Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

elanista1

Ako sudny proces ANO, pozeral som to so zaujatim a bol som zvedavy ako to dopadne, ale tym to konci, ziaden zazrak sa z toho nevyklul, a aj ked som cakal, ze sa tym bude nieco hlbsie, najma co sa tyka Erin Bruner, tak som bol sklamany. Niekolko nervydrasajucih scen s dobrou atmosferou, ktora je tym cim je vdaka mrazivemu soundtracku. Oproti Exorcistovi modernejsie, lepsie, to ano, ale nicim nevynikajuce a neprelomove. Vdaka Laura Linney, za tvoj vykon, ktorym som sa dostal do inej myslovej dimenzie, co sa tyka podvedomeho sledovania filmovej postavy ako takej.Ano, ani ja tej vete nerozumiem :), ale potreboval som to napisat, lebo ta herecka na mna posobila zvlastnou neopisatelnou formou, asi na tom nieco bude. ()

Ltblue

Efektne dobre natočený film,dejovo výborne natočený film.Jennifer svoju postavu Emily skvele zahrala(milujem scénu ked povie "Já sem Lucifer".Milujem tie scény v súdnej sieny ked vypovedajú svedkovia.Milujem farárka Richarda Moorea.Milujem ten skurvene dobrý soundtrack.Milujem tento film zo všetkých hororov. ()

jokino

Film je celkom slúšná hororová ducharina. Je (istým spôsobom) natočený podla skutočného príbehu istej Nemeckej dievčiny menom "Anneliese Michel". S cca ročným odstupom bol na rovnaké motívy natočený aj film "Requiem". "The Exorcism of Emily Rose" sa príbehovo odohráva hl.v súdnej sieni, kde je súdený kňaz - Richard Moore, za prevedenie exorcismu na Emily (Anneliese) a s tým spojené zanedbanie zdrav.starostlivosti, ktoré nakoniec viedlo k jej smrti. Celý filmový dej je viac-menej sprevádzaný temnejšou atmosférou. Preberá sa v teoretickej rovine Emilyina (Anneliese) diagnóza epilepsie vs.exorcizmus, a čo z toho bolo hl.príčinou jej smrti..? "Requiem" je snímok, ktorý prezmenu (Anneliese) ako Michaelu predstavuje za jej života a snaží sa ukázať, ako celý jej príbeh vznikol.. Ukazuje ju, ako 21 ročné dievča pochádzajúce z normálnej pobožnej rodiny, snažiacu sa žiť viac-menej normálny život, ako jej to len umožnuje choroba. Michaela práve dostala štipendium na Univerzitu. Odišla na internát, kde mala už dlhší čas rezervovanú izbu. Ako začína študovať, postupne sa jej začnú zjavovať vízie a počuje neutíchajúce hlasy v hlave. Prv si myslí, že sa ozýva opäť epilepsia a začínajú záchvaty, ale vyšetrenia nič nepreukazujú a lieky taktiež nezaberajú. Postupne sa prestáva modliť, nakolko jej to nijak nepomáha a po čase, sa už ani kríža nedokáže dotknúť, má problém čokolvek zjesť.. Rapídne sa mení jej správanie, reakcie na veci, kňazi, ani rodičia jej nevedia pomôcť. Začína sa pre ňu peklo na zemi! "Requiem" je však na rozdiel od svojho predchodcu "The Exorcism of Emily Rose", natočený ako dráma mapujúca Michaelinu (Anneliese) časť života, nie je to horor! Rozhodne oba filmy odporúčam pozrieť.. ()

MP17

Sice je to vlastně trošku náboženská agitka, ale jako celek to funguje dobře a Jennifer je opravdu skvělá herečka. ()

Swingie

Zaujímavo natočený horor o posadnutí diablom/zlými démonmi. Myslel som, že to bude príbeh o Emily, proste len prehrávaný tak, ako sa stal, ale prekvapilo ma (veľmi milo prekvapilo), že je to vlastne boj dvoch strán na súde. Na jednej strane je kňaz, ktorému nevadí, že by mohol ísť do väzenia a má len jediné poslanie - povedať ľuďom čo sa stalo, na strane druhej je takzvaný ľud. Nečakajte žiadne hrôzostrašné tváre, ale napätie je neznesiteľné! Pozor na výbuchy. ()

Purity1711

Tu musím pochváliť vynikajúci herecký výkon Jennifer Carpenter, atmosféra aj hudba dokážu navnadiť, určite vydarený film o exorcisme, fucking insane! ()

Kazisvet III.

Velmi zajímavě pojatý film o vymýtání, chvílemi opravdu běhá mráz po zádech, ovšem závěrečné vyvrcholení, které by se dalo očekávat, se nekoná... I tak dávám pěkné 3,5/5 ()

Envy55

Výborný horor, pri ktorom mi behal mráz po chrbte. Konečne som dostal od hororu to čo vždy očakávam a to je, že sa nebudem smiať z debilnosti scenára a trikov. A aj ked síce právnické filmy nemám rád, v tomto filme sa mi to páčilo. Pre mňa jasných 5* ()

ShortyIC

Príbeho veľmi zaujímavé, keďže exorcismus je z jednou TOP tém pre hororových nadšencov. Niektoré scény boli fakt vynikajúco prevedené, aj keď mi osobne vadilo, že sme videli viac z prostredia súdu ako o samotnom exorcisme, no nič na tom nemenilo, že ma to veľmi bavilo. Pre mňa jeden z najlepších hororov o exorcisme aké som videl... ()

Nowasek22

Neuvěřitelné herecké výkony Laury Linney a Jennifer Carpenter. Nicméně mě trochu zklamal konec filmu. Přišlo mi to svým způsobem trochu čekané a zvláštním způsobem ukončené. ()

Raskoslav

S každým dalším shlédnutím se opět přesvědčuji jak bravurně je tento film uchopen v rámci prolínání inspirace skutečným příběhem, fantazírováním o nadpřirozenu a nahlédnutím do soudních procesů (které mě tedy napoprvé poněkud nudily, nicméně teď oceňuji jejich důležitost a hlavnější roli, neboť dávají jasnou strukturu gradace a také umožňují tzv. žalující straně chrlit "racionálno", tedy jakési zpochybnění celé posedlosti). Výborné herecké výkony, hlavně za mě vyzdvihuji Jennifer Carpenter, jejíž emoce a grimasy, celkové prožívání a hraní posedlosti, bylo prostě výborné (občas mě nutilo přemýšlet o tom, jaké to pro štáb muselo být, něco takového točit) a celý snímek dokáže vytvořit mrazení po zádech silnější než lecjaký jiný horror. Tím spíš, když si po něm přečtete něco o opravdové Emily a pustíte si pár nahrávek z exorcismu. Rozhodně doporučuji, velice povedené. ()

vodkasesemte

Im lucifer in body of flesh and bones - ARAMAIC - Why was Emilly under - If she was so good and so devout, why do you think God allowed this to happen? - No konečně to dává smysl (film, příběh, závěr), na to se ptám celou dobu! - Jak naprosto zbytečně položil námitku, aby pointa byla zřejmá - Mutual understanding is paramount in determining whether FM was in fact negligent - You are not really gonna let somebody testify in a court of law about why God would allow the death of a young girl - Why did God allow Emily to become possessed by demons and then die? - Last night on Allhallows Eve Father Moore tried to část six demons from my body. They refused to go. After the attempted exorcism I was taken to my room and I fell into a deep sleep. I woke few hours later hearing a voice calling my name. It was the Blessed Holy Mother of God. She smiled at me and said: Emily, heaven is not blind to your pain. Virgin Mary spoke to her in the middle of a field. Why did the demons not leave me tonight? Im sorry, Emily, demons are going stey, where they are (né it?). You can come with me free of your bodily form or you can choose continue this. You will suffer greatly, but through you many will come to see that REALM OF THE SPIRIT IS REAL. The choice is yours. In the end good will triumph over evil. Through my experience ppl will know that demons are real. Ppl say that God is dead. But how can they think that if I show them the devil? - Emily suffered bcs she was sick, not because she was saint - Im man of faith. And Im also man of facts, and here facts are what must matter - Woman of doubt - Facts leave no room for reasonable doubt - But this trial isnt about facts. This trial is about possibilities - Work out your own salvation with fear and trembling ()

Mamutol

Zase jsem naletěl na vysoké hodnocení tohoto filmu a dostal jsem takovou ne horor a ne thriller patlaninu, kde si rejža navíc pomáhá rozklepanou kamerou značky Parkinsonic. Navíc je to celé bez nějakého finále, prostě najednou konec a hotovo. Tohle u mě ani náhodou nefunguje. ()

Nikolas__

Herečka Emily je sice maximálně nesympatická, ale aspoň to docela slušně odehrála. Ten film má každopádně skvělou hudbu, skvělou kameru, a je předvídatelný - jo to není dobrý. Ale tak co. Kvalitativně plus mínus na stejné úrovni jako legendární Vymítač ďábla. 8/10 ()

J.Mayen

Naprostá exorcistická dokonalost, dosahujících kvalit legendáního (ale doposud bohužel nepřekonatelného) Exorcisty. Bravo Jennifer Carpenter za její výkon. To byla opravdová pastva pro oči a Jennifer pomohlo k těm největším špičkám Hollywoodu. ()

veverysiak

Fakty nedávajú priestor možnostiam, toto je hlavná línia príbehu, nad ktorým heretíkovia znechutene mávnu rukou a veriacim navrú kŕčové žily od prežehnávania sa, pri snahe o udržanie citov na uzde však dôjdeme k zarážajúcej skutočnosti, že čiara medzi pravdou a výmyslom je neviditeľne tenká, stačí miligram verejnej mienky a z nezištného milujúceho samaritána sa stane zvrátený pedofil, je to extrémne silný námet podporený kvalitnou réžiou a vynikajúcou Laurou Linney, takže 80%. ()

RimmonP

Byl to zajímavý filmeček, co měl slušnou atmosféru a hlavně se mi líbil herecký výkon Jennifer Carpenter v roli Emily Rose. Také se velmi povedla hudba, která dobře podkreslovala celkovou atmosféru filmu. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)