Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

neoBlast

Celkem svěží propojení dvou žánrů - soudní drama a horor - dopadlo velmi dobře a překvapivě mají obě části stejně prostoru. Režisér Scott Derrickson a skladatel Christopher Young oba vědí co dělají a dokáží si s otevřeným divákem dělat psí kusy. Největší výtku mám ale snad ke všem hercům snad jen s výjimkou Campbella Scotta. Viníci seřazeni sestupně: Tom Wilkinson (v jeho případě spíše divně napsaná role), Laura Linney (otravně kladná role) a konečně moje "oblíbenkyně" Jennifer Carpenter na kterou už tady raději nebudu házet další špínu... znáte to s těma sloupama a Aténama. 65 % ()

Timak

Děsivé. Opravdu jeden z malá filmů, kde bych nejraději některé scény raději neviděl a rychle na ně zapomenul, jinak mě budou asi pronásledovat ještě hodně nocí ()

Brandon

Po prvních 20 minutách šly na mě mrákoty. Ne strachem, ale nudou, málem jsem usnul. Naštěstí se pak démon v soudním procesu slušně rozjel a byla to docela dobrá zábava. Být členem poroty před kterou stál kněz za vraždu dívky, která byla podle obhajoby posedlá a podle obžaloby pomatená, tak bych se přiklonil k racionálnímu vysvětlení. Je jasné, že si scénáristé příběh podle skutečných událostí vylepšili, ale přesto mi chvílemi šel lehký mráz po zádech. A tak to má být! Emily Rose si zaslouží solidní 3 hvězdy. ()

Tomesh

Mě to americký soudnictví začíná srát čím dál víc. Není to nic jinýho než dojemná hra na city před porotou. Jinak je to hustej příběh, kterej připomíná, že se satan rozhodně s nikým nemazlí a při některejch scénách (opakované padání na kolena) mi mrazilo jako nikdy.. Přišlo mi to možná lepší než slavnější exorcista, až na ten soud.. ()

Tomatáš

Fantastický film...Skutečný příběh Erin Bruner je pro mne naprosto fascinující..Ač nejsem věřící, tento příběh mě přesto vrtá hlavou a abych se přiznal, občas mívám při pomyšlení na její osud husí kůži..Chybí odpovědi a opravdu bych rád věděl, co se s ní vlastně doopravdy stalo..:( ()

Tereza666

Já dostala všechno co jsem chtěla. Film byl vynikající. Výkon, který předvedla Jennifer Carpenter je obdivuhodný. Já jí to normálně věřila, tak přesvědčivé a chladné. Skvělý film, který mě vyrazil dech. ()

Compadre

Masakr...Jestli je tohle podle skutečný události, tak potěš pánbu. Výbornej horor s výbornou atmosférou a naprosto dokonalými hereckými výkony. Laura Linney v roli posedlé chuděry Emily exceluje neskutečným stylem. Člověk by řek, že do ní ten satanáš během natáčení fakt vlez. ()

Danny F.

Za posedlost. Jinak scény ze soudní síně mě uspávaly. Podle skutečnosti? No, nebylo to tak přehnané a sám bych tomu i věřil. Některé podobné filmy "podle skutečné události" jsou dost přehnané a podle mě si něco navíc i doplnily podle chuti. Tento je jiný. 55% ()

VanTom

Neobvyklé spojení vymítacího hororu a soudního dramatu se v tomto případě hodně vydařilo, skutečně děsivá a znepokojující atmosféra nás provází od první scény. Přestože výsledek exorcismu známe od začátku, stejně jsme napnutí jako struny, jak se vlastně vše odehrálo a proč. Akorát ta přítomnost démonických sil a strašení v "zákulisí" soudního procesu vyšuměly poměrně do prázdna, navíc ani jeho rozsudek neměl očekávaný dopad. ()

pravdovravny

Počul som na tento film dosť chválospevu ale, v skratke niekto veľmi prehánaľ:/ Vo filme sú snáď 2 scény, ktoré fakt stoja za to! inak také nič moc. ()

JohnSmith

Kombinace vymítání ďábla a soudního dramatu. Soud nemá žádnou šťávu a je nudný. Vymítání je pak docela slušné. Nevím ale co je horší, jestli to, že tomu někdo věří a natočí o tom nudný film nebo to, že se to opravdu stalo a dopadlo to tak jak to dopadlo. ()

Master19

Škoda, že to je natočené v Americe. Případ jsem měl naštudovaný předem a byl jsem zvědavý, jak moc realisticky do toho tvůrci půjdou. A nic moc, přátelé... jeden snědený brouček a poškrábaná zeď. Slabota. Na oplátku tu máme obšírné soudní drama, no budiž. Každopádně, za shlédnutí to rozhodně stojí. ()

lykan9

V moci ďábla dle mého názoru není hororem, aspoň ne v pravém slova smyslu. Jsou tu sice nadpřirozené věci a vymítání ďábla, ale o tom tenhle film není. Jedná se o zpracování zajímavého soudního procesu, který se podařilo tvůrcům podat tak, že diváka pohltí. Herci jsou skvělý a těch pár "hororových" scén bylo předvedeno s úctyhodným vkusem. Film má pro mě však jednu chybu a tou je, že si nejsem jistý, že bych měl někdy v budoucnosti zájem se k němu vrátit. Proto i jednu hvězdu ubírám, ale typ diváka, by se mohl uchýlit k plnému hodnocení a věřím, že bych neměl důvod (možná ani argumenty) mu jeho názor vyvracet. ()

Spock

Mrazivá atmosféra plíživého zla, nebo jen vykonstruované představy v hlavách některých zúčastněných? Ústřední téma celého filmu je nasnadě. Střed mezi „rozumnými“ potažmo racionálními žalobci a knězem, který věří ve střed duchovních sil, které se vymykají „škatulkování“ vědou. Bylo velmi vtipné sledovat jejich souboj v průběhu celého procesu. Střet o to jak definovat pravou příčinu smrti. Film díky této polemice dostává další rozměr, který by divákovi neměl uniknout, protože je podle mě stěžejní. To mrazení v zádech už pak jenom dokresluje celkovou kvalitu snímku. Ale zásadní otázky jsou otázky víry, skrze paradox jedinečnosti, který věda nedokáže reflektovat a zuřivě se mu brání, viz. některé reakce obhájce a “pseudo hypotézy“ nemoci, které si lékaři vymýšleli. Zkuste si na konci položit sami otázku: „víra nebo rozum“? Moje odpověď je, že víra a rozum jdou ruku v ruce, myslet je dobré a věřit potřebné, ale poznat zázrak obtížné. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)