Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

sofiapetra

Tak trochu jsem předpokládala, že tomuto filmu dám šanci maximálně deset minut, ale celkem se zájmem jsem ho dokoukala celý. Horor to tedy rozhodně nebyl, spíš nahlédnutí do třinácté komnaty. Navíc vkusně a nefanaticky. A oživilo dosti podstatné schizma našeho lidského údělu - pokud se bere ve vážnost Boží přítomnost, musí se přece logicky počítat i s obrácenou stranou mince... ()

SonG

Skoro jsem dal 5 hvězdiček, protože to co se přede mnou odehrálo, mne usadilo na zadektakovým způsobem, kterým to nedokázal ani Vymítač ďábla. Carpenterová hraje posedlou dívku velmi přesvědčviě, skoro pokaždé, když jsem ji ve filmu viděl, mi běhal mráz po zádech. Poté i soudní proces byl velmi zajímavý, leč pro mne jako ateistu velice nepravděpodobný. I tak mne V moci ďábla dostal. ()

Chen

Slušné hodnocení si film zaslouží za to, že se rozhodl nahlížet na vymítání skrze soudní proces a za okamžiky, kdy jsem se zděšeně ohlížel při každém, byť sebemenším zvuku. Zajímavý ztvárněný, dobře zahraný, děsivou atmosférou nešetřící horor. ()

Hees

Ja hororov moc nepozerám nie som pre ne cielová skupina a ani sa ich moc nebojím.Ale pri tomto som sa proste bál.Bol som na nom v kine k čomu som bol samozrejme dotlačený ale neľutujem toho.Kvalitných hororov ktoré útočia po psychickej stránke a nie krvou je naozaj málo.Myslím,že tento patrí medzi tie kvalitne. ()

Hennes

Až neuvěřitelné, že je to podle skutečné události. Plné zla a boje mezi úsudkem lidí, kteří věří na temné duchy a mezi lidmi s jasným úsudkem o epilepsii a psychóze oběti. Většina děje se odehrává v soudní síni, kde je svědky odvyprávěn příběh Emily posedlé ďáblem. ()

Martin741

Perfektna drama a horor v jednom filme o exorcizme. Hororove sceny posobia maximalne brutalne a mrazivo a ostali vo mne este pekne dlho po skonceni filmu. K tomu vyborna Laura Linney ako Emily Rose. Perfektna drama a horor sucasne, rezirovana skusenou rukou rezisera Scotta Derricksona. 94 % ()

Havaj8

Exorcismus, kterej byl pojatej netradičně, ale vcelku zajímavě. V týhle vymítačce jsme neviděli spoustu zkroucenejch a démonskejch scén, což je možná škoda, ale dostali jsme se do hloubi dění všeho okolo. Jak, kdy a proč, to se v dnešních podobnejch hororech už neukazuje. Kolikrát ty soudní procesy byly možná až moc zdlouhavý a nevytěžilo to maximum z těch, kteří se v tom hrabali, což mi přišlo taky škoda, když to tak zlehka nakousli. Ale, lepší to vyřešit tímhle způsobem než nějakejma amatérskejma záběrama. ()

Jimmi

Uz vopred som vedel ze tento film nieje horor s prvkami dramy ale naopak a to sa asi odzrkadli aj na mojom hodnoteni,pretoze ak by som cakal horor bol by som asi mierne sklamany.Celkom rad si pozriem film zo sudneho prostredia a ked este ma tento film aj hororovy naboj(moj oblubeny filmovy zaner),vedel som ze sa mi to bude pacit.Rezia bola podla mna skvela a aj herci do svojich roli uplne pasovali.Z hercov musim vyzdvihnut Jennifer Carpenter(predstavitelku Emily), ktora predvadzala fakt strasidelne divadlo.Urcite treba vidiet... ()

bogomira

Zajímavá, i když trochu nevyvážená kombinace soudní drama - horor. Hororová složka úplně jasně vítězí a to hlavně díky výjimečnýmu výkonu Jennifer Carpenter, která teda umí to svý tělo pořádně zauzlovat. Možná se pletu, ale v jejích scénách jsem nepozoroval žádný počítačový dodělávky a to jsem dával pozor. ()

Nach

Se skepsí a obavami jsem si obstaral tento film. Na téma vymítání ďábla jsem toho viděl již tolik, že mé očekávání byla na bodu mrazu. A překvapení se konalo. V moci ďábla se snaží k tématice exorcismu přistupovat co nejobjektivněji a nejrealističtěji. Příběh je totiž - jak jistě víte - podle skutečné události a tento punc skutečna se snaží (sem tam) zachovat až do samotného konce. Proto se celý případ kolem Emily Rose odehrává až po její smrti (není to spoiler, takže vydechněte přátelé) a ve flashbacích ze soudního přelíčení se vracíte do tragického života dívky, který mohl, ale též nemusel nést známky posedlosti zlými duchy, neboli démony, chcete-li. Tyto sekvence si umě hrají s divákovou myslí, kdy je vašim očím předkládána, jak teorie o démonech, tak i logická vysvětlení lékařů, proč se tak tamto a ono dělo. Nicméně zajímavé by to bylo, kdyby přítomnost (tedy to, co se odehrává po Emily úmrtí) nenesla jasnou a čitelnou stopu plnou paranormálních jevů. Hororoví fanouškové budou jásat, ostatní zavírat oči. Ve výsledku se ale jedná přesto o počin hodný pochvaly a minimálně čtyřhvězdičkového hodnocení. To já s chutí moc rád udělím. 75% ()

Flaxik

S exorcistickými filmy je potíž, tvůrci mají na trapnost zaděláno, hned jak se začne natáčet, protože téma nenabízí moc možností, jak to ukončit. Buď se to povede anebo ne. Tady na to šli lišácky a hned na začátku oznámili, že se to pěkně posralo a Dexterova ségra, ze který vyháněli pekelníka, natáhla brka a po zbytek filmu se zjišťuje, kdo to vlastně nejvíc podělal. Samozřejmě to až zase takhle nudná vyprávěnka nebude a trošku se to začne zamotávat i mimo soudní síň. Opět jeden z mála povedených filmů se satanášovými poskoky, doporučuje každý dobrý katolík. Nejsilnější scéna: Kataleptická Emily zkroucená na podlaze pokoje, z toho mi nějak nebylo dobře. ()

joker.george

Mnohem víc bych ocenil, kdyby Derrickson zůstal pouze u náznaků a nechal samotné vymítání pod rouškou tajemství, či dokonce úplně skryté. Ale to je menší výtka, protože film většinou staví na atmosféře, která se daří budovat i v soudní síni a tajemnu než na laciných lekačkách, jenže se stejně nemůžu zbavit dojmu, že konec postrádal potřebné vygradování. A taky bych se chtěl probudit uprostřed noci a být tak dokonale svěží. 3,5* ()

baaaja

Já bych řekla, že to bylo zpracovaný vcelku dost slušně... líbí se mi, že divákům nijak nevnucují ani víru v boha a ďábla a zároveň ani nevíru. Vlastně si to můžete sami v klidu rozmyslet a ujasnit si, jaká strana se vám líbí víc, co vám připadá přirozenější nebo pravděpodobnější... domněnky jsou jasný, ale fakta žádná ;) ()

TomikZlesa

Obrovské překvapení. Většina uživatelů asi zapomíná na fakt, že film je inspirován skutečným příběhem, ale co, kdo ví kde je pravda lidé dokážou překroutit kdeco, nebo kdekoho :-) u BLair Witch sem taky dlouho věřil že je to real.. Film mě původně zaujal jen Jennifer Carpenter, ale moc sem si jí neužil, ze začátku ji to velmi slušelo, ale pak vypadala skoro hůř než momentálně v Dexterovi (začni pro pána jíst holka). Scény vymítání či posedlosti, nebo bohatě stačily bubácí u právničky doma..prostě skvělý, už dlouho mě takhle u žádnýho hororu nemrazilo, že to jde i bez dlouhočernovlasejch japonek :-). Výborný film ! ()

dubinak

Čisté čtyři hvězdy! Soud versus vymítání ďábla. Právě soud může za to, že hodnocení není až u 100procentech. Prolínání jednotlivých scén do soudního šetření mi chvílemi vadilo i nevadilo. Tak krásně se na tento snímek koukalo, když hlavní roli ztvárnila moje oblíbenkyně herečka Jennifer Carpenter a ukazála svůj další vjem do filmových postav. Ze scény, kde se snaží otec vymítat z Emily démony mi šel mráz po zádech. Ostatní herecké výkony nadměrně skvělé. V konečné fázi mi delší stopáž ani nevadila. A konec příjemně překvapil. :-) ()

C0r0ner

Tyhle filmy podle skutečné události beru s dost velkou nadsázkou především proto, že se do jednoho odehrávají v Americe. To už by člověk mohl stejně realisticky posuzovat veškeré ufonské výsadky, které směřují na stejné místo. Film jako takový je to ale dost drsný a Scott Derrickson ukázal, že horor je přesně jeho parketa. 80% ()

Wormboy

Celkom prijemny filmyk so slusnymi hercami,ktori sa vsak castokrat musia opierat o dost pochybne dialogy, nehovoriac o brutalne zjednodusenom sudnom procese a fantasmagorickom konci.3,5/5* ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)