Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

ladko

Skoro odpad, veľká nuda, asi na tri krát som to dopozeral. Ale keď neviete zaspať, pustite si toto a do 5 minút spíte. ()

Cimr

Výchozí nápad podle mě nebyl úplně špatný. Poodhalit roušku tajemství kolem osoby doktora Lectera je chvályhodné. Začátek mě zaujal, ten motiv snědené sestry je výborný. Ale pak začne klasická neobjevná vyvražďovačka a je to v háji. Atmosféra nikde, Ulliel hází opravdu děsivé ksichty, ale Hannibal to prostě není. A když dojde na samurajský meč a repliky jako třeba ta proslulá ,,Hannibale, vzpomínky jsou jako nůž. Můžou tě zranit!", nejeden divák zapláče. Násilné scény se snaží být co nejvíc šokující, ale nedaří se jim to. A když už dojde na to, že film může opravdu posunout hranici únosnosti zase o kousek dál (zabití a snědení přibližně pětileté holčičky), kamera zbaběle uhne. Žádné posunutí nikam se tak nekoná a nebýt postavy Hannibala, byla by to obyčejná trapná vyvražďovačka, na kterou by do kina nikdo nepřišel. I tak může skončit legenda. ()

Korbitch

Zbytečně zdlouhavé. Bohatě by stačilo 90 minut. Proměna v monstrum se sice celkem povidla, ale místy jsem se docela nudil.Jinak celkem solidní filmový počin. ()

MartinezZ

Nudná morbidní nevkusná tvorba společnosti Asylum. A to tak špatná, že se k tomu Asylum ani nehlásí. Škoda, na Asylum by to nebylo špatné. ()

mysiak

Pomalé, slabé, nevýrazný nový Hannibal, nemá kto zaujať a to už nehovorím o deji a minútáži, ktorý mohla byť kľudne o 30 min menšia....nech sa vráti Sir Hopkins...on je jediný Hannibal Kanibal ()

sta

bál jsem se, že to bude ještě horší, takže to docela ušlo..ale ten Vašut, to bylo fakt blbý..holt máme smůlu, že jsme Češi.. ()

Jillen

Wainsteinové rodí jeden film za druhým a vyprdli i "pokračování" legendárního lidojeda Hannibala Lectera...bohužel se narodilo průměrné dítě, žádný génius,ale ani retard(zaplať pánbůh), za které se rodiče nemusí stydět. Nevím jak by to dopadlo kdyby byl lepší scénář, lepší produkce, lepší osazenstvo (sorry Ulliele, byl jsi...dobrý...jen dobrý) a lepší režie...ale i tak jsem čekal o mnohem víc horší film, takže spokojenost...popravdě po 4té a dost, nechte Lectera spát...Dávám 50% ()

GodComplex

Hannibal Lecter je kultovni filmovy charakter, takze jeho zacatky mohly byt potencialne extremne interesantni. Na druhou stranu pri pohledu na bckovost, ktera ze Zrozeni vylozene sala bylo predem jasne, ze to bude katastrofa. Je to nudne, nezajimave, jakekoliv napeti nikde, demonicke charisma Hopkinse vystridal osklivy fakan Ulliel a vubec celkove je tenhle kus v absolutne jine lize, nez jeho predchudci. Je to naprosto zbytecne zpraseni teto doposud jinak excelentni serie. Na celem filmu je pozitivni jen jedna vec - bozska Gong Li, ktera zde dostala i docela dost prostoru a mohla tak predvest solidni modni prehlidku svych sexy satenovych orientalnich kostymku. Zavidim Marku Vasutovi, ktery si od ni nechal ve sve dalsi povedene minirolicce zapichnout kudlu do krku. 3/10 ()

numi

Hřebíček do filmové rakve pro sérii filmů s Hannibalem Lecterem. Webberův pokus se snaží hrát především na efekt, ale ač už to tady jednou bylo (Hannibal), byl u toho tenkrát také Anthony Hopkins a ještě citelný dozvuk atmosféry z Mlčení jehňátek. Webberovi zůstala jen skepse, kterou úvod z války jen prohloubí a ač se ve zbytku napravuje, co se dá, už to ukočírovat nejde. Prostě ze stokrát vyluhovaného pytlíku čaje nic moc nevykouzlíte ani tehdy, když do něj nacpete sklenici medu a půl kila citrónů. Přesto z toho Webber ještě vybruslil se vztyčenou hlavou, protože největší jeho chybou bylo to, že na tento scénář kývnul. Po technické stránce dělá důstojné maximum, takže koukat se na to přece jen dá (alespoň pokud máte dostatečně silný žaludek). Dva a půl. [únor 2007] ()

Vojcl

Od tohohle naprosto zbytečného pokračování jsem si moc nesliboval, ale výsledek nakonec předčil i moje nejčernější představy. Velice stupidní film, který příliš nefunguje ani sám o sobě a navíc nám ničí jednu filmovou legendu. Doktor Hannibal Lecter byl v předchozích dílech i knižní předloze představován jako nesmírně inteligentní a nelítostná stvůra, jenž zabíjí bez jakýchkoli pocitů lítosti nebo výčitek. Tady se ovšem mění v jakousi "oběť osudu", že jej téměř začínáte litovat. Kromě toho mi vadil i ten samurajský styl, který mi rovněž k této postavě vůbec nesedí. Kýčovité dialogy, nevýrazní herci.. Ta jedna hvězdička je za Gasparda Ulliela. Nelehký úkol nahradit Anthony Hopkinse zvládl obstojně a do budoucna je to určitě hodně perspektivní, talentovaný herec, ale bohužel ani on nemá moc co hrát. A Marka Vašuta už by měli asi zabít doopravdy. ()

rarak

Čekal jsem, že to nebude žádná sláva, ale i tak jsem byl překvapen. Spousta nudy, ne moc propracovaný scénář a hlavní postava s tváří úchyla. Škoda, že v té době ještě neměli k dispozici technologii, která byla použita pro film Podivuhodný příběh Benjamina Buttona. Mladého Hannibala by tak mohl hrát sám Hopkins a možná by se na to díky tomu dalo dívat:) ()

erased

Těšil jsem se na zobrazení proměny obyčejného mladíka v ikonického Hannibala Kanibala, místo toho jsem se ale v Hannibal Rising dočkal prapodivného revenge filmu s prvky krváku a docela regulérním psychopatem v hlavní roli. Gaspard Ulliel se sice své úlohy zhostil na výbornou, jeho ďábelský úsměv spolu s hypnoticky hlubokým hlasem táhne praktický celý film, nicméně právě ta proměna je na jednu stranu odbytá až příliš obyčejně, na druhou stranu zde Harris do zrodu Hannibala cpe japonské tradice až příliš křečovitě a neuvěřitelně (v seriálu jsem přitom ani na vteřinu nepochyboval o tom, že mají v jeho příběhu své nezastupitelné místo). Nemluvě o shlédnutí se v samurajské masce, které je v nejlepším případě na pohlavek.Vše se to navíc nese v podivném duchu, který vypadá, jako by záběry kopírovaly jen nějaký nevydaný prequelový komiks. Ostatně ale stejně těžkopádně působí celý příběh, lovením hustodémonských zlounů z minulosti počínaje, zapojením sympatického inspektora Popila konče. ()

Tony.cs

Mládí Hannibala Lectera. Kdo četl knihy , tak už zřejmě do jeho mladého života nakoukl v románu Hannibal ( ve filmu toho moc nebylo). Ale super. Určitě důležité pojítko mezi romány o Hannibalovi, ať knižními, či zfilmovanými. Thomas Harris Hannibala Lectera stvořil, proto je jen dobře, že scénář napsal sám. ()

blackrain

Ve své podstatě je to film o člověku, který se chtěl pomstít za prožité válečné hrůzy. Bohužel ty válečné hrůzy pokřivily jeho psychiku natolik, že se z něho stala lidská zrůda, monstrum. Ale v tom, co dělal nacházel velkou dávku fascinace a uspokojení, což ho zřejmě dokázalo naplnit. Gaspard Ulliel hrál výborně a ten jeho výraz při zabíjení se nedá zapomenout. ()

K.I.N.G.

Další výborný, pomyslný čtvrtý díl ze série o Hannibalu Lecterovi. Ve srovnání s ostatními díly je zřejmě nejslabší, ale skoro tak dobrý, jako Hannibal (2001). Tento film, celkem s přehledem, dobře vysvětluje, jak by se asi mohl stát Hannibal Lecter tím, čím je. Výrazná absence hororových prvků oproti ostatním dílům tento film trochu ubíjí, ale pořád to je na více než 3 hvězdy. 70%. ()

movieband

"Chlapec jménem Hannibal zemřel v zimě roku 1944. Jeho srdce zemřelo s Mishou. Pro to kým je, neexistuje slovo. Snad jen netvor. " Asi nejzbytečnější díl z celé série. Neříkám, že film neměl co dát. Ale důvod k tomu, proč našemu doktorovi tak chutná jsem tu neviděl. Nebo mi to nepřišlo dost pádné nebo nějak podchycené, aby mi to stačilo k dostatečnému uvěření proč slavný Hannibal Lecter má tak rád propečené líčka na špízu. Atmosféricky surové, dějově nikterak výrazné (pamětihodnou scénu sem v předešlých dílech určitě našel (Mlčení jehňátek - Lecterův útěk, Hannibal - scéna pojídání mozku, Červený drak - tam těžko říct, možná převtělování) ale tady, kde nic tu nic. Co se ovšem Zrození musí nechat je působivý Ulliel. 55% ()

Damiel

60 % - Ale jo, v hannibalovské sérii to v mých očích předčilo jak Hannibala, tak Červeného draka. Gaspard Ulliel mě překvapil, Hopkinse si asi z jeho hannibalovských kousků studoval do posledních detailů :-) Scénář mohl být trochu promakanější, zvlášť co se týče přerodu Hannibala z vystrašeného děcka v monstrum. Důvody, které ho k tomu přiměly, nám režisér vizuálně omílá pořád dokola, ale moc nenechává proniknout do Hannibalovy duše. Trochu jsem čekal vypravěčské slovo z úst Anthonyho Hopkinse (někde jsem četl, že tam bude), možná by pomohlo... Webber ale dokázal i tak vytvořit dobrou atmosféru, kterou to chtělo vygradovat ještě lepším koncem. Takže co bude teď? Sequel prequelu? Nebo nic. A co na to Anthony? ()

Desperado

Thomas Harris sa zbláznil ! Chcel by som vedieť, odkiaľ prišiel na typické litovské mená Hannibal a Míša (neskutočná kombinácia), či odkiaľ pochádza rod Lecterových? A čo tá do očí bijúca inšpirácia s osudmi najslávnejšieho masového vraha a kanibala (diktátorov nerátam) povojnových dejín, ukrajinského Čikatila? Neopísateľná hrôza a trauma z detstva (sestra vs. rodičia v II.svetovej vojne), šľachetné povolanie (doktor a učiteľ)... Neuveriteľné osudy mladého monštra Lectera s takmer dobrodružným nádychom a naivne vykresleným posolstvom, že ľudských netvorov si vytvárajú ľudia sami. Nebolo by na tom nič zlé, keby Harrisova predloha neovplývala s tak príšerným vykreslením postáv a deja, a filmový scenár neponúkal tak hlúpučké dialógy ("I ja som stratil svoju rodinu" , "aj vám rodičia zahynuli v Hirošime" - och bože, toľko náhod, či "Hannibal Lecter zomrel v 1944, to čo zostalo z neho teraz, nie je Hannibal, ale netvor"). Peter Webber odviedol svoju robotu dobre, na nič viac sa s takýmto "rozchodeným" scenárom nezmohol. Rovnako aj herci, typologicky zaujímavo obsadený Rhys Ifans, fyzicky obdarená Li Gong alebo industriálny psychopat Gaspard Ulliel. Jeho Hannibal však postráda tú typickú nonšalantnosť Hopkinsa, celý film sa tvári ako šialený anjel pomsty. Ulliel síce pri mordoch naozaj vyzerá ako vyšinutý pako, ktorému by som pri jeho pohľade to zamestnanie na patológii veril ihneď, a zjavne si užíval skony svojich obetí, no Hopkinsom stvárnený Lecterov šarm by som na ňom hľadal márne. Skrátka, ako samostatný film o pomste sa to dá považovať za priemerný thriller, ale ako rozvinutie kultu Hannibala Lectera? Hmm... Thomas Harris ho stvoril, Thomas Harris ho aj zničil. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)