Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

Vilde odpad!

Tato "komedie" by mě dokázala pobavit snad jen v případě, že by na trhu existovala pilulka snižující IQ o 50 bodů a já bych spolknul rovnou dvě najednou. Hodnocení 79 % si nedokážu vysvětlit. ()

pollstro

Po Shaun of the Dead přichází dvojice Edgar Wright a Simon Pegg s další žánrovou parodií, tentokrát akčního žánru, kterému skutečně věnovali obrovskou přípravu a nechali se inspirovat nespočet akčními filmy, které přes natáčením zhlédli. Ona inspirace a znalost samostatného žánru je v mnoha místech opravdu viditelná, film se může pyšnit nespočet chytrými a zábavnými scénami plné energie, nápadu, nadsázky a důvtipu, jejich schopnost ohýbat žánr ve prospěch svého je pozoruhodným prvkem, který je potřeba si užívat. Především samostatná první polovina je skutečně brilantní, plná svižného tempa, typicky britského humoru, který je navíc zabalen v americky akčním kabátku a nabývá neuvěřitelně vtipného dojmu. Bohužel onen dojem a zběsilé tempo netrvá věčně a ani závěrečná akční pasáž nedokáže zachránit postupně umírající energii, která byla v samotném úvodu tak chytlavá a skvělá. Zbytečně přepálená dvouhodinová stopáž by zasloužila o téměř celou půlhodinu zkrátit. Navíc v jistých místech je pocit nadřazenosti nad samostatným žánrem od tvůrců až moc vysoký a těžko stravitelný. To samé platí pro zběsilý a zvuky doplněný svižný střih, který se ve snaze zdramatizovat každou blbost snaží hrát na efekt co to jen zde. Nic to ale nemění na tom, že žánrová parodie je to skutečně obdivuhodná a v rámci kinematografie jednoznačně nevídaná a originální, což dělá z Hot Fuzz, stejně tak jako z Shaun of the Dead, jedinečný filmový okamžik. "You ain't seen 'Bad Boys II'?" ()

Bilky

Úvod parádny! Super intro že nestíhate hlášky. Celkovo to bola super paródia. Odporúčam. Iba posledná 1/4 to už bolo mňa moc prepálené, takže záver rovnako dodrbaný ako U KONCE SVĚTA. Akokeby tam bol umelo prilepený iný žáner. Škoda. 78% ()

AndrewNewman

Zlátanina tých najlepších buddy movies, v tom najlepšom prevedení a to hlavne čo sa vtipu a paródie týka! Samozrejme nechýba ani brutálna prestrelka na koniec, v ktorej scéna s labuťou ma dokonale odrovnala! Stopercentné to určite nie je, ale ak máte radi nadupané filmy a anglický humor, budete sa baviť priam kráľovsky! ()

maruji

Po druhém zhlédnutím jsem schopna tento film okomentovat. Takže: 1. Je lepší než geniální Shaun of Dead, kterému se ovšem v mnoha věcech podobá - věděli jsem to. 2. Bill Nighy byl jediný herec, který mi ve své roli neseděl, a ta uniforma mu rozhodně nesluší. Několik vtípků mi napoprvé uniklo, ale na druhý zhlédnutí jsem se bavila jak nikdy. Velmi ráda bych tenhle film viděla ve větším kině, promítačka to nenahradí a to se prosím jedná jen o komedii. ()

the_doctor

zcela genialni pocin, takhle uz sem se dlouho nebavil. Prvni polovina skvela komedie, druha polovina je zbesila akcni rezba. Ta prvni polovina byla lepsi:) ()

_Irbe_

Nadupaná parodie na Bad Boys a Bayovi filmy s typickým humorem tvůrců Shaun of the Dead funguje opravdu skvěle. Rychlejší film jsem snad neviděl. Akorát úplný konec už je přece jenom trošku "přeplácaný". Skvělý ansámbl britských herců. ()

Creshaw

Nevim cim to, ale me tahle zalezitost prilis nechytla. Mozna jsem se prilis nechal unest hodnocenim... Vtip to melo, obcas jsem se zasmal, ale radsi bych se smal mnohem vic. Bohuzel skoro cela druha polovina teto parodie na akcni filmy byla docela sucha, hodne akcni casti a strasne malo vtipu, na jsem se tesil. 60% ()

vofo

Musím uznat, že mě to docela překvapilo. Angličani dokážou natočit akční výbušnou komedii, kde se kopou stařenky do hlavy, rozsekávaj lidi. Občas se to tváří jako thriller, za chvíli jako drama, ale tahle směs žánru je perfektní mix, bez kterého by HOT FUZZ nebyl tím čím je. Pro mě jasných pět hvězd. P.S. Divil jsem se, že Angel už v polovině filmu nezmlátil ty dva idioty z kriminálky. ()

old salt

Závěrečná jízda - řež sice mé hodnocení mohla zvednout o jednu hvězdu, ale nedám ji. Příliš mnoho žánrů v jednom filmu. Každopádně jsem se bavil. A Blachettku jsem nepoznal ... ()

Sekel

Celkem povedena pocta akcnim filmum a britskemu humoru, pokazena jen predlouhou stopazi. Velmi hezky natocene akcni sceny, kterych je tady bohuzel mene, nez by jeden cekal i kdyz sceny jako jump-kickem skolena starenka, nebo umlceni svedka kusem katedraly, vejdou do historie. Potesi i docela dost znamych tvari v cameo rolich. ()

damdamh

Soumrak mrtvých byl fakt dobrej, ale tohle je KURVA luxusní záležitost. Perfektně zpracované, plné zběsilých střihů a trefné muziky. Definice akční komedie daleko zaostává za pravým významem filmu, protože tohle není jenom akčňák, komedie ani parodie, je to pocta všem těm nářezům a v mnoha ohledech je Jednotka lepší než filmy, ze kterých si bere. A v mnoha scénách jsem si připadal jako voyeuristickej úchyl, protože jsem se smál na celý kolo... (třeba když pan reportér se potácí se zapíchnutým kusem střechy kostela až v krku) ()

bigboss_

Absurdne ako film Slimak, krvave ako Kill Bill akurat namiesto krvy kecup. Taky poulicny mix, ktory urcite pobavi. taketo nieco tu uz dlho chybalo hlupost, ktora zaujme :) ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)