Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

kinderman

Všechny pochybovače, kteří měli Romera za vyčpělého klasika a "živou mrtvolu" v oboru, usvědčuje Deník mrtvých z omylu. Ve svém oblíbeném žánru se opět dokáže vyjádřit k mnoha důležitým tématům dneška, přičemž finální záběr s natvrdo formulovanou otázkou doznívá ještě dlouho po odrolování titulků. ()

fmash

Nedělá mi to žádnou radost, ale musím to napsat. Naprosto nekonečná půldruhahodinovka o příhodách sýrových hlav. Sýrových jak ve smyslu klasického „humorného“ splatter gore, ve kterém lze mozkovnu prorazit i svazkem petržele, tak ve smyslu chování postav, jež se opět pěkně po romerovsku potulují světem zrovna jako ty zombie, třesouce se na nějaký ten kousanec za ucho. Co jsem dovedl tolerovat u Survivalu (mimochodem příběhu propojeného s Deníkem jednou společnou scénou s vojáky), to už mi tady nešlo, protože jsem postrádal náznak příběhu nebo aspoň něčeho, čeho bych se mohl chytit. Tím něčím pro mě rozhodně nejsou moralizující řečičky filmových studentů, ani „objev“, že jsme manipulování médii. Nezachrání to ani těch několik prima nápadů (zmíněné propojení filmů, bazén jako hrobka, „filmová“ scéna s mumií v lese). Jen skutečnost, že si uvědomuji devastující vliv brutálního českého televizního dabingu (aka ochotnického tyjátru na dně studny), což je ovšem závěr založený na předpokladu, že původní zvuk byl patrně lepší, dávám i druhou hvězdu. Jinak by to asi bylo ještě horší. ()

maverick10

George A. Romero bez svych ozivlych zombiku asi nemuze spat. No hold nekdo ma rad holky jiny zase mrtvolky, proti gustu zadny disputat. Tentokrat si pomohl, v posledni dobe tolik oblibenou, kameru na "rosolovitem" stativu, neboli home video zabery ala Záhada Blair Witch, REC ci Monstrum. No je to zahul pro me oci a proto nejsem prilis nadsen timto opusem ve stylu kameramana Parkinsona. Priznavam ze z toho cisi jista autenticita, avsak vypravejte to mym ocim. Hezke originalni az naturalisticke zabery se najdou avsak akce je asi jako kvetin ve vysokoskolskem pokoji na koleji. Ze zombiku necisi zadna hruza nebo strach, jsou to jenom vyzable postavy, ktere maji co delat aby uvlaceli to sve mrtve telo. To ze nekoho pokousaji je jenom blbost tech dotycnych, kteri si nedokazi dat pozor. Pan Romeo tedy neni buhvi jakym mistrem desive atmosfery. ()

Morloth

Chápu, patrně, co řečeno být mělo. Nechápu, patrně, proč to bylo řečeno tak, jak bylo. Romero rád poučuje, to jsem již pochopil. Někdy mi to nevadí, někdy to prudí. Zde jsem měl pocit, že sleduji didaktickou příručku pro mentálně zaostalé. Matty se rozplývá nad promyšleností a komplexností. Já viděl moře patosu, bažinu klišé (chlastající nihilista, prý profesor) modelingové herce a jednu vtipnou scénu s němým chlapem, zombie a krumpáčem. ()

Martin741

Diary of the Dead je z kuchyne rezisera George A. Romera po filmoch ako Land Of The Dead konecne trefa do cierneho. Vyborny scenar, vyborna rezia, vyborna postupne gradujuca hororova atmosfera. 88 % ()

Jino

Romero opět pouští partu lidí do světa obývaného zombies. Tentokrát jim dává kameru do ruky a říká točte si co chcete!!! Kamera přidala na autenticitě, ale bohužel se díky ní trochu vytratila atmosféra a připadalo mi to tak, že hlavním hrdinům je vlastně jedno jestli půjdou v noci lesem a nebo si povezou prdel v autě (alespoň tedy ze začátku). Jak už je u Romera zvykem, je tu opět cítit kritika společnosti, což nikoho už zřejmě nepřekvapí, ale mě se na tváři vykouzlil pěkný úsměv. Bohužel scénář nebyl jaksepatří promyšlen, i když tady u takových filmů je to vcelku šum a fuk, ale vadili mi celkové díry v ději, kdy mohly ti studentíci udělat pár věcí, které by jim možná zachránili krk, hlavně teda úplně na konci - to doslova bilo do hlavy. I když na konci jsem paradoxně nejvíce pocítil Romerův rukopis a jsem za ten pocit nesmírně vděčný. Nabízí se tady srovnání se španělským kouskem REC, který je natáčen také ruční kamerou a musím uznat, ač vcelku nerad - celkově se mi o trochu víc líbil REC. Stařík George mě i tentokrát potěšil gore scénami, které v tomto filmu rozhodně nejsou k zahození. Těch 70% je asi tak akorát a rozhodně se na Diary of the Dead vyplatí podívat. Sice je Romero starší pán, ale s přehledem tomuto subžánru hororu vládne i teď. Oprava: Po druhém shlédnutí už mé nadčení nad tímto dílkem tak moc nepřevažuje a ze 70% to dávám na 60%, ale kdyby to nebyl Romero tak bych dal asi míň. Romero je můj oblíbenec :-) ()

dezorz

Ach Romero, Romero. Preco si Romero? Vysvetli mi. Nechapem trend filmu cez rucnu kameru. To je akokeby Stephen King napisal svoj najnovsi horor hip hopovym klisovytym detsky naivnym frezovanim. Film ma svoje esteticke kvality (dokonca aj horor) a rucna kamera ide proti filmu. Ved na Blairwitch sa nedalo ani pozerat, priznajme si to. A Cloverfield? Ten ma zvukovu kulisu za par desiatok milionov dolarov, takze aj ked nie je na co pozerat, je sakra co pocuvat. Co ma novy Romero? Pribeh stokrat obohraty a vtipny napad uz taz pouzity. Chce sa mi dodat, vrat sa do hrobu, Romero. Svoje meno zapri, zriekni sa otca, zriekni sa mena. A potom mozno sa ti dalsi film podari. :) ()

Petoss1

Zombie film natočený na štýl veľmi úspešného Cloverfieldu.Čo sa podarilo raz nemusí sa podariť druhýkrát, neodniesol som si taký zážitok ako pri Cloverfielde, na ktorého scény nezabudnem. 60% ()

cariada

Na tenhle horor jsem se už hodně dlouho těšil a moje očekávání se vyplatilo. Přesně dle mého gusta, Mistr Romero má na tohle cit ví jak zaujmout a držet diváka až do konce. Jak už zde bylo psáno rovněž jsem si přál ,aby film ještě nekončil a trval aspoň hodinu. Točit film formou dokumentu je sice už starý ,ale když se to umí je z toho super akce. Možná menší věc mě tu zarazila. Ona dívka co si prostřelila palici a pak jí odvezli do nemocnice se proměnila v zombi ,což mě nák nešlo na rozum. Pokud vím tak nebyla nakažená jen umřela na průstřel tak proč se proměnila? Je tam sice řečeno ,že je to asi nákým virem přesto by to tak být nemělo. Některé komentáře sice jsou děsný ,ale prostě to k tomu nák patří. Hodně se mě líbí hláška na té škole ,kdy tam s kamerou potká chlápka co něco nese a ten chlápek mu povídá " co tady děláš, já tu kradu" To mě hodně pobavilo. Ze snímku je zřejmé ,že před zombi se nedá schovat a vše směřuju k děsivému konci. Těším se na další pokračování. Ještě musím pochválit pana režiséra za to ,že nepokračoval v trendu ze Země mrtvých a to v tom ,že zombi začali myslet a používat zbraně.(byt ani to nebylo vůbec špatné ,ale tohle je lepší) . Tady jsou to opět jen tupý mrtvoly. ()

shyster

Diary of the Dead je špatný film. Postavy se chovají nelogicky až směšně. Herci neumějí hrát. Hororovou atmosféru tady nemůžeme vůbec hledat a lekačky jsou předvídatelné a jen pobaví, ale nevystraší. Klasická společenská kritika režiséra je nevydařená a trapná. ()

Rodriguez

Romero je prostě borec! né na konec, ale na pořádný rozjezd v žánru hororových zombie vyvražďovaček! Po Úsvitu, Dni a Zemi mrtvých se předvedl v naleštěné a plné zbroji a vyrazil znovu do boje s krvelačnými zombie. ()

humanbeing

Z Dead trilogie je Diary celkem jasne nejslabsim dilem, ale i tak se jedna o zabavnou podivanou. Skoda, ze koncept prevazne vazneho filmu narusuji vtipne scenky, ktere jsou na chvili zabavne (Tokio... je to tu dost spatne...), k celku se ale moc nehodi. Jsou tu povedene, ale i slabsi momenty. Zombie jsou v poradku, jen jim na krase trochu ubira CGI. Zaver mi prisel daleko lepsi v remaku NotlD. 6 ()

cubajz

pár povedených brutálních scén okořeněných trochou zbytečného filosofování o lidské hlouposti, aneb klasická Romerova pointa "nejsou vlastně zombies dalším článkem evolučního řetězce?"... Okoukaný nápad s ruční kamerou taky nevyšel zrovna tak jak by měl.. ()

Azrael515

Spat k B žanru a celkom podarený. Príbeh .. mno klasicky, herci ušli. Jedným slovom da sa na to v pohode pozerať i ked pochybujem že by som sa vracial. POčas pozerania sa mi zdalo že jeden zombie vyzeral jak Tarantino a asi to bol on ked sa divam na casting. Takze za Tarantina ešte jedna hviezdička :D ()

Martrix

Filmy o zombících mají v žánru hororu zvláštní postavení. Filmaři už pochopili, že potácející nemrtví dnes vyděsí jen málokoho, takže se pokoušejí o "jiné" pojetí. Čím dál více černého humoru a morbidních hlášek, se snaží zamaskovat fakt, že o zombících už všechno víme a že většinu diváků nebaví sledovat, jak se šinou někoho sežrat. Občas se objeví snaha o inovaci, jako např. ve vynikajícím 28 dní poté, kdy se dá mluvit spíše o katastrofickém filmu a kvality scénáře hrubě převyšují standard. Romero se pokusil povstat z mrtvých za pomocí "originální" myšlenky roztřepat obraz a děj nám předložit očima amatérského kameramana. Nu což, není to poprvé a nejspíš naposledy, co se někdo pokouší dodat filmu na věrohodnosti tímto otřepaným způsobem. Když je dobrý scénář, proč ne. Jenže...scénář je nezajímavý a herci jsou...průměrní. Takže nám zbývá jen ta roztřepaná kamera a hromada zajímavých jmen v titulcích. A to mě tedy nestačí. ()

campix

Pod Deníkem mrtvých je podepsán sám G.A. Romero tak jsem čekal trošku jinou podívanou. Sice je styl filmu trošku jiný a tím pádem zajímavý, ale celkově je to hrozné béčko, které konkurentům jako je série REC nesahá ani po ty často zmiňované kotníky. Strašidelné to také bůhvíjak není, ale sranda někdy jo. Hlavně super hláškující profesor, kterému nedělá problém přesedlat z pistole na luk nebo dokonce meč. ()

Juto

Je to kinetický béčkový film, kde Romero obdivuhodne pokúša aktualizovať svoju milovanú franšízu pre súčasné publikum. 6/10 ()

Maty85

Práce s kamerou byla vynikající, z veškerých nechutných scén ukázali defakto všechno, ale i přesto sem se občas nudil. Zřejmě proto, že tam chybělo víc akce a napětí, protože takovýhle filmek si vyžaduje o hodně ryhlejší a poněkud dravější spád. Až příliš často se tam seustředili na popis jednotlivých postav jakožto hlavních hrdinů a to o hodně zpomalilo děj a celkový průběh. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)