Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

dudo24

Videl som director’s cut. Mne sa to veľmi páčilo. Stredovek so všetkým čo má byť – meče, luky, bahno, špina, chudoba, bezcennosť ľudského života, spoločenské kasty, zlodejská cirkev a stará anglicko-francúzska nezhodnosť. Či už podľa pôvodných osnov alebo nie – nepamätám si iné diela o Robinovi Hoodovi – táto verzia sa mi pozdávala. Pekná príroda. Akčné bitky. Super obsadenie – Crowe, Blanchett, Strong, Isaac, Seydoux. Dokonca aj Luke Evans sa objavil na pár sekúnd. Hodnotím solídnymi štyrmi hviezdami. Už som sa vrátil k tomuto filmu tretí krát. edit (14.1.2018): Vždy keď si chciem pozrieť kvalitný historický film tak Robin Hood je jeden z prvých ktorý mi príde na myseľ. Silné štyri hviezdy. ()

AndrewNewman

Zase len čistý priemer. Je to škoda, že hrdina ako Robin Hood, stále nemá poriadny film. Najväčšiu šancu mal práve teraz, keďže sa tejto témy chytili filmársky giganti ako Scott a Crowe. Śkoda, že im to (opäť) nevyšlo. Neviem čo sa s Ridleym deje, ale takmer každý jeho novodobý film nenaplnil svoje očakávania. Snáď to s ďalším jeho filmom dopadne lepšie, pretože toto je bieda... ()

simoneo

Trochu netypicky Robin Hood, ktory pojednava o vzniku Robina Hooda ako ho ostatni pozname. Niektore sceny mi prisli zbytocne zdlhave a naopak niektore udalosti sa odohrali v kratkom case. ()

Aywes

Ústřední dvojice je sice nadmíru atraktivní a funguje mezi nimi jistá chemie, ale ten natažený scénář plný prázdnoty je prostě strašnej. Ve všem je nějaké ale. Zdejší ale se točí okolo megalomanství Ridleyho Scotta a jeho talentem na vytvoření ultimátní popkornovky. Ukázal už v Exodusu, že dokáže vytvořit zábavný kousek u kterého se moc nemyslí. Hoodovi ale chybí zajímavější scény. Podivuhodně rozehraná politická hra, která je stavěná na slabých postavách prostě nefunguje. Nudil jsem se. Mohlo to být určitě lepší. ()

wallax

Ridley Scott - you son of a bitch. You got me again. Tisickrat vyrozpravany pribeh, desiatky filmovych a serialovych podob...ale Ridley z toho spravil nieco viac. Vobec som sa nenudil, miestami ani nedychal, uveritelne bolo takmer vsetko, uzasna!!! hudba, super kamera a strih, super prostredie, dobry vyber hercov, sakra ani ten opozerany, opuchnuty gladiator mi tam nevadil, skvelo zahrate. ()

Aniki

Vlastně takový Robin Hood před Robinem Hoodem, chtělo by se říci. Spousta skvělých, známých herců, kde Crowe je jistota, Blanchett sympatická a Strong tentokrát za padoucha jak má být. Dějově velmi předvídatelné, ale bojové scény na fajn úrovni. Žádná opulentní podívaná se nicméně nekoná a tak tedy jen průměrné hodnocení. ()

macco33

Z neexistujícího hrdiny nebo možná brutálního hrdlořeza až po tvůrce Magna charty:! Takhle se dotvářejí legendy. Scénáristické orgie... Ale vizuálně zvládnuté, lesy, chýše i bitevní scény. Výhrada: příbytek místního barona ze 12. století rozměry připomínal královské sídlo (!).  Klad: Napětí mezi Robertem a Marion by se dalo krájet, dobrý byl i na hodně stará kolena Max von Sydow. ()

sharka.68

v té době už byly náplasti? Sice chápu jejich využití, aby prsty vydržely napínání tětivy ,ale uvědomte si,kterej se psal rok.... tehdy snad používali něco jiného..což mi teda nebrání,si tenhle film užívat... ()

BinLadin

Ultimátní nářez jak má být. Děj má neskutečný spád, dvě a půl hodky utekly jak nic a klidně bych tam vydržel zírat další 2. Akce, akce, akce, no prostě krása. Nechybí romantika, napětí, hlášky. Musím konstatovat, že ve srovnání s Crowem je Costner čajíček. Ridley prostě své řemeslo umí. 90 % ()

Misterioso

Možná jsem Scottomilec, možná nemám vkus, možná jsem popcornožrout. Každopádně se mi Ridleyho verze hoodovské legendy dost líbila. Ne že bych ten film považoval za nějaký vrchol všeho, ale spokojenost převládá, zvlášť když jsem byl díky prvním kritickým ohlasům připraven na zklamání. Nějaké chyby se najdou, nějaké složky filmu skřípají, prostě kdo chce Scotta bíti, hůl si najde, ale já ji najít ani nechci, takže vypíšu především klady. Hudba je ucházející, příjemně naladily neinstrumentální písničky, byť nepopírám, že soundtrack měl být lepší. Výprava je pěkná, Ridley “maluje“, byť už “maloval“ lépe, exteriéry jsou nádherné, kostýmy jsou velmi povedené. Rovněž takto povedená je akce a kamera. Na herecký ansábl si také nelze stěžovat. Mezi Russellem a Cate to jiskří, chemie mezi nimi funguje a vše podtrhují vhodně vybraní herci ve vedlejších rolích, kteří přispívají k dobře vykreslené středověké atmosféře. Kritika od některých na adresu Russella mi přijde směšná, při sledování tohoto “pupkatého starce“ jsem si ani jednou nevzpomněl na Maxima a i když mám rád verzi s Kevinem Costnerem, Robina Hooda bych si představil spíš jako Russella. Ridley nám prostě představil RH úplně jinak, pravdou asi je, že stokrát omletý “normální“ hoodovský příběh nejspíš nemá co nabídnout. “Untold story“ nelhalo. Robin Hood je především legenda a takhle to prostě klidně mohlo být a já se té představě nebráním. Asi každému by mělo být jasné, že nejde na dokument z historie, ale na příběh o legendě! Možná je to na ČSFD móda, semlít vysokorozpočtové (historické) filmy. Navíc vzhledem k negativní kampani například na různých filmových webech, kdy se hledaly i sebemenší “chybky“ hned ze začátku, a také k faktu, že bylo dost lidí natěšeno na “Nottingham“, mě ani moc první reakce nezarazily. A nakonec bych chtěl zmínit dva názory, které nepocházejí z mé hlavy, ale dost věcí vystihují. Za prvé - tento snímek by se měl jmenovat jinak, aby se předešlo očekávání klasického Robina Hooda a za druhé – tento film je skutečně takový “Robin začíná“. Doporučit nebo ne? Za mě určitě ano. Pokud nejdete do kina s tím, že si chcete do Ridleyho kopnout, nebo s tím, že neodpustíte ani mušku, tak rozhodně doporučím, ba dokonce za sebe dám trošku (hodně?) nekritických pět hvězdiček ve kterých mě snad utvrdí případný Director´s cut. EDIT: Director´s cut není o nic horší než kinoverze, ovšem na to, abych mohl obě verze nějak více porovnávat, jsem byl v kině už před moc dlouhou dobou. Při sledování director´s cutu už jsem byl evidentně o něco více objektivnější, než při návštěvě kina, kdy jsem si nechtěl připustit, že můj nejoblíbenější režisér trošku "ulítnul", a tak jsem viděl trošku více chybiček než pod vlivem burácejícího kina. Nejvíce jsem opět docenil ústřední duo - chemie mezi nimi Cate a Russellem mi přišla více než dostačující i na podruhé. Hudba se mi líbila více než na poprvé, i když i teď mi nepřijde na poslech i mimo film tak dobrá jako hudba např. z Království nebeského či Gladiátora. Ocenit je také třeba i nějaké další maličkosti, ale ty tu znovu vypisovat nebudu. Co se týče záporů, které vypluly na povrch - záporáci mě spíše iritovali, ale to není to hlavní. Příběh mi napodruhé opravdu přišel takový slepený, ne úplně celistvý a hlavně mi už nepřišel nijak zvlášť zajímavý. Scén hodných zapamatování jsem také příliš nenašel. Ale aby to nevypadalo, že podruhé jsem viděl úplně jiný film. Stále zůstává kvalitní "historický" film, který stojí za zhlédnutí, protože klady tohoto snímku stále bohatě převládají. Ale slabší zápletka a menší emoce z tohohle filmu dělají slabší filmy než bylo "Dobytí", Gladiátor nebo "Království". 8/10 () (menej) (viac)

RomaS

Maximus Hood Longstride, tak asi nejlépe vystihuji osobu zbojnického generála pod taktovkou oblíbeného režiséra. Z opětovného spojení Crowe - Scott jsem čekal maximum, místní komentáře mě před návštěvou kina zchladily, výsledek ale rozhodně tragický nebyl. Chyběla mě velkolepost bitev, nezapomenutelné okamžiky, charisma hrdiny a vtažení do děje. Ovšem nechyběl zde lehký ale vkusný humor, nádherná krajina a netradiční příběhová linie. ()

Pepe1783

Obrovské zklamání. Ridley Scott a Russell Crowe jsou moji oblíbenci, proto tři hvězdy, nebýt jich, tak slabé dvě. Po opětovném shlédnut režiserské verze měním hodnocení na 4. ()

sAreOn

Je to jiné než všechny ostatní zpracování Robina Hooda, ale neřekl bych, že toto pojetí je horší. Prostě je jiné a asi dosti lidem sedět nebude. Nějak nechápu výtky mnohých vůči věku hl. představitele, mě přišel tak akorát. Jinak celkově film špatný není, bohužel je místy vidět, že toho materiálu bylo natočeno možná až příliš, a proto mnoho scén je poměrně dost zkratkovitých (anebo alespoň tak vypadají). Místy snímek hledá sám sebe, kdy se někdy tvaří jako historický velkofilm, pak najednou přeskočí na jinou notu a přídá trochu toho vtipu a takto stále dokola. Pro mě přijemná oddychovka, která však ničím nepřekvapí a bude na ni velmi rychle zapomenuto. ()

StrixCZ

Tento typ filmů už delší dobu nevyhledávám - glorifikace násilí jako řešení problémů, nekonečné samoúčelné bitevní scény - nemám to rád (hlavně od shlédnutí Alexandera velikého - nepochybně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl). Na Robina Hooda jsem se tudíž do kina zatoulal spíš náhodou. A s minimálním očekáváním. Snad proto nejsem nijak zvlášť zklamán. Mohlo to dopadnout hůř. Mnohem hůř. Stopáž bych klidně o hodinu zkrátil, ale jinak je to natočené obstojně. Na jedno shlédnutí neurazilo. ()

E.T.Martin

Ridley Scott to musí mít těžké. S jeho reputací se očekává, že každý jeho film bude malý zázrak. Co tedy jeho novinka? Od Robina Hooda nečekejte klasickou vyprávěnku o zbojníkovi prohánějícím se po hustých anglických hvozdech. Scott se scénáristou Helgelandem mířili se svým příběhem do větších výšin. Místo sevřeného příběhu nespravedlnosti a msty se řeší velká témata, ale těžko říct, zda je to k dobru věci. Už Gladiátor byl přehnaně patetický, ale měl spád a moc dobře se na něj dívalo (dodnes dobře dívá). Robin Hood je patetický ještě více, ale po první podařené hodině, která uplyne jako voda, začne příběh zaškobrtávat a vleče se jako svého času 1492: dobytí ráje. Až závěrečná akční půhodinka s adrenalinově našlapanou bitvou na pobřeží vše spraví. Po formální stránce má film spoustu plusů: Ridley Scott opět ukazuje, že je dobrý řemeslník, jeho filmové obrazy jsou moc pěkné, herci také nejsou špatní - takový Mark Strong, ten už se rolí tuplovaných záporňáků asi nezbaví, a na zrající Cate Blanchett se pořád dobře kouká. Ale najdou se i značné zápory: co ty díry ve scénáři (například nevysvětlená opětovná proměna Loxleyho v Longstridea), co ty užvaněné proslovy, a především co ty opravdu trapné scény (půlnoční taneček na návsi nebo Robinův politický proslov)? Celkově shrnuto: na Ridleyho Scotta trošku slabota, ale v současné mainstreamové produkci stále nadprůměr. 70% ()

Obenny

Robin Loxly alias Robin Hood, tak při téhle hlášce, která je asi tak 10 minut před koncem filmu vyhlášena anglickým králem Janem, vznikne Robin Hood tak jak ho známe všichni tzv. zbojník ze Sherwoodu. Do téhle pasáže nás film provede křížovou výpravou do Francie, seznámí nás s hl. postavami kolem Robina a ukáže nám Anglii, která se pomalu chystá svrhnout anglického krále, ale do toho se zaplete Francie, lady Marion a samozřejmě Robin se svou družinou. To vše v podání R. Crowe, s kterým se v průběhu filmu opravdu nudit nebudete. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)