Robin Hood

• Veľká Británia Robin Hood
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Jonas Armstrong, Gordon G. Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, Sara Stewart (viac)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

zvonicek

Možná je to tím, že jsem neviděl žádné dřívější zpracování Robina Hooda, ale já se u této verze výborně bavím. A to i přes chyby, kterých není málo. Robin se občas chová dětinsky, zápletka je často velmi hloupá a tak dále. Na druhou stranu, líbí se mi zpracování postav (pěkně popsáno od Sašenka165), hlavně postava Sheriffa jako ryze záporného charakteru, jehož vystupování je ale velmi humorné, nebo Guye, jehož charakterní vývoj je velmi zajímavé sledovat. Líbí se mi také napětí, které dokázali autoři v každém díle hezky vystupňovat. Když ještě vezmu v potaz krásnou Lucy Griffiths alias Marian, nemůžu tomuto seriálu dát méně než 85%. ()

Morien

Po prvním díle odpad. - Tak já nevím, na jednu stranu si uvědomuju, že je to kapitulální blbost, ale zase to vydržím sledovat pravidelně, ač si říkám, že jen proto, abych potom mohla zasvěceně pomlouvat. Takže to přece jenom nějaké kouzlo má. A v epizodě "Tetování? Jaké tetování?" měl Robin asi nějaké jiné vlasy a fousy, protože jak se tam povaloval u toho stromu a depčil, začal už konečně vypadat i trochu sympaticky. Takže za jednu. - Po začátku druhé série - no vážení, jdu zase o hvězdičku nahoru. Je to sice pořád ta kapitulální blbost, ale baví mě to. - Po konci druhé série - jdu o hvězdičku dolů, protože jednotlivé díly jsou jako vzaté přes kopírák a nelogičnosti se v nich objevující začínají pokoušet mou trpělivost. - Po třetí sérii: Toby, Toby, Toby! ()

Wencek odpad!

To je taková blbost až se mi chce brečet. Naprosto divnej Robin Hood s přihřátým poskokem a megarychlou lukostřelbou. Často mi přijde že si vystačí s jedním šípem a nebo se zásobou pro celé vojsko a to vše spotřebuje během chvilky. Další naprostou šíleností jsou všechny postavy kolem. Šerif vypadá jako opravář z autodílny a partička Robina Hooda je bandou trotlů kteří často zmateně a nesmyslně pobíhají po plce a neví co dělat a to vše zakončí naprosto debilní bitka ze které všichni vyváznou bez zranění i když jsou obklíčeni, zamčeni, zazděni a bůhví co ještě. A kapitola sama pro sebe je Marion, která nevypadá jako urozená dáma, ale jako selka odněkaď z vepřína měla by si vzít příklad z předešlých vzorů. No prostě všechno to dává dohromady naprosto debilní sci-fi-fantasy-dobrodružně-romanticko-komediální drama brak. Být těmi herci tak už se na obrazovce radši ani neukážu. Bravo BBC. PS: Heslo: Bohatým bral a chudým dával. Tak to asi producenti byli hodně bohatí, protože jim vzal asi veškerou soudnost. A nám chudým divákům dal akorát tak nechuť se dál dívat na takovou kravinu. ()

cariada

Nové zpracování slavného hrdiny. Mě se to líbí je to i místy humorné. Robin není žádný namachrovanec ,ale obyčejný mladík. Nemůžu si pomoc ,ale tenhle seriál zraje jako víno. Musím změnit hodnocení na plný počet. Nej postava je šerif něco tak bezpáteřního a zákeřnějšího se smyslem pro černý humor jsem ještě neviděl.Spoiller!!! Seriál končí poněkud jinak než je člověk zvyklí a to smrtí Mariany (škoda jí) A vlastně to skončilo bez konce ,tak že by se dalo pokračovat dál... ()

bambusacek

Nevím, čím si tenhle seriál zasloužil takovéto hodnocení. Je to vcelku zábavný seriál, se skvělým, ironickým a cynickým šerifem z Nottingamu, do kterého bych se ihned zamiloval, kdybych byl sadistka nebo děvka, dále tam hraje také chaarismatický a můj druhý nejoblíbenější hrdina gáy gibsbourn, do jehož charisma a vzhledu bych se ihned zamiloval, kdybych byl děvečka. A konečně můj třetí nejoblíbenější hrdina Robin (kapuca) Hůd, který byl tak sladký, spravedlivý a óóó odvážný, že bych se do něj ihned zamiloval, kdybych byl třinácti roční puberťačka. Takže abych to shrnul, ženy mají na co koukat, a mě se tahle historicky absolutně nevěrohodná pitomost plná absurdních situací, scén a zápletek vážně líbila a při své zaslepenosti tomu už nechci nic vytýkat. 65% ()

• Jonas Armstrong (Robin Hood) odmítl účinkovat ve čtvrté sérii seriálu a ta se nenatočila. (glumka)
  • Natáčení probíhalo v Irsku, Bulharsku, Lotyšsku a Rumunsku. (ČSFD)
  • Robin Hood (Jonas Armstrong) ovládá tzv. "Saracény", tedy zbraně jako Luk a šavle. Jedná se však o nesprávné pojmenování. Luk, který Robin Hood používá, nese jen malou podobnost se zbraněmi ze středního východu. Ve skutečnosti se jedná spíše o moderní reprodukci luku Hunnish. (BLANIK.)