Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

InJo

Možná nejvíc cool film o metrosexuálech, jaký jsem kdy viděl. Michael Mann dokázal, že umí uplést z hovna setsakra stylový bič. Vyjížďka Farrella s Gong Li na Kubu je toho nejlepším možným důkazem... 80 % ()

Sobis87

Tohle je VRCHOL MANNOVA MODERNISTICKÉHO SNAŽENÍ V JEHO POZDNÍ FILMOGRAFII. Spolu se Sofií Coppola (Marie Antoinetta) a Richardem Kellym (Southland Tales) považuji Michaela Manna za jednoho z nejvýraznějších postmodernistických (a modernizujících) autorů, který se nebojí konfrontovat vlastní vizi kinematografie s klasicismem, běžnými očekáváními a právě podle Jeana-Françoise Lyotarda zpochybňuje pozitivitu směru, který udává západní kultura, v filmařině je tím míněný Hollywood. Mann představuje vlastní Hollywood – ten Hollywood, ve kterém dokáže kooperovat blockbusterovost s auteurstvím, Hollywood, ve kterém ještě vysoký rozpočet neznamená potlačování autorských vizí. Nevím, jak to Mann dělá, ale producenti nezasahují do jeho osobité vize s nemalými rozpočty a nechají ho, aby z žánrovky učinil art a vlhký sen pravého cinefila. _____ Jestliže v Collateral Mann ještě výrazně nepřekračoval žánrové mantinely a pouze překrucoval klišé a udával nezvyklý vývoj děje, tak v Miami Vice zbořil veškerá očekávání mainstreamového publika – příběh o dvou policistech postrádá oblíbený nadhled a kadenci hlášek, který známe v podobě buddy-movies a k tomuto divácky vděčnému postupu přímo vybízí a místo toho představuje profesionální vztah jak z „tiché domácnosti“, kde panuje tušená vzájemná podpora, nevyřčená kooperativa, úcta a jeden chápavý pohled zde vydá za tucet vět. Dokonce se nedočkáme ani žádného úvodního profilování, představování a načrtnutí vztahů, jsme vrženi do akce, kde jsou figurky už rozestavěné, pomyslné charakterové „masky“ mají pevně navlečené a běžný divák se s tím prostě musí poprat. Žádné vodění za ručičku ze strany vypravěče, žádné vysvětlování…co nechtějí samotné postavy, to nedostane ani divák. Profesionálně jednající postavy (rozuměj „bez zbytečných proslovů, všechno chápou hned tady a teď“), jejich profesionální práce (policejní vyšetřování a práce v utajení znamená: čím méně informací na povrchu, tím menší riziko=žádné zbytečné a objasňující informace pro diváka) a profesionální přístup režiséra vyžadují i „profesionální diváctví“, které se obejde u hollywoodského vypravěčského „vodění za ručičku“. Vše se děje tady a teď a Mann vám dá okusit tu neopakovatelnost, napětí z toho, že všichni operují na vratké půdě s vratkou informovaností a některé události nejsou vypouštěny jen proto, že nevyživují a nekošatí děj – dočkáme se tedy i čistě pocitových pasáží, které by mainstreamový tvůrce považoval za nepotřebné a děj brzdící. _______ Ne tak Mann, on si zakládá na atmosféře, feelingu, POETICE A NEOPAKOVATELNOSTI OKAMŽIKU a právě v takovýchto scénách se naplno projevuje jeho audiovizuální magie. Ruční digitální kamera nám dopřává roztěkaný obraz plný kinetiky, „živého“ pohybu při snímání v 30fps, což podtrhuje realističnost, Mann ale tento dojem reality nakonec přetváří v něco poeticky melancholického – tím, jak snímá scénu, rozostřuje v rámci pocitovosti a ignoruje klasické jasně dané rámování. Jako byste cítili ten chladný vzduch při nočních akcích, tu slanost moře, ten šumivý vítr obepínající těla postav. FORMÁLNÍ EXTÁZE!!! Formu dotváří i zvuková složka, která je někdy úplně potlačena, jindy vstupuje do popředí ve smyslových útocích na diváky a Mann již tradičně sestavil skvostný soundtrack, který ve spojením s obrazem působí dokonalým dojmem a posílá diváka do kolen. A to vše se děje na základě pocitovosti. ______ Už to nezní jako buddy kriminálka navazující na 80s seriál, že? Ne, je to něco mnohem sofistikovanějšího, co udává nový směr, je Mannovým vrcholným formálním cvičením a postmodernistickým klenotem, ale zároveň to nepopírá retro předlohu – podívejte se na stylizovaný vzhled postavy Colina Farrella a klasický příběh (nikoliv vyprávění). Michael Mann tímto filmem dokázal, že příběh nutně nemusí být tím nejdůležitějším, ale pouze kostrou pro formální a narativní cinefilní extázi, která je zároveň „cool“ ve stylu MTV generace, poetická, melancholická a když na to přijde, tak i třeskutě akční. 100% () (menej) (viac)

Sonnery

Ještě před uvedením filmu do kin, jsem četl rozhovor s Foxem, kde uváděl, že až uvidíme Miami Vice, tak budeme chtít stejný ženský, auta, počasí i žaluzie jako mají oni... A teď, když jsem to viděl, tak chci mít i stejnýho urologa ()

Jordan

Nemôže sa každému páčiť všetko. Aj film, ktorý je očividne dobrý a kvalitný podľa väčšinového názoru a kritického ohlasu (rovnako ako kasovému úspechu), nemusí sadnúť každému, dokonca ani človeku, ktorý má režiséra filmu, hercov, ktorí v ňom hrali a žánrovo i obsahovo podobné filmy rád. To je presne aj môj prípad vo vzťahu k Miami Vice. Možno je to priveľkými nárokmi, ktoré som voči nemu mal, prílišnými očakávaniami a tým, že som sa na neho priveľmi tešil, že som sa vo výslednom efekte nudil. Vyše dvojhodinová minutáž nie je vyplnená rovnomerne a na prvý pohľad dobré tempo, čo robí čiastočne dynamická kamera a výborný večne prítomný soundtrack (a veľa "odborných" efektných dialógov z lákavého prostredia čierneho obchodu s drogami) nie je natoľko obsahovo vyplnené, aby zaujal. Čo naozaj funguje, je chémia parťákov, ktorí si bez zbytočných slov a emócií rozumejú, pomáhajú, dôverujú a sú dokonale zohratí, rovnako ako aj tímový duch celej miamskej jednotky, čím ich "zásahy" sú vysoko pozerateľné a aj keď jednotlivé scény podriaďujúc sa rozprávačskému princípu filmu (realizmus až realistický minimalizmus) nemajú až takú dávku napätia a akcie, sú tým najlepším vo filme. Formálne zaujímavý krimithriller, ale na mňa tento víťazný vzorec nezafungoval - a verte, že to naozaj ľutujem. ()

Anderton

Úplne iný film, ako všetci očakávali, hlavne navnadení trailerom. Tie všetky, na prvý pohlad príťažlivé destinácie na Kube, V Južnej Amerike a Miami tu pôsobia akosi šedivo, zrejme odrážali nie príliš optimistický dej a rozpoloženie hrdinov. Mann vedel, že tu musí dať všetky klišé žánru na čele s trochu za vlasy pritiahnutou milostnou zápletkou, ale vie, ako sa vyhnúť lacnej gýčovitosti. Prepad filmu ma vôbec neprekvapuje, určite to nie je pre každého- málo akcie, bez happyendu, ja som sa ale vobec nenudil. ()

oje

Jedna temná a poměrně realisticky zachycená rozsáhlá policejní akce. Na vážnosti přidává hrdinská dvojka, která se za celou stopáž jedinkrát neusměje a které uspokojení přinese jen co možná nejriskantnější zátah. K jejich býčím náturám to ale chtělo možná trochu explozivnější scénář. Dějová linka moc nekličkuje a film dlouho né a né pevně chytit drajv, takže se realitě film přiblížil i v tom, že při štourání zločinců z nory je třeba i trochu vyčkávat. Je to na víc než jen čisté 3*, současně by ale dobrý film měl nabídnout trochu víc. ()

Ant

Vynikající záležitost z pera Michaela Manna. Měla jsem u toho stejný pocit jako při sledování Heatu. Jde z toho cítit velká filmařská preciznost. Nápaditý výběr herců a hudby. Překvapila mě originální kamera. Pět hvězd bez zaváhání. ()

nascendi

Veľmi zvláštny film. V detailoch realistický, ako celok nevýrazný. Za zvláštny ho považujem aj preto, že nevyvoláva takmer žiadne pocity. Sledoval som ho asi s takým zaujatím, ako sledujem televízne noviny. Nenudil som sa, ale ťažko si dokážem predstaviť, čo mi z neho utkvie v mojej, stále poruchovejšej, pamäti. ()

Eawy

Nepatrím k nadšencom podobných filmov. Originál seriál som nevidela ale pre mňa to bolo dlhé, dvojhodinové trápenie sa dvoch dobrých hercov, ktorý okrem svojich ksichtíčkov a prstíčkov na spúšti nepriniesli nič. Pozerala som to, snažila som sa uspokojiť aspoň s tymi akčnými momentmi, ale nepomohlo. Bez Collina by to stálo za ...my vieme za čo. 40% horko a ťažko. ()

Zodd

V jednotlivých částech až perfektní. Nejde tu o naturalismus ani popcorn čistě na efekt, prostě taková střední cesta, kde pomalé tempo je víceméně nutností. Ovšem po setkání s Isabellou to prostě jde do kopru a dává najevo, že ta psychologie zkrátka nefunguje, jak by měla. Anebo zkrátka se tribute seriálu či žánru nerovná dlouhé a předražené epizodě, zvlášť když se po dvou dekádách ten osmdesátkový vibe opravdu velice špatně chytá. Zní to velmi cynicky, což možná není úplně fér vzhledem k tomu, jak dobře se na to sem tam dívá, ale na druhou stranu tržby řekly své. ()

Slarque

Co se týká vizuálního dojmu, je to typický film Michaela Manna a kdybych ho měl bodovat jako stylistické cvičení, musel by dostat plný počet bodů. Bohužel je tu ještě scénář a takový tuctový příběh jako z několikáté řady rozjetého TV seriálu, kdy už jeho tvůrci spoléhají hlavně na diváckou popularitu svého produktu a o nic se nesnaží. To pak nezachrání ani skvělí herci v hlavních rolích. ()

Rocky62

Miami Vice zůstane bohužel mnou asi navždy nepochopené. Dnes jsem se po pár letech pustil do filmu znovu a hodnocení změnit nemohu. Určitě to bude tak, jak píše uživatel "Kaka". Miami Vice potřebuje pro plnohodnotné vychutnání a pochopení milovníky typické Mannovy režie. Já jím sice jsem, ale tohle dílo mě zklamalo, hlavně co se obsahové stránky týče, která mě zkrátka nedokázala zaujmout, tudíž jsem se vůbec nemohl vcítit do příběhu a bylo mi šumák, jak to vlastně celé dopadne. Formální stránka je však naprosto fantastická. Kamera, hudební motiv, nasvícení, nádherné prostředí (letecké záběry na noční Floridu jsou dechberoucí) a co se týče akce, tak v té může Mannovi konkurovat snad jedině John Woo. Jsou tu krásné ženy a věrohodná romantika, ale přesto mě to neoslovilo, což však nic nemění na tom, že Mann je pro mě jednička! ()

eLeR

Však toto bol aký fajin film o zakázanej láske. Čo ma na ňom bavilo? Jednoznačne Colin, potom Luis, muzika nebola zlá a druhá polovica filmu. Čo ma nebavilo? Tie učebnicové dialógy v prvej polovici, ak by sme náhodou niečomu neporozumeli, ten trošku ohraný námet, ďalej Jamie mi stále uniká, no a ten koniec! To čo teraz? Išiel ju hľadať, alebo nešiel ... ako čo si mám o tom myslieť? ()

Tommy987

Po druhom zhliadnutí udeľujem plný počet. Moje počiatočné výtky všetky do jednej zmizli a zostal len skvelý zážitok z vynikajúcej filmárčiny. ()

Chrustyn

Další Mannův film o policajtech sice není tak strhující jako "Nelítostný souboj" ale i tak je vynikající. Farrel i Foxx jsou skvělá policejní dvojice a filmu dodávají šmrnc stejně jako skvělá vizuální stránka podpořena digitalní kamerou, kterou si režisér vyzkoušel už v "Collateralu" a jako bonus ve filmu nesmí chybět bezchybný hudební doprovod. Pokud máte chuť na reálně vypadající krimi se skvělými akčními scénami nenajdete lepší. ()

klerik

V roku 2006 sa hneď tri filmy pokúsili oživiť americký film a posunúť ho niekam ďalej. Miami Vice, POTOMKOVIA ĽUDÍ a LET Č. 93. Po technickej stránke to zrejme vyšlo všetkým, no na plnej čiare sa to podarilo len tomu prvému. Mannov posledný film má síce tiež akýsi odstup a používa "dokumetaristicko-realistickú" :) metódu, ale napriek tomu sa divák dôkladne zoznamuje s postavami. Zobrazovanie vzťahov medzi postavami sú vlastne jedinými momentami, kedy film spomaľuje, ale o to sú pre mňa dôležitejšie. Mal som sa s kým stotožiť, mohol som prežívať to čo hrdinovia (nie si to len domýšľať - U93). Finále vyzerajúce ako keby bolo natočené počas skutočnej prestrelky - je úchvatné a dorovnáva Potomkov. Mann opäť ukázal všetky svoje kvality, aj keď k scenáru pristopaval trochu inak ako doposiaľ - všetko je na princípe akcie a reakcie, žiadne premýšľanie. Bodaj by sa v trende tohto filmu pokračovalo... ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)