Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

vorel999

Pro mě velké překvapení. Nečekal sem, že se mi to bude tak líbit. :D Perfektně proložené části v soudní síni a scény s Emily. Herecké obsazení úžasné, Jennifer mám fakt rád a Tom Wilkinson je v tomhle filmu taky dost dobrej. Jenifer to zahrála opravdu přesvědčivě, ani nevím jak se dokáže takhle zkroutit, u těchhle scén jsem se fakt bál. Třeba jak se ten její přítel probudil a ona tam ležela zkroucená na zemi. Hrozná scéna. :D Pěkná hudba. Trošku mě sral ten žalobce (Scott), protože to byl fakt hajzl :D Tento film rozhodně doporučuji zkouknout a můžeme jenom doufat v další dobrý film tohoto režiséra. :D Dávám 80 % ()

teseth

Velmi slabé 4* za vcelku povedený "příběh na základě skutečných událostí". Z pohledu kamery, hereckých výkonů i gradování děje není co by se dalo vytknout. Bohužel dvě věci mi tam totálně nesedly a to věřící žalobce, který je muž faktů ... a 6 démonů v těle jedné dívky ... To mi hlava trochu nepobrala. Myslím, že pokud by "Lucifer" chtěl někoho posednout tak rozhodně by se o tu osobu nedělil s nikým jiným a ty kecy o tom, že Nero a Jidáš byly posednuti. No WTF!!!! ()

valmet

Mám rád filmy z prostředí amerických soudních síní a taky horory. Takže tady dávám čtyři, přestože se z toho dalo vytřískat víc a to jak v právnický linii, tak v hororový. ()

Filatov

Další nepříjemný film o exorcismu, tentokrát ze soudního prostředí. Tak jak soud pokračuje, tak nám tvůrci ukazují, jak vše bylo a co se jak stalo. Ač jsem toho o vymítání už viděl celkem dost a celkem i něco vím, tak je film znepokojivý a vymítání na mě stále funguje, i když vlastně v každém filmu vídáme to samé nebo podobné. Určitě jsem se ale opět dozvěděl něco nového (význam třetí hodiny ranní atd.) K tomu je to příběh podle skutečné události, takže co chtít více. ()

HororSamael

Konečně jsem dočkal exorcismu, který není přehnaný a celý film nepojednává jen o něm samotném. Žádné šplhání po stropě, žádné lámání páteře atd. ()

Albydeeere

Délka filmu 113 min., distributor Screen Gems, náklady na film 19 mil. USD, otvírací víkend v USA výdělek přes 30 mil. USD. Film se vydal zajímavým směrem zkřížit duševno s justicí. Před soudem stojí jako obviněný kněz (Tom Wilkinson) a jeho obhájkyně (Laura Linney) proti státnímu zástupci (Campbell Scott). Zde se projednává exorcismus, který byl neúspěšný, při němž zemřela dívka Emily Rose (Jennifer Carpenter). Jsou zde použity různé znalecké posudky či pohledy na exorcismus a psychický stav Emily. Je zde několik záběrů, které člověka zamrazí. Film je natočen dle skutečné události, která se stala v Německu Anneliese Michel nar. 21. Září 1952. Účelem filmu, je zamyšlení, zda nějaké nadpřirozené bytosti existují či nikoli. Existují?????????? Či ne ? ()

Jarvis555

Myslím si že cieľom filmu nebolo vystrašiť diváka ale zanechať odkaz a myslím že to sa mu podarilo viac než dobre. Spôsob rozprávania príbehu Emily Rose bol perfektný. Spojiť súdne pojednávanie s exorcizmom a pozrieť sa na to z oboch pohľadov bol veľmi dobrý nápad. Herecký výkon Jennifer Carpenter na jednotku. 9/10 ()

Baroque

Hanba. Ja, ako epileptik, psychotik, so schizoidnými (nie schizofrenickými) tendenciami, čo často môže súvisieť so samotnou chorobou a nepriaznivými vplyvmi medikamentov, môžem potvrdiť, že symptómy, kt. by zažila táto spotvorenina skutočných udalostí, "na kt. základe bola natočená" sú skutočné.Čiže posadnutosť? Tristné... Epilepsia má aj psychomotorické tendencie. Film, na úrovni televíznych paranormálnych seriálov si zahráva s faktami, pretože môže oblbnúť dôverčivého diváka. Zneužíva sa tu záujem o nadprirodzeno, kt. mám síce aj ja. Ale zabúda sa na abnormálnu silu autosugescie. Epilepsia má aj iné príznaky. Halucinácie, sebapoškodzovanie, či násilné chovanie voči iným. V súvislosti s touto chorobou človek trpí buď pozitívnou bigotriou, apatiou, alebo sklonmi k duševnému negativizmu. Ten nazývajú katolícki, či iní šamani, ako posadnutosť. Ja viem, nehovorím o filme. Varujem. Ak bol niekto posadnutý, tak ten, čo sa snažil z tejto pseudohororovej frašky vytĺcť peniaze. Potrestaniahodný by bol, a je každý, kto sa zúčastnil na tomto netvorstve. Dovetok k filmu je čistá lož. Je neskutočne skresľujúci, lepšie povedané, podávajú sa v ňom nehorázne "skutočnosti." Vôbec nesúvisia s prípadom, "based on true story." Neslýchané... A mrazivosť? Smiešne... Efekty sú tak otrepané, až komické. Tvár v okne, to je trapas ad absurdum... Ako je možné, že sa počas procesu neobjavil ako svedok obžaloby pacient s epilepsiou? Asi by sa to tvorcom tejto somariny nehodilo. To by bol totiž totálny corpus delicti viny pánbičkárov. ()

Feacher

Zase po nějaké době jsem narazil na film, kde s klidným svědomím mohu dát 5*. Na horor nezvykle propracované, dobře natočené i zahrané. Propojení duchovna a soudu je geniální myšlenka, zvlášť když je to založené na skutečné události! ()

AfroCmx

Na můj vkus moc dlouhé části ze soudní síně, když ale byl vyprávěn příběh o posednutí od samotného začátku, až mo samotné rozulení, zimomriavky byly poctivé. Na konci filmu jsem měl chuť se sebrat a navštívit hrob Emily. ()

Nelinkaaaa

Dle mého názoru se film točil až moc kolem soudu a vlastně jsme neviděli moc akce z hororové stránky, jen nějaké vzpomínky zmateného kněze, na které v celém filmu vzpomíná. Kdyby se film zaměřil více na přítomnost a ne minulost, mělo by to mnohem větší potenciál. Taky by se mohlo rozvinout, proč se Erin stávalo to samé, co Emily na začátku celé eskapády událostí a proč se to u Erin již déle nerozvíjelo stejným způsobem. Šílený kněz děsil Erin během soudu ohledně paranormálních aktivit a démonů natolik, že se vlastně nakonec nic nestalo. Dávám 30%, tudíž 2/5 s odřenýma ušima. ()

katakomb

Dobře nastartovanej film, kterej ale v průběhu tak nějak vyšeptal, škoda, to, co mohlo vypadat jako psychologický drama-horor, skončilo v mých očích mírně béčkově, jako dobrá televizní věc nebo hodně povedená epizoda z Akt-X. ()

String

Film je originální svým dějem, chvílemi vás děsí, chvílemi jste v poklidu soudní síně - kde se celý film odehrává. Záběry holky která je "posedlá" na vás zapůsobí realisticky, a nejednou "vyskočíte ze židle", kdyby ovšem nebylo řečeno, že film je natočen dle skutečnosti, možná na něj druhý den zapomenete... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)