Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

jhrasko

Pochopiť scenár Briana Helgelanda, mimochodom autora fenomenálneho L.A.Confidential, bolo a je porovnateľne náročné ako zhovárať sa so mnou celý večer o včelách. Fatálne fiasko, Ridley, fatálne. Zlatí Kevins. ()

Lacike

Hodnotenie reziserskej verzie: Pacilo sa mi to ovela viac ako extremne preceneny Gladiator. Samotny film je taky zvlastny mix naivnej rozpravky o Robinovi Hoodovi a seriozne pojateho historickeho filmu. Tieto dva pristupy sa vo filme neustale biju. Skoda, ze sa Scott nerozhodol iba pre jeden z nich a najlepsie by urobil, keby zvolil ten serioznejsi, lebo Crowe ako zabavny Hood prilis dobre nefunguje a vtipne sceny nie su prilis vtipne. Ovela lepsi je v scenach v ktorym ma burcovat ludi svojim prejavom a celkom funguje aj romanticka linia. Skoda, ze nemala väcsi priestor. Samotne bitky skoncili tak nejak standardne. Su natocene v PG-13 ratingu, takze im znova chyba krv, ale nastastie nie su znicene predcasnym ustrihnutim sceny vo chvili ked ma byt ukazane dorazenie protivnika. Takze pôsobia adekvatne brutalne. Len ta krv chyba. Obsadenie dopadlo dobre. Crowe sa sice nesnazi naplno, ale vedlajsie postavy su skvele. Najlepsi je Mark Strong ako slizky zaporak a Mark Addy ako kňaz s medovinou. Takze vysledkom je taky nesurody alternativny pohlad na legendu o Robinovi Hoodovi. Podla mna by bolo lepsie, keby sa na tych par odkazov na Robina vykaslali a natocili to ako klasicky seriozny R-kovy historicky velkofilm. 6/10. ()

ScarPoul

Videná 156 minútová verzia. Tomuto filmu som sa vyhýbal 11 rokov. Teraz v rámci určitej nostalgie a tiež túžbe znovu objaviť Ridley Scotta som sa k nemu konečne dostal. A som príjemne prekvapený. Stále to má atribúty historického filmu, aké vie namiešať len Scott. Nápadité akčné scény, skvelá výprava a epická hudba. Tentoraz má ale Helgelandov scenár a tak ten film nespadá do prostoduchosti a trápnosti, až na pár scén ku koncu. Inak je to pekne odľahčené, vtipné, emočné bohaté ( tentoraz funkčne) a zároveň sa jedná o uveriteľný a riadne krvavý origin story legendy, ktorú všetci poznáme a ktorá začína momentom ako začnú záverečné titulky tohto filmu. Netvrdím, že je to veľdielo. Ale užil som si to. Bavil som sa. A hlavne som ocenil, že tentoraz sa to nehralo na veľké umenie. Fungovalo to pre mňa podstatne viac, ako na neviem čo sa hrajúci Gladiátor. ()

Gwaihir

Jakoby chtěl tentokráte Ridley Scott přímo navázat na svůj předchozí historický snímek, pokusil se o ztvárnění jednoho z nejznámějších příběhů evropského středověku. Vznikl tak výpravný film, z něhož po celou dobu sálá atmosféra oné nemilosrdné doby hrdinů a zrádců, která působí znovu velice opravdově. Tvůrci zde navíc dokázali najít zcela nový úhel pohledu na události vedoucí ke zrození postavy proslulého sherwoodského zbojníka s kapucí na hlavě. Přesto však i nadále platí, že ať už je v jakémkoli kinematografickém či literárním díle méně či více z této staré legendy, hlavní podstata výkladu skutků, o nichž vypráví, zůstává zachována. 80% ()

PROROK14

Veľmi dobré, film napriek svojej dĺžke vôbec nenudí a celý čas sa je na čo pozerať. Robin Hood je veľmi kvalitný historický film s parádnymi bojovými scénami, dobrou hudbou a partiou hercov, z ktorých by som chcel vyzdvihnúť Marka Stronga. 85% ()

BoPo

Gladiátor natočený ako Statočné srdce. Veľkolepý štýl, veľké gestá. No akosi to nefunguje. Nemá to tú schopnosť zaujať, ako už spomínané filmy. Je to taká veľmi drahá rozprávka pre staršie deti a dospelých. ()

maseer2

so fuckin' long and boring.. hodně netradičně pojatý příběh o Robinu Hoodovi, na což jsem chtěl původně trochu nadávat, ale jelikož závěrečné "and so the legend begins" naznačuje, že má jít o něco jako prequel, tak dejme tomu.. jinak je ale film jednoznačným zklamáním a potvrzením toho, že to Ridleymu v poslední době zkrátka už moc nejde, třebaže se zde najde pár scén, při kterých zamrazí, a závěr má docela grády.. slabé 3* ()

st.ranger

Příběh postavený na legendě, takže těžko rozlišit, co vychází ze skutečnosti a co je jen dochovalé z ústní lidové slovesnosti. Pro zařazení celkového děje filmu by bylo asi vhodné použít název Robin Hood Begins, protože se zde nedočkáme žádných typických kousků, které tuto postavu proslavili. O historickém filmu se ani uvažovat nedá, spíše jako o dobovém dobrodružném díle mapující cestu lučišníka až po psance. Celkově film není špatný, ale některé scény jsou trochu zdlouhavé, zřejmě kvůli dramatickému efektu. Další z případů snímků, kdy je pro mě negativní kritika k smíchu, například přízvuk Russella Crowe jsem vůbec neřešil, jeho obnažené tělo mi nepřišlo vypasené a Cate Blanchett mi nepřišla na roli Marion věkově nedostačující. ()

bouncer

Nemůžu napsat, že je to špatný film, i když jsem měl k tomu blízko. Vyloženě špatný totiž nový "Robin Hood" není, je to prostě jen další z řady historických velkofilmů bez duše a větší snahy udělat z filmu něco víc než jen mlátičku se špatně vykreslenými středověkými reáliemi. Vězměte Království nebeské a Krále artuše, nějak to zkombinujte a máte Robina Hooda. Russell Crowe se na pozici hlavního hrdiny nehodí, s přimhouřenýma očima si mohl záhrat nějakou vedlejší roli. Podávaný středověk 12. století mi přišel hodně zkreslený a nevěrohodný, ale to se celkem dalo čekat. Akční scény a vizuální stránka slušná, jak už u Ridleyho Scotta bývá zvykem. Navíc s Robinem Hoodem ten film nemá skoro nic společného... ()

Avalon820

Nemohu říci, že by šlo o vysloveně špatný film, ale s originálním příběhem Robina Hooda to mělo pramálo společného. Budiž, iniciativa je hezká věc, ale více než kde jinde je v tomto případě třeba poznamenat, že všeho moc škodí a méně někdy znamená více. Zásadní chybou je stopáž - je šíleně přetažená a absolutně neodpovídá náplni děje. Vždyť Robin Hood je látka dobrodružná, respektive akční! Proč tedy všechny postavy působí, jako by byly psány podle členů českého parlamentu? Nakecají toho mraky, ale nic soudného z nich stejně nevypadne. A když už příjde na řadu akce, je nepřehledná a nudná. Skoro se mi až nechce věřit, že něco takového režíroval Ridley Scott, nicméně pokud se zhlédl ve svém starším (a neméně otřesném) Království nebeském, pak se není čemu divit, že Robin Hood dopadl, jak dopadl. ()

brutale

Aj ja jáj :) S úsmevom som sledoval, s úsmevom dosledoval... Ridley si beťár, ale beťár ktorému dochádza dych. Jediný kto sa v mojich očiach venoval vo filme aktivite, ktorú nazývame herectvom bol Mark Strong. Ostatní zúčastnení to odohrali spôsobom, ako keď dá veliteľ povel vojsku "Fire at will"... A tatík Ridley nechal svoje deti nech sa hrajú a tak to aj dopadlo...Dúfam, že pri Alienovy zaberiete pán Scott. ()

Dale

Legendy majú oproti skutočným historickým príbehom jednu veľkú výhodu a to, že scenárista má pri nich takmer úplne voľnú ruku. Helgeland je ostrieľaný profík, ktorý vie vytvárať kvalitné príbehy, no neviem, či takéto historické témy patria medzi jeho silné stránky (Príbeh rytiera sa nedá brať ako seriózny historický film). Na svoju smolu sa nesústredil na legendu, ale na to, čo podľa neho tej legende predchádzalo a do čoho si samovoľne povkladal skutočné historické postavy, pri ktorých si fakty nie je ťažké overiť. Nebudem tu vypisovať, v čom všetkom sa so skutočnými historickými udalosťami rozchádza, v pár veciach sa náhodou aj trafil, no urobiť z Robina Hooda vojenského hrdinu, ktorý stal na čele Angličanov v boji s Francúzmi a z panny Marion, ktorá vie obratne narábať s mečom aj lukom spraviť členku tohto vojska, to je už príliš... Scott nikdy pri svojich historických veľkofilmoch nedbal príliš na to, či sa to tak naozaj mohlo stať alebo nie, ale tiež by mohol poznať určitú mieru a prísť s niečim, čomu by bežný človek mohol uveriť a nesústrediť sa len na vykreslenie neohrozeného hrdinu, pekné obrázky a nejaké tie efektné bitky. Som zvedavý, kedy sa niekto odváži natočiť Robina Hooda ale aj Jánošíka nie ako legendu, ale ako reálneho zlodeja a neľútostného vraha, ktorému bol nejaký chudobný ľud ukradnutý. Rozprávky nech točí Disney. ()

Terva

....In times of tyranny and injustice hen law oppresses the people, the outlaw takes his place in history...... CITÁT : Až se z jehňat stanou lvi, povstaň a povstaň znova. Robin Hood ( Russell Crove ), v novém hávu, v jiném pohledu a v trochu jinných událostech. Základní pojmy jsou dodrženy, jen mezihry vycházejí z jiného zrna. Vtipu dost a medoviny taktéž. Pěkně ozvučené souboje a šípy budou jen svištět. Příběh je vlastně o době, kdy Robin ještě nebyl Hood. I Marion Loxley ( Cate Blanchett ) měla svůj bojový oddíl a statečně se po jejich boku bojoval....proti Frantíkům ve jménu Anglie. Bůh ochraňuj krále !!! Kdopak z vás si všiml, jakou měla Marion při koupání v moři pěknou koupací čepici ? Symbolické utopení francouzské vlajky bylo povedené. Zajímavé jsou i závěrečné titulky. Kresba míchaná s filmovými záběry. Ve filmu si zahrál i Max von Sydow a to konkrétně Sira Waltra Loxleyho. Ridley Scott film věnoval příteli a kolegovi Bretu Johnsonovi ( 1958 - 2010 ). Hudbu dělal Marc Streitenfeld a použil repertoár z dílny Alana Douleho, který přispěl songama " Sadness, sadness ", " Large woman " nebo " Row me bully boys row ". ....v dobách tyranie a nespravedlnosti, když zákon utlačuje prosté lidi, si své místo v historii nacházejí rebelové.....a tak se zrodila legenda. ()

Johny_fork

Zajímavé zpracování pojednávající o vzniku legendy. Fantastická výbprava, spoustu komparzistů, nádherné lokace, zde opravdu dýchá středověk. Ridley Scott zkrátka umí a natočil další skvělý film s Russellem Crowem. ()

jh666

Wow, Američani zase jednou natočili dobrý historický film. K filmu jsem byl zpočátku docela hodně skeptický, ale jsem rád, že jsem se mýlil. Historická fakta jsou zpracována dobře, nebo jsem alespoň nějaký vážnější kiks nenašel. Kapitolou samou pro sebe je Russel Crowe, který je jako vždy výborný. Výborně zvládnuté jsou i bojové scény a vše podtrhuje perfektní hudba. Nemůžu jinak než za 90%. Těch 10 jde dolů za Cate Blanchett, hrála dobře, ale myslím si, že na Marianu by se opravdu hodila líp třeba Sienna Miller. ()

Chermy

Od premiéry se moje rozčarování trochu uklidnilo, zklamání ale zůstává. Stačilo přitom tak málo. Nedoprasit závěrečnou scénu. Film šlape, nadsázka i vážně míněné scény spolu bez problémů ladí. I vedlejší postavy jsou obsazené sympatickými herci až mě mrzí, že nedostali víc prostoru. Známku Robin Hood si tvůrci mohli odpustit. Za každou cenu originální pojetí má za následek, že film nemá s Robinem Hoodem moc společného. To však čert vezmi. Co můj zážitek o 50% snížilo byla ona závěrečná scéna, ke které vše velkolepě graduje. Výsledek? Změť šermuících těl, pár směšných zpomalených záběrů. Bitva profrčí ani si nestihnete zívnout, z Robina se stane nějakým zázrakem vojevůdce, kterému rytíři kdo ví proč vzdávají hold. A lady Marion to vše korunuje svojí narnijskou jízdou! Bylo to opravdu nutné? Vzít kostku a rvát ji do otvoru pro trojúhelník?? ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)