Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Mělo to až příliš televizní háv. Navíc některé věci, jako bylo třeba cvičení s katanou a klanění se brnění, mi tady přišly nepatřičné. Stejně tak mi nesedly postavy záporáků, kteří až příliš odporní a nelidští na to, aby tomu člověk uvěřil. Na druhou stranu mě oslovil výkon přehrávajícího Gasparda Ulliela a také se mi líbila Li Gong, což je asi nejkrásnější asijská herečka současnosti. Jako dvoudílná televizní záležitost by to bylo perfektní. 55% ()

Lucasion

Nejdepresivnější filmová série jde do finále. Respektive se vracíme na úplný počátek. Čeká nás Zrození. Je válka a v Litvě se nachází mladý Hannibal Lecter. Díky cizím vojákům přijde o celou rodinu. Co následuje? Hlad po pomstě. Jak říká jeden z protagonistů a já s tím naprosto souhlasím. To co se ze studenta medicíny stane, tak nelze popsat slovy. Krvelačné monstrum má k tomu nejblíže. Lecter (Gaspard Ulliel) stopuje vojáky, co zavraždili jeho sestru a jednoho po druhém zabijí velmi brutálními způsoby. Bestie sice nemá tvář Anthony Hopkinse, ale přesto se tu pod novou mladou tváří formuje budoucí geniální kanibal. Hannibal tu totiž není příliš mazaný a pečlivý, a tak i chybuje. Je chytrý to ano, ale je zajímavé ho vidět, ještě předtím než bude ledově chladný a systematický. Velké plus na filmu má i to, že je z velké části natočen v České republice. Vidíme v několika záběrech hrad Kost anebo Vltavu. Celkově je tenhle výlet do minulosti pěkně brutální a depresivní podívanou. Nic víc a asi ani nic míň. Mimochodem má film jeden z nejlepších sestřihaných trailerů. [Unrated] (58 %) ()

Genero

Když je malému MUDr. Lecterovi přibližně šest nebo dvanáct let, není ještě MUDr. Němci mu na sklonku války jeho sestru nakrájí do polévky a zdlábnou ji z ešusu ke sváče . Je z toho rozpačitý a smutný, neodpustí jim to do smrti smrťoucí a na holý pupek přísahá, že za její maso vezme každému z nich jeho masa jednu libru, což je při současném kurzu přibližně třicet sedm korun a deset haléřů. A tak tráví mládí tím, že se vedle likvidace akné věnuje i likvidaci těch zlomyslných kuchařů. Mladého Hannibala neztvárňuje sir Anthony Hopkirk, ale nějaký slizký francouzský výrostek. Chápu obavy tvůrců, že by legenda britského herectví nevypadala v roli náctiletého emáka dostatečně svěžím dojmem, i kdyby metala kozelce. Tu jeho omšelou tvář by ale šikovný maskér přeci srovnal žehličkou a pokud není držitel Zlatého plešouna schopen v sedmdesáti zahrát i batole, měl by svou trofej okamžitě uložit do depozitu nebo do prdele. Kromě toho castingového renoncu není filmu vlastně zas až tak co vytknout, až na tu rozvleklost, nesmyslné žvanění, dějové lapsy, imbecilní chování většiny přítomných, nudu a Vašutovu smrt. Nepomohlo mu ani napojení na sérii o kanibalském gurmánovi a mnohem lépe by fungoval, kdyby se hlavní hrdina nejmenoval Hannibal, ale třeba Hamilkar nebo Hasdrubal. ()

ScarPoul

Filmík, ktorý zakapal na jednej jedinej veci a to že nesie menovku Hannibal. Ako samostatný príbeh pomsty je to natočené slušne a bez výraznejších chýb. Síce svoj žáner neprekračuje a neponúka nič nové, ale minimálne za vedľajšie postavy sa filmu nedá uprieť určitá pútavosť. Hlavne Kevin Mckidd a Gong Li. Inak ale najhoršie obsadená ústredná postava po veľmi dlhej dobe. Ulliel je nepríjemný od prvej scény. Ako keby si Webber vôbec neuvedomil, že Hopkins bol nepríjemný, ale zároveň s určitým znakom elegancie. A funguje to aj pri seriály v Mikkelsenovom podaní. Priemer, ktorý zapadne rýchlo. Vlastne už zapadol. ()

PROROK14

Bože to bola hlúposť. Ja že aký príbeh to bude mať a ono je to oničom. Scénky ako vystrihnuté z pílky ma nijako zvlášť nezaujali a vlastne nevidím nič čo by stálo aspoň za zmienku. 50% ()

Bast

Už před shlédnutím tohoto nepovedeného snímku jsem věděla, že to nebude nic moc. Nevěřila jsem, a to zcela právem, že tak propracovaně dokonalý příběh geniálního Hannibala Lectera se dá zopakovat a to ani rozšířením o jeho mládí. Příběhu chybí snad všechno co dělalo Hannibala Hannibalem - rafinovanost, Hannibalův osobitý styl, šarm, jeho dokonalé techniky, důmyslnost i jeho nesmírná, i když zvrhlá, inteligence. Když už jsem měla dvouhodinovou ruinu Hannibala za sebou, řekla jsem si, že autor literární předlohy, Thomas Harris, musí být šílený vzteky za takové zprznění jeho díla, ale ke svém zděšení jsem zjistila, že to on sám byl tvůrcem scénáře !!! Jde vidět že kouzlům komerce (a penězům plynoucí z něj) odolá dnes už vážně málokdo. ()

CISTICZ

Sel jsem do kina s predstavou zajimave podivane. Po 15 minutach jsem litoval, po hodine si nadaval, pak uz se jen smal, stejne jako pulka kina. Otresne!! ()

Terva

CITÁT - Japonečko, máš díru proříznutou rovně?......... Dlouho očekávané pokračování kultovní série o neslavně slavném Hannibalu Lecterovi (Mlčení jehňátek, Hannibal, Červený drak), které se tentokrát vrací na úplný začátek. Film se natáčí podle knihy Thomase Harrise, který je autorem všech předchozích slavných předloh.....Vstupte do temné mysli Hannibala Lectera ( Gaspard Ulliel ). Scénář : Thomas Harris. Kamera : Ben Davis. Hudba : Ilan Eshkeri ()

moviesfan

Mladý Hannibal je mi odporný. Ale v dobrým slova smyslu. G.Ulliel zahrál tuto roli dobře. Vypadá zde pln nenávisti, zloby, touhy po odplatě. Sice se mu nedivím, ale takovou odplatu, kterou provedl on, bych nesvedl. A kdo taky jo. Vraždy jsou občas až nechutný, ale nic jinýho jsem už taky nečekal. Ale je to škoda. Víc psychologie by neuškodilo. Hodnocení: 60% ()

JohnCZ

Zpočátku spíše válečné drama, v pozdější fázi stále dobrá vyvražďovačka, která však s původním Hannibalem má společného jen pramálo. Hannibal Rising se snaží vykreslit jakýsi psychologický profil, ale v kontextu původních filmů to moc nefunguje. Ulliel je hustej a působí pořádně psychopaticky, ale Hopkinse nepřipomíná ani náhodou. Jako celek dobré, ale s původním Hannibalem se to porovnává jenom těžko. České scenérie ale potěší. I tak spíše slabší 3*. ()

Nick Tow

Odkedy sa na plátne zjavila Li Gong, nedokázal som od nej odtrhnúť oči - no a akosi som prestal evidovať, na aký film že to vlastne čumím. Ale do toho momentu sa mi to celkom pozdávalo. ()

Marek1991

Zrodenie bol diel, ktorý chýbal. Mne sa veľmi páčil, bol to ozajstný horor. Komerčné sú skoro všetky filmy, a až taká bežná komerčná trápnosť to vôbec nebola, podľa mňa to má dobrú spojitosť s predchádzajúcimi troma dielmi. Bolo to temné, sovietske, bolo to ono. Hlavne sa mi páčil pestrý scenár s rozmanitými udalosťami. Je mi jedno, že má s týmto filmom veľa ľudí problém, u mňa od hudby až po konkrétne postavy to vyvolalo pravú atmosféru. ()

spaceboyCZ

Zapomente na Hopkinse, zapomente na to tajemno, ktere vyzarovalo z jeho oci a z jeho postavy. Nezustal po nem ni prach. Naopak, v tomto filmu nam serviruji mladeho Lectera jako krveziznivou vrazdici bestii. Tenhle film me zklamal, zboril vse, na cem Mlceni jehnatek stavelo. Krve ma byt pomalu, brutalnich scen taky, film si ma hrat s psychikou divaka. Jenze tohle vubec nezazijete. Je to spise Cckovy horror s dobrymi exteriery a interiery, skvelou hudbou a...no jasne, a natacelo se to v Cesku :o). Takze 5/10, ani o chlup vic. ()

Kryton

Pruměrný a dosti nudný "horor" , který jen těží na (filmové) slávě Hannibala. Pár scén je brutalních , ale to nezachraní prazdný scénář. Bohužel film po Mlčení Jehnátek holt mají sestupnou tendenci. ()

draggo

Zároveň překvapení i zklamání. Čekal jsem nudnou slaboduchou sračku, které se mi ale naštěstí nedostalo. Je to slušný thriller, je to poutavě natočené a celkově mě to bavilo. Příběh sám o sobě ujde, Gaspard Ulliel je až překvapivě dobrý. Byl by to pěkný čtyřhvězdový film, ale to by se to nesmělo jmenovat Hannibal. Ten příběh totiž vůbec nekoresponduje s původními filmy, vytratilo se všechno "psycho", a ač je Gaspard Ulliel slušný herec, tak mu chybí to neuvěřitelné charisma Anthonyho Hopkinse. Úplná tragédie to ale není. Jak říkám, je to celkem slušný thriller, ale jako pokračování Hannibalovské série je to slabé. /viděno na DVD: 55% a 3*/ ()

fannah

Hlavní chyba tohohle neskutečně nadějného a téměř nejočekávanějšího příběhu je samotný režisér Peter Webber... Nevím na čem náš oblíbenec Dino DeLaurentiis šetřil, měl si na to vzít profesionála, který by mimo jednoduchého příběhu ztvárnil něco víc - podobně jako Ridley Scott v Hannibalovi že... ()

bublajsa

Když jsem viděla poprvý, dostal mě. I když mi bylo jasný, že jako další část legendy mýho milovanýho dr. Lectera v pravým slova smyslu propadl. Pak jsem film viděla podruhý a měla jasno. Jako (skoro) fanatický fanda lecterovský série musím konstatovat, že je to totální průser. Pan Harris se nechal zlákat komercí a napsal poslední pokračování série i přes to, že sám prohlásil, že s charakterem Lectera nadobro končí. Průměrnej thriller o pomstě, kterej postrádá jakoukoli lecterovskou eleganci a šmrnc. Na druhou stranu se Gapsard snažil, příjemná hudba, brutální (zbytečný a pošpiňující) scény jsem si užívala, nenudila jsem se moc a místy to bylo vizuálně zajímavý. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)