Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

cariada

Jak už říká název jedná se o díl ,který předchází všem ostatním a ukazuje nám jak se z Hannibla stala zrůda. Vše začíná na sklonku války ,kdy je jeho rodina zabita a on z jeho malou sestrou zůstavají sami v chatě ,kde je přepadne banda skopčáků ,která loupí a vraždí. Je zima a mají hlad ,tak to dojde tak daleko ,že malou Mišu zabijí a snědí to samozřejmě Hannibala velice zasáhne a po letech ,kdy žije v sídle svých rodičů ,kde je ted ruský sirotčinec on utíká za hranice do Francie ,kde se odstává ke své příbuzné mladé Japonce do ,které se zamiluje. Ta ho naučí bojovat , mezitím se vypořádá s řezníkem ,který byl hrubý k jeho lásce (no co jen ho zajímalo jestli jí má rovně) je sice vyšetřován ,ale nic mu nedokáží. Pak je přijmut na studium medicíny ,kde se zdokonalý z anatomie a nic mu nebrání ,aby pomstil svoji sestru a tak hledá jednoho po druhém a krutě se mstí. No upřímě doufám ,že už je to poslední díl a do ničeho dalšího se tvůrci už nepustí všeho moc škodí. ()

Darth Revan odpad!

Hannibal Lecter. Zrůda, kterou nezahraje jen tak někdo. Zatím se to povedlo jen dvěma mužům - Anthony Hopkinsovi a Madsi Mikkelsenovi. Z toho logicky vyplývá, že snímek o Lecterovi, v němž jej neztvárňuje ani jeden ze zmíněných herců, stojí za nic. Ulliel je strašlivě špatný. Zrození je velmi divným filmem a nezachrání jej ani Marek Vašut. Odpad. ()

starbrejkr

Silný a pro mou mysl obzvlášť na začátku brutální film. Hlavním cílem prequelu je vždycky důvěryhodně ukázat, proč se v původních dílech stalo to, co se stalo a to podle mě Hannibal Rising splňuje výborně. Postupná přeměna malého Litevce přes několik významných okamžiků (začátek, řezník, zjištění pravdy na hausbótu...) v Hannibala Lectera, jak ho všichni známe, který na konci zahlásí: "Přišel jsem si pro hlavu" je prostě natočena i zahrána skvěle. Samotné zpracování filmu není nějak převratné a mrazivých okamžiků se dočkáme hlavně v první půlce, zbytek je celkem standardní likvidace nepřátel jen s několika origniálnějšími momenty - to je taky důvod, proč nedávám plný počet. ()

Trainspotter

Jako já Hannibala Lectera neznám, s jehňátky jsem nemlčel, červeného draka jsem také nezahlédl, tím pádem jsem nebyl poskvrněn lidožroutskou mytologií a stejně mi to připadalo jako neškodná pohádka na dobrou noc s příšerným dabingem. Ale potěšila mě explicitní přítomnost hradu Kost a vily Tugendhat (těch povědomých staveb tam bylo víc, ale jen tyhle dvě jsem poznal, jeden zámeček podezřívám z podobnosti zámku Kačina). ()

C0r0ner

Atmosféra Mlčení jehňátek a charisma Anthony Hopkinse je nenávratně ztraceno, ale film samotný působí jako dobrý thriller o litevských počátcích jednoho z nejznámějších sériových vrahů historie kinematografie. Ta čtvrtá hvězda je za těch pár drsných scén evokujících původní předlohu. 70% ()

Dannysek4U

Neuveritelne toporne pomichanej multimotivovej gulas, kterej sice drzi pohromade, ale jen silou vule. Ale musi se nechat, ze Ulliel je naprosto dokonalej demon, jen ten zbytek mu nijak nepomaha. S predchozima pribehama Hannibala to nema nic spolecnyho, jako samostatnej, nikam nepatrici film by to asi obstalo lip. A diky za dalsi smrt Marka Vasuta ()

Fallen_One

Mno, části natáčené za druhé světové války ještě ušly. Čekal jsem něco víc. Nějak to ztratilo šťávu, ale to se vlastně dalo čekat. Hopkins je Hopkins. ()

zette

Pokud tento film nebudu nijak radit k Mlceni jehnatek v cele s Hopkinsnem, ale vezmu ho jako samostatny film, pak dam slabe tri hvezdicky. Dalo se na to divat a postupna msta nebyla nejhorsi. Byla tam sice hromada nesmyslu, ani postava japonske tety mi nesedla, ale melo to celkem spad. A Vasut v roli kapitana byl fantasticky:-))! ()

pufina

Natočeno jako poslední a dost mě to zaklamalo, provedení bylo příšerné. Herecké výkony (a pro mě cizí herci) mě o ničem nepřesvědčily a nebavilo mě to. ()

Juto

Zvláštny opus s pomerne zložitou spätnou väzbou: Mám veľmi rád určité aspekty filmu, zatiaľ čo iné ma trápia. V prvom rade si myslím, že je kritickou chybou vysvetliť pôvod imaginárnej zlej postavy. Vždy je lepšie čitateľa alebo diváka obmedziť zladucha a nevedieť o ňom všetko, aby si divák vždy vedel predstaviť to najhoršie. Navyše sa tým ocitáme v dosť trápnej situácii, keď sme v empatii s Hannibalom Lectorom. 6/10 ()

Šimpy

Už dost bylo Hannibala! Sice se hlavní herec snaží, seč může a napodobuje Hopkinse o sto šest, ale působí to jako nechtěná karikatura. Nejlepší výkon filmu? Nepochybně Marek Vašut. Objeví se a zemře...co víc si přát? ()

DominikV

Tak podle mého autoři přestřelili. Hannibal nemá v sobě ani špetku charakteru a je trapný, trapný a zase trapný, děj nikde a ani ty vraždy nejsou nic moc. ()

WolfR

Tentokrát se v této sérii podíváme na úplný začátek. Na přerod z obyčejného chlapce Hannibala Lectera na vraždícího kanibala. Tohle ovšem není tak úplně pravda. Začátek filmu nám popisuje osmiletého Hannibala a to, jak mu za 2. světové války zahynuli rodiče a jak mu vojáci kvůli zimě a hladu snědli jeho sestru, pak ovšem obraz přeskočí do doby o 8 let později a žádný přerod se nekoná. Hannibal už je takový chladný, vypočítavý a krvelačný, což mě naštvalo. No a ten dospělý Hannibal se tedy pak snaží najít muže, kteří mu snědli sestru, a všechny je chce povraždit. V těch chvílích mi to přišlo, jako dost laciná vyvražďovačka a celkově obyčejný revenge movie, ovšem dvě z těch vražd jsou přímo skvostné. Film sice nemá už tu hannibalovskou atmosféru, ale za to má výbornou hudbu a některé scény jsou dost mrazivé. Navíc Gaspard Ulliel mi přijde jako mladý Hannibal Lecter dokonalý! Odkoukal miminku od Hopkinsova Hannibala a hraje opravdu skvostně. Má před sebou velkou hereckou budoucnost! Fandím mu! Ostatní herecké výkony nejsou špatné, ale není to nic slavného. Režijně je to dobře zpracované, ale scénář není nic moc. Je to určitě lehce nadprůměrný snímek, ale takhle jsem si Hannibalův přerod v krvelačnou zrůdu rozhodně nepředstavoval. 3 hvězdy. PS: Některé dialogy jsou dost stupidní! ()

Kolikokoli

Četla jsem knihy, takže jsem se velmi těšila na film o Hannibalově mládí. Zklamána jsem nebyla. Vlastně je to podle mě nejlepší Hannibalí film. ()

Slavníkovec

Lepší než jeho 2 starší filmový bratříčci. Gaspard Ulliel překvapil, ale není to takový tahoun jako Anthony. Prvních 20 minut bylo nejlepších. ()

zorro

Nevim ale mě to přišlo děsně utahaný, vůbec to nemělo to správný tempo a ten scénář o tom ani nemluvim prostě 3 hvězdy ať nežeru. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)