Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

Ficik

V celku né-špatnou podívanou táhnou ke dnu hloupé dialogy divně (neadekvátně) se chovajících postav. Jak může někdo srovnávat Cloverfield (2008) s tímhle "dlouhým chaotickým záběrem". Divím se tak pozitivnímu hodnocení, pro mně velké zklamání. dobrý komentář Superpero ()

CorteX^

Stojíme za záchranu? NE! Ono to koukatelné je, pokud máte rádi post-apo filmy se zombie, ale ty herecké výkony podpořené ještě 100x horším dabingem - to je něco neuvěřitelného. Jen pro představu: Typce umře celá rodina (máma, táta, malej brácha), žádnej problém, po pár hoďkách se otřepe a je v pohodě. Dále týpek točí, zombie napadne kamaráda přímo před ním, povalí ho a chystá se ho kousnout....taky bez problému, hlavně to natočit, proč přece pomáhat kámošovi :D, no nesmysl za nesmyslem...závěrem tedy: Film dobrej, až na ty herce :p ()

Hellknight12

Dnešná prémiéra :) . Vcelku zaujímavý film. Mňa režisér nesklamal skôr milo prekvapil. Na svoj vek v akom to režíroval tak to je skvelé. Je to síce napodobenina Rec ale to nevadí. Pretože to film zvláda skvelé. Hudba je fajn. Nápady sú dobré. Herecké výkony sú uveriteľné a až si dovolím tvrdiť aspoň za mňa, že je to asi druhý film o Zombie, ktorý mi príde aspoň ako tak realistický. Prvý film bol Rec 1. Celkové hodnotenie za mňa je: 70%. ()

Marty7CZ

Je opravdu fascinující,jak Romero fakticky stíhá dobu a drží krok.Jeho filmy sice dávno nejsou o strachu (tu a tam nějaká lekačka,ale infarkt nepřijde),ale masakrování zombie je v jeho filmech vždy na jedničku,což tenhle snímek jen podtrhuje.Nebude z toho v žádným případě kultovka,ale za vidění ROZHODNĚ stojí. ZOMBIE FOREVER!!! ()

Agipov odpad!

Videl som veľa podobných hlúbostí, ale toto jednoznačne vyhráva, neviem či sa tu hodnotí film alebo najhoršia 95minutová blbosť , ak to druhé tak chápem tých neuveriteľných 64%, pre mňa osobne to bola strata času. Niekto to porovnával s filmom Shaun of the Dead... tam bolo v popise pred HOROR napísane Komédia, na tom sa dalo aspoň zasmiať, ale toto bol chabý pokus o horor, nieto ešte o komédiu. 0% ()

CerKar odpad!

Pokoušel sem se na to koukat jako na dílo klasika žánru. Ale vylezla z toho naprostá SRAČKA. Horor bez jedinýho úleku, bez jediného momentu napětí či zájmu.... Zombíci byli fakt slabota, atmosféra žádná, jediný, čeho bylo ve filmu přehršel (nebo spíš nadmíra) byla snaha o poselství podaná formou nudných, neautentických pseudointelektuálních žvástů. ()

web-dat

Před shlédnutím tohoto filmu, jsem si říkal, bude to hloupost a další připitomělý film. Ze začátku trochu nemastné neslané, ale po nemocniční scéně, se film rozjede do skvělých obrátek. Styl filmu je točený, že Vám to přijde jako atertérské video. Po chvíly když si uvědomíte náročnost některých efektů a jejich geniální provedení, smeknete jako to nyní dělám i já. ()

Koonix

Najlepší film o zombies čo som zatiaľ videľ. Má to síce byť horor ale brutálne scény v tomto filme mi skôr pripadali komické. A aj keď sa mi ten filmár čo točil za každú cenu zdal zvláštny, stále bol ten film skvelý. Roztrasená ručná kamera je skrátka eso ktoré nikdy nesklame. Jasných***** ()

SKreyn odpad!

No tak toto je strašný bordel! Z tej kamery, spôsobom akým to bolo natočené, ma rozbolela hlava a tiež o ničom príbeh o mŕtvych, ktorí sa zrazu prebudia. :D Po pár minútach som to musel vypnúť. ODPAD! ()

lebik

Nebyt te neuveritlene protivne,nesympaticke a afektovane pipky s ukrivdenym vyrazem, tak o hvezdicku vice. Takova US alternativa k nasi Vagnerove.Hnus.A tadle blbka, jakozto vypravecka pribehu, cely film mele neskutecne sracky v podobe ruznych moralnich apelu a mouder.To by se jeden vosypal... ()

altaica

PRO MUŽE:Příjemný zombíkovský filmík bez lekaček, dusné atmosféry a plíživého strachu. Vše pojato jako dokument studenta filmařiny, který se se svou kamerou ocitl v epicentru dění, kdy mrtví opět ožívají a kousnutím vyrábí další soukmenovce. Ruční kamera po Blair Witch je dle mého rekvizitou, která se okoukala, ale režisér byl jiného názoru. Nutná střelba do hlav přináší občasné rozptýlení mozku a zkrvavených kostí po okolí, ale s krví i dalšími tělními tekutinami a součástkami se ve snímku docela šetří – na zombie horor. Takže i povahy se slabším žaludkem nemusí mít obavy o jeho obsah. Povedená záležitost, ale na víc jak 3* to vážně není.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Nebojte se, Madame, že byste se bála. To ani omylem. Děj plyne pomalu a líně, jako roky v lapáku. A přesto neuspává ani nenudí. Horůrek u kterého můžete štrykovat a celkem nic vám neunikne. ()

stephano

Film jsem zatím neviděl ale přijde mi opravdu hloupost dávat do hercu tyto jména (Wes Craven, Stephen King, Simon Pegg, Quentin Tarantino, Guillermo del Toro, George A. Romero) když se jedná podle IMDB pouze o "newsreader (voice)" coz mi moc jako herci nepřijde. ()

walecz

luxus, zombíci opět slouží jako sonda, tentokrát se romero vrací k sociologii, médiím a hlavně morálce. A jako obvykle, nedopadáme jako celek dobře - 1. máme moc (ne)chutné mozky 2. jsme sobci a zbabělci 3. mrtví jsou v přesile. Kdo chce lekačky, ať si pustí nějaké japonské psycho, tohle je (pře)stylizované B, ale má to pořádný A náboj. To áčko možná i zakroužkovat a vyrejt někomu do zad. A možná i vzhůru nohama :) ()

koudi

Hodně slabý odvárek španělského RECu. Většina filmu byla nuda a výkony 'herců' ala rodinná pouta mě opravdu nenadchly. PS : kdyby hlavnímu hrdinovy pomalou smrtí zabíjely celou rodinu, on by to radši natáčel namísto pomoci... :( ()

LukeSharp

Bylo jen otázkou čase,kdy se natáčení na ''ruční'' kameru stane hitem. Cloverfield to začal famozním nástupem,Rec to zopakoval v zombie tématice a Romero to celé zesral.Mám tád zombíky a ustřelování různých částí jejich těla či požírání hlavních hrdinů,ale tahle sebranka lidí,kteří po celou dobu melou neskutečné hovna a tváří se u toho strašně drsně a cool mě prostě doháněla k šílenství.Navíc ty proslovy byly úplný vrchol tuposti a demence co jsem měl za poslední dobu možnost vidět.Romero mi tady prostě vůbec nesedl a já si jdu raději zopakovat Úsvit mrtvých abych si zase zvýšil svou důvěru v zombíky. ()

Cortesz

Pokažé to samé a pokaždé jinak, to dovede snad opravdu jen Romero. Opět horor o zombích, tentokrát natočen kamerou jako v Blair Witch, opět zde je plno akce, lekavých scén, strachu, napětí, bezmoci a všeho co k tomu patří, k tomu pár úvah o tom co se s námi děje, když stojíme za kamerou. Jsem zvědav co na nás Romero vytáhne příště, doufám, že mu nedocházej nápady a brzo se dočkáme dalšího "Zombies hororu". ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)