Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

verbal

Tak prrr, kokůtci! Zas takový Mentál wombat to rozhodně nebyl. Ano, trochu to doprasili obsazením několika těžce ochrnutých a dost nesympatických kataristů – lejzroko je slizký megatrapák, kungpao vrhač klobouků otřesný kožený jeliman a ten ťamanský prkenný hromosvod s ledkami v očích je přeci bůh, a jako takový by měl být polyglot, čili dost nechápu, proč ho nechali mluvit jako Syřana na imigračním v Doveru, a nikoliv třeba plynule a nesměšně džaponsky jako Honzu Hašišáka – bere se to trochu moc seriózně a mohlo to být temnější. Nicméně jinak jde o vinně potěšující, vizuálně uspokojivou a konečně solidně krvavou neškodnou pičovinku, zcela v souladu s kultovní hrou i s, na svou dobu sqostnou, původní filmovou verzí z roku 95. Kdo čeká od filmu podle počítačové hry, v níž se bez jakýchkoliv serepetiček prostě jen imrvére vzájemně kungfí různí mutanti, nějakou užvaněnou uspávačku od Třesoštěpa či palčivou Sofoklovinu s filosoficko incestním přesahem, ať si místo toho raději narve do prdele kaktus a pustí popkulturně rakovinotvorné Assvenžry nebo plyn. ()

Tom Hardy

Nevidět nový Mortal Kombat den po Nikdo, možná bych nebyl při jeho sledování tak otrávený. Přitom úvodní scéna je velmi dobrá. Obsahově sice rozdává karty špatně (namísto přímé vazby na hrdinu tu máme jen vzdálenou expozici, která následně motivuje maximálně padoucha), prostředí je ale skvělé, Hirojuki Sanada by mohl charisma rozdávat lopatou a akce je pětihvězdičková (a to včetně očekávaných fatalit). Jenže pak film přímo neuvěřitelně spadne. Skoro to působí dojmem, že úvod točil někdo jiný jako "proof of concept" pro studio, to na základě sekvence dalo zelenou celému filmu a tam už si nově najatý štáb nevěděl rady. Akce je mdlá, s mizerným střihem a nudnými arénami (dvorek u domku, skrýš, nějaká fabrika a aréna ve skalách, meh). Herci jsou až na zmíněného Sanadu do jednoho nezajímaví. Jedna věc je, že jim scénář předepisuje slabé dialogy a nablblý vývoj (hlavní hrdina vlastně nic nerozhodne a jediné skutečné vítězství v boji má proto, že se na jeho prohru manželka už nevydrží dívat a popadne sekeru). Ale i taková vděčná postava jako hajzlík Kano nefunguje, protože buď jeho vtípky zazdí režie nebo jsou hlášky na sílu tlačené. A vše ostatní se bere až komicky smrtelně vážně. Nechtěl jsem přímo srovnávat s verzí z roku 1995, protože vznikla v jiné době a do jisté míry i pro jiné publikum. Jenže ono se srovnání nelze vyhnout, když reboot vesměs kopíruje základní dějové schéma původního filmu. A zatímco v něm postavy správně vnímaly absurditu všeho, co se kolem nich děje a díky tomu mohly přirozeně na vývoj reagovat, nový film na tohle kašle a postavy tak nemají šanci skutečně ožít. Největší posun oproti 25 starému filmu je v tom, že nová verze nemá "dostatek slušnosti", aby na turnaj skutečně došlo - místo toho si postavy absurdně vymyslí, kdo se s kým kde utká a ejhle, mají štěstí a pěkně jim to vyjde. Uf. Byl jsem si jistý, že Monster Hunter bude nejhorší letošní adaptací videohry, ale Mortal Kombat se opravdu těsně dotáhl. Akce nezajímavá, herci nevýrazní, příběh o ničem. Sakra, ani hudba tu nepumpuje adrenalin do žil! Jen sem tam nějaká ta fatalitka, ty se povedly. Ale kvůli tomu člověk nemusí trávit dvě hodiny u televize, libovolné gameplay video z herní předlohy na YouTube nabízí na ploše dvou minut výživnější porci krvavé zábavy. 30% ()

J*A*S*M

Docela šaškárna teda. A tím vtipnější, čím víc se snaží tvářit vážně / drsně / osudově. Když si ty strašně zahrané postavy ve srandovních oblečcích začnou dávat do tlamy, tak to sledovat jde - tři hvězdy tedy chápu jako přilepšení v situaci, kdy moc velkých filmů stále ještě nevychází. Nicméně na nějakou vymazlenou choreografii soubojů zapomeňte, přišlo mi to dost obyčejné. Kdyby se toho ujal třeba Gareth Evans, bylo by to jinde. ()

Enšpígl

Mě se na hra úplně vyhnula a dokonce i teď co jí mám na playku na ní seru, ale kdysi jsem viděl film ještě na VHS se stejným názvem a musím říct, že ted se mě líbil víc, tohle je na mě moc nadpozemský, vlastně to ani nejsou fighty bojovníků, ale spíše různé bojové magie, kidně bych tam přihlásil Rumburaka. ()

Malarkey

Fajn remake. Na první díl samozřejmě nemá, i když tam ze mě mluví hlavně nostalgie, ale bojovými scénami si respekt určitě zaslouží. Navíc je zajímavé sledovat, jak se na příběh dá nahlížet i z jiného úhlu. Konečně pro mě Sub-Zero není jenom lojza co běhá po place a kope do zvuků Scooterů, konečně je to postava, která má i tvář. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $23,302,503Tržby Celosvetovo $51,102,503Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ajáj ani na druhý krát nič zmysluplné neprišlo. A to ešte prvých desať minút si držalo nejakú tú ako takú "krvavú" úroveň znesiteľnosti pri účasti Hirojuki Sanadu ale potom nástup nových tvári to dáva razantne dolu na čistý banálny akčný výplach mozgu. Trpel som, zase. /40%/ ()

Fr

„ZDÁ SE, ŽE NAPŘÍČ DĚJINAMI RŮZNÉ KULTURY PO CELÉM SVĚTĚ MLUVÍ O JAKÉMSI VELKÉM TURNAJI. PODLE MÉHO VÝZKUMU EXISTUJÍ SVĚTY A DRUHY, O JEJICHŽ EXISTENCI ANI NEVÍME…“ /// Podotýkám, že nejsem nijak zasaženej (ani postiženej) herní klasikou, ale ani Andersonovým filmem. Možná proto mě to celkem baví… Nejdřív mi udělal radost Hirojuki Sanada (takhle si tě chlape pamatuju!). Pak je celkem efektní ten „mrznoucí“ sráč… prostě jednoduchej příběh s perfektníma soubojema, kterým vévodí dokonalý CGI! Víc vod toho nemá smysl čekat. A ani chtít! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vím kdo je Johnny Cage. 2.) Vždycky, když se jdu rvát… celej se změním!. /// Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Martial arts and Gore fans Get over here! Všichni, co dali Fatherovi za 5* get the f*ck out of here! Solidní a očekávaný Reboot Mortal Kombatu je vydařený Debut a poctivou akční žánrovkou, která v pár ohledech lehce zklamává, ale pořád se jedná o solidní fan service, který bez debat patří k tomu lepšímu, co letos vyšlo. Po herecké stránce zaujme Joe Taslim v roli Sub-zera, který si všechny scény krade pro sebe a potěší Josh Lawson v roli Kana, což je největší borec snad za posledních 10 let, ten chlap si ukradl celou show pro sebe a svými hlášky mě několikrát dostal do kolen!! Co se týká samotných fightů, tak choreografie mohla být propracovanější, ale naštěstí si tvůrci vyhráli s pěknými fatality ( O tom MK přece je) s pořádně využitým Rkem ( Gore za 5 hvězd!). Zbytek postav příliš nezaujme a děj je samozřejmě hloupoučký ( Je to podle hry!!), ale fanoušci PG 13 ptákovin, muzikálů a pomalých nezáživných dramat budou samozřejmě trpět. Finále úplně nerve koule, ale duel Sub-Zera- Scorpiona ten byl vynikající. Celkově jsem se bavil skvěle, akci jsem si užíval, humor i vizuál taky, hudba je také slušná, takže se k filmu určitě vícekrát v budoucnu vrátím. Jednoduše řečeno, Gore za 5, Fighty za 4, děj i postavy za 3 hvězdy. Kdo má potřebu hledat chyby, tak si je najde. 8/10. ()

novoten

Původně jsem chtěl hlavně jásat nad tím, jak velký skok je to od obecně adorovaného guilty pleasure z dílny Paula W.S. Andersona, které už před nějakou dobou smutně zestárlo. Jenže čím déle nad tím přemýšlím, tím víc mi dochází, jak bych byl nefér. Tehdy se totiž tvůrci inspirovali jen dvojicí her, ve kterých se řešil turnaj a jenom turnaj. Od té doby ale uplynulo nejen více než čtvrt století, ale hlavně se vyrojila slušná řádka kombatích her, ve kterých se mytologie vydala do nejrůznějších vrcholů, pádů, přešlapů, nových klání, restartů těch starých i třeba dobrodružství nové generace. A z takové hromádky se nejen lépe vybírá staronový směr, ale lépe variují motivace postav. Na mém nadšení to ale nic nemění, protože se ke slovu konečně dostává i můj oblíbený Kung Lao, scénář se opatrně inspiruje v nových i starých časech, krásně pomrkává i v detailech a nebýt prostřední třetina trochu náladově roztříštěná a zbytečně příběhově skromná, nebylo by snad co vyčítat. Na jedničku funguje dokonce i takový Kano, kterého jsem přitom nikdy nemusel, soubojů je tolik, aby se pořád něco dělo a zároveň se nikdy nepřeklopily do stereotypu a zbývá si jen odškrtávat oblíbené fatality nebo obrázky, které si každý fanoušek musel vysnít. U perfektně načasovaného "Get over here!" mi bez legrace přiletěla husina úplně všude. Snad těmhle nadšencům vyjde plán na slibovanou trilogii, protože postavy i jednotlivé události mají rozmístěné naprosto přesně. ()

tron

Milé prekvapenie. Musím uznať, že sa mi nový (alebo čo to vlastne je) Mortal Kombat (z produkcie Jamesa Wana!) páčil. Kasting je nadmieru sympatický (rozmýšľam, či tam bol niekto, kto mi vyložene nesedel, ale asi nebol), postavy sú jednoduché, ale dajú sa im držať palce, bojové scény zachraňuje prekvapivo krvavá nekompromisnosť a hoci mal Tadanobu Asano (Thor, 47 roninov) ťažkú úlohu, napokon sa mu slušne podarilo nahradiť charizmatického Christophera Lamberta ako lorda Raidena. Na filme je občas poznať radikálna prestrihanosť (Jax sa zrazu len tak objaví pri stole s robotickými úpravami a Cole mu nepovie ani slovo, hoci kvôli nemu Jax takmer položil život a do konca života zostane zmrzačený) a scenár miestami nedáva zmysel (prečo tak ľahko skočil na detskú fintu s troma miliónmi dolárov? Prečo zoskočili tak ďaleko od chrámu?). ()

B!shop

No lip to asi dopadnout nemohlo. Ne, ze by to byl nejakej film roku, to fakt ne, ale poctive natoceny becko od fanouska pro fanousky rozhodne ano. Jediny, co me krapet nasralo, je to, ze jsme vlastne vsechno videli uz v ukazkach, tak trochu jsem doufal, ze tam bylo vybranejch jen par scen, ale bohuzel ne, o moc vic nez v trailerech tu neuvidime, na Mortal Kombat vlastne ani nedojde, vetsina souboju se sfoukne docela rychle a ackoliv to krvavy rozhodne je, ze by to bylo to nejdrsnejsi eRko historie to fakt ani zdaleka. Jinak pribehove to je samozrejme naprosto primitivni a jde jen o to, jak nahnat postavy k sobe. Herci moc nemaj co hrat, ale prekvapive me srali min, nez jsem cekal a napriklad takovej Kano je vylozene fajn, naproti tomu Raiden je tragickej, s nostalgii vzpominam na genialniho Lamberta. Jako celek film ale utece jako nic, souboje i triky jsou fajn a vylozene si to rika o druhej dil. Takze i kdyz to neni nejakej zazrak, pruser se nastesti nekona a ja jsem vlastne spokojenej a s chuti si to jeste nekdy pustim. ()

dO_od

// Teď nejspíš spoustě lidí zbořím iluze, ale hry jsem nikdy nehrál, starý filmy neviděl, a stejně mě nová verze bavila. Má totiž nádherně přímočarej děj s cool postavama, nápaditýma akčníma scénama, výbornou hudbou (která si předpokládám krade z her) a akorát tak dlouhou stopáží, abych se ani na moment nestihl nudit. A to je přesně to, co jsem od podobného herního béčka chtěl vidět. Nic víc. 7/10 a get over here, sequel. ()

Slasher

Old school béčková bojovka ze starých známých postaviček. Chce vidět buď jako dítě, nebo geek nostalgik, jinak jenom poloviční nuda, až moc laciná a nic než průměr tuctová věc. Fighty nenářezový, sestava nevýrazných herců, jen hrstka vtipných hlášek a pár cool brutalit. ()

Lateef

Původní MK z 95 roku má prostě svoje kouzlo a takovou evokativní atmosféru a ta mi tu asi chyběla nejvíc. Navíc zdejší Shang Tsung a Lord Raiden jsou jako dva maňáskové, co zahodil covidem znuděnej divadelník do rohu kulatýho divadla... Tagawa a Lambert byli prostě ultimátní a jejich ztvárnění jmenovaných postav bylo nepřekonatelné... Ostatní postavy jakžtakž, samozřejmě Taslim a Sanada a jejich charisma si i na té ploše celkem deseti minut řekli o jednoznačnou pozornost. Nástup Scorpiona na scénu včetně známých tónů a charakteristické hlášky super, líbil se mi Kung Lao a jeho sombrero, fatality slušný, hudba celkově nevýrazná, příběh přešlapává tak trochu na místě jako vylitej kamioňák na benzíně před obsazeným hajzlem... Jasně otevřený vrátka pro asi sedm dalších pokračování a když se zlepší choreografie, přijde opravdový arénový turnaj a spousta postav vystoupí ze stínu přizdisráčství, beru to všema... no opatrně s tím... tak aspoň osmi prsty... ()

Jara.Cimrman.jr

"Co kdybych ti sebral to podělaný sombréro, co nosíš, a narval ti ho do prdele, až začneš mluvit španělsky?" Když ti zlí začnou podvádět ještě před začátkem turnaje, tak začnou lítat blesky z rukou, sálat ohně z úst a svítit lasery z očí. To všechno jsem čekal, u bitek jsem se celkem bavil, ale ten pocit nespravedlnosti ve mně zůstane. Proč jsem nebyl nominován, když moje kung-fu je lepší než jejich kung-pao? Protože nemám na penisu vytetovanýho draka? To je diskriminace! Já jsem se učil od nejlepších fighterů historie - Velkýho blondýna Perrina, Quentina z Montargis a Ivánka z Mrazíka. Tak příště čekám na pozvánku do repre, ať se o zábavu stará i někdo jinej, než jen skvělej dement Kano. ()

H34D

Nepamatuju si, kdy naposled jsem se tak moc snažil nazírat na film z té lepší stránky. Mortal Kombat mě provází již cca od 3. třídy základní školy, takže kdykoli zazní nějaká známá postava, popř. se na obrazovce odehraje úder ze hry, mám radost. Faktem ale je, že tenhle film byl "filmařsky" opravdu příšerný. V prvé řadě jsem v úžasu, že slavné herní sérii o 11 dílech někdo napíše tak prázdný a hloupý scénář. Přitom čerpat se dalo odkudkoli. V druhé řadě už samotný výběr herců je poněkud mimo. Všichni asi chápeme, že vzhledem k nižšímu rozpočtu a ambicím jsou použita neznámá jména, ale některé postavy bijí již svoji vizáží do očí. Nakonec i ty souboje jsou v nejlepším případě průměrné, většinou ani to ne. Řekl bych, že film má pár velmi zajímavých nápadů, či vizuálních momentů, ale už samotné poslepování scén dohromady působí někdy tak trochu násilně - je to opak režijní uhlazenosti a elegance. Jde jak o samotné vyprávění, tak o střih akčních scén. Někdy jsou použity dokonce mírně zrychlené záběry, zkrátka velmi často v tom filmu něco "nelahodí oku". Možná trefnější přirovnání je ke studentskému filmu, ke kterému někdo dodělal na poměry studentského filmu drahé efekty... Mno, ale jinak jsem na nový Mortal Kombat kouknul rád. :D 4/10 ()

M.a.t.t.

Mortal Kombat bez Mortal Kombatu? Nový film sa to síce snaží logicky zdôvodniť, tak ako aj nadprirodzené schopnosti jednotlivých bojovníkov, ale k čomu sú vlastne akési arkány, keď s pravidlami sveta si tvorcovia zjavne nelámu hlavu? Pôvodná verzia z roku 1995 už síce poriadne zostarla, a to ako po stránke trikov, či choreografie súbojov, lenže z priameho porovnania i tak vychádza ako víťaz. Má totiž lepšie spracovanú mytológiu, zábavnejšie postavy, ako celok údernejšiu hudbu a celé to príjemne vyvažuje i patričná dávka nadhľadu. Nový Mortal Kombat síce poväčšine funguje po stránke obsadenia (až na pár prešlapov typu Reika), lenže herci často nemajú čo hrať a hlavný hrdina je miestami vyložene do počtu. Akčné scény sú zase rutinne zrežírované - až na tú úvodnú - a zachraňuje ich výhradne aranžmán, občasná nápaditosť, či nekompromisné fatality. Lenže aj tých je vlastne vcelku málo, na to ako sa o nich hovorilo. Vyložená prehra sa síce, našťastie, nedostavila, ale od Flawless Victory má tento priemerný a rýchlo zabudnuteľný pokus poriadne ďaleko. ()

choze

Smrtelná nuda. Tak úžasně nezáživný film jsem neviděl od nových Charlieho andílků. Nahazování trademarků postav je fajn a souboje mají pár cool momentů a není při nich nouze o krev. Ale i tak to prohrává s Andersonovým filmem z pětadevadesátého ve všech ohledech. Nevýrazné až otravné postavy i casting (nový heroj, Liu Kang, Sonya, Rayden, Shang Tsung, všechno tragédi), děj i bitky, režie i hudba. Že tu kdovíproč absentuje Johnny Cage a jeho laškování se Sonyou přebral slušně hláškující Kano (fór se zahradním trpaslíkem mě dostal) nebo, že na titulní turnaj vlastně ani nedojde, je to nejmenší. Přitom kdyby se zbytek filmu nesl v duchu úvodní desetiminutovky, kde fungují emoce, akce, herci i to serióznější podání, tak super. Andersonův Mortal Kombat byla zábava pro děcka, ale královská. Tohle se snaží o dospělejší podání a výsledkem je jen nuda, kde se tu a tam - skoro jakoby omylem - stane něco zábavného. ()

somnar

Vůbec nevadí, že je ta šablona o vyvoleném ohlodaná na kost, problém je, že už je to po Detektivovi Pikachu nebo Godzille a Kongovi další ptákovina od Warnerů, která se nedokáže ve své debilitě aspoň trochu uvolnit a na nějaké úrovni si ji užívat. Což pak nejde ani mně. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)