Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

halberdier

Původní Mortal Kombat z 1995 byla zábavná jednohubka, která "rozjela" kariéru P.W.S. Andersona. Od nového Mortal Kombatu jsem nic nečekal, maximálně akční blbůstku, která zabaví v době, kdy moc kvalitních akčním filmů nevzniká (čest vyjímkám jakým je Nobody). Bohužel je výsledek horší než původní film, všechny postavy jsou nezajímavé a necharizmatické, děj ve filmu v podstatě neexistuje a vše směřuje jen k tomu, aby se postavy potkaly a mohly se pomlátit. Souboje jsou relativně slušné, ale nic zásadního. Je sice fajn, že to má být první film ze zamýšlené trilogie, ale pokud mě první film nedokáže dostatečně navnadit, abych se těšil na další, je něco špatně. Průměrný akční výplach (5/10) ()

Ace.A.T.L.

Tak já nevím. Tohle mě absolutně neoslovilo. Nebejt Hirojuki Sanady a pár chvilek dobrýho vizuálu, asi by to bylo o * míň. Už dlouho se mi nestalo, že jsem koukal na film a bylo mi tak moc jedno o co tam jde a co se tam vlastně stalo před 5 minutama. Jen to dokoukat. Holt, asi nejsem ten cílovej divák. Někdo, kdo milue Mortal Kombat ve hrách, bude mít nejspíš jinej pohled, ale mě se na něco, co mi absolutně nic nedalo, nedokážu koukat jinýma očima(ikdyž mi to jindy jde). Za mě 1* za Hirojuki Sanada a 1* a pár vizuálů a NEDOPORUČUJU ()

Rian_witcher

Dostal jsem to, co jsem čekal až na menší počet fatalit. Tam jsem chtěl mnohem víc podle slibů a podle trailerů. Jinak scénář je prakticky stejný jako před 30 lety, ale což také chtít, když je to podle bojové videohry :-) ()

vlada-xxx

Tak Mileena měla sice prdel jak vrata vod hangáru a hlavní random guy v koženkovém pozlaceném nátělníku asi nikoho nenadchnul......ALE jinak to svižně odsejpalo, Kano měl styl a souboje měly slušnou uroveň. ()

zodiak217

Za mňa veľká spokojnosť. Skvelé kostými, bojové scény, akcia, neustále sa niečo deje, postavy z hry Mortal Kombat. Pre fanúšikov, ožíva hra na filmovom plátne a pre nezainteresovaných je to možno pohroma. V každom prípade vysoko pozerateľné a dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania. Mortal Kombat nikdy neomrzí. ()

bureman

Nechápu, jak někdo může srovnávat film z roku 1995 s tímto a adorovat verzi od P.S.Andersona. Tohle je klasický fan servis, který ocení hlavně fanoušci. Je třeba se trochu orientovat (určité změny v kánonu - např. ztráta rukou u Jaxe - nepovažuji za problém). Počin z roku 1995 je sračka (ale ne tak velká jako Annihilation), letošní MK je parádní oddychovka s velmi dobrými, ale bohužel ne luxusními souboji. Doufám, že natočí pokračování a odvážou se víc. Vůbec bych se nebál jít do větší brutality ve stylu The Raid. To by MK sedělo jako prdel na hrnec. PS: Po některé komentátory, Mortal Kombat už dávno není jen o turnaji, kde si dávají lidé po tlamě. ()

SamGee

Na prelome dvoch storočí vyrastala mládež na kultovej hre Mortal Kombat, ktorá sa dostala do povedomia ľudí vďaka zaujímavým postavám, krvavým zápasom a dnes už legendárnej skladbe Techno Syndrome. Táto hra sa dočkala mnohých filmových adaptácii, pričom najnovšie spracovanie vyšlo na konci apríla. Jeho cieľom bolo uctiť si predlohu a súčasne osloviť obyčajných filmových divákov. Podarilo sa mu to alebo sa podvolilo kliatbe adaptovania na základe videohry? Dej sa sústreďuje na neúspešného MMA zápasníka Cola Younga (Lewis Tan). Jedného dňa si ho osud vyberie, aby sa zúčastnil smrteľného turnaja zvaného Mortal Kombat, od ktorého závisí prežitie ľudstva. Aby Cole spasil svet, bude musieť podstúpiť tréning po boku najslávnejších šampiónov, bojovať so silami zla a čeliť pravde o svojom tajomnom pôvode. Námet o spasení sveta je už otrepaný, ale najväčším esom tejto snímky sú bojové scény. Tie ohurujú diváka svojou nekompromisnou brutalitou, smrteľnými údermi a vyšperkovanou choreografiou. Za najlepšie súboje z celého filmu považujem úvodnú scénu a finálnu konfrontáciu medzi Scorpionom a Sub-Zerom, ktorým nechýba napätie, emócie a vražedné tempo. Popri smrtonosných stretnutiach som sa pobavil na easter-eggoch, ikonických hláškach a vtipných momentoch. Keď sa adaptuje známe dielo, tvorcovia musia urobiť kompromisy, aby si ho užili aj tí, ktorí nepoznajú pôvodný materiál. V tomto prípade sme sa dočkali vysvetlenia nadprirodzených schopností pomocou tajomnej arcany, vnútornej sily. Tento prvok pre mňa fungoval a nepôsobil rušivo. Bohužiaľ, vo filme sa nájde zopár nedostatkov. Jedným z nich sú nedostatočne vysvetlené pravidlá turnaju, ktorého sa vlastne ani nedočkáme. Zloduchovia okrem Sub-Zera pôsobia do počtu a chýba im akákoľvek motivácia či charakter. Posledným negatívom tohto počinu je nevyužitý potenciál konfliktu Sub-Zera a Scorpiona. Určite by sa hodilo, keby tvorcovia rozšírili snímku o niekoľko scén s touto dvojicou. Tým by získala väčšiu atraktivitu. Herci hrajúci ikonických bojovníkov z hier majú možnosť zažiariť, avšak najväčšími ťahúňmi sú Kano (Josh Lawson), Sub-Zero (Joe Taslim) a Scorpion (Hiroyuki Sanada). Josh Lawson podáva trefné hlášky v správnych momentoch. Joe Taslim, známy z akčného hitu The Raid, hrá presvedčivo chladného vraha a vždy, keď sa zjaví na scéne, dokáže vzbudiť u diváka strach. V neposlednom rade, Hiroyuki Sanada podáva chválitebný výkon v roli muža, ktorý stratil rodinu. Novovytvorená postava Cole Young mala slúžiť ako sprievodca do sveta Mortal Kombatu pre neznalých divákoch. Mne osobne táto forma funguje a rozumiem, kam režisér smeroval s touto postavou. Jedinou výčitkou u neho je jeho neprepracovaná osobnosť a nedostatok osobných scén. Hudobnému skladateľovi Benjaminovi Wallfischovi sa podarilo previesť starú zvučku do moderného šatu bez rušivých elementov. Perfektným príkladom toho je remix v záverečných titulkoch, ktorý sa vám rýchlo vryje pod kožu. Napriek menšiemu rozpočtu, počítačové efekty spolu s praktickými nie sú na zlej úrovni a kostýmy sršia štýlovosťou. Pôvodne som očakával od filmu Mortal Kombat fiasko. Avšak dokázal si vybudovať sympatie za pomoci krvavých fatalít, dravej akcie, narážok z hier a podarených postáv. Odporúčam tento počin tým, ktorí majú v obľube túto hru alebo počiny s akčným nádychom. Príbeh: 6/10, Postavy: 6/10, Akcia: 8/10, Hudba, kostýmy, efekty (CGI/praktické): 7/10, Celkovo: 7/10. () (menej) (viac)

BlackAdder87

Nový Mortal Kombat je tak trochu podvod, protože na "Mortal Kombat" vlastně ani nedojde a celkově působí jako taková předehra, tak snad se brzo dočkáme pokračování. ()

Sunwheel

Príjemná videoherná jednohubka, ktorá neurazila ani nenadchla, ale zrejme splnila svoj účel. Filmu z roku 1995 ale atmosférou nesiaha, no zrejme poteší mladšie publikum. ()

HanzoBureshi

Get over here!!! Na toto jsem čekal takovou dobu, už od oznámení projektu. Na rovinu říkám, že prvnímu dílu se to nevyrovná, ale i zde se nejedná o žádnou ostudu, protože zábavy je tady skutečně dost. Tu hru miluju, a když chce někdo natočit film, kde si postavy dají spolu do držky, tak je snad jasné, že z toho nebude epické veledílo, takže já jsem s tímto filmem opravdu spokojen. Ano, mohlo to tu být daleko více, trochu rychlejší souboje, více brutality, větší probádání světa a postav. Jenomže je v plánu celá trilogie, a pokud se jedná o první díl, tak je to dostačující. Nejvíce jsem se těšil na mistra Sanadu a to co tam předvedl, mě klasicky uchvátilo, už jen ten jeho proslov na konci finále. Jako samotný film je to i průměr, ale pokud je to první díl plánované trilogie, tak se jedná o docela slušný rozjezd. Možná tomu dám více už jen proto, že já tohle naprosto žeru. Mé hodnocení: 7/10 ()

Scaevola

Když se vyjádřím přízemně, tak se jedná o nostalgickou hloupost, ale uctivou a zábavnou. Scénář je jedním dlouhým prologem, bojová choreografie se nemusí za nic stydět a nebýt bláznivého nápadu sestříhat několik paralelních soubojů do jediné scény, bylo by možné pochválit i akci. Někoho by snad mohla rozladit přehršel postav a jejich zbytečnost, ale soudím, že jde o povinnou úlitbu fandům herní série, takže za mne příjemný návrat do mladistvých let. ()

Heywood

Začalo to dobře, v polovině žvásty o výcviku už pomalu nudily, konec se dal čekat. Lze ocenit, že tvůrci vědí, že lump zůstane lumpem (a byla to docela živočišná postava), zbytek byl lehce přepózovaný a mirkodušínovský. Vizuálně působivé, pohádkově přijatelné (Avengers už jsou trapně předůležití světoví zachránci) a za 55% bych to viděl. ()

andrewXx

Nečakal som od toho oscarový scenár, ale bolo to ešte biednejšie než moje nulové očakávania. Čo som však naozaj nekompromisne očakával boli kvalitné bojové sekvencie a aj keď úvodná scéna mala atmošku, ani tie boje nestáli za veľa. Rýchly strih sa tam nehodil, chýbala tomu tvrdosť, dravosť a hlavne kvalita. V 80. rokoch by to na VHSke možno stačilo, ale teraz nám XY filmov predviedlo ďaleko lepšie bojové choreografie. Taký John Wick je akčák, kde sa predovšetkým strieľa, ale akonáhle príde na päste, je o 5 tried vyššie. Čudujem sa, že sa to vôbec trepalo do kina, keďže kvalitatívne je to niekde na úrovni TV Paprika. Už keď film s názvom Mortal Kombat neukáže vrchol bojovej kinematografie, tak je asi niečo zle. Je to len typický rýchlokvasený Warner posledných rokov, ktorý vrazí najviac snahy do marketingu. Potom bez najmenšej úcty a rešpektu vezme svoju kedysi populárnu značku, priklepne ju totálnemu amatérovi, ktorý predtým režíroval maximálne stužkové  a čaká, že ohúri súčasné publikum. Aj ten R-kový rating je tu využívaný strašne prvoplánovo a efekty sú síce niekde fájn, no inde vyzerajú ako spred 20 rokov. Bohužiaľ, veľký návrat klasiky v najlepšom možnom súčasnom podaní sa ani zďaleka nekoná. ()

HennessyVSOP

Kritiky musím dát za 3 protože to je bezduchá hovadina, ale zase tak špatný to ale nebylo. Opravdu hodně dobré je intro, zbytek filmu je už slabší a to hlavně kvůli hercům. Nejmíň špatná je Sonya a zbytek se dá řadit mezi špatné a hrozné. Na druhou stranu i ten bezduchý děj paradoxně pokračuje jinak než by člověk čekal, za což dávám plus. Za legrační způsoby ukončení boje je další hvězdička. A zbytek za  celkem koukatelnou choreografii boje. Tak uvidíme jestli bude další díl. ()

Tomko87

Od rebootu videohernej adaptácie som čakal o niečo viac. Ako bitky fajn, Sub-zero ako záporák nečkane fungoval, no prišlo mi to také no.. nemastné neslané. ()

Maraboy

Ta herní předloha je tam konečně znát, konečně je to taky dost krvavé a brutální, konečně to vizuálně vypadalo skvěle, jen ti herci jsou při bitkách ztuhlí, snad to do dvojky rozhejbou. 65% ()

Repulsion odpad!

Legie , což je film, který tady spousta lidí z mně neznámého důvodu upřímně nenávidí, je tady oproti tomu umělecké dílo. Být na Motal Kombat v kině, asi bych odešel. Doma jsem to dokoukal, ale dělal jsem u toho spoustu jiných věcí, protože je to tak strašná nuda, že se to nedá. ()

KukulienkaHO

Ten vesmír pôsobí zaujímavo. Prológ bol fajn. Potom to však išlo, ani nie z kopca, keďže sa to po celý zvyšok filmu držalo na jednej rovnej velice, aleže velice špatnej dráhe. Príbeh, respektíve to sú len akési udalosti a informácie, ktoré na nás tvorcovia vyšplechujú, nedáva poriadne zmysel. Celé je to uponáhľané. Fanúšikovia, ktorí dobre poznajú lore si to samozrejme dokážu dať dokopy. Bežný divák, ako som aj ja, ktorý hry Mortal Kombat pozná len zbežne, sa na to, čo sa pred ním deje pozerá s "WTF" výrazom. Nepridáva tomu ani absencia logiky. Postavy sú prevažne plytké a nezaujímavé. Teda mimo sympatickej blondínky a dvoch extrémne hláškujúcich čávov. Hlavný hrdina ale patrí do prvej skupiny a je nezáživný a nudný ako postava aj herec. Počas celého filmu si neprejde a ani sa na ňom neprejaví absolútne nijaký progres. Po akčnej stránke je to fajn, avšak keď si zoberieme, že by to malo byť prevažne o tých súbojoch, akcia spadne do priemeru. Nemôžem povedať zase, že by som sa nudil, ale nový Mortal Kombat je proste zlý. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)