Robin Hood - Kráľ zbojníkov

• Slovensko Kráľ zbojníkov Robin Hood (viac)

Robin z Locksley unikne z maurského zajatia v Jeruzaleme a vracia sa domov do Anglicka. Tam zistí, že jeho otec je mŕtvy, jeho panstvo je v ruinách, a  kraj terorizuje krutý šerif z Nottinghamu. Robin sa uchýli do Sherwoodskeho lesa, ktorý ovládajú zbojníci a iní utečenci pred šerifovou krutosťou. Tam vycíti príležitosť pomstiť smrť otca a zároveň ochrániť trpiaci ľud... (RTVS)

Anderton

Ja viem, že všetci na to nadávajú, aký je Costner drevený, čo tam preboha robí Freeman, prečo tam Connery nie je dlhšie, prečo Hollywood znäsvecuje britskú legendu a tak podobne. Reynoldsovi sa ale podarilo vytvoriť výbornú atmosféru, ktorá presne zodpovedá tomu, čo si predstavujem pod pojmom "Robinove dobrodružstvá v lesoch a hradoch Anglicka". Costner je ako Robin uchádzajúci a Rickman bol vždy ako záporák bezchybný. ()

HAL

Už jsem za ty desítky let od neustálých repríz v televizi úplně zapomněl jak dokonale šílený tu Alan Rickman je, zvrhlý psychopat k pomilování, na úplně stejné úrovni jako jeho role z Die Hard, Pottera, nebo Galaxy Questu. Nebo ho snad v tomhle dotáhla až více než dvě a půl hodiny dlouhá režisérská verze, která rozhodně stojí za to - ta délka uteče rychle, a oproti televizní zůstane víc prostoru na rozvíjení postav, brutality, sexuálních narážek, a satanistických poťouchlostí mezi Šerifem a jeho Čarodějkou (a v DC verzi výrazně rozšířeného vztahu mezi nimi). Jeden z nejlepších dobrodružných filmů historie, a mám chuť si to hned pustit znovu. 9/10 ()

Aluska88

Robin Hood patří k těm snímkům, k nimž je vytvořeno více dabingů. V tomto případě konkrétně čtyři. Já měla to "štěstí", zhlédnout ho s dabingem od MGM, který je, až na Kevina Costnera a Mary Elizabeth Mastrantonio nadabován docela úděsně. Morgana Freemana s hlasem Pavla Vondry bych ještě dokázala snést, největší ohyzdnost však "schytal" Alan Rickman, kterému z nepochopitelných důvodů přidělili Marka Liberta. Nyní k ději:) Robin Hood je zpracován na docela vtipném podkladu. Humor se rozprostírá do všech stran. Od postav, až po dialogy. Vše je však podáváno umírněně, a tak jsem i díky tomu neměla pocit, že by se snad mohlo jednat o komedii:) Kevina Costnera mám ráda, ale za to, co provedl Alanu Rickmanovi, k němu mé sympatie docela opadly. Na druhou stranu i chápu jeho obavy o svou "hvězdnou" pozici. Jakkoli je Šerif z Nottinghamu v podstatě groteskní postavou, je dost možná zároveň tou nejvýraznější v celém filmu. Alan v ní strhává veškerou pozornost na sebe a v závěrečném "epic fight" tváří v tvář Kevinu Costnerovi se stává naprostým a jediným "scene stealer." Naprosto ho zazdil a oproti Alanovi působí Kevinova "snaha" jaksi marně. Zde už nehraje snad ani ty druhé housle:) Takže docela rozumím tomu, že s takovým postojem nebyl Costner spokojen a nechal proto nějakých těch 20 minut Rickmanových kreací vystříhat. V tehdejší době se lidé dívali na film kvůli jménům Kevina Costnera a Morgana Freemana. Věřím, že v nadcházejících časech, i těch současných, se najde stále více těch, kteří se na Robina Hooda podívají především kvůli Alanu Rickmanovi. ()

misterz

Tento film som videl nespočetne veľakrát a stále ma neprestal nudiť. Časom sa stal legendou, ku ktorej sa mnohí z nás radi vracajú. Určite najlepšie filmové spracovanie povesti o tomto zbojníkovi. Úžasné herecké výkony a skvelá dobrodružná zábava, čo viac dodať? Iba ak tak želanie, aby sa každý pri tomto filme bavil tak ako ja, rozhodne to za to stojí. ()

salahadin

"Locksley, já ti srdce vyříznu lžící!" Tak jsem po čase opět změnil hodnocení, ach jak ty dětské klasiky stárnou. Tak předně akční scény typu překonávání hradeb katapultem a podobné chuťovky mě fakt braly za srdce. Za další - Kostík stojí za starou belu, jeho uvědomělý hrdina mi nějak chuťově nesedl, jednak snědl hodně moudré kaše a jednak ani nedá chudákovi šerifovi trochu času, aby zvýšil populační koeficient středověké Anglie. Nu což. Faráři v tomhle filmu stojí za to, jednoho netřeba komentovat, druhý evangelizuje lesní sebranku pivečkem. Vtipné. Za to jedna hvězda. Maur Azeem oslnil všechny svým tetováním, kterého jsem si skoro nevšiml. Wincott si svůj obličej doufám nechal patentovat. Slatera mám rád. Malý John naplnil mé představy o vizuální podobě této postavy. Ale stejně si celý film pro sebe ukradl neodolatelně slizký Rickman (druhá hvězdička). Nevzhledně protivná Mariana výsledek nezachránila, stejně jako divní Keltové. Čarodějnici pominu ze slušnosti. Nu a slaďák Everything I do mi způsobuje ušní exém. Vlastně čím jsem starší, tím méně mě baví filmy o lásce, respektive o takto podané lásce, povrchní a plné hormonů již dříve narozených lidiček. Tuhý patos, který z některých scén stříkal víc než krev v Ironcladu, naráží na věkem sešlou schopnost mé tolerance. Asi jsem z těchto dětinských filmů vyrostl, a tím se nechci nikoho dotknout, ale slova jako "naivní" či "dětinský" tento film charakterizují nejlépe. Při sledování jsem cítil beznaděj, že režisér vine film úplně jinou cestou, než po které chci jít sám. ()

• Sean Connery (král Richard) dostal pôvodne ponuku zahrať si Lorda Locksleya (Brian Blessed), ale odmietol to z dôvodu, že za posledné roky má už tých úloh otcov akurát dosť. (beso74)
  • Mel Gibson sa vyjadril, že bol oslovený s ponukou na hlavnú úlohu Robina Hooda (Kevin Costner), ale práve dokončil iný dobový film - Hamlet (1990) - a tak odmietol. (beso74)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)

Dva koncerty filmové hudby

Dva koncerty filmové hudby

01.09.2012

Pražský filmový orchestr zve všechny příznivce filmové hudby na své další dva velké koncerty. První z nich se koná v neděli 14. října v 19.30 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Diváci budou mít… (viac)