Newyorský detektív Keith Frazier (Denzel Washington) je typický drsný policajt s neoceniteľnými životnými skúsenosťami nazbieranými za dlhé roky strávené v uliciach Veľkého jablka. Plánovaný kariérny vzostup mu ale komplikujú obvinenia z nezákonného konania, ktoré sa s ním tiahnu od jeho posledného prípadu... Momentálne má však úplne iné starosti - v centre totiž práve došlo k prepadu jednej z najväčších bánk a lupiči v nej zadržiavajú desiatky rukojemníkov! Táto krízová situácia bude ale veľmi neštandardná. Protivníkom detektíva Fraziera je totiž asi najinteligentnejší zločinec, akého za svoju bohatú kariéru stretol - Dalton Russell (Clive Owen). Nuž a navyše sa musí pokúsiť prekaziť zločin, ktorý sa zdá byť dokonalý! A akoby to nestačilo, vo chvíli, keď sa vyjednávanie medzi políciou a chladnokrvným stratégom začne vyostrovať a všetkým zúčastneným začínajú tiecť nervy, vstúpi do hry vplyvná právnička Madeleine Whiteová (Jodie Foster) zastupujúca záujmy majiteľa banky Arthura Casea (Christopher Plummer), ktorý chce túto krízu evidentne využiť vo svoj prospech! Netrvá dlho a detektív Frazier si uvedomí, že karty v tejto hre na mačku a myš neboli rozdané úplne jednoznačne - a že na prvý pohľad dokonalý zločin môže byť... Ešte dokonalejší! (TV Markíza)

Brano

Vcelku dobrý film s výborným hviezdnym obsadením. Dej bol síce samá klíše a aj pomerne predvídateľný, ale malo to vtip a miestami aspoň pobavilo. Výsledná pointa bola dobrá, len to chcelo svižnejšie tempo a viac akčných scén, pretože miestami to nudilo. ()

regentor odpad!

Takovou snůšku nesmyslů na téma bankovní loupeže jsem už hodně dlouho neviděl.Obsazení Denzela Washingtona, Clive Owena nebo Jodie Foster ještě neznamená , že i méně pozorný divák se za nějakou chvíli nezačne chytat za hlavu, co mu vlastně tvůrci servírují. Dějová linie, kdy lupiči jdou do banky primárně krást je záhy doplněná o policajta-mudrlanta ,exkluzivní právničku a bývalého nacistického zločince ze kterých se začne klubat příběh "bratři a sestra v triku" .Zápletka je tedy v podstatě rozuzlená hned na začátku kdy ti zlí, vlastně nejsou zlí a zase tak nějak naopak.Samotné provedení "výběru banky" ponechám na inteligenci každého diváka.Nicméně ani omylem nedoporučuji něco podobného provádět v našich zeměpisných šířkách páč místní policajti nemají vybavení jako ti z "jůesej" ale tady by jim stačil obyčejný svinovací metr aby odhalili "zázrak" jak vykrást banku.Samozřejmě "morální" imperativ a fakt ale opravdu fuckt neskutečně charakterní postavy detektiva zajistí,že je koza nažraná a vlk celý.Drama to není, thriller ani omylem a o kriminálce nemůže být řeč. Spíš je to nějaký podivný propletenec parodie na daná témata aneb jak napálit diváka a majitele konta. ()

jayman

Ničím extra. Denzel hrá dobre, ale hrá na môj vkus otravnú postavu, Clive nemá toľko priestoru, keďže je 90% času v maske, príbeh je dobrý ale nie napínavý a rozuzlenie, na ktoré všetci čakáme, nie je vôbec geniálne. Málo priestoru je venovaného vypočúvaniu a naopak, veľa zákulisným hrám. Ničím extra. ()

horor2

Hned zatáhne zajímavým nápadem do děje a baví až do samotného konce. Je to napínák, který Lee krásně drží za koule. Pořád se dá vymyslet něco originálního. :-) ()

PlayEasy

Tak Spike Lee nás (asi) všechny velmi mile překvapil, tímto perfektním a vyšperkovaným Thrillerem s velmi dobrým Denzelem a Clivem Owenem, jako záporákem, zatímco Jodie Foster jsme opět nemohli přijít na chuť. Dobře také sekundoval Christopher Plummer či Chiwetel Ejiofor. Film si po celou dobu udržel perfektní napjatou atmosféru odlehčenou kdejakými vtípky a vyváženou vypjatými scénami. Tohle se opravdu podařilo a Denzel začíná být naším oblíbencem :)! 80% ()

marek29

Plot twist jako kráva, ale takovej, že totální. Schválně si to pusť a řekni, žes to čekal. Čekáš napínavou vykrádačku banky a nudíš se? Tak to laď. Stojí to za to :) ()

mrclTV

Solídne. Film začína nenápadne a postupne uťahuje a zamotáva sa, ale na moj vkus iba veľmi pozvoľne. Keď si to tak zoberiete, až tak premakaný dej to nemá. Našťastie poteší šikovná pointa, ktorá zachránila od 3*. ()

JosefTomas

Nejlepší promyšlená loupež posledních let. Do detailu promyšlené, herecky vynikající, scenáristicky výborné a castingově fantastické, takových filmů víc. ()

ostravak30

Spojenec je od úplného začátku thriller, který se do vás zakousne a nepustí. Každého totiž bude zajímat, co mají lupiči v plánu. Filmů o vyloupení banky už bylo mnoho, ale vždy šlo o to, jak se z obklíčeného prostoru dostat i s lupem. Jenže tu se jedná o nesmírně inteligentní drama, u kterého je třeba přemýšlet a neustále si pokládat otázky. A nakonec i tu poslední. Přitom se děj odehrává ve dvou rovinách - během přepadení samotného a po něm. Snad jediné, co bych filmu vytknul je nevěrohodnost vyšetřovatelů při výsleších. Ty chvílemi působí místy až bizarním způsobem, kdy policisté některé vyslýchané uráží, dělají si z nich legraci a zvláště u starších ročníků to překvapí. Nicméně celý film je strhující a disponuje překvapivou pointou, jež sama o sobě ale stále není to hlavní, co vás dostane. Když už si myslíte, že víte vše, přijde další překvapivý zvrat. A pokud má mít film přes dvě hodiny, tak od něj přesně tohle čekám. Tvůrce Spike Lee zcela logicky otevřel téma, které svět tak nějak už neřeší, přesto zůstává nevyjasněno - kam zmizeli všichni nacističtí pohlaváři a jejich peníze? Už jsme se prostě smířili s faktem, že všechny nevypátráme. Ale je děsivé, že ti, jež týrali, zabíjeli a vyžívali se ve zvěrstvech žijí mezi námi většinou spokojeným životem a leckdy i v luxusu, nemyslíte? ()

gargamel22

Denzel v roli charakterního policajta už trochu nudí, ale Clive Owen to všechno dohání svým brilantním herectvím a svěžím humorem. Díky závěru jednu hvězdu přidávám. Perfektní snímek. ()

majk_n

Super krimi se skvěle vystavěným příběhem, vše je tu přesně dávkováno, nikdo z herců se nesnaží zbytečně na sebe upozorňovat, po delší době jsem se u filmu výborně bavil ()

Weirdman

7/10... Á.. Tak si poďme z niekoho pekne uvoľneným štýlom a pohodovo vystreliť a aj niečo popritom ukradnúť :)... Veď sranda musí byť... ()

Jimb021

Sice to uplně dokonalý nebylo, ale líbilo se mi to a dávám plný hodnocení (i když jen tak tak..). Dobrej thriller s dobrým scénářem stojící hlavně na konverzacích a vyvíjejícím se vztahu dvou hlavních postav (Denzela Washingtona a Cliva Owena). ()

p.i.t.b.u.l

Dokonalý film o bankovní loupeži jak ho ještě neznáte. Chytrý policajt Denzel Washington a ještě chytřejší bankovní lupič Clive Owen svádí hru na kočku a na myš. Jeden chce nachytat druhého a k tomu se ještě připlete Jodie Foster se svým plánem. Nicméně nedostala moc přiležitosti se ukázat. Geniální scénář dává tomuto filmu výbornou atmosféru, kde každou minutou budete bedlivě sledovat a očekávat co nastane. K tomu nechybí jemný humor, který dává filmu ještě větší šmrnc. Naprosto bravůrní je pak konec filmu, který by vás asi nenapadl. Tento film jsem již viděl několikrát a stejně si ho můžu kdykoliv pustit znovu. Vřele doporučuji ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (viac)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (viac)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (viac)