Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

venison

Bohužel filmy s variací na téma "zemi ohrožuje virus, který mění lidi v zombíky" se sekají jako na bežícím pásu.. Verze britsko-španělská kupodivu byla dost obstojná.. Dokonce se tu herecké kapacity jako Robert Carlyle, Jeremy Renner nebo Rose Byrne.. Příběh dosti přitroublý, ale vcelku diváka vtáhne do překombinovaného děje o jedné hodně "nakažlivé" rodince.. Co chválím je hlavně kamera - strašně mě bavily záběry na detail a potom na celek a zase na detail.. Detailů očí bylo trošku víc než by mi vyhovovalo.. Pěkný béčko o stále tomtéž.. ()

Brandon

Nooo, slušná hustotka. Si takhle jedu žluťákem do Brna, chce se mi spát, pustím si noťas, že si dám něco na "dobrou noc". A ejhle, už od první minuty mám oči na šťopkách, očekávajíc útok rozzuřeného zombíka. Dynamickej střih, samá lekačka, litry krve, kusy lítajícího masa, vytrhané orgány, akce, dobrá muzika mi vůbec nedala spát. 3,5* P.S. A to pak jděte na véču do čínské restaurace :-D ()

Aven

O trošičku horší než výborná atmosférická jednička. Ovšem v žánru hororů (pokud se 28 týdnů poté dá takhle zaškatulkovat) rozhodně nadprůměr. Hlavně to, že se režisér nemaže s hlavními postavami je vítané zpestření oproti klasickým hororovým klišé. ()

JohnSmith

Celkem zajímavé pokračování,celkem napínavé,slušně akční.Střídání rychlých klipových sekvencí a pomalých dlouhých záběrů je celkem rovnoměrné a nebije do očí. ()

Timak

Mno překvapivě se mi to líbilo. Je jen málo pokračování, o kterých můžete říct, že nejsou jen vykrádáním prvního dílu a že netěží pouze z dobrého jména. Ani jsem se moc nenudil - nejsem totiž velký fanda těchto filmů - a ten konec je přinejmenším zajímavej :-) ()

PetrPan2

Efektivní krvavá řežba, které podkopává nohy občasná nelogičnost děje... Donald Harris (skvělý Robert Carlyle) zažívá fakt špatný období, sotva nechal svou manželku sežrat zombíky, už má na krku dva výrostky, kteří se vrátily z prázdnin.. a by starostí nebylo málo, tak puberťáci navíc najdou svoji matku, která je proti nákaze imunní.. za to je z ní slušný přenašeč.. stačí jeden francouzák a z Carlylea, ehm, vlastně Harrise je taky nemrtví (moje máma měla pravdu, ženský jsou potvory, stačí chvilka nepozorností a udělaj z vás vzteklou zombie...) nicméně Harris se jí za tuto laskavost odmění vymáčknutím očí z důlků (ok, ségra měla pravdu, chlapy jsou taky svině...), čímž nadělá z dětí sirotky a rozpoutá pořádné zombie peklo... do toho tradičně zabíjení chtivá armáda a romantická prohlídka Londýna se promění v řádně krvavá jatka. ()

yeniczek

Překvapivě mě to bavilo moc a moc. Škoda jen, že opravdu zábavné je to jen do RED ALERTu.. Pak už to nijak nevybočuje z řady.. Ale jak říkám, neni to špatný) ()

Millanium

Po parádním 28 Days Later bohužel veliké zklamání. Příběh naprosto postrádal nějaký inteligentnější scénář. Co se týče chování hlavních hrdinů - škoda slov. Uvidíme, zda bude reputace vrácena návratem k Dennymu v "28 Months Later". Veliké zklamání. 45% ()

nevermore

Mně se to nelíbilo. Máme tu zónu, za kterou se nesmí chodit, protože hrozí nákaza. 2 fakani se tam přesto vydají a zapřičiní opětovné rozšíření viru a smrt stovek lidí a nakonec jako jedni z mála přežívají. Bezva. K tomu ty stokrát ojetý věci a klišé každého filmu. Chlápek heroicky zhyne při záchraně cizích lidí a přitom oni slzí... Atd. navíc mi to přišlo celý tak dementně osvícený a taky efekt roztěkané kamery opravdu nemusim. Hvězdčku dávám za krev, dobré scény a druhou za nakloněnou helikoptéru kropící ty nakažený. ()

Vodou

Film má velmi dobrou atmosféru a jeden vysloveně silný moment hned v úvodu. A nejspíš hlavně kvůli tomuto místu mě ten film bavil. A tři hvězdičky spíš proto, že pak má scénář takový logicky nelogický místa, která jsou tam hlavně proto, aby vznikl jakýsi očekávaný konflikt. Což mě vlastně mrzelo.(dnes už jedna hvězdička a na svý někdejší komentáře se snažim zapomenout). ()

Všivák

Nedivím se , že to tu má tak malé hodnocení, bylo děsivé, místy dost znepokojující. Na co v jedničce vzpomínali se tu stává skutečností. Už se těším na další díl. ()

Slider

Super začiatok a veľmi sľubných prvých tridsať minút nahradí dosť retardovaná druhá polovica filmu s kopou (prinajmenšom) podivných rozhodnutí a jedným uber-nasratým zombie tatkom. Obrovský potenciál na žánrovú udalosť spláchnutý do záchodu. ()

zdenny

Musím říct, že jsem tento film de facto přetrpěl. Vlastně jsme se na něj díval z jakési povinnosti, protože jsem viděl "28 dní poté". A musím také říct, že jsem se na něj celkem těšil, protože narozdíl od "jedničky" zde mělo jít o konstrukci oproti minulému filmu, kde šlo o destrukci (myšleno nakažení + město v plamenech = destrukce, obnova města a života v něm = konstrukce). Jenže... Ve filmu se prakticky nic nedělo. Zombáci byli rychlí (mám rád klasicky pomalé zombáky, ikdyž tady připouštím, že to byli spíš "nakažení"), takže se film skládal z nesčetných honiček. Představil jsem si natáčení s komparsem a musela to být fakt děsná prdel, když tam volové celý den jen běhali po louce nebo po městě. Navíc kamera byla dost zběsilá a taky trochu dokumentární. Já se chci dívat na film, chci jej vidět tak nějak v globále, ne aby pořád kamera kamsi lítala a já zmateně těkal očima po obrazovce. Jediné tedy, co mělo lidský rozměr, byla scéna v úvodu, kdy manžel zbaběle opustí svou ženu a nechá ji nakaženým napospas. V momentu, kdy se setká se svými dětmi v obnovujícím se městě, lže jim o její smrti. Co se týče mého názoru, tak si myslím, že dětem logicky pravdu říct nemohl. Navíc je jasné, že výčitky svědomí jsou mocným čarodějem. Takových momentů ve filmu mohlo být víc. Ale nebylo, a proto byl film tak moc strašný. A závěr? Viva Paris. Počkám, až natočí díl v Praze. PS: Film nám ukazuje, že ne přítomnost vojáků, nýbrž jejich nepřítomnost je důkazem bezpečnosti ve městě. Chcete-li zemi. ()

Emerelle

I když to není typický hororový snímek je to dobré pokračování. Čtyři **** si to určitě zaslouží, ať už za herecké obsazení a výkony ( No co je hezčí než Jeremy Renner v uniformě?) nebo za slušnou akci a napětí. Není co dodat :) ()

VanTom

Úvodní vyčkávací půle, kdy probíhá očištění a znovuosídlení části Londýna, se mi líbila velmi, vyšší rozpočet je výborně využit a celé prostředí opuštěného poničeného města vypadá skvěle. Navíc ten neustále přítomný znepokojivý pocit, kdy už se objeví nějaký ukrytý nakažený a začnou jatka! Jenže když se tak stane, snímek velmi rychle zapadne do nijakého akčního gorefestu, s přehnaně zběsilou kamerou a spoustou do nebe volajících pitomostí (nahnat stovky civilistů "pro jejich vlastní bezpečí" do izolace dává smysl, ale že tu izolaci tvoří podzemní parkoviště s nehlídanými, pouze na řetěz zamčenými vchody (dveřmi), to je debilita). ()

J.Lajner

Naprosto strhující úvod, který vám zaručeně zvedne tepovou frekvenci. Jedna z nejlépe zpracovaných survival sekvencí, jaké jsem za svůj život viděl. Bohužel jde zároveň o vrchol celého filmu. Od tohoto bodu, začne přímka kvality postupně klesat. Jedna nelogičnost střídá druhou, postavy se chovají debilně a dialogy nepříjemně šustí papírem. Jednoznačně promarněný potenciál. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)