Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

RAPTTTOR

Předloha k filmu tu byla ve dvou rovinách: 1) pohádková klasika 2) dnes už taky klasika herní. A přiznám se, že jsem se bál, jak to dopadne. Byla tu možnost, že se z toho filmu vyklube sentimetální uslintaný kýč, a nebo hopsinkovou šťávou kojený akčňák… Pokud se nad tímhle zamyslíte, asi dojdete ke stejnému závěru co já, a to, že to filmaři zvládli… no… na 1-. Není to ani jedno, ani druhé - vše je příjemně vyvážené, takže tenhle výpravný film mohu doporučit všem, kteří mají rádi romantiku, akci i justiční a šťastné konce. ()

profeek05

Vcelku příjemná hollywoodská pohádková jednohubka. Ničeho tam není ani moc, ani málo, zábavné to je, ústřední dvojice spolu perfektně ladí.. ALE.. tak pitomý happy-endový závěr ve stylu stisku tlačítka Rewind si mohl Newell klidně odpustit. Mě osobně by se rozhodně zamlouval o něco složitější konec sklouzávající do trochu depresivnější atmosféry sequelu předlohy - Warrior Within. Ale to by bylo poněkud troufalé, chtít po stroji na žraní peněz diváků, aby jim nakonec nenaservíroval klasické oblíbené klišé, že? Rewind. Vcelku příjemná hollywoodská pohádková jednohubka. Nic víc. ()

Breaker

Děj, který na závěr vyprchá v čase. Ale Jake a Gemma jsou výborní herci a své kvality potvrzují (hlavně Jake) film od filmu a proto dávám vyšší hodnocení, než si film zaslouží. ()

Alhazred

Hmmm, klasická ukážka toho, že slabý scenár a zlé herecké výkony žiadne supertriky nezachránia. Prakticky celý film som sa vyložene nudil. Sklamanie. Keď si pomyslím, že na toto Hollywood dal 200 miliónov a 150 na Mountains of Madness od del Torra sa nenašlo, tisnú sa mi slzy do očí... ()

MihhC

Myslím, že poslední dvě věty filmu mluví za celý snímek: "Říká se, že předivo času spojuje životy některých z nás. Předivem je dávné volání, které zní ozvěnou napříč věky." ()

smalldevil

Nedovolím si dát odpad jen z toho důvodu, že jsem film zatím neviděl do konce (a to už jsem to zkoušel třikrát). To prostě nešlo. Sorry všem, kterým se to líbilo. Asi jsem se na film až příliš těšil. ()

onevoice

Pobaví a neunudí. Nečakajte nič extra ale pohodový film dá sa povedať pre celú rodinu hlavne pre mladšiu časť publika určite. Jake Gyllenhaal tu predvádza že vie zahrať aj neohrozeného bojovníka. Skvelé súboje síce s pomocou počítačovej grafiky ale dobre zvládnuté. Ešte raz nečakajte niečo prevratné je to oddychovka. ()

KristovaNoha

Nevjětší slabinou filmu, jak tak na to koukám je místní oficiální text distributora...  Je to podle plošinové skákačky (jo jasně, Sands of time už jsou third person action... Bla bla bla) a s vědomím této inspirace já smekám. Když si představím co vsěchno mohlo vzniknout s odvoláním na hru, jsem za výsledek velmi velmi rád.  První překvapení: Jake. Dovedu si představit, že záměr castingu byl: ...a aby utáhl herecky tu princeznu... Protože pokud by šlo jen o výstavku fyzické přitažlivosti, dovedu si představit lepší volby. (celý film mi vrtalo, jestli ta "helma na hlavě" jsou jeho vlastní vlasy nebo paruka...) no, a on to zvládl.  Kingsley je tu patřičně jednorozměrný, jak přísluší správnému padouchovi. První polovinu filmu má neutrální pokerface, druhou: záporácký pokerface. OK.  Hassassini byli fajn, radost pohledět, pravda byli trošku vykrádačkou něco mezi Nazguly (LOTR) a Immortals (300).  Jenom ta komická vložka s pštrosy... Už jsem vám říkal, že nemám rád pštrosy?  Příjemně mne překvapil konec. Ono, když u Disneyho konec překvapí, tak je to vždycky příjemné, ne? ()

JARDAHONDA

S Jake Gyllenhallda se stal muž.... To ukazuje i tento fantasy snímek... V závodě o čas se chudý princ (Jake G) musí spojit s princeznou znepřátelené země aby zachránil kouzelnou dýku, která svému majiteli dává moc vrátit čas a ovládnout svět,,Trochu se opakující film, jako byl Král škorpión, přesto vše se na něj dobře dívá,,, tzv : dobrodružství, písek, slunce a vítr ve vlasech *** ()

Mzetko

Na tenhle film jsem čekal hodně dlouho. A zklamán jsem nebyl! Líbilo se mi, že autor pozměnil příběh a udělal ho oproti hře možná ještě zajímavějším. Herci se ke svým rolím skvěle hodí a celý film má skvělou atmosféru nejen vtipem, ale i akcí. Možná je škoda, že princ nepředvedl ještě více parkouru, ale to se určitě změní v příštím díle, který doufám bude ;-) . ()

alexcz78

S tímhle dílkem nemám jedinej problém. Mě se to moc líbilo. Příjemná oddychovka, herecký obsazení výborný a kvalitně natočený. Bavil jsem se a o to snad šlo. Super ()

Polda99

Svět, který můžeme vidět v Princi z Persie je magický do detailu propracovaný, aspoň, co se týče výtvarné stránky. K tomu je film doprovázen velmi příjemnou hudbou, bohužel celý příběh je od začátku značně předvídatelný. Herci ve vedlejších postavách na mě působili často amatérským dojmem, alespoň, že Jake Gyllenhaal tenhle dojem svým hereckým umem napravil. Šťastný konec příběhu, kdy všichni zázračně obživli, bohužel celému filmu spíše uškodil. Zase se tvůrci jednou zaměřili na výtvarnou stránku a efekty (které jsou opravdu bezchybné) na úkor příběhu...stále však zůstává Princ z Persie příjemnou oddychovkou. ()

Magneto9

Zaručeně nejlepší adaptace hry do filmové podoby. Já jsem se celkem bavil, a kdyby mělo být pokračování čemuž věřím tak se na něj rád podívám. ()

plsek45

Skvělí film a zajímavý . Od začátku upoutá a nepustí až do úplného konce .... Spousta naprosto nečekaných zvratů které neustále doplňují a zpestřují děj . Gemma je krásná a ve své roli je protikladem který perfektně doplňuje Gyllenhaala který výborně ztvárnil svou postavu . Ději ani hercům se nadá vytknout snad nic , myslím že vše sedí do posledních maličkostí . Jediné v čem je trochu problém je kamera při akčních scénách a jejich střih , tam je ještě co zlepšovat takže pane Newelle příště jiného kameramana !! Ale i přes tenhle nedostatek určitě všem doporučuji se na to podívat ;) ()

maklymm

Pocitacovou hru jsem zboznoval a predelat do filmu byl skvely napad. Akcni sceny byly dobre a herercke vykony taky. Jedno mo na tomhle filmu nesedlo a to je pribeh, byla to takova klasicka ohrana pohadka narozdil od pocitacove hry, kdy byl ten pribeh pekne zamotany a postupne se to rozuzlilo v dokonaly pribeh. Kazdopadne tento film se povedl a rad se na nej podivam znovu. ()

Profík

Na film podle počítačové hry je to zázrak, že se to takhle povedlo. Výprava je pěkná, akční scény většinou ujdou a dva hlavní hrdinové taky nejsou k zahození, zvláště pak princezna Gemma, která mi nepřišla nijak extra zajímavá v Bondovi, tak tady mi z ní padla čelist. 80%. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze