kam vlastně i mířil. Nemá smysl ho srovnávat s Costnerovic megahitem, tohle je okresní přebor.Nicméně jako takový je film příjemný a vůbec to není průser - naopak. Zamlžené a ponuré anglické hvozdy jsou koukatelné a Patrik Bergin je jako Robin také docela sympaťák. Zkrátka pohodová a lehká oddychovka. ()

Big Bear

Ale proč ne, na TV to ujde. Na rozdíl od jiných Robinů Hoodů zde sedí kostýmy i zbraně, jen ty souboje jsou takové pro mládež od 8 let... Ať už se bojuje jednoručákem či obouručákem, útok nepřítele po chvilce šermování skončí jakýmsi odstrčením, útočník spadne a tím je knokautován... Když to udělá houf nepřátel, je to jaksi blbé... Bergina mám fakt rád, ale byl jsem radši když hledal prameny Nilu (Měsíční hory) nebo kvůli krásné dívce, již nemohl mít nechal vysmahnout Drážďany :-) (Mapa lidského srdce).. . Ale v souhrnu se na to při deštivém odpoledni koukat dá. Každopádně je naprosto jasné, že tohle musel Costner s Freemanem brutálně převálcovat . * * * ()

hyde1987

Jsem asi malinko na hlavu (dle mainstreamového názoru, ale to mě už nijak nepřekvapuje...:)), ale tahle o dost komornější verze slavné zbojnické legendy je mi daleko blíže než velkofilm s Kevinem Kostějem. Je to pro mě prostě daleko atmosféričtější, i když úspornější. Asi jsem vyšinutý, ale pro mě jasných 5 nejen kvůli vzpomínkám, nýbrž i kvůli tomu, že Ir Patrick Bergin vypadá 100x víc jako Robin Hood než Costner a taky kvůli tomu, že je to historicky přijatelnější než Holywoodská verze. A Uma jako vždy k sežrání :-)) ()

Gemini

Ani účast takových hvězd jakými jsou Uma Thurman nebo Jürgen Prochnow na televizním zpracování legendy o Robinu Hoodovi nic nezmohla a film zůstal ve stínu svého bratříčka ze stříbrného plátna. Ale šlo jen o špatné načasování, o nic víc. Při bližším pohledu totiž zjistíte, že je to dobrý film a některé scénky svým nápadem Costnerova Krále Zbojníků i předčí...ale stále je to "jen televizní kousek". ()

Kroupa

Tak trochu mi uniká, v čem je tenhle film o tolik hůře hodnocen, než druhá verze Robina Hooda z toho roku od Kostnera. Podle mě mnohem účinněji zprostředkovává atmosféru doby. Je mnohem realističtější a historii věrnější, občas probleskne břitký britský humor. Asi zde trochu chybí záporná strana sporu. Na druhou stranu Krabbé vynikajícím způsobem a věrohodně sehrál svou postavu, která je na pochybách o tom, co je správné, a nakonec se přikloní na správnou stranu. Jak už tak v pohádkách bývá. ()

• Po krádeži peňazí z daní brat Tuck (Jeff Nuttall) hovorí, že si teraz môže dovoliť zjesť labutie prsia na Madeire. Ostrov Madeira, odkiaľ toto víno pochádza, objavili Portugalci až v roku 1419. (Arsenal83)
  • Vo filme sa na výstrel šípov používa príkaz "shoot". V stredoveku sa ale používalo slovo "loose". (Arsenal83)
  • Robin (Patrick Bergin) vo filme používa frázu „cash“. Tento výraz sa v Anglicku začal bežne používať až koncom 16. storočia. (Arsenal83)