Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

FFilipCZ

Fůůůha! Tenhle film jsem viděl už dávno a stačí mi jen ten název a pěkně mě mrazí. Skvělý herecký výkon Laury. Výborný hudebnípodtext a tak trochu jinak uchopený děj (stylem, který lehce odskakuje k dramatu, díky části filmu - ne malé -, která se odehrává v soudní síni). No máte se na co těšit :) ()

NinonL

Tak trochu jiný pohled na problém posedlosti ďáblem a na exorcismus. A vůbec ne špatný. Hrůzostrašnosti, které je provázejí, nejsou podávány přehnaně a jenom pro efekt, ale celkem věrohodně. Do toho je zapleten soudní proces, vina či nevina žalovaného, žalobce, obhájkyně i autorit, které zastupují. Celkové hodnocení - hodně povedený kousek. ()

agentmiky

Pro mě jsou tyhle filmy zvláštní,neboť je miluji,ale zároveň nesnáším.Miluji je,protože tam je vždy skvělá a hutná atmosféra a tyto horory jsou lepší než typu Texaský masakr,ale nemám je rád,neboť se musím v některých chvílích schovat pod peřinu a čekat,co v následujících chvílích nastane.Ale co.Zrovna tento film byl brilantní.Přirovnal bych ho k V zajetí démonů,ale možná byl i o trochu lepší.Na začátku jsem dostal strach,neboť film je podle skutečné události,což mě moc nepotěšilo.Je zajímavé sledovat,jak se postoj obhájkyně k nadpřirozeným věcem ve filmu časem mění.Ze začátku říkala,že něco takového neexistuje,ale na konci už si tím tak jistá být nemohla.Za mě skvělých 85% ()

Alqarin

Originální horor, který konečně není prostý a hloupý a dovede vybudovat solidní děsivou atmosféru, jakož i vyvolat množství náboženských otázek. Neokoukané, poutavé a výborně zahrané, solidní čtyři. ()

zlabus

Hodně povedená záležitost na téma vymítání. Geniality The Exorcist sice nedosahuje, ale i tak je to nadstandartní zážitek. Dobří herci (Wilkinson mi stále dokola dokazuje, že je bůh a Jennifer Carpenter se své poměrně složité role zhostila taktéž s velkým úspěchem), skvělá hudba a skvěle udělané scény ze samotného obřadu vymítání. Mno nic jdu trošku prohnat google a zjistit, jak moc se film opírá o realitu. ()

Z0oMb3E

Nasierajte sa kde to len ide, tlačte do hlavy aj keď nieste hladní a pretiahnite všetko čo má krvný obeh! Sily temna aj tak zdrapnú slabomyseľnú ovcu ktorú baví kľačať iba pri tej najnudnejšej činnosti. Alebo to bolo inak? Každý kto bol na vysokoškolskom intráku vie o čo ide v prvom ročníku a niekto to holt nezvládne. A oficiálne tlačové správy podávané do domoviny sa diametrálne odlišovali od reality. A mamča má dcéru stále za tú najslušnejšiu. Takže môžete do mňa ako ateistu ba priam antikresťana tlačiť podobné bláboly ja viem svoje. Dokonca som si tiež pár debát zo satanom už odkrútil. Je ale pravda, že tak plynule do 6 som vtedy nevedel napočítať, ale i to sa dá započítať za rozhovor. Forma tu však ďaleko predbehla obsah, takže sa z toho vykľul celkom slušný film zo súdneho prostredia, nesympatickým sektárom a mladšou verziou Meryl Streep. Toto je presne typ nehororu, ktorý si veľmi rád kuknem i ja alias hororový skeptik (čítaj: ten čo horory absolútne nemusí). ()

ivishka

Nedávám tři hvězdy z důvodu,že bych byla znalec nebo snad milovník tohoto hororového žánru a pravděpodobně bych se na něj nikdy nepodívala nebýt Laury Linney ale hodnocení je naprosto oprávněné,když člověk po shlédnutí zhodnotí kolikrát se doopravdy lekl...Já se doopravdy hodně lekla, když Emily vidí děsivé tváře spolužáků jak ve škole tak na ulici.To mě hrozně vyděsilo.Ale jinak jsem se povětšinu filmu válela smíchy třeba co se týče scény ve stodole kde na ni kněz chrlí modlitby a podobné věci tak ona odpoví na otázku kolik těch ďáblů v sobě má neskutečně vtipně a hodně mě pobavilo jak se zkroutila celá na zemi...Nevím čím to je ale děsivé mi to zrovna nepřišlo..Možná proto,že to je jediný snímek tohoto rázu,který jsem kdy viděla a upřímně bych se nikdy už na nic podobného nepodívala. ()

Freemind

Takové jednohubkové nicmoc, na které se můžete dívat o půlnoci a ráno se stejně zeptáte "Na co jsem to včera v noci koukal?" Výborná Jennifer, jako vždy skvělý Tom, mdlá Laura. Čekal jsem nějaké vyvrcholení, kulminaci, ta ale nepřišla. Zůstalo jen dost nudné soudní drámo s několika bububu. ()

erased

Těžko si vybrat jak k tomuto filmu přistupovat. Pokud bych na něj nahlížel jako na čistý horor, byl by to lehký nadprůměr, ať už mezi atmosferickými nebo lekacími. Stejně tak by dopadlo srovnání s jinými filmy podle skutečných událostí, zpracování totiž až příliš okatě napovídá na jakou stranu řešené problematiky se tvůrci přiklánějí. A bohužel je přesně toto událost, která by si zasloužila nezaujaté zpracování. Spojení obou náhledů tak asi dopadne vzhledem k výslednému hodnocení nejlíp. Exorcism se dá přirovnat například k takovým Stigmatům, skutečné události jsou zde ale stále dvousečnou zbraní. Příliš křesťanské pojetí je však dobře vyváženo momentem zamyšlení a podnětem k přehodnocení vlastních postojů a názorů a to přesně od dobrého filmu očekávám. ()

zipper111

No, závěrečná řeč obhájkyně Erin Brunerový celý film vystihla dost přesně: Démoni a duchové a všechno nadpřirozené nemusí existovat...ale můžou. Film je velmi dobře natočenej, pobaví a rozhodně 2 hodiny nenudí, zaujme a stojí za to. Ale není to žádný horor, všechny "strašidelné" momenty byly spíš lekačky, nebo dost nechutné...ale ne strašidelné. 3,8888* :) ()

Lum3n

Zajímavé, místy působivé, ale jakou celek mě Emily nedokázala úplně vtáhnout. V každém případě ale jde o zajímavé skloubení hororu a soudního dramatu. 70%. ()

J3dla

Občas jsem měl pocit, že film vykrádá původního Exorcistu. Celkově film jako celkek působi velice celistvě a zajímavě, působivé scény, slušná atmosféra, zajímavý příběh.. 80% ()

milicjant

Za málo peněz překvapivě hodně bytelné muziky. I přesto, že za tak skvostně temný chorál jaký před lety rozehrál Friedkin a spol. to nepovažuji, neměl by zůstat širší veřejnosti skryt. Ty z vás, kdo nadšeně očekávají druhého Vymítače radši odkážu na jeho opětovnou projekci. Ne, Exorcism of Emily Rose by zřejmě nebyl filmem pro Vás. Spíš než nějakou plejádu revolučních efektů jsem totiž shlédl podmětnou reflexi o sebenalézání těch, co si od pradávna vznešeně říkají lide, o pevné racionalitě a také o víře. O té především. O celý snímek se průběžně „otírají“ dvě vysvětlující roviny příběhu. Jednu uslyšíme z úst poroty v samém závěru. A ta druhá? “People say the God is death. But how can they think that, if I show them the devil?“ ()

blackrain

Z filmů podle skutečných událostí mám zvláštní mrazení v zádech. Ale z tohoto se oklepávám ještě teď. Mám husí kůži, když si vzpomenu na některé scény. Třeba scénu vymítání ve stodole tu mám před očima pořád. Skoro jsem si začala myslet, že herečka je skutečně posedlá zlým démonem. Takže, hororová část byla velmi dobrá, stejně dobře dopadla i ta soudní. ()

gogos

Napínavý, až hrůzně mrazivý příběh s možným reálným základem dokáže opravdu vyděsit. V moci ďábla je dobrý film, který už nechci znovu vidět... ()

Makky

Až osobná skúsenosť prinúti človeka premýšľať nad vecami, ktoré by inak automaticky odmietal. Sám verím tomu, že všetko má svoje vysvetlenie a všetko je dokázateľné. Netvrdím, že neexistuje niečo nad ľudské chápanie, len tomu neverím. Zároveň ma to však fascinuje. Každý máme svojich démonov... ()

vercza

Soudní drama okořeněné exorcismem. Scéna se samotným vymítáním je naprosto mrazivá, ale zbytek filmu mi přišel poněkud zdlouhavý a chvílemi nudný. ()

kaylin

Hororové momenty ve filmu „V moci ďábla“ fungují, ale ve skutečnosti je zajímavější ta rovina případu a skutečnost, jak se povede a zda se vůbec povede obhájkyni obviněného zachránit před vysokým trestem. Film je pak dostatečně napínavý a je příjemně protkán hororovými scénami s Emily, kdy některé její pózy jsou skutečně děsivé. Film dokáže udržet vaši pozornost a disponuje zajímavým a funkčním žánrovým přesahem. ()

suicide

Noční můru jsem z toho neměl, takže přidávám jednu hvězdičku ;). Ale vážně - výkony, atmosféra, režisérská práce a všechna další řemeslná práce na filmu je naprosto neoddiskutovatelná, takže 4* jsou určitě tím základem, od kterého se divák buď odpíchne, a nebo na něm setrvá. Já jsem se nakonec rozhodl povyskočit výše ne kvůli tomu, že až tak strašidelné nebylo, ale spíše kvůli tomu, že mě to naprosto pohltilo, a vezmeme-li v úvahu, že jde o snímek podle skutečného příběhu, podle skutečného exorcismu, který se skutečně odehrál, tak nás film musí nutit minimálně k zamyšlení. Abych parafrázoval jednu myšlenku: Aby si člověk uvědomil existenci dobra, musí si napřed uvědomit existenci zla, které mu tedy musí být napřed ukázáno, pak snad prozře. Rozhodně V moci ďábla není film na příjemný večer s kafíčkem, ale někdy se i takové filmy musí vidět.... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)