Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

KanjiVital

Film u kterého ocením možná tak pěknou středověkou krajinu, pár vtipných momentů a kouzelnou Cate. Musím také vyzdvihnout scénu se střelbou z luku, která byla výborně (jak kamerově, tak zvukem) naservírována. Jako celek se to však všechno dohromady zvrhne ve velké nabubřelé (hollywoodské) nic ! Až groteskně působila závěrečná scéna s vyloděním, které neuvěřitelně připomínalo (jak stylem tak loděmi) vylodění v Normandii ve Spielbergově trháku Zachraňte vojína Ryana. Pro normálního diváka možná detail, ale pro milovníka historie fakt, který zamrzí, protože přeci jen to byl poměrně dlouhý historický rozdíl. Další škoda je, že se pan režisér rozhodl udělat z Robina Hooda opět vykupitele a mesiáše a ne toho špatného jak se původně zamýšlelo, čili jsme byli opět svědky boje dobra proti zlu ala milionkrát použitému schématu. Sečteno podtrženo: GLADIÁTORA se Vám stále nepodařilo překonat pane Scotte, ten jediný byl totiž historickým filmem jak se sluší a patří. Tyto polotovary si na něj jenom hrají ! Dávám 3 hvězdičky, protože mi to přišlo přeci jen stravitelnější jak Království nebeské. Raději si uchovám vzpomínky na Robina Hooda: Krále zbojníků, či na povedenou parodii Bláznivý příběh Robina Hooda :-))) ()

Belbo

Kino verze je celá taková všelijaká, uvidíme nakolik se od ní bude lišit DC, zatím za tři, přičemž pochopím odpadová hodnocení. Jen se mi nezdá rozpočet 200 milionů. ()

Shetland

Na Ridleyho Scotta slabší a nevyvážené, ale jako celek to zas tak špatné není a hodnocení bude nejpíše ovlivnovat zklamání diváků , kteří čekali více než nadprůměrné dílo. Byl jsem jsem překvapen, jelikož jsem čekal trochu něco jiného, ale díky tomu,že film je založen více méně na historických faktech - nebo se aspon o to pokouší,tedy více reality (s předchozími filmy to nemá moc společného a až ke konci je jakoby připraven prolog k druhému filmu a podoba s Robinem Hoodem). Jinak střihů jsem si všiml opravdu dost a některé střihy byly tak zpackané,že občas jakoby tam kousek děje chyběl. Přestože to není originální a působí to jako vykrádačka, tak má film co divákovi nabídnout a po vizuální jako vždy Ridley Scott předvedl dobrý výkon. 75% ()

dvopet

Čekal jsem úplný průser a od druhé poloviny (ta první se ještě trošku držela nad vodou) jsem ho bohužel taky dostal. Vykradené Spielbergovo vylodění v Normandii (jen namísto kulometů si představte luky), vykradené Moriconeho Ecstasy Of Gold, klišé, rutina, nulová invence. Za něco stojí pouze dva záběry z nadhledu na lesy (které na velkém plátně vyniknou), sekvence příjezdu lodí s korunou krále, a jeden impozantní velký celek jako pohled na bitvu (nejspíš ovšem čistě trikový). Skvělý Crowe (který má charisma na rozdávání) společně s von Sydowem to sami neutáhnou. Jistě si můžete říct: vidal jsem se do kina očekávaje mainstream, kladně můžu ohodnotit i přece jen trošku odlišný způsob pohledu na legendu zvanou Robin Hood. Jenže na tvůrce Scottova formátu, po tom, co nám ještě před nedávnem předložil brilantní filmařinu zvanou Americký gangster, je tohle ostuda! Pokus o další "velký" film s Crowem se tentokrát minul účinkem. ()

arbitr

Film o tom jak se stal Robin Hoodem ve mne nevyvolal žádné emoce. Škoda potenciál by tam byl, ale něco ve mně odmítalo uvěřit tomu co tak věhlasní herci zahráli. Jako kdyby se současníci převlékli do dobových kostýmů přadváděli hystorický šerm v papundeklových kulisách. Od Ridleye jsem čekal mnohem mnohem víc. Podruhé se na to už asi nepodívám. ()

Sonnik

The untold story. Proč ne? Má to skoro všechno, co jsem čekal. RIdley si to hlavně vzal po svém. Nádherné lokality, parádní Strong, Blanchettka je snem každého chlapa a všude kolem teče Russelovo charisma. Je to perfektně odvedený kus filmařiny od dvojky Scott + Crowe, bohužel na hitovku to nestačí. Mě tam chybí něco co měl jak Gladiátor, tak American Gangster. Pořád je ale vynikající zažítek vidět stovky komparzistů místo tuny digitálních sraček. malichernosti krále Jana, nadbíhání Robina Marion nebo Godfreyho jak plení vesnice. Doporučuju. "In England, every man's home is his castle!" ()

ivan_drago

Bavilo mě, že to je uděláno víc věrohodně, než Robin s "Kosťou", z pohledu historie. Scott je prostě mazák a má u mě trochu protekci, no... Film mi prostě utek a nenudil. Vše zpracováno s naprostou věrohodností a smyslem pro detail... Crowe jako obvykle precizní... Dále bych pochválil nasnímání bitev, naprosto přehledné a dechberoucí... Vylodění mi přišlo dost podobné tomu z vojína Ryana, což vůbec není na škodu... ()

Mrkvič

Tak je to z historického hlediska blbost, no a co? Takových blbostí tu už bylo a honosily se označením podle skutečnosti, tak se to stalo, nebo historické filmy. Nový Robin Hood servíruje to co máme rádi tak jak to máme rádi. Parádně obsazené skoro všechny role a... no a dál je těžké něco vyzdvihnout. Všechna akce natočená a vlastně i ta taktika boje, postoje, prostě všechno vypadá, že místo kusů klacků a železa mají postavy v rukou držet hitec supermoderní zbraně. Z toho rádoby omylu Ridley Scott diváka nevyvede bohužel ani koncem, který se asi kdekomu začne plést s vojínem Ryanem. Co ale nečekaně baví, je humor, a takové seriálové podaní, které asi vzniklo často zmiňovným drsným sestříháním. Mezi Crowem a Blanchettovou to sice ani nijak nejiskří, ale oba jsou výborní herci a mají spoustu prostoru pobavit diváka. Prostě i když můj Robin Hood byl vždycky jen Michael Praed, musím uznat, že mu Russell hodně z blízka dýchá na záda - přesto že má krátký vlasy, což je pro mně ta největší urážka legendy :) ()

ecceHOMMO

Robin Hood trochu inak...veď prečo aj nie! Žezla sa ujali Ridley Scott a Russsell Crowe a každou minutou je viac než jasné, že tu nejde o ďalšiu adaptáciu rozprávky, ale ide o príbeh človeka, ktorý sa raz stane legendou. Ja som bol s výsledkom nadmieru spokojný a teším sa na pokračovanie ( ak bude.....). ()

markuc

Nejdůležitější věc, kterou byste měli vědět o filmu dřív, než se na něj podívate, je ta, že tento film NENÍ o Robinu Hoodovi. Je to v podstatě historický velkofilm o tom, co vedlo Robina Longstrida (tak se film spíš mohl jmenovat) k tomu, aby se stal Robinem Hoodem (o čemž není tento film). Film to vůbec není špatný, ba naopak - celé dobře natočeno, dobře se na to dívá, i když to všude není dobře zahráno. Jde jen o to, že díky názvu prostě člověk čeká film o něčem jiném. ()

st.verka

Trochu jiné podání, než které jsme viděli s Costnerem, ale rozhodně zajímavější, napínavější, akčnější a Russellu Crowovi ta role opět sedla. A bude-li pokračování - sem s ním... Nevím, proč jsem tak dlouho čekala, než jsem se na ten film podívala. ()

Sfinkter

Příběh jako takový mi nevadil, ale zkrátka nebyl tolik zajímavý a samotná legenda ze Sherwoodu mě baví víc. Myslím si, že dvojice Scott - Crowe mohli vyřezat ostřejší šíp. Koncová chuť je pro mě jako rohlík s nutellou a marmeládou. Jednotlivé složky jsou dobré, ale koncový mišmaš vás do kolen nedostane. Nejvíc mě tak upoutal konec snímku - ne finálová bitva, ale závěrečné titulky. ()

DaUr

[Director's cut]: Neuvěřitelné překvapení. Ačkoliv Crowe nepatří mezi mé oblíbence, zde mi vyloženě seděl. Stejně tak Blanchett, která snad ani nehraje, ale pouze filtruje to, že v minulém životě byla samotnou Marianou (možná přehnané, ale mně se vážně líbila), a spousta dalších v méně výrazných rolích (snad nesmrtelný Sydow, "záporák roku" Strong nebo méně výrazný, ale mnou oblíbený Durand). To vše pod taktovkou zkušeného režiséra tvoří epický celek, který za celých dvě a půl hodiny ani na chvíli nenudí a zanechává ryze příjemný pocit. A často zmiňovaný fakt, že film vlastně není o Robinu Hoodovi mi nijak nevadí - jediné čeho se bojím je kino verze, protože jsem si nevšiml jediné scény bez které by se snímek obešel. ()

Honzíno

Director's cut - ty děti a patos na konci, to i na mě bylo moc. Škoda citelně měknoucího Ridleyho, do posledních 20 - 30 minut byl můj zážitek jasné čtyři hvězdičky. Romance mezi ústřední dvojící je vykreslená silně a poutavě, jen ku prospěchu věci. Herecká plejáda je totiž opět skvělá, jenom Oscar Isaac mi tam moc neseděl. Přišel mi, jako kdyby Jiřího z Poděbrad hrál Róm. Doufám, že u Promethea maestro nevyměkne! Stále ho zbožňuji. ()

Jizni Tlapa

"Teda Robčo tohle byla slabota"..nažhaven vstříc novým zážitkům ze "Šervůdu", vložil jsem blue ray do přehrávače...V úvodních minutách poměrně spokojenost. Děj pěkne ubíhal, mohl jsem nakouknout v pár akčních momentech do historické řežby a příjemně mě k tomu doprovázela líbiva melodie...tím ale veškerá překvápka skončila, nebot vše ostatní bylo pouho pouhé nic. Crowe??o ničem...Blanchet??zbytečně utrápená... dvě a půl za akční segmenty a zmiňovaná pozitiva v úvodu... ()

Mirokukii

Scott opět předložil další skvěle vyzuálně zvládnutý film. Atmosféra středověku z něj čiší na všechny strany. Radost se dívat. První půle filmu je naprosto skvělá, ale poté jako by se dostavila pouze snaha film rychle ukončit (hold odvaha točit přes tři hodiny dlouhe historické eposy už dnes asi není). Mínus: závěrečná bitva není tak strhující jak bych čekal, a to bych od Scotta opravdu nečekal (přitom v úvodu nic takového nenasvědčovalo). Plus: nesnáčím Cate Blanchett, ale tady je (musím uznat) skvělá. ()

karlik4801

Mě osobně tenhle žánr nějak moc neobklopuje, ale dokázal jsem se úplně v klidu dokoukat. Překvapilo mě že jsem se u mojí nežánrovky celkem slušně bavil. Vynikající znázornění minulé doby. Ridley Scott dokáže zrežírovat každý žánr opravdu dobře. Bohužel se s filmem vleklo pár nudných pasáží. Jediný důvod proč jsem na tenhle film koukal byl můj oblíbený Kevin Durand. ()

DJ Rocco iNc

Táto verzia, nakoľko tam hrá Russel Crowe, ma veľmi sklamala. Spracovanie na úrovni Béčkových až Céčkových filmov. Žiadna atmosféra, zdĺhavý a nudný dej. Cate Blanchett sa do role Marianne vôbec nehodila a už vôbec nie k Russelovi, ako družka. Kasting celkovo nedopadol najlepšie. Ridley Scott pohorel na plnej čiare. Nechápem, ako sa mu podarilo ukočírovať Gladiátora (2000). Pre mňa, jednoznačne, najlepším spracovaním bolo, je a bude Robin Hood - Kráľ zbojníkov s Kevinom Costnerom. ()

Micro41CZ

Je kýčovité používat slovo kýč ve vztahu k umění, ale tenhle film jako by byl standardem tohohle pojmu. Těšte se na stále stejné bitvy, stále stejné zvraty ve stále stejném střihovém sledu a dějové i charakterové kompizici. Crowe sice s Blanchett hrají dobře (respektive se na ně pěkně dívá), ale co naplat, roztříštěnost, neschopnost příběh osobněji vztáhnout k divákovi i obecně pracovat s emocemi degradují film do nižších pater. Nehledě na to, jako by Hood byl jen chlápek, co se tak ke všemu náhodou připlete a bez větší iniciativy teda holt tu svou roli v příběhu zastane... Jako by to snad nebyl Scott, a nebo to lacině odfáknul... PS: lučištníkovské scény jsou brilantní, za to ostatní souboje jsou... typické (stejně jako vše ostatní, nic originální, nic, co by stálo za vyzdvihnutí) ()

rowdys

Ridley! Russell! WTF? Pekné obrázky, Scott má rozhodne oko na dobíjanie hradov, no tentokrát rozhodne nie na scenár. Už pri prvých interview sa mi nezdalo, keď Crowe vravel, že do toho ide len kvôli Scottovi i keď sa mu scenár nepáči. Polovica filmu je síce len bohapusté pobehovanie po lese, ale aspoň bez cheesy dialógov. Potom ani neviem ako, sa u tej zvyšnej polovice chopil réžie Michael Bay, ináč si neviem vysvetliť čo sa stalo, lebo to bolo príšerné. Film odporúčam ľuďom, ktorí vedia oceniť pekné obrázky a takisto ľuďom, ktorí cítia, že pomaly vyrástli zo Seagala, no nemajú sa ešte k žiadnemu zásadnejšiemu krôčiku vpred. Mimochodom, už chápem prečo Francúzi od čias Napoleona nevyhrali žiadnu vojnu, keď si uprostred obrany hradu odbehnú na polievku. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)