Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

Tomco

doladit par skripajucich drobnosti, normalne nevaham dat aj plne hodnotenie. denzel washington je do tohto zanru proste macher a ja by som si v tejto roli ani ineho cloveka nevedel predstavit..tony scott je schopny reziser, v akcnych jazdach pomaly bezkonkurencny... vyzdvihujem hlavne scenar...ta skladacka v druhej polovici odkryva vela vela pozitivnych veci.. sranda, kolko krat clovek ocakava super filmy a dostane sracku. teraz som ocakaval sracku a videl som nadpriemerny film...dobry pocit. ()

Arsenal83

Vynikajúci a originálny počin s Denzelom Washingtonom, na ktorého sa dá vždy spoľahnúť. Námet je zaujímavý a dlho dlho divák nepríde na to, čo sa vlastne stalo. Zápletka a jej rozuzlenie s prekvapením je to, čo moje hodnotenie vždy vystrelí smerom nahor. Zmena minulosti vrátením sa do nej, to sme tu už mali mnohokrát, ale nie v tejto bravúrnej podobe Tonyho Scotta. ()

klerik

Tonny Scott sa krotí, zrejme sa snaží zapôsobiť na čo najširšie publikum - a celkom mu to ide, ale mne osobne sa jeho hektický štýl pozdával viac. Pôvodne mi základný námet prišiel úplne otrepaný, ale nakoniec sa s nápadom tvorcovia celkom fajn pohrali. Takisto Denzel dokázal z klišé geniálneho detektíva vyťažiť maximum. Škoda, že film má nevyvážené tempo a pri hlbšom rozbore (ktorý však nie je nevyhnutný) by sa našlo asi viac logických chýb. Najväčšie prekvapenie bolo pre mňa to, že Scott na dosť malom priestore dokázal vyvolať uveriteľné city (myslím tie medzi Denzelom a tou ženskou, spomalené zábery na hrajúce sa deti ma skôr štvali). Výsledok je fajn, ale z takého MUŽA V OHNI som cítil viac filmárskeho nadšenia... ()

Tommy987

Z nejakého divného dôvodu sa na nové projekty Tonyho Scotta vždy teším, aj keď som po ich pozretí väčšinou sklamaný. Spy Game a Man on Fire ma nudili k smrti a Domino ma nebralo kvôli Tonyho manierizmu a totálnej preštylizácii. Teraz môžem s radosťou konštatovať, že som s výsledkom veľmi spokojný. Tony sa po Domine vo svojom formálnom besnení ukľudnil a natočil výborný akčný thriller na zaujímavé téma, ktorému podkopáva nohy len deravý scenár, ktorý po dodatočnom premyslení "ponúka" bohužiaľ priveľa logických paradoxov. Škoda, nebyť nich, bolo by to tentoraz na plný počet. 8 / 10 ()

Chrustyn

Tony Scott se konečně trochu zklidnil, ubral na epileptickém střihu a pod taktovkou Jerryho Bruckheimera natočil svižný akční thriller s prvky sci-fi u kterého můžete nebo nemusíte přemýšlet. Bavit se ale budete určitě. ()

classic

Čo ak by ste niekomu museli povedať najdôležitejšiu vec na svete, ale vedeli by ste, že vám neuveria? Skúsil by som to. • Presne túto repliku predniesol najprv protagonista Doug Carlin v podaní Denzela Washingtona, keď sa zrazu ocitol vo vskutku ozaj nezávideniahodnej situácii, keďže si zrovna vyskúšal, aké je to vlastne byť v pozícii človeka, ktorý sa nachádzal v maximálnej tiesni, kedy skrátka išlo o minúty času, v inakšom prípade by opäť došlo k rovnakému (s)konštatovaniu. V podstate už otváracia sekvencia s trajektom pod jedným z new orleanských mostov, priamo predznamenávala, že sa pravdepodobne niečo podstatné odohrá, čo síce divákov akosi ihneď vyviedlo z miery, ale i napriek tomu sa po scenáristickej stránke pokračovalo ďalej + snáď následne všetko, čo k tomu automaticky prislúchalo, čiže pôdorys bol pevne stanovený, na ktorom sa tým pádom mohlo začať smelo stavať,  a tak sa postupne predstavili všetky dôležité postavy, alebo zase na druhej strane - určite nemôžem nespomenúť i to, že čo sa týka toho úvodného, hudobného podkresu, tak komponista Harry Gregson-Williams, si pomerne dosť často vypomáhal konkrétne tým, že doslova vykradol hlavný motív "bourneoviek", asi toľko na začiatok, kde tvorcovia použili zrejme príliš veľa digitálneho bordelu, až mám z toho miestami rozporuplné pocity. • Rovnako je určite zaujímavé podotknúť aj to, že štáb nakrúcal na miestach, kde len nedávno s plnou silou udrel hurikán Katrina, a tak som väčšinou mával taký zvláštny pocit, proste filmom sa šírila podivuhodná atmosféra, ktorej som sa asi nikdy poriadne nezbavil. • Takže, čo som doteraz vymenoval: trochu som načrtol zápletku a hrdinu, ktorý nás bude sprevádzať naprieč touto "scottovskou" jazdou, a to pod drobnohľadom vychýreného (super)producenta Jerryho Bruckheimera = Kameň úrazu? JADRO : Déjà Vu mi v mnohých veciach pripomínalo predchádzajúci high tech thriller Enemy of the State s "Vilom Kováčom" v hlavnej úlohe, pričom v tomto prípade si recenzent vypomôže Orwellovým citátom: „Veľký brat ťa vidí“, áno, nakoľko vtedy bol právnik Robert Clayton Dean, neustále a v jednom kuse sledovaným na každom rohu, a to buď v interiéroch, alebo v exteriéroch, tak to je teraz úplne jedno, keď tentoraz stojí dianie na opačnej strane barikády, pretože sledujúce postavy sú minimálne v 30 % celkovej stopáže (ak nie náhodou ešte viac?), nalepené na obrazovkách monitorov, aby sa pokochali krásnou ženou, ale nielen iba to, kedy zvyčajne dovidia až do tých najmenších kútov. Najskôr potrebujú zistiť, kadiaľ budú viesť kroky potenciálneho teroristu Carrolla Oerstadta, v čom by im mimochodom mohol (vy)pomôcť práve - stroj času, a to už sa pohybujem v dvoch rovinách - trileru a science-fiction, čo je ďalší rozmer tohto filmu. ZÁVER : Tento počin pojednával o istom bombovom atentátnikovi, ktorého sa síce nepodarilo ihneď zastaviť, a tak ešte jestvoval na to i druhý hókuspókus, a súčasne aj posledný? • Určite mi viacej sadol Nepriateľ štátu, než akurátne z pozície Už videného, ktorý bol jednoznačne prepracovanejším, zatiaľ čo aktuálny sa utápal vo svojom upgrade, až sa mu to trocha vymklo spod kontroly. () (menej) (viac)

heyda

Super akční film s nádechem sci-fi. Denzel Washington opět potvrdil, že je to herecká třída a že mu akční filmy a krimi sedí možná ze všeho nejvíc. Děj je velmi zajímavý a zpracování se mi taky líbilo. Možná bych jen uvítal trošičku klidnější střih a konec bych už asi tolik nepřekombinovával. Ale jinak mám z tohoto filmu dobré pocity a hodnocení vidím na 80%. ()

Flego

Príjemné prekvapenie ! Priznám sa, že v poslednom čase Tony Scott trochu klesol v mojich očiach, ale týmto filmom sa vrátil kam patrí. Denzel Washington odvádza svoj štandardný výkon, je vidieť, že si so Scottom dobre rozumia. Spolu vytvorili zaujímavé dielo, ktoré má pekný obraz i farbu aj zvuk a hudbu. Tento technický thriller patrí k tomu lepšiemu čo som videl v tomto žánri. ()

Pejpr

Vítám vás u dalšího dílu soutěže "Jsi chytřejší než scénárista?" Přivítejte prosím naše dnešní soutěžící - Denzela a Vala. Témata pro dnešní večer jsou: determinace, hrady a zámky v ČR, cestování časem a zakřivení vesmíru. Vyberte první téma... Ne, teď vážně, první půlka filmu je výborná, ale pak se to začne tak nějak zvrtávat a film se ubírá směrem, který je pro mě principiálně nepřijatelný. Je pravda, že jsem musel opravdu hodně přemýšlet (což je u filmu vždycky plus), jestli všechno dává smysl a logicky zapadá. Problém nastává, když mi dojde, že to prostě nesedí (což je vždycky mínus), a že scénárista není geniální polobůh. Ale co, kromě posledních pár minut jsem se dobře bavil (a potrápil svoje mozkové závity), takže nevidím důvod proč nedat 4*. ()

rikitiki

Způsob cestování časem je vysvětlený tak rychle a chaoticky, že je patrně cílem, aby nad tím divák příliš nepřemýšlel. Což je strategie celého filmu. Bez ohledu na posuny časem je ve filmu tolik nesmyslů, až je to protivné. O stupeň níž srážím ještě kvůli postavě detektiva, který minutu poté, co se o cestování časem dozví, už mustruje a poučuje vědce, kteří se tím zabývají roky. A chová se nepodloženě nadřazeně. SHRNUTÍ: Nováček může mít štěstí, ale když mu svěříš něco důležitého a nepohlídáš to, obvykle to zavání katastrofou. ()

Thomick

Chytrý film bez větších logických děr. Imponovalo mi především chytré omezení „stroje času“ (ona konstanta), díky němuž se film nepřehoupl do bláznivé sci-fi, a skutečně mě dostala scéna se vzkazem pro „mladšího“ Douga, respektive, jak se později ukázalo, jeho kolegu Larryho. Každičký záběr natočený tip top, absolutně dokonale (zároveň však dynamicky, což se daří jen málokterému režisérovi). Detaily zajímavé, schopné vtáhnout diváka do děje. Zkrátka způsob, jakým Scott zvládá skloubit hi-tech pozadí (které chtě nechtě bere dech, i když díky němu může u mnohých celý snímek ztrácet na věrohodnosti) s akčním popředím (divák se nenudí ani chviličku - nevěřím nikomu, kdo se stihl za těch 126 minut nadechnout), je jedinečný a absolutně nenapodobitelný. Přijde mi zhola nemožné, aby v tomto oboru někdy našel anglický rodák vážnějšího konkurenta. Pochopitelně i herecký ansámbl velkou měrou přispívá k celkové kvalitě filmu. Básnit o umění Denzela Washingtona by byla asi škoda slov. Uvedu snad jen, že jsem doslova visel na každém jeho pohybu, gestu či slovu. Každý aspekt jeho chování byl přirozený, a tak to má být. Příjemně překvapil Adam Goldberg, v netradiční roli vcelku obstál i Val Kilmer (ačkoli bylo občas znát, že je poněkud nesvůj, když nemůže likvidovat jednoho nepřítele za druhým) a Paula Patton dodala celému filmu alespoň kousek té romantiky a ženské něžnosti (určitě nebyla na škodu a rozhodně to s ní Scott nepřeháněl, což mu koneckonců ani není vlastní). ()

SOLOM.

Denzel mě jen málokdy dokáže zklamat a ani tady se mu to nepovedlo. Docela zajímavý scénář (i když ne zrovna dvakrát originální myšlenka) mě zaujal již od první minuty. Děj měl svižné tempo, které zakolísalo jen místy a po akční stránce tomu nemám co vytknout. Možná to jen místy chtělo ubrat zbytečných keců. 7/10 ()

ARI50

Musím chválit a hodně protože to je dělo kde jsem nenašel prostě chybu nic vůbec ani kapku spíš měl film šokoval jak je nečekaně výborný nepředvidatelný super musím pochválit za výborný zážitek. ()

veru_needy

Tak tento film je zcela netradiční a právě tím si mě získal. Námět je vcelku zajímavý; speciální úkolová jednotka je vybavena nejmodernější technologií, která umožňuje nahlížet do minulosti a tak spatřit co čemu předcházelo a jak to bylo provedeno. Nahlédnout mohou čtyři dny zpět a nelze se v záznamu vracet. Jak to vlastně funguje vysvětleno není. Škoda, neboť jak zjistí agent Doug, má to jednu určitou a zásadní chybičku, která je nejen překvapením, ale i technickou záhadou. Líbilo se mi vedení kamery a kamerové triky a Denzel Washington byl jako tradičně výborný. Jen se trochu obávám, že divák vybavený menší mírou představivosti a s menším potenciálem intelektu se musel v ději místy ztrácet. Ty i mnohé další ale Tony Scott dostatečně odškodnil brilantně natočenými akčními scénami i nevtíravou sekundární romantickou linií. Každopádně, tento snímek o teroristickém napadení přepravní lodi má spád, napětí, popkornovou zábavnost a rozhodně i patřičnou akčnost. - "For all of my career, I've been trying to catch people after they do something horrible. For once in my life, I'd like to catch somebody before they do something horrible." ()

Hogun

Tak a je to. Po "Mužovi v ohni" som dal Tonymu ešte jednu šancu. A on si šplhol a natočil ešte väčšiu zlátaninu... Emocionálnu hĺbku, šírku a výšku príbehu majú za úlohu navodiť gýčovité zábery na hrajúce sa šťastné deti, vlajúce americke vlajočky, alebo citovo "prudko uveriteľne" prehnané reakcie jednej agentky afroamerického pôvodu, no výbuchy smiechu z nášho radu dokazovali ako veľmi sa minuli účinkom. A samozrejme Denzel Washington, ktorý tu v počte rôznych nasadených výrazov v tvári dobieha aj presláveného experta na túto oblasť, Stevena Seagala :) Technickú "dokonalosť" zas umocňujú chaotické zábery kamery, nezničiteľný Hammer, či množstvo logických prešlapov, ale aj "inovatívne" technologické a medicínske postupy (liečenie strelnej rany umytím, čarovanie s energiou a hmotou atp.) Nakoniec sa dostavilo vytúžené Deja vu... kdeže som len podobnú blbosť videl?... aaaa nedávno a bol to Man on Fire... a ešte tak vedieť vrátiť čas... stačilo by o 128 min :) # Tento komentár je venovaný statočným návštevníkom multiplexu, ktorí vydržali až do konca, ale aj tým čo mali rozum a včas odišli ;) # 5/10 ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)