Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

*Colorado

Zvláštní podívaná. Ale spíše z negativního úhlu pohledu. Já osobně nemám k sérii o Hannibalovi žádný hlubší vztah, ale myslim si, že tento "pokus" jí hoden není. Je sice vidět, že se do toho něco vrazilo, ale ta dějová linie se mi nelíbí. Hannibal byl v podání Hopkinse smrtelně elegantní, tenhle Hannibal se žene jen za pomstou a ani trochu mi nesedí, že by se z něj měl stát Hopkinsův Hannibal. Plus ta Japonka (ač hezká) se samurajskou zbrojí ve Francii. Mě to nezaujalo a dokoukával jsem to jenom horko těžko. ()

Rami

Chápu rozčarování některých, kteří museli dát poněkud horší hodnocení. S Hopkinsem a Mlčením jehňátek (popřípadě s Hannibalem) to nemá (krom jména Hannibal) takřka nic společného. Mlčení jehňátek a Hannibal jsou rozvleklé filmy postavené takřka výhradně na hereckých výkonech. Přiznejme si to, v obouch těchto filmech se skoro nic neděje - Hannibal zabije pár lidí a prokládá to všechno parádní zpovědí ("nic víc"). A jak by to dopdlo, kdyby v nich nehrál Hopkins? Nejspíš by to byl brak, který by dnes málo kdo znal. A Červený drak? To je kapitola sama o sobě. Tento film, naopak, ani parádní herecké výkony nevytáhly z řad průměrných filmů (skoro až televizních detektivek). Důvod je jasný - Hopkins. Strhává pozornost na sebe, ačkoli by měl být vedlejší postavou v celém příběhu. Tím pádem nám vznikají dvě rozdílné dějové roviny. A jelikož všechny zajímá především Hopkins, coby Hannibal, tak jde "hlavní dějová linie" úplně stranou. Divák pak jen čeká, kdy se na plátně objeví jeho oblíbenec, Hannibal, a ty druhé ať klidně vezme čert. Tohoto jevu se chtěli tvůrci Hannibalova Zrození vyvarovat. Částečně se jim to i povedlo. Kdyby se do filmu nedostaly uměle naroubované prvky (samurajové, nutnost vysvětlit pozdější kanibalismus a místy patrná podobnost v cestování mezi mladám Hannibalem a agentem 007) nebo kdyby se lépe spojily s hlavním hrdinou a ten by tak byl lépe charakterově popsán, mohl vzniknou vyjímečný film, který by se odpoutal od věčného srovnávání s Mlčením jehňátek. Ale i tak dávám zasoužené 4 hvězdičky (79%). ()

Puol

Samuraský meč a nacisti sa ku mytológii Hannibala Lectera absolutne nehodia. Keby to radšej s ním nemalo nič spoločné, možno by sa aj dalo uvažovať o vyššom hodnotení. Aspoň očí poteší Gong Li, určitú charizmu nemožno uprieť ani Gaspardovi Ullielovi. ()

zelda82

Cekal jsem strasny shit, dostal jsem uchazejici prumer, ktery na jedno podivani neurazi (me teda urcite ne). Anthony Hopkins tomu sice chybi, ale tomu se da jen tezko zazlivat, ze si nezahral Lectera v pubertalnim veku:) ()

agassi68

Keby neexisistoval Hopkins a jeho geniálne stvárnenie Lectera bol by to celkom slušný film. Bohužiaľ toto dielo vedie k neustálemu porovnávaniu a skoro na celej čiare prehráva.. ()

DHDV

Mělo to všechno kromě A. Hopkinse takže to nehodlám nějak moc kritizovat. Chcete natočit film, který vysvětluju film, který je postaven na „jedné“ kultovní postavě, kterou ztvárnil vynikající herec a očekáváte zázrak??????? Já ho neočekával, jen sem se kochal tím jak by to „tehdy“ mohlo být…. ()

Luk Skywalker

Gaspard Ulliel hraje jinak, ale velmi dobře. Osobně se mi to líbilo víc než dvojka a trojka, i když to samozřejmě není nic nového pod sluncem. Ale aspoň se děj někam sune, což u nesourodého děje trojky a někdy táhnoucím se ději dvojky, přidává na hodnotě. ()

montongery

Začátek mě dostal, ale poté příběh byl slabší a slabší. I když jsem se Gesparda Ulliela bál, tak nakonec svojí roli zahrál víc než dobře. Bohužel je zde vidět, že je film hodně komerční a jen ždíma slavnou značku. Ale celkově bych řekl, že film do série tak nějak zapadl a i když mohl být lepší, tak taky o hodně horší. ()

Hapretor

Drsné dostatečně. Sekvence v chatce je brutální útok na psychiku. Myslím, že dostatečně dobré vykreslení osudu (a důvodu) jednoho nejslavnějšího, fiktivního vraha-lidojeda. Líbilo se mi, jak se s nimi vypořádal. ()

Heroine

Nevím proč tady musí KAŽDÝ srovnávat Gasparda s Hopkinsem. Vždyť o to ani tak nejde. Je sice pravda, že to celkově nevypadá a nepůsobí jako předchozí dění k Hannibalovi, ale je to hlavně tou atmosférou, která je prostě jiná. Není to hercem, ani rozpočtem. Na druhou stranu ale bez ohledu na jakéhokoli dalšího Hannibala, je tohle podle mne zábavný a originální thriller, který má vlastní kouzlo i bez Hopkinse. Myslím že by byl na tom film o moc líp, když by býval neměl s Lecterem nic společného, a byl jenom o klukovi, který se stane díky traumatu nelítostným vrahem. Takhle to bude neustále každý divák srovnávat, a každý přijde na to, že tam něco nesedí. Ale jinak se mi to prostě líbí. Vašuta jsem tam sice vůbec nenašla, ale o toho ani tak nejde. Gaspard se mi líbí, herci jsou všichni dobrý, a líbí se mi ta nehollywoodskost celýho filmu. Jediná věc, která mi snad vrtala hlavou co se týká logiky, nechápu jak mohl malý Francouzský chlapeček rozumět Německým vojákům. Přeci mluvil francouzsky, ne? Ale jinak dám s klidem čtyři hvězdy, a myslím že by film zasloužil vyšší hodnocení! ()

Fawkes

Filmy tohohle typu mají bohužel ve filmovém průmyslu velkou konkurenci, takže se nejedná o nic víc, než klasický průměrný thriller, plný morbidních vražd. Plus slušně temná atmosféra, takže průměrné tři. (55%) ()

Ydrosten

Za výběr herců ( nesympatických až to bolelo ) a za celkově nudnou rovinu příběhu, si ode mě vyslouží zrození Hannibala jen 2 hvězdy. ()

GOREGASM

Hned na úvod zaskočí absolutně televizní look, následně přichází hodina nudy, přestože se dějí tragické a hrůzné události, které jsou ovšem natočeny tak bezkontaktně vůči divákovi, že už se modlíte, aby Hannibal vyrostl a šel na VŠP (Vysokou školu porcovací). Hannibalovo trauma je zpracováno velmi unyle a je předzvěstí velkého Webberova failu. Bohužel podobný dojem se mě držel i nadále, jakkoliv se transformoval spíše do polohu posměšku, protože Gaspard Ulliel působí přes veškerou snahu mnohdy přehnaně teatrálně (viz jeho rozhovor před seřezáním řezníka) a i u ostatních herců je cítit, jak jim jdou scénaristické bláboly ztuha skrze rty viz Dominic West a jeho konstatování skutečnosti, že Hannibal Lecter nereaguje na polygraf:" It's monstrous". Snaha přenést na diváka hrůznost Hannibalovy mysli je tak průhledná, až to vyvolává smích a to jsme asi nečekali. 20% ()

Ombak▼Penari

To pozitivní je, že film se dá sledovat celkem bez újmy na zdraví. Je pěkně nasnímaný, se slušně využitým rozpočtem, občas s lahodnými momenty (úvodní válečný výjev tank vs. stíhačka) a s celkově přitažlivou atmosférou. Ulliel se snaží seč může, nicméně mu to není moc platné. Hannibal ani omylem není TEN Hannibal, což je asi nejzásadnější problém, když někdo chce stavět na zajeté značce. A druhý problém, se kterým to také všechno padá, je fakt, že všechny motivace jsou špatně vykreslené a bez patřičné hloubky. Nepovedlo se hodnověrně vykreslit vztah Hannibala k jeho sestře do té míry, aby člověk uvěřil, že proto se z něj stalo monstrum. Proto ani jeho pomsta nemá takové grády a nezasáhne diváka vnitřně (tady je nutno podotknout, že by opravdu nebylo od věci trochu gore, které prostě k téhle postavě patří a adrenalin by trochu zvedlo). To stejné platí pro hannibalův vztah k okouzlující tetě a hlavně její vztah k němu, které jsou rovněž značně povrchní. Přitom snímek se to všechno snaží nahnat na poměrně hodně dlouhé stopáži, ale výsledkem je jen rozvleklost. Výsledkem všeho je tedy velmi zajímavý námět, pohledně zpracovaný, ale bez jakékoliv vnitřní hloubky, která zamrzí toho, kdo ji ve snímcích preferuje a ostatním nenabídne víc než bezkrevný a neefektní příběh antihrdiny bez charismatu. Celkově bych řekl, že je to samo o sobě jen lehce pod průměrem zbytku série, ale proti ní má bohužel ještě další handicap - nemá Hopkinse. ()

Hovado

Já stále nějak nemůžu pochopit,proč jsem s Hannibalem soucítil.Gaspar je úžasný a v tomhle filmu beru Hannibala jako poznamenaného a nedivím se mu, že udělal to co udělal.DAlší otázka nastává proč to dělal potom neviným.Třeba další film po Zrození? Rozhodně se těším! ()

salamandrr

Naprosto průměrný film,hannibalovské série se dotýká pouze příběhově a to ještě velmi slabě.Důvod ke kanibalismu je vyroben dosti uměle,ale herecký výkon pro mě neznámého Gasparda U.byl dosatčující.Slabý a dlouhý scénář tomuto snímku zatnul tipec... ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)