V Morskom svete na Floride sa práve pripravuje slávnostné otvorenie nového „Podmorského kráľovstva“, kde pracujú Michael (Dennis Quaid) a Sean (John Putch), synovia amitského policajného šéfa Martina Brodyho. Sieť priehľadných tunelov sa rozprestiera v celej lagúne a ponúka návštevníkom možnosť vidieť exotický podmorský svet na vlastné oči. Okrem toho je pripravená skvelá šou na vodných lyžiach a množstvo ďalších prekvapení. Je tu však ešte jedno prekvapenie, Nepozvaný hosť - malý žralok... Zamestnanci chcú mláďa vychovávať pod svojím dohľadom. Takmer súčasne sa však nájde telo muža, ktoré prezrádza, že cez porušenú morskú bránu, ktorá oddeľuje šíre more od morského parku, prenikol ďalší, oveľa väčší biely žralok. Od tohto okamžiku ide o život všetkých návštevníkov... (TV Markíza)

ClintEastwood

Joe Alves sice dělal scénografa u prvních dvou dílů Čelistí, ale moc se toho od Spielberga, potažmo Schwarze nepřiučil. Možná i proto je toto jediný snímek, který kdy režíroval. Jaws 3 by nebyl tak špatný film, pokud by ho nehyzdily opravdu příšerné efekty. Mechanická maketa žraloka Bruce by byla určitě lepší volbou, než pokus o počítačové 3D triky. Kultovní je scéna se žralokem v podmořském tunelu, jinak nic moc. Stačí vidět tak jednou za deset let. Přesto hodnotím slušným průměrem. ()

MM_Ramone

Americký režisér Steven Spielberg natočil v roku 1975 skvelú horrorovú drámu o vraždiacom žralokovi. Vo svojej kategórii nebol tento snímok dodnes prekonaný. "Čeľuste" sa stali kultovou záležitosťou a odštartovali jeho hviezdnu hollywoodsku kariéru. Je to vysoko kvalitné dielo, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden filmový gurmán. Avšak následné pokračovania boli len nepodarky, čo sa viezli na popularite úvodného kinohitu. Druhá časť ešte ako tak ušla, ale už pri treťom diele to bola doslova katastrofa. Škoda sa pri tom vôbec pozastavovať. Je to velice slabé. * ()

Dan9K

vypadá to, že autoři všechny peníze utratili za právo používat název a na efekty jim už nic nezbylo. Scény kdy proplouvá žlutý papír jako ponorka na modrém papíru, který má znázorňovat vodu anebo žraločí probourání skla se nezapomínají :) ()

Niktorius

Rozhodně to není o nic slabší než zbytek produkce podobného tématu, který můžeme čím dal častěji vídat ve večerních hodinách na Nově. A ten pohled očima potápěče drceného žralokovými čleistmi mě jako malého dost vyděsil. Kdyby se to netvářilo jako pokračování Spielbergova masterpiecu byl bych ovšem šťastnější. ()

Wacoslav1 odpad!

Tohle prostě nefunguje. Ani jako trash. Tohle je totální wtf slátanina, která už se Čelisti 3 vůbec jmenovat neměla. A to jsem k podobný dílům tolerantní, ale pro tentokrát nebudu.5% ()

Xmilden

Vrčící žralok, prakticky všechny "napínavé scény" v noci, tak tomuhle říkám tedy film. Tento díl vznikat už rozhodně nemusel. Těžko zde hledat nějaká pozitiva. ()

Phobia

Víš ty co, nespokojený, znechucený diváku? Polib si elipsy! Já jsem u toho chrochtala smíchy od začátku až do sladce debilního konce. Chápu, že bujaré veselí není právě ta emoce, jakou filmaři zamýšleli vyvolat, ale když to fungovalo jako kvalitní parodie, proč to pitvat? Nevím, jestli "Čelisti 3" někdy plnily svou prvotní zamýšlenou funkci, tedy děsit tak, až člověk odmítá návštěvy vodního světa, za zlaté prase by nevlezl do rybníka a ve vaně si pro jistotu nedá pěnu. Mně se tenhle brakový kousek přesně trefil do humorných sraček chtivé nálady: jsou scény, co mi z paměti asi nikdy nevymizí a kdykoliv si na ně vzpomenu, rozzářím se jak měsíček na hnoji nebo rovnou vybuchnu jak lečo z papiňáku. K dokonalosti chybělo akorát přeobsadit Louise Gosseta jr. některým komikem z klanu Wayansů a Dennise Quaida třeba Mikem Myersem... kdyby ovšem tyhle hvězdy jeblých parodií v roce 1983 ještě netahaly kačera (Wayansové), případně neobjevovaly další funkce těch směšných bimbátek mezi dolními končetinami (Myers). Roztomile blbé - 30% a dalších 5% přidávám za Simona MacCorkindalea, kterému to tady vážně seklo! ()

Hrabka

Opět pokračování, které těží z kultovní jedničky a obstojné dvojky. Film má člověka ohromit, ale to už jaksi není možné. Kdo viděl předchozí dva díly, nemůže brát tento příliš vážně. Tupá nuda s minimem dobrých scén. 20% ()

cheyene

Čelisti 1 byl geniální film, který měl skvostnou atmosféru strachu, napětí šlo cítit z každé minuty a Roy Scheider svým charisma podtrhl všechny klady. Čelisti 2 lehce pokulhávaly, avšak stále šlo o důstojné pokračování jedničky, na čemž měl obrovský podíl opět Roy Scheider. A Čelisti 3? To snad ani nemělo vzniknout. Vše, co jsem měl na předchozích dílech rád, bylo ztraceno. Možná, že žralok zaútočil na invenci tvůrců. Čelisti 4? To jsem pro jistotu nesledoval. ()

lamps

Co si budeme povídat, trojka Čelistí je děsná hovadina bez špetky logického myšlení a totálně bez respektu nad kvalitami původního hororu. Režisér Joe Alves byl zřejmě přesvědčen, že setkání se starým známým zabijákem mu vynese skutečně těžký prachy, takže neváhal, nakoupil pár litrů kečupu a sesmolil něco připomínající velkou zubatou rybu, co pak pomocí tehdejších geniálních triků uvedl do zběsilého pohybu. Fakt nechápu, jak se mu povedlo sehnat herce Quaidových a Gossettových kvalit-) No co, aspoň že byla sranda. ()

Shakers

Tak som si s nostalgie pozrel celú quadrilogiu a musím priznať, že napriek tomu slabému hodnoteniu, to nie je také zlé. Príbeh je celkom dobre zakomponovaný a vymyslený, aby sa mohlo v tejto sérii pokračovať ďalej. Herci, či akcie sú tiež celkom v pohode ako aj podvodný park. Najviac to kazí 3D efekt, ktorý bol možno na tu dobu zaujímavé spestrenie, no takto po rokoch je to otras. 50% - 2* ()

JohnnyD

Ľudstvo raz za 30 rokov osprostie a podľahne mánii 3D. Prvá mánia bola v 50tych rokov, druhá v 80tych a tretiu trpíme teraz. Jednou z relikvií tejto absurdity sú Čeľuste III. Naivný, hlúpy film doplnený o rozkošné 3D efekty, ktoré sú tak dementné, že človek sa nezdrží rehotu. Najmä 3D rozstrelenie žraloka na konci je úžasné. Ideálne béčko. ()

sheen

Celkem slabota po bombastickém prvním a hodně dobrém druhém dílu. Na to, že je film točen s odstupem skoro deset let od prvního dílu triky vypadají tragicky až skoro směšně. Po shlédnutí 4tého dílu musím snížit hodnocení tohoto dílu, i proti poslednímu to vypadá komicky. ()

GilEstel odpad!

Katastrofa. Film nabízí hodinu kecání ustrašených civilistů, kteří mají strach ze žraloka nebo se mu posmívají, aby pak v samotném konci mohli okusit jeho hněv. Když jsem viděl obrovskou maketu žraloka, která bez záchvěvu ploutve jako ponorka narazí čumákem do skla podvodní stanice a pak si začne pochutnávat, nevěřil jsem svým očím. Divím se, že něco takového pouští do distribuce. Holt asi stačí, když se něco jmenuje Čelisti nebo tam alespoň plave velkej žralok. 5% ()

mzss1

Úplně bych film neodsuzoval, ikdyž přiznávám že na klasicky vydařené první dva díly to rozhodně nemá. Je to škoda, ale trochu film pobavit dokáže. Je krvavý, hororoých prvků je zde dost. Ale víckrát film vidět nemusím, viděl jsem ho celkem 2x a stačilo to bohatě. Prostě béčkové prostředí, až moc zlé. Takže film vidím tak na 35% = ** ()

Omnibus

Na křesle u (pa)rybího zubaře:„Táák, otevřete Čelisti tři... “ Velký Bílý: „Ale já jsem jenom jeden... To mám jako otevřít čelisti třikrát po sobě?“„Neee! Jenom jednou, ale pořádně! Sestři, pište: vlevo dole TROJKA – kaz! Kaz jako kráva...pardon, jako žralok. Vpravo dole se klube čtyřka, ale tam bude určitě příště kaz taky... A spousta zubního kamene. Chtělo by to hodně brousit a pilovat. A nebo příště raději udělat úplně nové zuby. Že by typ Orca?“ ()

kingik

Hodně nevyrovnaný třetí díl s Dennisem Quaidem se slabou trikovou složkou. Kdyby to bylo trochu víc natur, přihodil bych v hodnocení ještě hvězdičku.Takhle se jedná o průměrný horor, který měl smůlu v tom, že vznikl, až jako třetí pokračování slavné série, a tudíž bylo téma o vraždícím žralokovi naprosto vyčerpané. 60% ()