Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

choze

Scott a Crowe znova pohromadě v historickém žánru, ale druhý GLADIÁTOR se nekoná, jen ničím výjimečný prequel ke zbojnické legendě. ()

Gilmour93

Řešit brutálně ohýbanou historickou akurátnost je u hollywoodských blockbusterů únavné a svým způsobem kontraproduktivní. Pojmout zrození sherwoodské legendy jako lehce žertovný marxistický boj proti vykořisťování a žabožroutským psům (to vše v intencích, v jakých se Gere kdysi „vrátil“ na plantáže s tabákem) je výsostné autorské právo. Ale to, že se Scott sveřepě odmítá vymanit ze stínu Gladiátora, to mě zkrátka vadí.. Být střihačem jeho filmů je stejně nevděčné povolání jako revizor MHD ve Varnsdorfu, ale někdo to ke spokojenosti oseděných diváckých zadků udělat musí. Co na tom, že pak vlastně existují dva různé filmy pod jedním názvem. Jen je nutné si pamatovat, že u Ridleyho se vyplatí počkat na ten delší.. ()

Psema

Čert vem původní scénář Nottinghamu, z něhož nezůstalo v Helgelandově nástřelu absolutně nic. Scottův Robin Hood posílá i tak dost silný direkt diváckým očekáváním a místo standardní hollywoodské rychlokvašky předhazuje po dalším Gladiátorovi lačnícím divákům rom-kom středního věku, ke všemu v kulisách šedivého, blátivého a vůbec hodně nevlídného středověku. A výsledek funguje výborně. Tempo je sice pomalejší, bitvy méně epické, než jak jsme od Scotta zvyklí, a Helgelandova klišé a oslí můstky mnohdy vystrčí růžky podobně jako imbecilové z Universalu svoje střihačské nůžky. Jenže Scott jede na plný plyn a s bezchybným hereckým obsazením maže fanouškům středověkých kulis med kolem huby s intenzitou skautů prodávajících cukroví. A já mu to žeru i s poníky, Blachett v brnění, bez krve a dokonce i bez těch 20 minut navíc, jichž se (teď už oficiálně) dočkáme na "modrých plackách" a DVD a které dají finálnímu přesídlení mezi slavné listnáče ještě výraznější punc kvality. Vzpomeňte si na mě, až budete za pár měsíců přihazovat procenta k stávajícím hodnocení. Já jsem líný, takže jdu s klidem (takřka) na maximum už nyní. 9/10 P.S.: Potvrzeno, DC je boží. ()

TheDarKnig

Rise, and rise again, until lambs become lions. Především, z nějakým Robinem Hoodem to nemá příliš společného. Nečekejte žádnou zbojnickou komediální zábavu jako v tom fajnem filmu s Costnerem. Tento film legendu bere zcela vážně a hlavně mapuje vlastně jen její zrod.. Takže Robin Hood Origin by asi bylo příhodnější a možná by pár lidí nebylo tak zklamaných. Na druhou stranu, takhle si to žádá samozřejmě pokračování, což mi ale přijde vrcholně zbytečné, protože tahle série nemá šanci zaujmout širší diváckou obec a mrhat talentem Ridleyho na tomhle by byla věčná škoda. Proto bych to viděl tak, že si budeme muset vystačit jen s tímto příběhem a když se zase najde někdo další kdo bude chtít zpracovat klasického Robina, budu doufat, že to udělá šikovněji, než to udělal Ridley. Přes to, že to nakonec tedy není Robin Hood, ale Robin Longněco bych se přenesl, přes nudný šedivý příběh, ještě k tomu velmi nešikovně podávaný s kupou podivných ingrediencí a nakonec přes všechna očekávání i divnou akci ale ne. A nezachrání to i ta postarší herecká elita v čele s obtloustlým ale stále charismatickým Crowem, který je vykreslen jako loajální, ale přitom zásadový a morální voják, v lecčems se podobající Gibsonovu Wallaceovi, ale Gladiátorovi už ne tak moc. Celkově ale jeho vztah s postarší Marion Cate Blanchett je docela příjemný a vidět vedle sebe tyto dvě stálice je stejně vtipný a zábavný pohled. Mark Strong je správně středověce nechutný záporák, ale přišel mi jaksi nevyužitý a dostatečně nepopsaný. Odbití šerifa je trestuhodné, ale do konceptu zapadající. Vizuál je správně špinavý a jak se děj začíná posouvat ke konci, začíná být i značně epický. Bitvy mně ale kupodivu vůbec nebavily a ta scéna z traileru se zpomaleně vystřelovaným šípem ve filmu působí opravdu nemístně a trapně.. Nejvíce opravdu potěšila scéna s přepadením, protože tehdy byl využít Robin Hood nejlépe a vypadalo to taky výborně. Škoda, že takový nebyl celý film. Forma mnohonásobně lepší než obsah, ale víc jak tři to nedostane. ()

Brouk

Golfista, Tom Hardy mají pravdu.... byli přede mnou... 5 hvězd není za veledílo, ale a vyskočení z "rámu"..... Bezprostředně po shlédnutí filmu chci sdělit asi toto: "Hop z rámu a zavedených představ (jak u Sherlocka Holmese)!" Cate Blanchett tady působí dost asexuálně, ale... Je tomu tak, he? Není...., na druhý dojem to je hned poznat ... A příběh? Ať je jak chce, až dosud jsem si o Robinu myslel své, ale po dnešku si myslím zase své, ale jinak.... A o tom o je!!!!!! Takže šup ven z rámu.... A na závěr: Jo Robin za bůra.... ()

genetique

Ďalší produkt tradičného komba Scott-Crowe opäť priniesol svoje ovocie. Možno nie tak zrelé, ale stále kvalitné a šťavnaté. Jeho vyžmýkaním vzniká chutná mainstreamová záležitosť, ktorú keď si vychutnáte v kinách, určite neoľutujete. Tento anglický hrdina si určite zaslúžil opätovné spracovanie, pretože to hollywoodske spred dvadsiatich rokov z neho spravilo romantického samaritána. A tak sa patriot Ridley rozhodol s tým niečo spraviť, a spravil dobre, že sa rozhodol a spravil. :) Toto je niečo úplne iné, než som čakal, pretože tento film sa vôbec nepodobá na žiadny z predchádzajúcich robinovských spracovaní. Každopádne aj mňa by už asi omrzelo, keby som sa mal pozerať na to ako celý film banda lúpežníkov skáče zo stromov a prepadúva koče plné truhiel so zlatom. Tento členitý a pomerne pestrý príbeh je veľkou devízou a historické fakty určite potešia hlavne nekritických divákov voči svojvoľnému manévrovaniu s nimi. Výprava, akčné scény z osobných súbojov, či z bitiek samotných sú na vrcholnej úrovni, kamera na nomináciu, hudba trošku v úzadí. Herci sú zárukou kvality, ktorú svojim výkonom podtrhol najmä Mark Strong. Každopádne Ridley na pľace nestráca nadhľad ani na minútu, film zbytočne neromantizuje, ale ani veľmi nedramatizuje, čo kľudne mohol. Čakal som, že nejaká zo záverečných scén so mnou pohne viac. 80%. ()

StarsFan

Nebudu se tady jako ostatní snažit o nějaká moudra, nebudu vychvalovat režisérskou zručnost Ridleyho Scotta a nebudu vyjmenovávat řadu jeho geniálních děl Blade Runnerem počínaje a Americkým gangsterem konče. Ne, pro tentokrát kašlu na nějaké objektivní posudky a hodlám se zaměřit na jeden prostý, pro někoho možná naprosto nedůležitý fakt, kvůli kterému toto Scottovo pojetí známého příběhu zbožňovat asi nikdy nebudu. Ptáte se jaký? Velká podobnost s Gladiátorem. Připadá vám paradoxní, že mi vadí právě toto, když Gladiátora už roky bezmezně miluju? Ne, nic zvláštního na tom není. Tady nejde jen o ttu skutečnost, že několik scén působí, jako by je někdo jen přepsal z antického velkofilmu do velkofilmu středověkého (meč hozený hlavnímu hrdinovi při jízdě na koni je zjevně jednou z mnoha scén, na kterých Ridley ulítává), jde hlavně o to, že tohle heroické pojetí Robina jakožto výborného velitele mi k jeho osobě vůbec nesedí. Maximus Decimus Meridius z Gladiátora byl generálem, podléhaly mu celé legie, byl celebritou, mužem, kterého si vážil nejen celý Řím, ale i císař Marcus Aurelius. To, že tenhle chlap vyhrává v Koloseu bitvy, že působí monumentálně a že si získá přízeň lidu, je naprosto pochopitelné. Robin Hood nakonec dopadne velmi podobně, kde ale své vojenské schopnosti pro vedení závěrečné bitvy získal? Za krále Richarda Lví Srdce to byl jen jeden voják z tisícové armády a o pár týdnů později je z něj superhrdina, kterému se nemůže nikdo rovnat. Jak se z něj zničehonic tento geniální vojevůdce stal? Kde získal ty úžasné vojenské schopnosti, které se nejen rovnají těm Maximovým, ale jsou mu stylem boje velmi podobné? Proč proboha musel Ridley pojmout Robina Hooda jako další z těch milionů dokonalých postaviček, které vlétnou do bitvy jako první (poznámka: nachápu, proč se v bitvě na pobřeží Anglie vrhal s vojskem na stojící nepřátele, když je všechny mohli sejmout lučištníci) a které schopnostmi předčí i elitní zásahové komando jdoucí s kulomety a samopaly proti hrstce afrických křováků? A tak byť se mi zdá, že se Crowe svou postavu místy snaží pojmout jinak (třeba jeho výslovnost a projev tentokrát s původem postavy ladí dokonale) a byť má film řadu hezkých momentů (vykreslení krále Richarda jako nepříliš impozantního vládce, nejdůležitější postavu zasáhne šípem ten úplně nejobyčejnější vojáček), prostou vizuální a charakterovou kopii jednoho deset let starého historického eposu Scottovi tentokrát neodpustím. To už skutečně lépe snesu i to, že s několika minutovým předstihem dokážu určit, kam se příběh bude vyvíjet a která postava s velkou pravděpodobností v další scéně skoná (nebo obživne). ()

Hakha

To co se mě u Království nebeské nelíbilo tak si to zde u mě Ridley Scott napravil. Mezi Cate Blanchett a Russellem Crowem to jiskří a už teď se těším na pokračování, ale mám obavy, abych se pokračování vůbec dočkal… přece jen se film tak tak v kinech zaplatil. Mé hodnocení silné 4 hvězdičky... ()

LihO

Nebolo to zlé, no od kombinácie Ridley Scott a Russell Crowe som čakal ďaleko viac... 156 minút mi prišlo prehnane dlho a celkovo tam bolo priveľa vysvetľovania a málo boja. Akcia bolo to hlavné, čo mi tam chýbalo najviac a preto aj to hodnotenie. Inak obsadenie super, soundtrack tiež celkom fajn, pár spomalených záberov :) Osobne by som radšej prijal niečo, čo by bolo historicky nepresné, no zato atraktívnejšie pre diváka... ()

Ainy

nene, tahle verze o středověkém šlechtici, o hrdinovi, který bohatým bral a chudým dával, není mým šálkem houbičkového čaje. Nebýt známých jmen, nepoznala bych v tomto příběhu slavnou legendu. Elfka, byť ji mám ráda, mi tady jako lady Marion třeba vůbec nesedla. Drsný gladiátor jako Hood kupodivu ano, ale škoda těch hollywoodských úprav děje. Mou srdeční záležitostí je stejnojmenný seriál s Michaelem Praedem a film s Kevinem Costnerem. Pro mě dva zcela nepřekonatelné snímky. Přesto přese všechno musím přiznat, že Scottova výprava tohoto zpracování byla fascinující. 2,5* ()

Hellboy

Tohle je epický film se všemi klady i zápory, jako měly obdobné filmy třeba už v padesátých letech. Scénář je neuvěřitelně schematický... a celkově nedovedu pochopit, proč do tohohle projektu vůbec někdo šel. Jako kdyby bylo nějaké nepsané pravidlo, že každou dekádu musí vzniknout aspoň jeden film s Robinem Hoodem. To vážně neměl Ridley Scott nic lepšího na práci? Navíc vizuální stránka působí tak, jako by byla celá poskládaná z desítky jiných filmů. A Russell Crowe? Ten si měl zahrát Robina Hooda před deseti lety. Jemu je 45 let, přitom ve filmu se nějaké postavy posmívají Richardovi Lví Srdce, že ve čtyřiceti je starý. Ale.... nějakou záhadou se mi to docela líbilo. Asi proto, že obvykle tento žánr nesleduju, nevyhledávám, tak to protentokrát šlo. 70%. ()

Botič

Hood origins aneb příběh o jednom praporu, který se nepostavil. Steroidy vyhnaná podívaná, které se při vší té snaze o efekt scvrklo to nejpodstatnější. Scottova nemastná, neslaná parafráze o zrodu legendy, jenže všichni přeci netoužíme po Hoodovi obyčejném vojákovi, nýbrž po Hoodovi zbojníkovi a odbojáři proti bohatým a se suchými hláškami na rtech. Coby seriál z produkce HBO by zřejmě obstál a dočkal by se několika sezon, ale na poli celovečerního filmu je motivů tolik, že se nedaří rozehrát je tak, jak by si daná látka zasloužila. Proto tu dochází ke zkratkovitosti a některé postavy hrající prim v úvodu filmu se vrací až na jeho konci. Nový film Ridleyho Scotta by se měl spíš jmenovat Britania než-li Robin Hood, ve své podstatě je to epos o Anglii něco ve stylu Austrálie akorát bez Hugha Jackmana a splašeného stáda krav. A kdo jiný by měl takový film propagovat na plakátech, než legendární zbojník? Hood je hlavní postava, která ve výsledku hraje spíš druhé housle. Místy je to vtipné, na svojí stopáž poměrně svižné, ale špatná kamera sráží nohy už tak vratkému scénáři. Paradoxně dialogové pasáže fungují lépe než akční, kterých je tu požehnaně. Dvojku stoprocentně nechci, byť by mohla přinést Hooda přesně takového o jakém jsem si kdysi četl. Někteří tvůrci na stará kolena chytají druhý dech, zatímco jiným dochází invence – v tomhle případě je to veliká škoda. Kino verze: 7/10 DC: K čertu s tím, DC je mnohem ucelenější, učesanější a pro mně i zábavnější film. Už za to poslední, dvacetiminutové vyloďování ala Normandia a doplnění některých logických děr, přihazuju hvězdičku. 8/10 ()

Arachneuss

Zhovadilost kolosálních rozměrů, bez špetky atmosféry či pořádného příběhu. Korunu pak nasazuje Russell Crowe, který se na Sherwoodského zbojníka hodí asi tolik, jako Marek Vašut do akčního thrilleru z Bollywoodské produkce. Scott se po famózním Království nebeském historicky vyčerpal a novodobá verze Robina Hooda se tak stává pouze ohyzdným slepencem těch největších klišé a nelogičností, postrádající jakýkoliv řád. Zkrátka Helgeland for president. Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale... zlatej Costner. ()

3DD!3

Hodně milé překvapení. Do nového ROBINA HOODA se mi vůbec nechtělo, ale o to mě víc Scott přesvědčoval, že tahle poměrně zásadně inovovaná verze má svůj smysl. Helgelandův scénář je jedním z největších kladů snímku, který ze zaprášené legendy dělá něco víc. Hlavním problémem je, že čím blíž je konec tím víc scén, prostě řečeno chybí. Jakoby někdo někam spěchal a kvůli kratší minutáži osekal závěr filmu, který nevrcholí a jen "proběhne". Přitom bitva na mořském břehu mohla být mnohem mimořádnější událostí. Ingredience tam jsou, jen nejsou použity. Russell jede svůj standard a co mě nejvíc udivilo, byla na výbornou fungující chemie mezi ním a Cate Blanchett. Té role Marion mimochodem moc slušela. Strongův záporák je lahůdkový, na to že je hraje pořád. Člověk by řekl, že se okouká, ale ono ne. A finální poděkování patří Marcu Streitenfeldovi za nádherný soundtrack. ()

NinadeL

U této verze Robina Hooda se mi podařilo usnout celkem 4x. Tím jsem zlomila vlastní rekord. A nejhorší na tom byla ta hudba. Víc není co dodat. ()

Kaka

U Kingdom of Heaven jsem čekal druhého Gladiátora a dostalo se mi něčeho úplně jiného. Prvotní zklamání vystřídal po druhé a zejména třetí (prodloužená verze) projekci úžas a pochopení. U Robina Hooda jsem čekal Kingdom of Heaven a film byl opět zcela jiný. Tentokrát jsem však s takovouto možností počítal a nezaskočilo mne to tolik, jako poprvé. Neskutečně mi vadí tlumený rating - především absence krve je pro mne nepochopitelná specielne s přihlédnutím k faktu, že děj snímku se odehrává v drsném středověku a jedním z hlavních trademarků Ridleyho Scotta je nezaměnitelný cit pro vizuál, tím pádem považuji za fatální, pokud zde chybí jedna z klíčových ingrediencí. Hudba průměrná, na samostatný soundtrack to narozdíl od Gladiátora a Kingdom zdaleka není. Herecky kvalitní a především romantika středního věku byla přesně taková, jakou film potřeboval a zároveň taková, jakou by člověk nečekal. Kupodivu téměř úplně absentoval patos a zbytečně heroické scény. Rovněž nečekané. Obrovsky bych uvítal jednak druhý díl, kde to teprve všechno začíná, nějakou prodlouženou verzi, kde by byl příběh lépe rozebrán a sestříhán a hlavně "unrated", protože jinak to u Robina opravdu nelze. Prozatím průměrné hodnocení, ale je dost možné, že bude kolísat, jako se tomu již u Ridleyho stalo. Kevin Costner prozatím zůstává stále nejlepší Robin Hood. ()

Spiker01

Velkofilm jak má být, Russela Crowea mám rád čim dál tim více, ale budu si tento kousek někdy muset zopáknout, protože jsem ho tuším ani jednou neviděl celý...70% ()

Lavran

"Žádné daně ani desátky. Žádní boháči ani chudí. Příroda rozděluje ze své tabule všem rovným dílem." aneb Jean-Jacques Rousseau revisited. ()

Krouťák

Robin Hood, trochu jinak... Ale proč by to mělo být hned špatně ? Za 15 dní jsem zhlédl třetí film od režisérů z mé TOP a i tentokrát jsem viděl kvalitní filmařinu. Tenhle námět je 100x omletý a nevidím na Scottově pohledu na věc nic špatného. Nemá cenu se rozepisovat, řekl bych, že kvality snímku (obsazení, kulisy, dobová hudba a tak dále...) ve svém komentáři perfektně vystihl uživatel '' kajda.l '' (když zapomenu na výtky k Reynoldsově verzi:). Viděl jsem díky zmíněnému čsfďákovi director's cut a klidně bych vydržel i delší verzi - 90%. ()

Falko

Nechybalo vela a skoro som dal 2 hviezdicky, ale tento film si odomna nezasluzi az tak nizke hodnotenie, pretoze aspon velkolepu vypravu musim pochvalit. Robin Hood je uplne iny, akeho ho poznam z predchadzajucich filmov. Nielenze je scenar uplne iny a o to aj tvorcom zrejme slo, nenatocit zase dobrodruznu romancu s tym istym znamym scenarom, ale prekvapit s niecim novym. To by ani nebol tak problem, skor mi vadili prilis dlhe obkecavacky v druhej tretine filmu, az konecne ku koncu slo do tuheho, ale to uz ked som sa pozrel na hodinky a zistil, ze film o chvilu konci, tak som zostal pri tych troch hviezdickach, pretoze od Ridleyho Scotta som cakal daleko viac a o traileri, vdaka ktoremu som sa na tento film tak moc tesil ani nehovorim. Skoda bolo aj hudby, ktora mi melodicky na rozdiel od GLADIATORA (2000) nic nehovorila, avsak do filmu sa hodila. Takze ak sa rozhodnete si tento film pozriet, nemajte velke ocakavania, na jedno pozretie sa vyplati, ale nebol som az tak nadseny... 19.05.2010 ________ Russell Crowe - (Robin Longstride) +++ Cate Blanchett - (Marion Loxley) +++ Max von Sydow - (Sir Walter Loxley) +++ William Hurt - (William Marshall) +++ Mark Strong - (Godfrey) +++ Oscar Isaac - (Princ John) +++ Danny Huston - (Kráľ Richard Levie srdce) +++ Matthew Macfadyen - (Šerif z Nottinghamu) +++ Produkcia: Ridley Scott, Russel Crowe, Brian Grazer +++ Hudba: Marc Streitenfeld +++ (Videl v kine 18.05.2010) +++ ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)