Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

BoPo

Scény znázorňujúce exorcizmus a posadnutie sú zvládnuté výborne. Škoda, že slúžia len ako spojovací materiál pri rozprávaní príbehu odohravajúceho sa prevažne na súde. Takto človek dostáva drama, avšak nie dobrý horor. ()

6thSun

Scéna vymítání je vrcholem filmu, ale když její záznam pouštějí porotě z magneťáku, nikdo z přítomných nevypadá po vyslechnutí nijak zvlášť zděšenej, jakoby to pro ně nebylo nic novýho. Já bych utek ze soudní síně strachy posranej až za ušima a do smrti bych se měl čeho bát. Tohle prostě mělo být ztvárněno realističtěji, celkově však jde o dobrej horor, ale odvahu na to, abych začal na netu pátrat po tom, do jaké míry je to skutečně pravda, fakt nemám, mohl bych se dozvědět něco, co by mně ten doživotní strach definitivně pojistilo. 75% ()

Avalon820

Vymítám, vymítáš, vymítáme, aneb Jak exorcista ke kadidlu přišel a jak z toho soudní aféru udělal. Tak nějak ve zkratce lze popsat film V moci ďábla. Jestli očekáváte další z řad hororů, kde do všech světových stran létají střeva, pak pláčete na špatném hrobě. Tento snímek je hororem jen v opravdu velmi střízlivém slova smyslu a jde spíše o krimi-thriller s nádechem mystična, který se ze 75% odehrává v soudní síni. Kdo má rád McBealovou příjde si na své, kdo má rád zapeklité hraní si se slovy, shánění a vraždění svědků, vypovídání děsně vážných vědem, či nadržování soudců, ten také, ale kdo by si rád tu kuchnul, tu párnul, nechť vystoupí na jiné stanici. ()

Martinibaby

Možná právě proto, že je to film natočený na motivy skutečné události mi ještě mnohem víc než obvykle lezly na nervy (a na mozek) všechny ty nemístně laciné "hororovitosti".. Právě kvůli tomu, že je to film natočený na motivy skutečné události si myslím, že si zasloužil mnohem realističtější zpracování, byť by to znamenalo méně - nebo vůbec žádné fancy počítačové efekty. Protože právě to mi z celého převyprávění příběhu Emily Rose (nebo Anneliese Michel, chcete-li) dělá frašku a ne něco, nad čím bych byla schopná se zamýšlet. ()

Hwaelos

V první polovině je zaděláno na slušný horor i na zajímavé, neobvyklé soudní drama. V polovině druhé selhává jak hororová, tak i soudní složka. Ďábel zvládne maximálně zastavit budík a hloupé monology obhájkyně zcela zabíjí šanci na slušný závěr. ()

Mononoke.

Silná a temná atmosféra (zčásti i díky hudbě), provází celý příběh podle pravdivých událostí. Těžko říct, nakolik je podle pravdy a nakolik se tvůrci nechali unést a zapojili vlastní představivost, nicméně film mě udržel v nepřetržitém napětí. Navíc mi přišlo mixování soudního přelíčení a vzpomínek na případ Emily Rose jako zajímavý nápad...nebo spíš dobře zpracovaný. ()

Terva

CITÁT - Vyzývám tě, démone, pověz mi své jméno!........... Scénář : Scott Derrickson a Paul Harris Boardman. Kamera : Tom Stern. Hudba : Christopher Young. CITÁT - Emily Roseová ( Jennifer Carpenter ) Já jsem ten, který je uvnitř... Já jsem ten, který byl v Kainovi! Já jsem ten, kdo byl v Nerovi! Já byl v Jidášovi! A já jsem Legion! Já jsem Belial! A já jsem Lucifer – ďábel v lidském těle!!! Rozhodně lepší než Omen. ()

Ouwen

Docela děsivý film, s ještě děsivějším příběhem. Já se náramně bavil, nejvíc se mi líbily scény ze soudní síně. Jenže ta mrazivá atmosféra tady nade vším kraluje, do toho opravdu "odporný" záběry na Emily... Asi 82x jsem se sebou cukl, ale mohlo toho být víc. Obsazení neznám, ale vůbec mi nevadí, i záporná postava v soudním líčení mi byla sympatická, takže s hereckém obsazením jsem spokojený. Dal bych 4*, ale je samozřejmé, že tenhle příběh budu po netu zkoumat ještě dlouho, takže dávám hvězdu navíc. Dávám 7/10, ale víc si to určitě nepustím, už by to nebylo tak děsivé, jako v prvním případě. Nemusí sednout každému. ()

moviesfan

Toto filmové zpracování mě nijak neoslovilo. Stejně tak herci, tedy až na výjimky. Pokud to mělo působit strašidelně, tak jsem to prakticky nepocítil. Na druhou stranu se jedná o zajímavý příběh. ()

Seabeast

Hodnocením bych chtěl vyjádřit, že se ve zpracování jedná o skvěle atmosférický horor a scény s vymítáním jsou po čertech ďábelské! Docela bych i souhlasil s názorem některých uživatelů, že V moci ďábla smrdí jakousi katolickou agitkou a přihrává současné novodobé vlně exorcismu. Jen pro informaci, prý v Itálii pracuje téměr 400 exorcistů a mají údajně dost co na práci. Ve Varšavě zase vychází měsíčník Exorcista, který se zaobírá čistě tématem vymítání. Zní to zpátečnicky a na hlavu? Docela ano, ale je to bohužel současná realita. Stále diskutabilní téma, kdy na jedné straně máte názor, že "posedlí" spíš potřebují psychiatra kvůli vlivu silné autosugesce, druhý v tom vidí temné síly a potřebu vymítání. Sami, ale z historie víme, co všechno čarodějnickými procesy církev napáchala a o kolik lidí život připravila (zároveň i o majetek). Ovšem film jako horor funguje dobře a jak proces probíhal a co se skutečně stalo netuším. Zážitek byl uhrančivě napínavý tak jako tak a průměrné mi to nepřišlo. ()

Nick Tow

Trochu mi nedá rypnúť si do komentárov niektorých kolegov užívateľov: naozaj má byť jedným z primárnych kritérií hodnotenia filmu "žánrová čistota"? Veď ani toľko adorovaná Polanskeho Rosemary /prísne vzaté/ nie je čistokrvná fenka - a predsa sa nám zakúsla pekne hlboko. Derricksonov film je umeleckou rekonštrukciou prípadu "zo života", ktorý predovšetkým poukazuje na nepripravenosť legislatívy riešiť na justičnej pôde "nadprirodzené kauzy", kam patrí aj fenomén tzv. posadnutosti a exorcismu. Tento paradox film odkryl v celku inteligentne a tam, kde bolo treba ukázať ono nadprirodzeno, takisto nezlyhal - aj vďaka presvedčivo posadnutému výkonu Jennifer Carpenter. A práve za odvahu tvorcov ísť náročnejšou, menej efektnou, ale v konečnom dôsledku poctivejšou cestou privieram oči nad niektorými "hluchšími" miestami. Preto som sa pri váhaní medzi troma a štyrmi hviezdičkami predsa len priklonil k vyššej známke. ()

Bubble74

Vcelku zvládnuté prolínání soudního dramatu a exorcistického hororu se skvělou Laurou Linney v roli právní zástupkyně. Americká verze příběhu podle skutečné události bavorské studentky Anneliese Michel ze 70. let, který o rok později vznikl též v německé produkci pod názvem „Requiem“ se dost jednoznačně přiklání na stranu těch, kteří věří ve vliv temných sil. ()

Crazer

Jeden z mála filmů, u kterých jsem se skutečně bál! Dost dobrý horor, u kterého mě mrazilo v zádech .. a o to víc, když si ho pustíte po půlnoci. S rozvíjejícím se příběhem, děsivější atmosféra. Slušných 85%. ()

corpsy

Horor podľa skutočnej udalosti? Neviem či je to len lesť tvorcov alebo fakt. Tak či tak, jeden z tých najlepších za posledné desaťročie. Krásne gradované napätie, či pri scénach súdnych procesov alebo exorcizme. Jennifer Carpenter má PRESNE ten typ tváre na brutálne výkriky a výrazy a podáva neskutočný herecký výkon. Klobúk dolu. EXORCISTA Williama Friedkina má konečne dôstojného konkurenta. ()

liquido26

Propojení hororu a soudního dramatu mi přišlo docela osvěžující, takže musím říct, že jsem spokojený. Bylo tam docela dost solidních míst, při kterých přebíhal mráz po zádech. ()

Astaroth12

Ja tento film považujem za špičku o exorcizme..Aj keď sa z časti odohrával v súdnej sieni aj tak mal veľmi hutnú atmosféru.A veľmi zaujímavé boli Flashbacky ktoré poukazovali na život Emily Rose a nato čo sa jej vlastne stalo.Zaujímavo svižný príbeh ktorý nezačne nudiť a práve naopak čakáte čo bude ešte nasledovať.To záverečné výhaňanie diabla bolo veľmi posobivé a možem tvrdiť že jedno s najlepšie zvládnutých.Okrem napínavého deja sa vo veľmi dobrom svetle ukázali hlavné postavy hlavne presvedčivá J.Carpenter a cieľavedomá L.Linney ako dravá obhajkyňa zahrala s prehľadom. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)