Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

ac1976

Príjemne strašidelná atmosféra, pekné bubu scény (v škole a na ulici). Ale toľko ospevované scény zo súdnej siene ma skôr nudili, podľa mňa sa hodia viac do niečoho podľa Grishama ako do hororu. Ale ak si fanúšik duchárskych hororov, určite nesklame. ()

subic

Horory mě teda moc neberou, natož když jsou ještě takhle rozvleklé. Zajímalo mě to hlavně kvůli solidnímu obsazení. Vlastně není to horor, ale spíš drama. Celý film se odehrává většinou v soudní síni. Fandil jsem otci Moorovi,ať ten soud vyhraje, protože on dělat z titulu své funkce nebo zaměstnání, co uměl. Až na ten rozkol amerického práva a porotního systému a našeho práva, kdo ví jaký trest by dostal u nás. Abych to doplnil, Tom Wilkinson tu ve své roli hledá pravdu podobně jako v o 2 roky mladším Michaelu Claytonovi. Přes to všechno je to film, který asi nebudu úplně vyhledávat k nějakému brzkému znovu shlédnutí. 52% ()

Brano

Ja veľmi nežeriem tieto hlúposti o exorcizme. Dej je pomerne statický, všetko sa to točí okolo súdneho procesu a navyše je to strašná nuda. Neuveril som tomu ani slovo a k tomu ešte herecké výkony mi neprišli zrovna presvedčivé. ()

adamix

Prečo by som nemal dať plné hodnotenie skvostnému hororu, ktorý svojou inakosťou konkuruje starej klasike spred štyridsiatich rokov, a pri tom dokonale spĺňa požiadavky, ktoré by správny horor mal dodržiavať. Už je tomu dlho, čo som sa v tomto žánri cítil neisto a stŕpnuto (to sa len objavil stratený kamarát strach). Dopomohli k tomu démonické tóny Youngovej hudby a presvedčivý výkon Jennifer Carpenter v roli posadnutej chuderky Emily, ktorej mi prišlo strašne ľúto. Páči sa mi ten netradičný žánrový mix, obsahujúci súdnu drámu a hrôzostrašný príbeh podľa skutočnej udalosti. U mňa 5*. ()

Oiolaire

Trochu mě mrzelo, že film v souboji dvou rozdílných úhlů pohledu na celou záležitost, prezentovaných v rámci soudního procesu, trochu nadržuje jedné verzi oproti té druhé. Myslím, že by bylo lépe zachovat v popisu událostí větší míru nestrannosti a dát tak naopak více prostoru divákovi. Jinak velice pěkné. ()

LucLuc

Jako "strašidelný" soudní drama krásný čtyři * (právě díky té strašidelnosti), hororová linka příběhu ale na můj vkus až příliš potlačena, přeci jen jsem se chtěl dívat hlavně na horor. Bohužel závěr hrozně vyšuměl do ztracena. Jinak vynikající Jennifer Carpenter jako Emily. Celkově jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, ale vzhledem k tomu, že mě poměrně vyděsilo "nějaké" bouchnutí, když jsem kolem druhé ráno usínal :-) jsem se přiklonil ke čtyřem. ()

ali-n

Áno, mrazivých scén nie je až tak veľa, ako by si mnohí možno priali, ale u mňa pretrvávalo pomyslenie na utrpenie mladej Emily aj počas záberov do súdnej siene. Jej príbeh má, a aj vyznieva, omnoho realistickejšie, než klasický Exorcista, a to aj preto, že viacero skutočností z Emilinho prípadu vidíme v dvoch podobách ... očami obžaloby zastupujúcou vedu a zo strany kňaza, ktorého svedectvo popiera logiku. Aj preto neporovnávam. Jennifer Carpenter zahrala posadnutú (ne)uveriteľným spôsobom, Laura a Tom sú v rámci profesie, ktorú zastupujú, tou najlepšou voľbou. Viac než 4 * MOJE NAJ - Vidiny démonov mladého dievčaťa a jej stavy úplnej strnulosti mi slušne zrýchlili tep. Dúfam, že sa dnes v noci náhodne nezobudím presne o tretej :-) „Nežádám po Vás, aby ste věřili tomu, čemu věří Otec Moore, žádám, aby ste věřili Otci Mooreovi!" ()

zimzum

Ako tu píše mnoho užívateľov naozaj skvelé skĺbenie súdnej drámy a hororu. Možno som čakal viac od tradične dychvyrážajúcej záverečnej reči na súde, no holt nie je to všade ako v "And justice for all" :D. Ľakačné scény sú fakt nepríjemné, veľakrát mi behal mráz po chrbte. Tento horor si zaslúžil tú vysokú návštevnosť v kinách. ()

JohnCoffe

soudní drama s hororovou příchutí..bravurní herecké výkony hlavních postav a očekáváný závěr soudního přelíčení ve mě vyvolal přemýšlení o tom jestli je něco takového možné..nemůžu o sobě říct že jsem ateista na druhou stranu nejsem ani věřící takže tenhle film se do mého rozpoložení v otázce existence Boha a Ďábla přesně trefil P.S. několkrát jsem opravdu hodně bál :) ()

bobin

Nemůžu si pomoct , ale Vymítač byl poutavější . Zde jsme skoro stále v soudní síni , děj se jen zvolna odvíjí , vše se dá předpokládat , občas je to i nuda . Hvězdičku navíc dávám za překvapivé soudní rozhodnutí . ()

gotham

Velmi slušně udělaný ďábelský horor, při kterém se občas leknete, občas bojíte, ale zase se neposerete strachy. Líbí se mi, že to není postavené na krvavých scénách a má to celkem spád i logiku. V moci ďábla je něco mezi soudním dramatem a hororem, kde proti sobě stojí víra a fakta. Skvělá je zde Laura Linney, stejně tak Tom Wilkinson, který však dostal větší prostor až ve druhé polovině filmu. Scénář by však mohl být trochu důvtipnější, hlavně co se týká soudního procesu, představitelka Emily by mohla být lepší herečka a konec by nemusel být ve stylu vlk se nažral a koza zůstala celá. 70% ()

AdrianaLarman

Vynikající film!..Spojení hororu se soudním dramatem....to tu ještě nebylo. Už nikdy se na to nebudu koukat sama a ještě k tomu večer :-D...Jennifer Carpenter jsem tu posedlost skoro uvěřila.Takže 4* a pro mě povznášející filmový zážitek. ()

CrazymanM

Už je to delší dobu,co jsem tento film viděl,ale byl celkem drsnej,určitě snese srovnání s Exorcistou,možná je i o trošku lepší.Výborné herecké výkony,mrazivé napětí,asi si to znova pustím. ()

Toumyk

Velmi silný snímek, který zamává nejspíš i se silnějšími povahami. Je to zpracováno naprosto dokonale a u toho soudu nebudete vědět co je doopravdy skutečné. Je to taky zároveň film, u kterýho jsem se fakt bál. A opravdu během filmu přemýšlíte nad tím, zda to může být pravda nebo ne. A to byl také asi záměr celého filmu a poznámka natočeno dle skutečné události ve vás nechá po skončení filmu pocit opravdu veliké nejistoty, lepší nebýt sám v takovéto chvíli. Klobouk dolů před Jennifer Carpenter, protože toto bylo opravdu dokonale zahráno. ()

mikella

Naozaj dramatická dráma. Skutočnosť, že je okolo nás niečo tak nadprirodzene prítomné je až desivé. Po tipoch týchto filmov sa priznám, že je zložité si teraz utriediť myšlienky ale som s podaním! ()

Dzejna35

Mám ráda všechny filmy, které jsou podle skutečné události a to hlavně horory a drama. I když je to podáno trochu zvláštním způsobem, natočeno je to však dobře. Herecké obsazení mi nic neříká, připomínalo mi to spíš nějakou kriminálku, za to možná bod dolů. ()

elanista1

Ako sudny proces ANO, pozeral som to so zaujatim a bol som zvedavy ako to dopadne, ale tym to konci, ziaden zazrak sa z toho nevyklul, a aj ked som cakal, ze sa tym bude nieco hlbsie, najma co sa tyka Erin Bruner, tak som bol sklamany. Niekolko nervydrasajucih scen s dobrou atmosferou, ktora je tym cim je vdaka mrazivemu soundtracku. Oproti Exorcistovi modernejsie, lepsie, to ano, ale nicim nevynikajuce a neprelomove. Vdaka Laura Linney, za tvoj vykon, ktorym som sa dostal do inej myslovej dimenzie, co sa tyka podvedomeho sledovania filmovej postavy ako takej.Ano, ani ja tej vete nerozumiem :), ale potreboval som to napisat, lebo ta herecka na mna posobila zvlastnou neopisatelnou formou, asi na tom nieco bude. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)