Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

Archangel_P

I přes to, že šlo o naprosto mainstream námět - posednutí démony a následně jejich vymítání - musím uznat, že tento film byl jeden z těch povedených. Příběh obohacen o scény ze soudního prostředí, které se celkově docela hodily, protože natočit celý film jen v duchu posednutí a vymítání... O tom je teď pomalu každý druhý horor. Také oceňuji množství paranormálních rádoby strašidelných a nadpřirozených bytostí a jevů, kterých ve filmu nebylo mnoho (většina z nich byla v jediné scéně - cesta Emily z pokoje do kostela těsně po tom, co ji napadli a posedli démoni). Další plus filmu byly pro mě scény, kde se Emily nachází v křeči, které byly opravdu výborně zpracované! Konec už byl trošku slabší, předvídatelný, bez nějakého výrazného překvapení, ale za mě jsou to čtyři hvězdičky. ()

A.L.F

Velmi nepříjemná kamera - kameraman má zřejmě silný třes v rukou a snaží se vyvolat pocit napětí i tam, kde není. Efekty jsou velmi slabé. Atmosféra se dostavuje tak pozvolna, že když je konec filmu stále čekáte, kdy přijde nějaká gradace. Film max 40% a horor to určitě není. ()

gfrusvk

Ťažké k hodnoteniu.. Žiadny strašiak to nebol, no svojim spôsobom je pre hororového fanúšika must watch. Prakticky celý film sa odohral na súde, s občasnými flashbackmi na príbeh Emily, ktorú posadol démon. Napísal som s občasnými, keďže tých rečí na súde je dosť a stopáž je zdĺhavá, avšak tie samotné náhľady pár dní do minulosti vôbec nie sú zlé, práve naopak. Počet tých hororovejších momentov sa dá zrátať na prstoch jednej ruky, ale kompenzujú to scény z exorcizmu, ktoré mali tú správnu satanášsku atmosféru. Doporučujem ()

dannypajinky

mmm hororová klasika ikdyž né až tak hororová dobré podání děje zpracování lehce nadprůměrné , už dřív jsem se zajímal o tenhle případ mohly tomu dát více grády ale taky né mohlo by to dopadnou o dost hůř a být z toho přeplácaná srač... takhle je to zajímavé mě líbilo hlavně scéna ze stodoly brrr ... pro někoho hovadina ale zažít bych nechtěl 83% ()

Pollini

Skvělý horor o vymítání. Truhla mi krev v žilách, jaké harakiri ten zloduch s hrdinkou prováděl. Atmosféra a efekty jsou úžasné. Viděla jsem to už aspoň 3x. ()

Wiceman

Celkově dobrá změna oproti kroutění hlavou do všech světovejch stran. Víc psycho thriller než horor i když scéna se zkroucenou Emily budu dostávat z hlavy ještě dlouho :D Chudák friendzoned boyfriend ... nechtěl bych :D ()

tXtX

Zopár zimomriavkových scén tam bolo, ale inač celkom ukecaná súdna dráma, ktorá vôbec nie je strašidelná, alebo nejakým spôsobom znepokojivá. Porovnávať to s Friedkinovým EXORCISTOM je smiešne, to je úplne iný level. ()

Rathe

Jennifer Carpenter jsem znal zatím jenom ze seriálu Dexter. A tady se mi jako dívka pomatená ďáblem moc líbila. Její pomatení jsem jí naprosto uvěřil. A ty trhavé pohyby. Wau. A ačkoliv vím, že to byl vedlejší příběh, tak se mi to moc líbilo. A jinak soudní jednání bylo také zajímavé - nenudil jsem se u toho. Moc se mi líbila i kamera. ()

Dalajlada

Tento film mě hodně překvapil. Čekal jsem další bezduchou vymítačskou parodii Vymítače a dostal parádní film. Jde vlastně jen o to, uvědomit si, že cokoli je možné a že vše co je nám v životě předkládáno, se dá vidět z více úhlů pohledu. Film má velice působivou atmosféru a je podmalován velice dobře vybranou hudbou. Jennifer Carpenter je sice trošku méně přesvědčivá jako posedlá osoba, ale za to nevěřící Laura Linney je naprosto skvělá. ()

Ospalek

Všechny ty obezličky a triky, které se předvádějí u soudu, mě tak baví, že tenhle filmík s dobrým scénářem se mi prostě nemůže nelíbit. ()

Swango

Horor snúbený so súdnou drámou podľa mrazivého skutočného príbehu. Autor snímky prepína medzi dejovou líniou súdneho procesu, ktorý nenadchol a neurazil s famózne stvárneným tragickým príbehom Emily. Sila príbehu, kvalitná audiovizuálna stránka a dychberúci výkon Jennifer Carpenter sú nespornými tromfmi filmu. Súdnemu pojednávaniu by svedčalo inteligentnejšie, údernejšie spracovanie. Napriek tomu zásluhou hrozivej Jennifer 90 % ()

K1K0

Je to fajn jeden z prvých a jeden z mála hororov ktorého atmosféra diváka vtiahne, príbeh je autentický pod%la skutočnosti žiadne prehnané efekty a podobné blbosti, ktorých je za mňa dnes rádoby mnoho a preto sa dnes niečo tažko hodnotí ako kvalitny horor s exorcistickou tématikou. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)