Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Merkin

Lidstvo, které se nějakým záhadným způsobem zachránilo, načež se po zdokonalení všech smyslů stalo součástí minimálně pěti-dimensionálního vesmíru, pak samo sobě poslalo zprávu (jakkoliv už pro ně čas byl jen další fyzikální veličinou) o tom, že mu hrozí nebezpečí, a tak samojediná sexy zrzka za pomoci starého dobrého otce ( ačkoliv tady váhám, nemám-li přívlastky obrátit) odvrátila katastrofu znovu? Na konci se ovšem neocitáme na jiné planetě (tu musí samozřejmě hlavní hrdina aneb stoletý stařík na útěku začít se sličnou kolegyní osidlovat sám). Plujeme vesmírem na jakési umělé "lodi", kterých je prý vytvořeno hodně. Kde na stavbu vzali materiál a kde sebrali plodiny? A proč něco podobného už neudělali dávno, vždyť tomu žádné cestování časem ani červí díry nebránily? Kamera a speciální efekty dostaly samozřejmě výbornou, jenže polovina záběrů by se mohla vystříhat a příběhu by to nijak neuškodilo. A ty vlny patosu zdaleka převyšovaly svoje kolegyně z planety 1. Jediné pozitivum je fakt, že mě scénáristé přinutili oprášit po letech matematické vzorce. Takže, když tam 1 hodina se rovná našim 7 letům - spočítejte si to také :) ()

Belatris

Totální průser. Opravdu špatně odvedené řemeslo na mnoha frontách. Hlavní výhrady mám ke scénáři, který obsahuje tolik hovadin, které zarážejí přímo při sledování, takže vytrhávají z fikčního světa a ničí zbytky požitků, které film skýtá. Dobrá a zajímavá věda ještě nedělá dobrý film. Nelogičnosti v reakcích a posunování děje jsou vyloženě trapné a vzhledem k tomu, že jsme tyto názory sdílely ve dvou (jinak máme reakce většinou dost odlišné), tak to ani nemůžu považovat za přehnaný nárok z mé strany (fixace na scénář je poslední dobou problém, protože se těžko hledá výborně odvedené řemeslo). Taky ve střihu bych si uměla představit lepší vyprávění. U postav taková snůška klišé, že nechápu, jak z toho někdo pořád může číst rodinné hodnoty a hodnoty obecně. Vysoké hodnocení v tomto případě opravdu nechápu. Nolan patříval do mých nejoblíbenějších vypravěčů - Memento, Inception, to jsou vrcholy, k nimž se bez dechu vracím,... Interstellar je překombinovaná snaha o vysoké C, která vyústí v ubohé chrchlání. ()

veronica_mac

Není divu, že opět dávám filmu, který natočil Nolan, pět hvězd. Krásné zpracování motivu budoucnosti na Zemi a úžasné herecké výkony, díky kterým divák pociťuje emoce. Dokonce mi nevadilo podívat se na něj dvakrát, a to docela v blízkém časovém rozpětí. Podruhé se mi film líbil ještě více, což se zase tak často nestává. A Zimmerův soundtrack? Ach... ()

Mafiapau odpad!

Sice je jakože hezký zpracování lodí,dokování a celkově ta grafika je opravdu krásná... A co jako? mám se z toho podělat? Celý film jsem si říkal,o čem to sakra je? Jako má to být hezký?Má film evokovat vědecké domněnky a teorie? Má film být haluz jako Horstův teleshoping? Nebo to má být rodinná komedie? Opravdu,nepochopil jsem to protože se to tak nějak míchá jak salát ale chutě se nakonec nespojí a je z toho rozbředlá sračka! Poslední dobou si říkám (Miluju Hanse Zimmera),že je Hanse Zimmera v odvětví Soundtracků poměrně škoda. Tohle je první příležitost kdy jeho OSTéčka nijak moc neuchvátila a navíc to bylo tradičně dosráno a zkaženo filmem. Beztak poslední nejlepší příležitost byla Kung Fu Panda a Inception.. Když se tu tedy bavíme o filmu.. Nemůžu si vysvětlit jaká anomálie zkurvila Christophera Nolana že vyprodukoval takovou kravinu a ještě hůř,lidi kteří hodnotily tento film více jak 3-mi hvězdami. Tento film = PEETCHOVINA.. EDIT PO 9. LETECH: Pokud tu tedy mám předvést nějaký argument abych tu jen "nehejtoval" tak mi řekněte když je to tak super scífko, tak proč pilot posádky, se dozví jak funguje černá díra až když jsou ve vesmíru na cestě do ní? aha.. 5. rozměr je láska? XDDDDDD, dobrej vtip, tady někdo kdo psal logiku a námět kostry, asi hodně nesnášel vědu, odpad. ()

cold

Nolan je právem jeden z nejlepších režisérů.???? Pokusím se vysvetlit krátce a stručně. myslim, že je dnes jediný režisér (no řadí se k pár vyvoleným) , který tvoří filmy do kin (na velke plátno). A není to prave jen ta forma a monumentnost, kterou navíc pokaždé posouvá dál a dál a (možná se bude nekdo divit) není to ani dokonale propracovaný příběh, ale to s jakou lehkostí tam vloží " to obyčejné lidské člověčenství" A právě tato kombinace a spojení v jeden celek dělá z jeho filmů nesmrtelná sdělení (podobně jak to dokázal jen Shakespeare - nesrovnavám jen připodobňuji ve formě nadčasovém sdělení) . A v Interstellaru to předvedl takřka intergalakticky. Podívejte se a věřím,že to své si v něm určitě najdete. ()

Sayko

Tak tohle mě dostalo. Zcela vážně a upřímně, jeden z nejpromyšlenějších a nejpropracovanějších snímků, které jsem kdy viděl. Smekám Nolanové. To, co jste předvedli, je neskutečné. Nejde však jen o vážně obdivuhodnou myšlenku a příběh, ale také o jeho formulaci, která byla vážně bravurní. Bez, budu se opakovat, neskutečné práce herců v doprovodu s emotivním soundtrackem hudebního génia Hanze Zimmera by to zajisté nebylo tak skvělé, jak to ve skutečnosti bylo. Nevím, jestli jsem měl zrovna slabší chvilku, nebo krámy, ale tenhle film ze mě vyždímal absolutně všechno. Bezprecedentně jsem se vžil do děje a cítil s hlavními postavami, což se také samozřejmě dost odrazilo v hodnocení. Nezapomenutelný zážitek, jedno velké wow. ()

Blondsky

Monumentální blockbuster, který převyšuje všechny ostatní. Snímek plný nádherného poselství, životní role Matthewa Mcconaugheyho a geniální příběh, kteří povznáší tohle mistrovské dílo do filmařským výšin. Film předchozí dekády. ()

AdamesWWE

[9/10] Taký paradný film, až dosť tažko komentovateľný. Videl som ho v kine, veľa krát v pohodlí domova ale až teraz sa dostávam k vyjadreniu svojho názoru na čsfd.cz. Myslím si, že Chris Nolan dokázal natočiť najlepší film o vesmírne, celkovo jeden z najlepších filmov, ktorý je nadčasový. Po každej stránke sa jedná o skvelý snímok, ktorý ma aj X pozretiach dokáže upútať svojím rozprávaním príbehu, perfektnými hereckými výkonmi a bravúrnymi vesmírnymi zábermi, ktoré na veľkej obrazovke naberajú další rozmer. Stojím si za tým, že tento film je ozdobou kinematografie a svojím spôsobom ho radím medzi to najlepšie zo sveta filmu, ale paradoxne, by som ho nenazval že je mojím oblúbeným filmom. Istým spôsobom môže zato fakt, že film je aj komplikovaný príbehovo (teda bol, ale dalšie pozretia ma dávajú do "obrazu"), ale nádherný. Emócie nám servíruje Nolan v tých najvhodnejších chvílach, hudba od Hansa Zimera ich pekne vydvihuje, je proste vidieť, že tento film je točený ozajstnými profíkmi a herci to vedia - ale popasovali sa s tým perfektne a spolu s celým štábom vytvorili celok, film INTERSTELLAR, v ktorom nájsť chybu, je ako chcieť od vody aby nebola mokrá - nemožné. ()

Krystalion

Skoro tříhodinové moc hezky natočené vesmírné dobrodružství, které nám ukazuje eventuální možnosti osídlení jiných planet pro nepoučitelné lidstvo, které si svou krásnou Modrou planetu huntuje, co hrdlo ráčí. Perfektní triky, uvěřitelnej vesmír, důvěryhodný herecký výkony a dojemnej konec. Pro trouby, co v tomto filmu hledaj logiku, připomínám, že snímek je z žánru Sci-fi, tzn, že to jsou snímky jako Vetřelec, Terminátor ad. ()

Pavkan

Možná i proto, že je ten film o relativitě času, jsem si hned po jeho skončení uvědomil, jak je čas relativní. Uběhly skoro tři hodiny a já toho pořád ještě neměl dost. Každý rok se těším aspoň na jeden filmový zážitek, který mě kompletně unese. Letos už mám splněno. Christopher Nolan je vážně jinde než jeho režírující současníci. ()

Warle

Nolanové jsou géniové, opravdu géniové, není vůbec o čem spekulovat. 3 hodiny zírání do plátna s otevřenou hubou dokořán. Audiovizuální zpracování je úchvatné. Toto se nedá popsat, to se musí vidět. S tímhle filmem to je jako s kvantovou fyzikou. Nebudete jí rozumět, ale stejně vás bude šíleně fascinovat. Kandidát na film roku a nejlepší sci-fi poslední doby. ()

Standito

Umelý sentiment, skratkovitosť, doslovnosť. Plno úvah, ktoré v skutočnosti vôbec nejdú do hĺbky. Chyba je v tom, že Nolanovci museli urobiť veľa kompromisov, aby bol film prístupný nenáročným masám. Mozog teda môže ďalej oddychovať. Z pohľadu emocionálneho i intelektuálneho zážitku (o ktorý sa tiež film snaží) Interstellar proste na viac nemá. Až sa Nolan raz zbaví doslovnosti (a nechá určité veci na fantáziu diváka) i zbytočnej emocionálnosti, ktorá v jeho filmoch jednoducho nefunguje, nech si potom pre mňa za mňa natočí aj najlepší film v histórii, ale zatiaľ ho na úrovni takého Kubricka nevidím. Plus za odvahu pustiť sa do takejto zložitej problematiky, no to z filmu geniálnu záležitosť samo o sebe neurobí. A postava Matta Damona bol totálny krok vedľa, nápad ako z béčkového filmu. 70% ()

tarponko

Bravo! Toto nie je film pred ktorý si kúpite za vedro pukancov a vedzte že ak si ho kúpite nezjete ani jeden. Nolan dokázal urobiť výnimočné majstrovské dielo ktoré široko-ďaleko nemá konkurencie a zas o čosi preskočiť latku, ktorú si už sám dal dosť vysoko. Nikto iný by nebol schopný tak bravúrne podať film s toľkou vážnosťou. To že Zimmer má filmovú hudbu v malíčku je absolútne bez debaty, no čo predviedol tu, ufff... prirovnal by som to k Hitchcockovmu Psychu, kde hudba posunula na nový level už aj tak geniálny film. To že som bol voči filmu skeptický a šiel naň len kvôli menu pri kolónke "réžia" je na facku. ()

Mitin

Film, který má v sobě obsaženo snad všechno, přes vizuální efekty, výbornou hudbu, emoce, skvělé herce.. Nebudu se zbytečně rozepisovat, nejlepší film roku 2014 a nejlepší sci-fi film jaký jsem kdy viděl! Nolan, McConaughey, Zimmer, ale i Anne Hathaway (kterou moc nemusim) na jedničku a McConaugheymu bych letos za jeho roli přál znovu Oscara. ()

prezdivaka

Nemá cenu psát komentář, neboť téměř vše už je tu tak či onak napsáno. Jen mě zaráží jedno - ta očividná adorace Kubricka. Jednak měl skvělou předlohu A. C. Clarka, která do sebe skvěle zapadala a byla mnohem epičtější a pak - měl to štěstí, že byl první. Jakoby se těm, co jdou po vás, nic nepromíjelo. Vlastně mě zaráží i to, jak je tady někdo přesvědčený o vlastní výjimečnosti. Škoda, že se tady nedá reagovat na některé recenze jako třeba na FB. Možná ale, že jsem jako ten střihač, který podle POMOa neví kudy kam. ()

Petullka.66

Ještě, že mě neodradil trochu pomalejší rozjezd, protože tento zážitek prostě stál za to. Rozhodně to není žádné "suché" nezáživné sci-fi. Právě naopak, nabízí hezký emotivní příběh v hávu sci-fi. Ovšem někomu to může připadat jako prvoplánové. No, možná, že už jsem melancholik do morku kostí - či co? Ale já jim to všechno sežrala i s navijákem a v závěru jim ještě pěkně poděkovala. Moc se mi líbí zabývat se myšlenkou, cože je tou jedinou důležitou a hlavně neobnovitelnou komoditou v našem životě...? No zatím dávám 4,5 z 5 hvězd! A určitě se těším na další shlédnutí. PS: Nejlepší postavou pro mě byl robotický týpek jménem TARS (a ať žije Minecraft). ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)