Reklama

Reklama

Robin Hood

(seriál)
Dobrodružný / Romantický / Dráma / Komédia
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Hrajú:

Jonas Armstrong, Gordon Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, (viac)
(ďalšie profesie)

Série(3) / Epizódy(39)

Obsahy(1)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (154)

Marigold

všetky recenzie užívateľa

Zhruba po deseti minutách prvního dílu jsem přepl na jiný kanál, protože dívat se na "historický" seriál, který má kostýmy na úrovni dětského filmu o středověku (kroužkové brnění udělané z umělé tkaniny ala Plan 9 From The Outer Space bylo skutečným vrcholem), režii na úrovni velmi špatného televizáku a herecké výkony odkudsi z anglické župy, to je pod mou důstojnost. ()

Morien 

všetky recenzie užívateľa

Po prvním díle odpad. - Tak já nevím, na jednu stranu si uvědomuju, že je to kapitulální blbost, ale zase to vydržím sledovat pravidelně, ač si říkám, že jen proto, abych potom mohla zasvěceně pomlouvat. Takže to přece jenom nějaké kouzlo má. A v epizodě "Tetování? Jaké tetování?" měl Robin asi nějaké jiné vlasy a fousy, protože jak se tam povaloval u toho stromu a depčil, začal už konečně vypadat i trochu sympaticky. Takže za jednu. - Po začátku druhé série - no vážení, jdu zase o hvězdičku nahoru. Je to sice pořád ta kapitulální blbost, ale baví mě to. - Po konci druhé série - jdu o hvězdičku dolů, protože jednotlivé díly jsou jako vzaté přes kopírák a nelogičnosti se v nich objevující začínají pokoušet mou trpělivost. - Po třetí sérii: Toby, Toby, Toby! ()

Reklama

tron 

všetky recenzie užívateľa

Strašný seriál. Dosť dobre nerozumiem tomu, ako je možné, že sa dočkal až troch sérií a niekoľko desiatok epizód, pretože na rok 2006 šlo o poriadnu seriálovú spiatočku a ukážkového pohrobka 90-tych rokov. Fakt nechápačka, sorry. Taký ten typ nízkorozpočtového a jemne povedané TOTÁLNE NENÁROČNÉHO seriálu, kde sa akčné scény pohybujú na úrovni unudenej obedňajšej prestávky na základke, exotická výprava pozostáva z jedného donekonečna sa opakujúceho hnusného pseudolesa, kam po večeroch chodia miestni feťáci, podávajúci si kľučku s bezdomovcami a masová scéna rovná sa "postavíme tam 18 týpkov, to bude divákovi stačiť". Prirátajte si k tomu obdivuhodne nesympatický kasting v čele s extra protivným hlavným hrdinom, ktorý je príjemný asi ako bolesť krížov (napriek tomu treba priznať, že sa v seriáli objavilo aj pár tvárí, ktoré mali neskôr šťastie na dobré úlohy, napr. Richard Armitage sa stal Thorinom v trilógii Hobit alebo Sam Troughton si zahral vo vydarenom lesnom horore z dielne Andyho Serkisa The Ritual). Videl som z nudy (napr. v robote, keď práve náhodou nebolo čo robiť) veľa dielov a musím úprimne a bez výčitiek svedomia povedať, že jeden horší, ako druhý. Raimiovské projekty Herkules a Xena boli oproti tomu podvyživenému televíznemu bastardovi bomba. Ozaj som bol prekvapený zistením rokom výroby 2006. ()

Lima 

všetky recenzie užívateľa

Kapitální průser. Ze slavné legendy se stala komediální fraška, amosférické to je asi jako ´Žena za pultem´ a dobové reálie jsou stejně uvěřitelné jako Britney Spears v Carnegie Hall. A "zlatým hřebem" je představitel Robina z Loxley - tak nesympatický a necharismatický spratek, že se modlíte, aby ho Guy z Gisbornu co nejdříve sejmul. Pokud seriál s Robinem Hoodem, tak jedině ten o 22 let starší, s Michaelem Praedem, nádhernou hudbou a mytologickou atmosférou té doby. Kdyby ho ČT po mnoha a mnoha letech zopakovala, udělala by mnohem lépe, než se zahazovat s tohle "Xenou v kalhotech"..... ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

Dnešná asi dosť ťažká doba a televízna produkcia, to my nejde do hromady to čo v 80. ale i v 90.rokov dokázali výborne zvládnuť a náležito aj v peknom balení divákovi predať, dnes to už je len ako keby zo slabým prevarením odvarom poňaté, akoby si mysleli naši drahý tvorcovia že stačí len natočiť mnohokrát premieľaný príbeh a tým to končí, po všetkých stránkach je toto len odpackaná rozprávka. Je to kvázy povrchné od nevýrazného castingu až po slaboduchú nevýraznú réžiu. "Veru zlatý Robin Hood s konca 80.rokov veru zlatý!" ()

Galéria (153)

Zaujímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v Irsku, Bulharsku, Lotyšsku a Rumunsku. (ČSFD)
  • Robin Hood (Jonas Armstrong) ovládá tzv. "Saracény", tedy zbraně jako Luk a šavle. Jedná se však o nesprávné pojmenování. Luk, který Robin Hood používá, nese jen malou podobnost se zbraněmi ze středního východu. Ve skutečnosti se jedná spíše o moderní reprodukci luku Hunnish. (BLANIK.)
  • Jonas Armstrong (Robin Hood) odmítl účinkovat ve čtvrté sérii seriálu a ta se nenatočila. (glumka)

Reklama

Reklama